Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 36

Wątek: CBD? po co to komu? a na co to potrzebne... Art

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Jeśli komuś nic specjalnego nie dolega, to prawdopodobnie nie zauważy róznicy po rozpoczęciu suplementacji CBD. Ja z kobieta mamy już tak stargane nerwy i ogólnie jesteśmy mocno dojechani stresem, że zauważa się różnicę. Nie mogę potwierdzić działania leczniczego ale pipeta na wieczór robi robotę. Melatonina, Ashwaganda, etc. może się schować. Tutaj działanie bym porównał do hydroxyny, a mówię o stanie w którym nie jesteś zdolny do zaśniecia i przespania spokojnie kilku godzin bez przerw. Po CBD nawet jeśli się przebudze w nocy to nie zdazyło mi się wkręcić w natrętne myśli o zdrowiu dziecka, kiedy to kortyzol sprawia że już masz pospane o 2 w nocy.

Nasza lekarka prowadząca twierdzi, że nie zauważa klinicznie różnicy u dzieci stosujących CBD na onkologii, ale da się zauważyć mniejsze ilości stosowanych leków przeciwbólowych. Mój syn przyjmuje CBD od około miesiąca i ciężko mi wykazać konkretne zalety terapeutyczne, ale ma zdecydowanie lepszy apetyt co przy chemioterapii jest nie lada wyzwaniem.

Edit: dopiszę tylko, że przy stosowaniu 2x po 3 krople (10%) przy wadze dziecka 20 kg (doraźnie cała pipeta) przy gorączce neutropenicznej wystarczało stosowanie paracetamolu co 6 nawet do 8 godzin. Wcześniej (przed przeszczepem) skuteczna walka z gorączką neutropeniczną polegała na zamiennym stosowaniu paracetamolu, pyralginy i ketonalu i ciężko było się wyrobić w niezbędnych przerwach między kolejnymi dawkami. Wspomagająco musiały być stosowane zimne oklady na kark i zgięcia podkolanowe. Zaznaczam tylko, że gorączka neutropeniczna jest stanem zagrażającym życiu, poprzedzającym sepsę i czynnikiem wykluczającym lub ograniczającym możliwość leczenia cytostatykami. Może to zbieg okoliczności, nie wiem. Koleżanka mojego Tadzia przy zapaleniu trzustki też jechała na samym paracetamolu, mój młody wjechał przy tym już w morfinę (nie stosowaliśmy wtedy CBD). Gastrolog uświadomił nas podczas badania, że zapalenie trzustki jest najgorszym bólem jakiego może doświadczyć człowiek w kontekście schorzeń narządów wewnętrznych.

Ja jestem spokojniejszy, a co więcej dobrego mi robi to nie wiem. Przyjmuje 2x5 kropel w ciągu dnia (30%) a przed snem idzie pipeta (jak czuję że może być słabo w nocy, co zdarza się coraz rzadziej).
    Tyle mogę napisać z osobistego doświadczenia i tego co usłyszałem od lekarza onkologa.

Cytat Zamieszczone przez prosekto Zobacz posta
    Prezes GISu polskiego wypowiadal sie o poteznych naciskach (niekoniecnie legalnych) lobbystów koncernow frmaceutycnzych na polityków w UE, by zdelegalizowali CBD. Mowil, ze są do tego sklonni nawet jesli mialoby oznaczac to kuriozalną sytuację w której marihuana rekreacyjna do palenia bylaby legalna, a suplementacja CBD nie. Jesli CBD mialoby nie miec wartosci to skad takie działa big pharmy wycelowane w nie?
    To już raczej nieaktualne:

https://kombinatkonopny.pl/ue-panstw...turalnego-cbd/

Ciekawy materiał Mestosława z Kombinatu Konopnego, za który osobiście trzymam kciuki.

Kombinat
    Ostatnio edytowane przez Mawashi ; 12-01-21 o 11:18

Zwierzokoks Awatar prosekto
    Dobrze to ospisałeś, dawki jakie stosujecie na pewno przydadzą się tutaj wielu uzytkownikom, którzy wczytają się w post.
    CBD pomoże też ludziom zdrowym, ponieważ pomaga waczyć ze stresem, a stres jest katalizatorem wiekszosci chorób a na pewno depresji. Poza tym zwyczajnie czuć dzialanie wiec jest to alternatywa "3 browarow na noc" itp rozwiązań

Ciekawe jakich ilosci dzieci z onkologi używały i jakie to było CBD, bo syntetyczne CBD które jest forsowane przez big pharme zwyczajnie nie dziala. Oni motywują to tym, ze nie konwetuje do THC i dllatego jest lepsze, ale chodzi im tylko o to by ono nie dzialalo i nie zmiejszylo sprzedazy leków. Analogiczna sytuacja była z lekiem na besenność który miał być zamiennkiem dla zolpidemu. Nie przyjał się tylko z 2 powodów - w mniejszym stopnio powodował efekt naćpania i nie uzależniał, dlatego nie generował takich zysków...

Z tą delegalizacją CBD to raczej nieaktualne tak jak piszesz, ale oficjalnie jeszcze stanowisko UE nie jest cofnięte, a ja chciałem pokazać zasadę działania frmaceutyka-polityka. Co do materiału oczywiście znam Metosława, gdyż skromnie udzielam się w Polskim Towarzystwie Psychodelicznym, którego on jest członkiem. Tymam jak i Ty kciuki za kombinat konopny, całe PTP oraz oczywiscie za Was i Waszego chłopaka. Bądźcie silni!
    Ostatnio edytowane przez prosekto ; 13-01-21 o 11:15
    «Czy On jest grzesznikiem, tego nie wiem. Jedno wiem: byłem niewidomy, a teraz widzę»

No to może ja trochę z innej perspektywy - wieloletniego jaracza. Z ziołem się znamy nie od dziś, w ostatnim roku ponad 90% dni przepaliłem jak tak kalkuluję na szybko. W końcówce roku przerabiane przeze mnie ilości powindowały wyraźnie w górę i to oraz kilka mniejszych spraw prywatnych popchnęły mnie w końcu do zrobienia przerwy. Nie stało się nic wielce poważnego, nie rzuciła mnie kobieta, nie straciłem roboty czy coś z tych rzeczy więc decyzja w pełni moja i świadoma. Olej CBD 20% biorę 2 razy dziennie po 3-4 krople, rano i po południu.

Na przestrzeni lat przerwy od palenia robiłem bądź próbowałem robić wielokrotnie, raz krótsze raz dłuższe, ale dają one mi punkt odniesienia. Do konkretów, dziś mija mi 10 dni bez bucha i jest wszystko ok. Zero problemów ze snem, w zeszłym tygodniu pierwszy raz od nie wiem kiedy obudziłem się z myślą, że jestem wyspany. Jem normalnie, wręcz mam duży apetyt - a jak ktoś był w sytuacji jak ja to wie, że można się przyzwyczaić do jedzenia tylko na gastro, a na trzeźwo niekoniecznie żarcie wchodzi, częściej człowiek wrzuca w siebie jakiś syf byleby zjeść. Dodatkowo zawsze jak nie paliłem przez jakiś czas to się kurewsko pociłem podczas snu, pobudka w środku nocy w mokrej koszulce to był standard - obecnie taka sytuacja nie wystąpiła ani razu. Nie czuję też jakiegoś pociągu do tematu. Możecie ocenić sami, ale albo rzeczywiście CBD działa albo mi się nie nagle silna wola uruchomiła.

Zauważyłem, że jestem też ogólnie spokojniejszy, bardziej skupiony w pracy, ale tu nie mogę jednoznacznie wskazać czy to wprost działanie CBD (choć pewnie po części tak) - od nowego roku próbuję medytacji i wydaje mi się, że ona też mi w tych obszarach pomaga.

Cytat Zamieszczone przez bandito Zobacz posta
    No to może ja trochę z innej perspektywy - wieloletniego jaracza. Z ziołem się znamy nie od dziś, w ostatnim roku ponad 90% dni przepaliłem jak tak kalkuluję na szybko. W końcówce roku przerabiane przeze mnie ilości powindowały wyraźnie w górę i to oraz kilka mniejszych spraw prywatnych popchnęły mnie w końcu do zrobienia przerwy. Nie stało się nic wielce poważnego, nie rzuciła mnie kobieta, nie straciłem roboty czy coś z tych rzeczy więc decyzja w pełni moja i świadoma. Olej CBD 20% biorę 2 razy dziennie po 3-4 krople, rano i po południu.

Na przestrzeni lat przerwy od palenia robiłem bądź próbowałem robić wielokrotnie, raz krótsze raz dłuższe, ale dają one mi punkt odniesienia. Do konkretów, dziś mija mi 10 dni bez bucha i jest wszystko ok. Zero problemów ze snem, w zeszłym tygodniu pierwszy raz od nie wiem kiedy obudziłem się z myślą, że jestem wyspany. Jem normalnie, wręcz mam duży apetyt - a jak ktoś był w sytuacji jak ja to wie, że można się przyzwyczaić do jedzenia tylko na gastro, a na trzeźwo niekoniecznie żarcie wchodzi, częściej człowiek wrzuca w siebie jakiś syf byleby zjeść. Dodatkowo zawsze jak nie paliłem przez jakiś czas to się kurewsko pociłem podczas snu, pobudka w środku nocy w mokrej koszulce to był standard - obecnie taka sytuacja nie wystąpiła ani razu. Nie czuję też jakiegoś pociągu do tematu. Możecie ocenić sami, ale albo rzeczywiście CBD działa albo mi się nie nagle silna wola uruchomiła.

Zauważyłem, że jestem też ogólnie spokojniejszy, bardziej skupiony w pracy, ale tu nie mogę jednoznacznie wskazać czy to wprost działanie CBD (choć pewnie po części tak) - od nowego roku próbuję medytacji i wydaje mi się, że ona też mi w tych obszarach pomaga.
    Dzięki, że sie podzieliłeś. Dobrą robote robisz dla siebie i fajnie, ze dajesz radę. Ogólnie połącznie cbd plus medytacja tez stosuje i ono bardzo pomaga w zyciu: wieksza wyrozumialosc dla innych, lepiej sieuklada z partnrką, wiecej zrozumienia i lepszy konakt z dziećmi. ogólnie spokój coraz częsciej gości w życiu.
    dzięki wiekszym dawkom cbd łatwiej rozdzielić myśli od emocji w medytacji, wiecej uważności, skupienia i cierpiwosci. głebiej można w nią wejść.
    W Twoim przypadku jak to wygląda, jak cęsto medytujesz i jaki czas?
    Ostatnio edytowane przez prosekto ; 13-01-21 o 22:04
    «Czy On jest grzesznikiem, tego nie wiem. Jedno wiem: byłem niewidomy, a teraz widzę»

Jak temat CBD był mi znany, tak w medytacji kompletnie raczkuję. Dłuższy czas teamu ktoś mi polecił aplikację Headspace, miałem ją pobraną ale nie używałem i w końcu się zdecydowałem. Tu będziemy mogli pogadać jak będę miał jakieś dłuższe doświadczenie, ale staram się znaleźć 5 minut po pobudce - jako przygotowanie na dzień w pracy i 5 minut przed snem dla wyciszenia emocji po całym dniu wrażeń. Samo to że zacząłem nastawiać budzik na wcześniejszą godzinę, żeby mieć czas usiąść i pooddychać daje mi satysfakcje jako osobie, której raczej zmiany w życiu przychodzą ciężko.

Cytat Zamieszczone przez bandito Zobacz posta
    Jak temat CBD był mi znany, tak w medytacji kompletnie raczkuję. Dłuższy czas teamu ktoś mi polecił aplikację Headspace, miałem ją pobraną ale nie używałem i w końcu się zdecydowałem. Tu będziemy mogli pogadać jak będę miał jakieś dłuższe doświadczenie, ale staram się znaleźć 5 minut po pobudce - jako przygotowanie na dzień w pracy i 5 minut przed snem dla wyciszenia emocji po całym dniu wrażeń. Samo to że zacząłem nastawiać budzik na wcześniejszą godzinę, żeby mieć czas usiąść i pooddychać daje mi satysfakcje jako osobie, której raczej zmiany w życiu przychodzą ciężko.
    dobre zmiany wprowadzasz, wstajesz robisz swoje krok po kroku i jest dobrze. z medytacja jak z rzucaniem jarania bedziesz mial, wzloty i upadki - najwazniejsze nie odpuszczac. 15 minut dziennie przez pol roku potrafi juz fizycznie przebudowac struktury w mózgu - wplywa na ciało migdałowate w ten sposób, że robisz sie mniej wraziwy na ból i nieprzyjemne sytuacje.

Mozecie polecic jakies konkretne marki/aukcje na allegro itd?
    Trzeba sprobowac na ciezkie dni w robocie wieczorem zamiast wina.

Jeżeli chodzi o doraźne dawkowanie przed medytacja, to od ilu mg polecacie zacząć i mniej więcej ile czasu przed najlepiej wtedy wziąć cbd ?

Cytat Zamieszczone przez papsi Zobacz posta
    Mozecie polecic jakies konkretne marki/aukcje na allegro itd?
    Trzeba sprobowac na ciezkie dni w robocie wieczorem zamiast wina.
    https://allegro.pl/oferta/cbd-natura...we-10020346845

150mg musisz wyczuć . Dla mnie to jest 3 godziny przed

Poczciwy dzik
    Cytat Zamieszczone przez prosekto Zobacz posta
    150mg musisz wyczuć . Dla mnie to jest 3 godziny przed
    dopiero po 3h czujesz efekty?

Cytat Zamieszczone przez pho Zobacz posta
    dopiero po 3h czujesz efekty?
    zaczynają sie po ponad 2, wlaśćiwe od 3. dlatego trzeba wyczuć na sobie, bo ja np naet jak ketonal bralem dozylni eto musialem czekac na efekty z godiznę, a u innych po kilku sekundach. pomijając moją farmakogenetyke ten olej musi dojść do żołądka, tam przejsc pewne procesy i trafic do jelit, jelsi bedzies zpo jedzeniu biorąc go to musi to trwac, na czczo z reszta tez

Sztywny Pal Azji
    bandito - dlatego ja nie rozumiem jak można chcieć zalegalizować trawę, wystarczy ze mamy społeczeństwo alkoholików (czy raczej alkofanów bo przecież piwko czy dwa co dziennie na noc to nie alkoholizm, do tego ofkors woda ognista co weekend ze znajomymi). Paliłem codziennie jakieś ~ 8 lat i uważam, że to straszne gówno.
    Z polecenia Prosekto wziąłem CBD ze sprawdzonego źródła i spróbuję jeszcze raz. Ja zasypiam normalnie ale budzę się w nocy i nie mogę zasnąć. Chemii żadnej nie chcę, zioła czy CBD mogę sprawdzić.

Cytat Zamieszczone przez log Zobacz posta
    bandito - dlatego ja nie rozumiem jak można chcieć zalegalizować trawę, wystarczy ze mamy społeczeństwo alkoholików (czy raczej alkofanów bo przecież piwko czy dwa co dziennie na noc to nie alkoholizm, do tego ofkors woda ognista co weekend ze znajomymi). Paliłem codziennie jakieś ~ 8 lat i uważam, że to straszne gówno.
    Z polecenia Prosekto wziąłem CBD ze sprawdzonego źródła i spróbuję jeszcze raz. Ja zasypiam normalnie ale budzę się w nocy i nie mogę zasnąć. Chemii żadnej nie chcę, zioła czy CBD mogę sprawdzić.
    Legalizacja nie zwiększy problemu, a wiele problemów może rozwiązać. Poza tym aspirujemy do miana wolnych - rzeczywistość tego nie potwierdza
    Ostatnio edytowane przez prosekto ; Wczoraj o 15:29

Sztywny Pal Azji
    Ludzie są za głupi żeby być w pełni wolnymi. To tak jakbyś zalegalizował możliwość prowadzenia auta po spożyciu alkoholu bo wszyscy wiemy z czym to się wiąże i nikt tak nie postąpi.

16. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu

Uprawnienia umieszczania postów