Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 46 do 56 z 56

Wątek: My English iz not gud but my sex iz very gut czyli rozmówki o angielskim

Jaszczomp BF Awatar Poki
    Co Ty? Uczę się z tej apki. Reklama raz na jakiś czas przy zmianie lekcji.
    Sensowny podział na słówka ze względu na tematykę. Do tego zwroty. W czasowniki czy zasady się nie zagłębiałem, bo wpierw zakuwam słowa i zdania.
    Prócz tłumaczenia jest jeszcze pisownia oraz wymowa lektora.
    ....:::: HeaVeN....HeaVeN'S BoDieS..WhIrL ArOunD Me..MakE Me WoNdeR::::....

Sztywny Pal Azji
    Ja nie potrafię zrozumieć poważnej nauki języka bez przedstawienia na początku sposobu jego zapisywania, zasad wymowy i ortografii.

Co do reklam i startu:

Jaszczomp BF Awatar Poki
    Zupełnie nie zwracam uwagi na te reklamy na dole. Nawet specjalnie spojrzałem czy też je mam.
    Ja chcę wpierw poznać słowa, zwroty. Tak by móc się prostymi zdaniami porozumieć w podstawowych kwestiach. Następnie planuję kurs dydaktyczny.

Angielskiego uczyłem się przez wiele lat, trybów, czasów, a dopiero teraz szkolę sztukę rozmowy, co po tylu latach jest przykre.
    Niemieckiego uczyłem się równolegle i wyniki były znacznie lepsze.
    Hiszpańskiego uczę się hobbystycznie. Osłuchuje się z językiem poprzez hiszpańskie piosenki.
    ....:::: HeaVeN....HeaVeN'S BoDieS..WhIrL ArOunD Me..MakE Me WoNdeR::::....

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez Poki Zobacz posta
    Zupełnie nie zwracam uwagi na te reklamy na dole. Nawet specjalnie spojrzałem czy też je mam.
    Ja chcę wpierw poznać słowa, zwroty. Tak by móc się prostymi zdaniami porozumieć w podstawowych kwestiach. Następnie planuję kurs dydaktyczny.

Angielskiego uczyłem się przez wiele lat, trybów, czasów, a dopiero teraz szkolę sztukę rozmowy, co po tylu latach jest przykre.
    Niemieckiego uczyłem się równolegle i wyniki były znacznie lepsze.
    Hiszpańskiego uczę się hobbystycznie. Osłuchuje się z językiem poprzez hiszpańskie piosenki.
    Oczywiście podejście nr 2 jest najlepsze. Sucha gramatyka i wkuwanie słówek jest głupie. Błądzenie na siłę w natywnym materiale jakby Cię wywieźli do obcego kraju też jest głupie. Najlepiej mieszać wszystko w odpowiednich proporcjach.

Mnie osobiście ta apka by tylko wkurzała. Ale skoro tylko dla zabawy się uczysz, i jak Ci pasuje, to dobrze dla Ciebie.

my English jest na dwóch licznikach u mnie i po sąsiedzku

kurwa nie wierzę, że to jest temat sprzed 4 miesięcy

Mały update. Udało mi się wyprowadzić angielski na taki poziom komunikatywności, że przeszedłem rozmowę techniczną z głównym inżynierem i dostałem pracę, taką jaką chciałem, tym samym żegnam się z ssp i witaj stolico i korpo-kołchozie.

Moje główne aktywności, które mi pomogły, a może i komuś coś pomogą:

- czytanie dokumentacji, instrukcji, materiałów z mojej branży, w języku angielskim i streszczanie tego na głos po ang (to mi chyba dało najwięcej, pod kątem tych rozmów)
    - słuchanie podcastów o rozmowach o pracę po angielsku, odpowiadanie na typowe pytania (przygotowane wcześniej mniej więcej zakresy co chcę powiedzieć). Prowadzenie takich fikcyjnych rozmów z gościem z podcastu, a także ponownie streszczanie na głos tego co powiedział np w 20-30 sekund, własnymi słowami.

Inne uwagi:
    - wkuwanie słownictwa bardzo mało daje. Najwięcej się człowiek uczy obcując z żywym organizmem, z konkretnymi materiałami po konkretną branże. Także wszelkie fiszki, quizy o kant chuja można rozbić.
    - samo czytanie tekstu też bardzo mało daje. Mózg zupełnie inaczej pracuje jak ma przetworzyć przeczytany tekst i przełożyć go na własne słowa. Aż czuć ten wysiłek, jak skurwiel paruje

To tyle.
    Ostatnio edytowane przez rysiokoks ; 01-08-20 o 12:01

A prywatna szkoła ? Żeby porządnie rozwinąć skrzydła, do niemieckiego C2 przydałby się angielski na mocnym B2, a najlepiej C1. Aktualny poziom angielskiego takie B1 - czuje się jak kiep. Każdy mówi już płynnie dosyć po angielsku...
    Ktoś poleca coś we Wrocławiu?
    Ostatnio edytowane przez Koxik ; 01-08-20 o 12:18

Rysio to co to za robota bedzie :>

Cytat Zamieszczone przez ziki2000 Zobacz posta
    Rysio to co to za robota bedzie :>
    2 hasła i nic więcej nie powiem, bo świat jest mały IT - SAP

Cytat Zamieszczone przez rysiokoks Zobacz posta
    Pracuje tez trochę z SAP - sporo potrafi to oprogramowanie, nieźle też potrafi wkurwic.

Cytat Zamieszczone przez rysiokoks Zobacz posta
    https://forsal.pl/artykuly/1001251,i...enia-w-it.html

No to bedzie zarobas

Uprawnienia umieszczania postów