Strona 162 z 190 PierwszyPierwszy ... 62112152160161162163164172 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 416 do 2 430 z 2840

Wątek: Orzeł w Coronie czyli poradnik preppersa

Cytat Zamieszczone przez Gubrin Zobacz posta
    Tu problemem dla mnie nie jest to, że rząd kupił lewe maseczki bez certyfikatu, można uznać że zostali oszukani przez chińczyka. Problemem dla mnie jest to, że dziwnym trafem zakup był robiony przez rodzinę i znajomych ministra zdrowia za podobno dużo zbyt wysoką cenę ...

Porównywał ktoś*koszt maseczki jaki zapłacił koleś Szumowskiego a jaki WOŚP ?
    No i dodajmy że Łukasz G. sprzedawał godzinę po ładowaniu Antonowa identyczne maseczki które rząd zakupił xD

Sztywny Pal Azji Awatar Gubrin
    Cytat Zamieszczone przez siwy800 Zobacz posta
    No i dodajmy że Łukasz G. sprzedawał godzinę po ładowaniu Antonowa identyczne maseczki które rząd zakupił xD
    O kurwa serio ?

Ścięgno sarny
    W Tvpis mówią, że Polska jest w czołówce państw najlepiej radzących sobie z kryzysem ekonomicznym i epidemiologicznym. Adrian to wygra, nie ma chuja

Cytat Zamieszczone przez Biały19894 Zobacz posta
    W Tvpis mówią, że Polska jest w czołówce państw najlepiej radzących sobie z kryzysem ekonomicznym i epidemiologicznym. Adrian to wygra, nie ma chuja
    Nie tylko na TVP.
    Nie możesz jednocześnie myśleć i uderzać - Miś Yogi.

Cytat Zamieszczone przez KowalX Zobacz posta
    Nie tylko na TVP.
    https://businessinsider.com.pl/finan...-wyspa/j8xbrjj
    correlation doesn't imply causation

Cytat Zamieszczone przez Gubrin Zobacz posta
    Wyobraź sobie że maseczki istnieją trochę dłużej niż COVID-19, wiele branży nosi też maseczki całymi dniami, jeżeli są poważne skutki uboczne noszenia maseczki godzinę na zakupach to powinny takie badania, również wieloletnie, być dawno zrobione.
    tak swoją drogą do niedawna jeszcze na stronie gov.pl była piękna grafika, że osoby zdrowe nie powinny nosić maseczki no a WHO twierdzi do tej pory, że nie zaleca noszenia osobom bez objawów chorobowych (lepsze określenie niż zdrowym )
    na wszelki wypadek napiszę, że proszę sobie chirurgami mordy nie wycierać, trochę inne warunki kiedy w klimatyzowanym pomieszczeniu i praktycznie w większości stojąc w miejscu zakładasz maseczkę, którą i tak zmieniasz często na nową, a przepis mówiący 'poza domem masz polaku mieć maseczkę zawsze i wszędzie'

Skąd te dane, że 80% przechodzi bezobjawowo ?
    kurła przecież masz to nawet na stronie WHO i sprawdzenie tego zajęło mi 2 minuty...
    jakieś chińskie centrum profilaktyki mówiło to samo, a jak chcesz więcej źródeł to skorzystaj z googla, a nie przypierdalasz się do każdej cyferki, która nie zagrała z Twoim światopoglądem

a powiem Ci jedno, nie ta cyferka i konkretna liczba jest ważna a trend, ale rozumiem że jakby się okazało że 75% to już uznałbyś kolegę za PERFIDNEGO kłamcę

(choć są dowody na to, że nawet bezobjawowy COVID-19 niszczy płuca i inne narządy), a o "20%" tych którzy trafiają do szpitala z poważnymi powikłaniami i ogromny (w porównaniu z innymi wirusami) ich odsetek najzwyczajniej umiera w ciągu maks miesiąca.
    źródło proszę takich rewelacji, bo o tym niszczeniu płuc to słyszałem dawno i przecież chyba każdy już wie, że to był fake news? jakiś dziwnych teorii i hipotez nawiedzonych ludzi czy naciąganych danych wproszę nie pisać, bo szkoda mojego czasu

nie pomyślałeś, że te 20% to osoby, które i tak były śmiertelnie chore lub solidnie schorowane w podeszłym wieku i zabiły ich de facto choroby współistniejące a nie covid?
    hę?
    śmieszny jesteś jak kabaret w tvp ;D

z jakimi innymi wirusami to porównałeś to nawet już nie pytam, bo szkoda strzępić ryja, trafiając do szpitala z ciężkimi powikłaniami polio, wzw czy nawet odry to rozumiem po miesiącu wyjdziesz do domu zamiast do grobu, tak? będziesz tak dalej makaron na uszy nawijał to jeszcze się okaże, że szybciej Cię odratują z ciężkiego przebiegu zakażenia hiv i wścieklizny niż corony...
    rzucasz takie ogólniki jak ten tekst, jakieś frazesy z palca, nawet sam nie wiesz co w jakim celu i na jakiej podstawie, co chcesz w ogóle wnieść dodatkowo do tematu, ale klepiesz chyba tylko po to by zdanie wyglądało ładniej i sugerowało, że się znasz, bo gdzieś coś przeczytałeś i usłyszałeś

i pozwól, że zapytam w Twój ulubiony sposób:
    -dlaczego perfidnie kłamiesz?

BESTIA12345 ma rację, jak nic się nie zmieni i faktycznie COVID nawróci z podobną siłą to w duecie z grypą zrobi spory rozpierdol.
    spory rozpierdol czyli co? przecież były już bardzo ciężkie sezony grypowe i takie gdzie jednocześnie jakieś rotawirus, adenowirusy, rynowirusy (a nawet koronawirusy ) i inne srakie i owakie atakowały bez litości i nawet nie zbliżyliśmy się do tamtego 'pogromu'

troszkę nie rozumiem Twojego czarnowidztwa
    owszem może być nieciekawie, ale tak samo mogłoby być nieciekawie gdyby koronki nigdy nie było
    a teraz już tą koronkę trochę znamy, a powiem powiem więcej - poznamy ją jeszcze lepiej i dowiemy się jeszcze więcej, a badania idą jak burza to to topowy i ważny temat

także myślę, że już tyle o ile damy radę się przygotować na jej "powrót" i snucie smutnych wizji zostaw naszemu kochanemu ministrowi

pozwól, że podroczę się jeszcze troszkę ad persona
    kolego Gubrin, widzę, że nic nie zmieniło się u kolegi nadal nie potrafisz zweryfikować żadnych informacji, klepiesz sam jakieś bzdury na kółkach i śmieszne teorie swoje głosisz, a innym zarzucasz że wyrokować to mogą naukowcy mimo że sam tych źródeł do naukowych danych nie wrzucasz

więc nie zalej mnie znowu śmiesznymi wykreso-obrazkami, czy opiniami i teoriami, które czerpiesz z jakiś innych mediów, bo wątpię byś miał jakieś swoje zdanie, bo jakakolwiek samodzielna analiza to u Ciebie leży,
    to nie licz że odpowiem, bo możliwe że nawet nie przeczytam

aaa i nie mam nic do tego, że masz odmienne zdanie w sprawie niż ja, ale Twój sposób dyskusji, wypowiedzi, szukanie na siłę punktów by się przypierdolić do każdego pomijając przy tym cały sens i szerszą myśl, sprawia że już przyjemniej chyba wdać się w dyskusję w komentarzach na wp czy onecie niż tutaj
    Ostatnio edytowane przez Volcanodon ; 17-05-20 o 17:27

Cytat Zamieszczone przez Volcanodon Zobacz posta
    tak swoją drogą do niedawna jeszcze na stronie gov.pl była piękna grafika, że osoby zdrowe nie powinny nosić maseczki no a WHO twierdzi do tej pory, że nie zaleca noszenia osobom bez objawów chorobowych (lepsze określenie niż zdrowym )
    na wszelki wypadek napiszę, że proszę sobie chirurgami mordy nie wycierać, trochę inne warunki kiedy w klimatyzowanym pomieszczeniu i praktycznie w większości stojąc w miejscu zakładasz maseczkę, którą i tak zmieniasz często na nową, a przepis mówiący 'poza domem masz polaku mieć maseczkę zawsze i wszędzie'
    O, wrócił foliarz.

Nie pisałem tylko o chirurgach, branży w których maseczki nosi się cały dzień jest dużo więcej. CAŁY DZIEŃ lub wiele godzin BEZ PRZERWY !

Co mamy w PL w praktyce ? W samochodzie nie trzeba, w zakładzie pracy nie trzeba, zostają zakupy i spacer, to daje godzinę-dwie MAKS dla 90% ludzi ...

A debile krzyczą, że to im szkodzi bo ktoś gdzieś stwierdził, że TEORETYCZNIE noszenie maseczki MOŻE być szkodliwe ...

kurła przecież masz to nawet na stronie WHO i sprawdzenie tego zajęło mi 2 minuty...
    jakieś chińskie centrum profilaktyki mówiło to samo, a jak chcesz więcej źródeł to skorzystaj z googla, a nie przypierdalasz się do każdej cyferki, która nie zagrała z Twoim światopoglądem

a powiem Ci jedno, nie ta cyferka i konkretna liczba jest ważna a trend, ale rozumiem że jakby się okazało że 75% to już uznałbyś kolegę za PERFIDNEGO kłamcę
    No i znowu muszę cię nazwać PERFIDNYM NAŁOGOWYM KŁAMCĄ ...

WHO twierdzi, że 80% ludzi ma ŁAGODNY PRZEBIEG lub nie mają objawów. Zapomniałeś w też dopisać, że w tym samym zdaniu WHO potwierdza drugą część mojej wypowiedzi.

Cytat Zamieszczone przez WHO Q&A: Influenza and COVID-19 - similarities and differences
    For COVID-19, data to date suggest that 80% of infections are mild or asymptomatic, 15% are severe infection, requiring oxygen and 5% are critical infections, requiring ventilation
    W najlepszym przypadku jesteś analfabetą lub nie rozumiesz tego co czytasz, ja stawiam na kłamliwego analfabetę.

źródło proszę takich rewelacji, bo o tym niszczeniu płuc to słyszałem dawno i przecież chyba każdy już wie, że to był fake news? jakiś dziwnych teorii i hipotez nawiedzonych ludzi czy naciąganych danych wproszę nie pisać, bo szkoda mojego czasu
    Tu masz dwa badania wskazujące na zmiany w płucach u osób bezobjawowych:
    https://www.thelancet.com/journals/l...086-4/fulltext
    https://www.researchgate.net/publica..._Nanjing_China

Poszukaj, znajdziesz więcej.

nie pomyślałeś, że te 20% to osoby, które i tak były śmiertelnie chore lub solidnie schorowane w podeszłym wieku i zabiły ich de facto choroby współistniejące a nie covid?
    hę?
    śmieszny jesteś jak kabaret w tvp ;D
    Znowu KŁAMIESZ, raport ISTAT dla 87% Włoch stwierdza, że TYLKO 35% zmarłych z powodu COVID miało choroby współistniejące.

Poza tym rozumiem, że według ciebie osoby starsze czy chore mogą zdychać i masz wyłożone jajca na to, że umarły przez COVID rok/dwa/10 wcześniej niż bez COVID ?

z jakimi innymi wirusami to porównałeś to nawet już nie pytam, bo szkoda strzępić ryja, trafiając do szpitala z ciężkimi powikłaniami polio, wzw czy nawet odry to rozumiem po miesiącu wyjdziesz do domu zamiast do grobu, tak? będziesz tak dalej makaron na uszy nawijał to jeszcze się okaże, że szybciej Cię odratują z ciężkiego przebiegu zakażenia hiv i wścieklizny niż corony...
    rzucasz takie ogólniki jak ten tekst, jakieś frazesy z palca, nawet sam nie wiesz co w jakim celu i na jakiej podstawie, co chcesz w ogóle wnieść dodatkowo do tematu, ale klepiesz chyba tylko po to by zdanie wyglądało ładniej i sugerowało, że się znasz, bo gdzieś coś przeczytałeś i usłyszałeś
    Z innymi wirusami o podobnym zasięgu.

To chyba logiczne, że nie porównuje do odry/polio na którą wszyscy narażeni są zaszczepieni i ich występowanie (nie mówiąc nawet o przypadkach wymagających położenia na intensywnej terapii) jest marginalne w cywilizowanym świecie ?

HiV obecnie nie zabija nawet w 10 lat nie mówiąc o miesiącu, wścieklizna w krajach cywilizowanych praktycznie u ludzi nie występuje.

O czym ty piszesz w ogóle i co ty porównujesz ?

i pozwól, że zapytam w Twój ulubiony sposób:
    -dlaczego perfidnie kłamiesz?
    W którym miejscu mitomanie ?

spory rozpierdol czyli co? przecież były już bardzo ciężkie sezony grypowe i takie gdzie jednocześnie jakieś rotawirus, adenowirusy, rynowirusy (a nawet koronawirusy ) i inne srakie i owakie atakowały bez litości i nawet nie zbliżyliśmy się do tamtego 'pogromu'

troszkę nie rozumiem Twojego czarnowidztwa
    owszem może być nieciekawie, ale tak samo mogłoby być nieciekawie gdyby koronki nigdy nie było
    a teraz już tą koronkę trochę znamy, a powiem powiem więcej - poznamy ją jeszcze lepiej i dowiemy się jeszcze więcej, a badania idą jak burza to to topowy i ważny temat

także myślę, że już tyle o ile damy radę się przygotować na jej "powrót" i snucie smutnych wizji zostaw naszemu kochanemu ministrowi
    Nigdy nie mieliśmy z grypą choroby tak szybko rozprzestrzeniającej się, w której 15% hospitalizowanych wymaga podłączenia pod tlen, a 5% wymaga podłączenia do respiratora.

Ponownie co ty porównujesz ?

pozwól, że podroczę się jeszcze troszkę ad persona
    kolego Gubrin, widzę, że nic nie zmieniło się u kolegi nadal nie potrafisz zweryfikować żadnych informacji, klepiesz sam jakieś bzdury na kółkach i śmieszne teorie swoje głosisz, a innym zarzucasz że wyrokować to mogą naukowcy mimo że sam tych źródeł do naukowych danych nie wrzucasz

więc nie zalej mnie znowu śmiesznymi wykreso-obrazkami, czy opiniami i teoriami, które czerpiesz z jakiś innych mediów, bo wątpię byś miał jakieś swoje zdanie, bo jakakolwiek samodzielna analiza to u Ciebie leży,
    to nie licz że odpowiem, bo możliwe że nawet nie przeczytam

aaa i nie mam nic do tego, że masz odmienne zdanie w sprawie niż ja, ale Twój sposób dyskusji, wypowiedzi, szukanie na siłę punktów by się przypierdolić do każdego pomijając przy tym cały sens i szerszą myśl, sprawia że już przyjemniej chyba wdać się w dyskusję w komentarzach na wp czy onecie niż tutaj
    Do dyskusji potrzeba faktów, ty nie podajesz żadnych w swoich wynurzeniach (co widać w tym i wszystkich poprzednich postach).

Na przytoczone przeze mnie badania naukowe nie reagujesz i nie potrafisz wskazać, gdzie są nie prawdziwe (bo są prawdziwe co oczywiste).

Nie potrafisz nawet czytać ze zrozumieniem rzeczy, które sam cytujesz.

Zrozum chłopcze, że ja nie odpisuje ci by cię przekonać, mam wyjebane czy to przeczytasz czy nie.

Odpisuje po to by przytaczając FAKTY I BADANIA NAUKOWE pokazać innym użytkownikom forum jakim niedorozwojem i KŁAMCĄ jesteś.
    Ostatnio edytowane przez Gubrin ; 17-05-20 o 18:51

Sztywny Pal Azji
    O czym rozmawiacie?

Cytat Zamieszczone przez paavo Zobacz posta
    O czym rozmawiacie?
    O COVID-19 jak widać

czy ja dobrze rozumiem, że otwarte są galerie, od jutra otwarta jest gastronomia, zakłady fryzjerskie, skateparki i inne cuda na kiju, a siłownie plenerowe, na których ćwiczy pewnie średnio 10 osób na dobę nadal są zamknięte?

Przecież to jest jakiś kurwa absurd.

Jaszczomp BF
    Siłownie plenerowe są otwarte chyba od poniedziałku po świętach ? , tylko place zabaw miały być zamknięte.
    Ostatnio edytowane przez macio09 ; 17-05-20 o 21:39

Zjebałeś. Teraz Rysio rzuci się nadrobić stracony czas z hantlami Marbo i zapompuje się na śmierć...

Cytat Zamieszczone przez macio09 Zobacz posta
    Siłownie plenerowe są otwarte chyba od poniedziałku po świętach ? , tylko place zabaw miały być zamknięte.
    gituwa

Cytat Zamieszczone przez Miętowy Zobacz posta
    Zjebałeś. Teraz Rysio rzuci się nadrobić stracony czas z hantlami Marbo i zapompuje się na śmierć...
    Nie, bez przesady.

Na takiej siłce nie zrobię ani nóg, ani barków.

Pewnie sobie połączę jogging + plecki i brzuch co trzeci trening.

Szczęściarze co czas mają.

Cytat Zamieszczone przez rysiokoks Zobacz posta
    gituwa

Nie, bez przesady.

Na takiej siłce nie zrobię ani nóg, ani barków.
    Pompka w staniu na rękach, mówi co coś panu, panie Ferdek?

Uprawnienia umieszczania postów