Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Porady dla "zasiedzianego"

Poczciwy dzik

Porady dla "zasiedzianego"

Witam

Kilka miesięcy temu zmieniłem pracę na siedzącą, pon-pt 8-10h + koło 3-4h idzie na dojazdy gdzie też siedzę, gdzie wcześniej miałem w ciągu dnia znacznie więcej ruchu, czy to praca fizyczna, czy po prostu przy bywaniu trochę więcej w domu i gdy miałem więcej czasu to częściej gdzieś wychodziłem, rodzinie pomagałem, no ogólnie był jakikolwiek ruch. Teraz jak w pracy siądę to siedzę i siedzę, wyjścia jedyne to kibel/zrobienie kawy/przewietrzyć głowę trochę, a poza tym to w tygodniu 3x siłownia i w weekendy czasem jakieś wyjścia.

No i przez to "zasiedzenie" zacząłem się gorzej fizycznie czuć - to co jakiś czas coś strzeli, zaboli gdy szybciej wstanę, w tamtym roku rozwaliłem sobie kolano w robocie, potem udało mi się to trochę wyleczyć i wróciłem normalnie do treningu nóg i ciężarów rzędu 80-90%, tak teraz znowu bóle wróciły, dziś w nocy chyba też jakoś źle ruszyłem nogą bo się obudziłem z bólem, z rana też ból kolana, bóle barku czasem, łokcie zaczęły trochę boleć na siłce - ogólnie robię się jakiś bardziej drewniany i obolały, a trenuję cały czas tak samo, nie zmieniałem nic w treningu, rozgrzewka też cały czas taka sama itp.

Więc pytanie - czy ma ktoś jakieś rady może co zrobić by dalej jakoś normalnie trenować i nie rozwalać się przy tym i poprawić samopoczucie jakoś ? Kiedyś coś czytałem o różnych suplementach na stawy, ale nie mam pojęcia czy to działa, może jakieś składanki/ćwiczenia rehab do robienia w domu po wstaniu/przed snem?

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    Sztywny Pal Azji
    "Ruszałem się więcej i było dobrze, teraz nie ruszam się i jest źle, co może być przyczyną?"

Chyba sam sobie odpowiedziałeś co jest problemem.

FBW czy split? Bo jak się łapy w górę daje raz w tygodniu to ma prawo boleć :P.
    Spróbuj robić różne ruchy od niechcenia, typu "powitanie słońca" machnąć rano, w przerwie w pracy postać na jednej i drugiej nodze po minucie, rozciągnąć tył nóg ze dwa razy w tygodniu, pozycje skrętne itd.. Marek Purczyński ma w pyte takich porad na YouTube. AthleanX też fajne zestawy ma. Oczywiście jeśli to sa takie dolegliwowci ogólne (że coś się dzieje), a nie jak już coś pierdolnęlo na cacy.

Poczciwy dzik
    fazzeerr - tylko kwestia jest taka, że nie mam możliwości się ruszać więcej, wstaję o 5 rano, do domu w DNT wracam o 18:20, a w DT wracam do domu to biorę od razu torbę i lecę na trening, więc wracam około 20, nie mam możliwości się więcej ruszać A z tego co jest problemem zdaję sobie sprawę, szukam rozwiązania po prostu

siwy800 FBW leci, po 1 ćwiczeniu na partię, zakresy repsów i ilość serii różna AthleanX znam, parę jego patentów z cyklu "do this everyday" już robiłem, chyba czas do nich wrócić w takim razie, Marka Purczyńskiego zobaczę, dzięki

Jaszczomp BF Awatar Poki
    Więcej rozciągania oraz odpowiednie ułożenie stanowiska pracy (fotel, podkładka pod stopy). Praca nad sylwetką siedzącą (cofanie barków, niwelowanie kifozy).
    ....:::: HeaVeN....HeaVeN'S BoDieS..WhIrL ArOunD Me..MakE Me WoNdeR::::....

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez Poki Zobacz posta
    Więcej rozciągania oraz odpowiednie ułożenie stanowiska pracy (fotel, podkładka pod stopy). Praca nad sylwetką siedzącą (cofanie barków, niwelowanie kifozy).
    dokładnie, można włączyć porządne rozciąganie, trzeba również zadbać o warunki pracy - jak zawsze jest sporo do poprawy, a jeśli pracujesz przed monitorem to już w ogóle. Jak jeździsz samochodem możesz parkować zawsze 15/20 min przed pracą i zrobić spacer/marsz. Przerwy w ciągu pracy są też ważne.
    Ostatnio edytowane przez htw ; 28-08-19 o 16:16
    correlation doesn't imply causation

Aha, jak masz w domu drążek to takie "grease the groove" może być fajnym sposobem na ciągłe stymulowanie organizmu. Oczywiście w ten sposób można robić dead bug, bird dog (kolana nad ziemią) czy inne ćwiczenie na core.

Uprawnienia umieszczania postów