Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 30

Wątek: Kolano kinomana? Ból podczas siedzenia

Sztywny Pal Azji Awatar Cajmer

Kolano kinomana? Ból podczas siedzenia

Od jakiegoś czasu lekko bolały mnie kolana przy robieniu siadów ale jakoś bardzo mi to nie przeszkadzało, pomyślałem, że jak sobie odpuszczę 2 tygodnie treningów to minie, ale ni chuja.
    Dalej przy kucaniu czuje dyskomfort nad rzepką w obu kolanach a do tego doszedł ból podczas jednostajnej pozycji podczas siedzenia np w samochodzie/busie/krześle(ostatnio jak jechałem na wakacje 20h to myślałem, że się zesram). Przechodzi dopiero jak wyprostuje giry. Z objawów wychodzi na to, ze może być to zapalenie stawu rzepkowo-udowego bo najbardziej objawy do tego pasują.

Miał ktoś coś takiego? Jak to się leczy?

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    Sztywny Pal Azji
    Alkohol rozumiem miejscowo i ogólnie już próbowałeś...?

Masz niedobór ruchu takiego ogólnego ostatnio i siedzisz w miejscu?

Jak jak miałem okres bez ruchu i dużo siedzenia, to zaczęły mnie pobolewać zginacze biodra z przodu po jednej stronie, właśnie bez ruchu. Pomogło robienie brzuszków (konkretnie decline sit-ups). Ale jak ty robisz cały czas przysiady, to raczej one nie pomagają.

Mam coś takiego okresowo, niezależnie od ilości kg na kiju przy siadach i ogólnej objętości treningowej. Miałem kiedyś naderwany acl i uszkodzoną łąkotkę. Odradzono mi operację i oprócz sporadycznych bóli tego typu (potrafi to wkurwić w aucie) nic się nie dzieje, a kolano jest stabilne, nawet przy siadach 200+.
    Ostatnio edytowane przez wojtqq ; 11-08-19 o 21:10

Cały czas jestem w ruchu, dość dużo chodzę. Najgorze jest to, że to kurestwo po 2 tygodniach odpoczynku nie ustępuje. Teraz zauważyłem, że najjbardziej odczuwalne jest podczas wykroku jak i zwykłego przysiadu bez ciężaru.

Sztywny Pal Azji
    A w której fazie? Jak schodzisz, czy jak wstajesz?

I tak i tak, ale najbardziej podczas schodzenia gdy ciężar na sztandze to już jakies 70% CM

Na czerwono miejsca, które nakurwiają ( podczas wypuszczania kolan przed siebie za linie palców odczuwalne najbardziej)

Mialem to samo. Rzepka byla za wysoko czy tam za nisko. Robilem rehab i mialem ultradzwieki i zmrazanie kolan taka maszynka ala kriokokora pomoglo

Sztywny Pal Azji Awatar Siła
    Ja też to miałem, nie robiłem rehabu i też przeszło

Narazie smaruje diclofenem i rolluje, do końca tygodnia rest i od następnego nakurwiamy, nawet jak nie przejdzie

Może jakaś maść mocno rozgrzewająca + dojebac testa więcej na smarowanie? Xd wczoraj 2h w aucie myślałem, że się zesram. Ale wydaje mi się, że jak jest cieplej to mniej boli

12. Wybierz suplementy dla siebie

wylecz raz a porządnie i będzie z głowy

Sztywny Pal Azji
    A jak proponujesz mu to wyleczyć?

Ile czasu trwa już ten ból?

Z miesiąc, a podczas siedzenia z 2 tygodnie

Pisałeś, że im bardziej kolano wywalasz do przodu tym ból sie nasila, zatem niech to będzie twoją wskazówka. np możesz spróbować szerzej stawać, wtedy troche odciąższysz bolące miejsce. Ew jakieś warianty jednonóż w ustawieniu które nie wymaga od kolana dużego ruchu w przód, suwnice, hack maszyny, posprawdzaj poszukaj, pokomibinuj z ustawieniem napewno coś się znajdzie.

Uprawnienia umieszczania postów