Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 30

Wątek: Kolano kinomana? Ból podczas siedzenia

Cytat Zamieszczone przez fazzeerr Zobacz posta
    A jak proponujesz mu to wyleczyć?
    U mnie podstawą było rozciąganie przodu uda, rolowanie, uciskanie w okolicach rzepki (ciężko mi byłoby to wytłumaczyć), "przesuwanie" rzepki w dół (też nie wiem jak to wyjaśnić). Do tego miałem robione ultradźwięki oraz zmrażanie. Generalnie po zrobieniu usg (dokładnej diagnozie) i tych zabiegach wystarczy prawdopodobnie jedna wizyta u fizjo który pokaże ćwiczenia

Sztywny Pal Azji Awatar Cajmer
    Rozciągam, smaruje i rolluje codziennie. Dam sobie jeszcze tydzień spokoju z treningiem nóg, dorzucę bengay i opaski na kolana na noc. Jak nie pomoże to pójdę na USG

Sztywny Pal Azji Awatar Siła
    Rezygnacja z treningu zamiast modyfikacji to działanie na swoją szkodę w kwestii rehabu. Pasywne modalności które wymienił zbyleq na ogół mają skuteczność na poziomie placebo wg badań. Rozciąganie podobnie. Robienie badań obrazowych na własną ręke może być potencjalnie szkodliwe, z uwagi na możliwość efektu nocebo. Lekarz na podstawie informacji które tutaj udzieliłeś nie będzie widział raczej potrzeby żeby wysyłac Cie na USG. Chyba że trafisz na dinozaura. No cóż, zdrowia tak czy siak.

Heheheh a jakims cudem mi kolana wyleczono. Do tego mialem 6 tyg przerwy od sportu (tylko rower, silownia gora ciala). Lubie takie placebo

Tylko ze mnie juz bolalo mocniej-bo nawet przy chodzeniu je czulem

Cytat Zamieszczone przez zbyleq Zobacz posta
    Heheheh a jakims cudem mi kolana wyleczono. Do tego mialem 6 tyg przerwy od sportu (tylko rower, silownia gora ciala). Lubie takie placebo
    Pewne "rozpraszacze" mogą krótkotrwale modulować ból, ale to tylko maskowanie problemu, o którym za pośrednictwem właśnie tego bólu alarmuje nas ciało. Mechanizmy naprawcze tkanek są zasługą fizjologii człowieka, a nie jakiejś sondy przez którą płyną "magiczne" fale czy rąk terapeuty manualnego, który coś tam postrzela. Jedyne co to zmienia to percepcję zw z poczuciem zagrożenia, taki neurologiczny "trick" na naszym układzie nerwowym który prawie zawsze jest mocno ograniczony w czasie. Efekt placebo jest pożądany, ale można go uzyskać niższym kosztem.

Cytat Zamieszczone przez Siła Zobacz posta
    Pewne "rozpraszacze" mogą krótkotrwale modulować ból, ale to tylko maskowanie problemu, o którym za pośrednictwem właśnie tego bólu alarmuje nas ciało. Mechanizmy naprawcze tkanek są zasługą fizjologii człowieka, a nie jakiejś sondy przez którą płyną "magiczne" fale czy rąk terapeuty manualnego, który coś tam postrzela. Jedyne co to zmienia to percepcję zw z poczuciem zagrożenia, taki neurologiczny "trick" na naszym układzie nerwowym który prawie zawsze jest mocno ograniczony w czasie. Efekt placebo jest pożądany, ale można go uzyskać niższym kosztem.
    Ok, ortopeda sie nie zna, usg nic nie daje, a fizjo to bajki. Wyleczone kolana to efekt placebo. Mag z forum zrobilby to latwiej. Zdecydowanie przyjmuje Twoja argumentacje

Nic takiego nie sugerowałem, to już twoja nadinterpertacja.

W kazdym razie merytorycznie nie pomogles autorowi tematu

Dziś zauważyłem, przy rozciąganiu czworogłowych przy scianie, że mam je kurewsko przykurczone (+biodro). Spróbuję w tym podziałać, może to mi trzyma.

Jedyne ćwiczenie jakie mogę wykonywać w tej chwili w miarę bez bólu to prostowanie podudzi na maszynie i zakroki (w wersji z dalekim wyrzuceniem nogi za siebie) i bez ciężaru xd

Co do modyfikacji treningu przypomniał mi się jeszcze ten przewodnik

tendynopatia wiezadla rzepki.

rolowanie czworek
    rozciaganie hip flexor (zginacze biodra?)
    terminal knee extension
    siady na boxa na jednej nodze (a wstawanie przy pomocy dwoch)
    wzmacnianie dwojek i dupy (glute bridge itd)
    chwilowo nie robil bym siadow i wszystkich cwiczen ktore powoduja bol, przerabialem trenowanie na przeciwbolowych, na sile, nic dobrego z tego nie bedzie.

jak juz sie naprawisz tak, ze nie bedziesz odczuwal bolu, przed kazdym treningiem dolu porzadne rozgrzanie VMO (TKE), step upy i dupy (band na kolana i roznej masci band walks) + glute bridge.

mialem, naprawilem, nie mam, zapomnialem
    cos sie konczy, cos zaczyna.

Cytat Zamieszczone przez RN9ne Zobacz posta
    tendynopatia wiezadla rzepki.

rolowanie czworek
    rozciaganie hip flexor (zginacze biodra?)
    terminal knee extension
    siady na boxa na jednej nodze (a wstawanie przy pomocy dwoch)
    wzmacnianie dwojek i dupy (glute bridge itd)
    chwilowo nie robil bym siadow i wszystkich cwiczen ktore powoduja bol, przerabialem trenowanie na przeciwbolowych, na sile, nic dobrego z tego nie bedzie.

jak juz sie naprawisz tak, ze nie bedziesz odczuwal bolu, przed kazdym treningiem dolu porzadne rozgrzanie VMO (TKE), step upy i dupy (band na kolana i roznej masci band walks) + glute bridge.

mialem, naprawilem, nie mam, zapomnialem
    Czwórki roluje, rozciągam gwałcę jak się da i jakaś minimalna poprawa jest, podobnie z biodrami, i glute bridgami (od ponad roku nieodłącznie w moim treningu). Zarzuciłem dzisiaj sobie takie ćwiczonko, https://www.instagram.com/p/B1hoUM4gW7P/ i w połączeniu z wyprostami udało się w jakiś tam sposób przetrenować czwórki z lekkim dyskomfortem ale chuj tam.

Zrobiłem sobie dzisiaj te 2 cwiczonka od Ciebie po 3x 30powt na nogę.
    Przy siadach na jedną nogę na skrzynie kłuje w kolanie ale pewnie tak ma być ale słaby jestem w tym jak sam skurwysyn, przy końcówce odcięcie mocy i spadam dupskiem (podobnie miałem z dwójkami przy żurawiach na samym początku), czyli coś jest na rzeczy. Przy TKE calkiem luźno, nic nie odczuwam no chyba, że mocno zepnę czwórkę to sie lekko pompuje

Miałem od następnego tygodnia zacząć siadać ale chuj wie jeszcze co zrobie, bo jak ma nakurwiać to bez sensu.
    Tak czy siak dzięki za radę, postaram się to ogarnąć.

@RN9ne mógłbyś przeczyścić skrzynkę bo mam do Ciebie jeszcze jedną rzecz

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez Cajmer Zobacz posta
    Czwórki roluje, rozciągam gwałcę jak się da i jakaś minimalna poprawa jest, podobnie z biodrami, i glute bridgami (od ponad roku nieodłącznie w moim treningu). Zarzuciłem dzisiaj sobie takie ćwiczonko, https://www.instagram.com/p/B1hoUM4gW7P/ i w połączeniu z wyprostami udało się w jakiś tam sposób przetrenować czwórki z lekkim dyskomfortem ale chuj tam.

Zrobiłem sobie dzisiaj te 2 cwiczonka od Ciebie po 3x 30powt na nogę.
    Przy siadach na jedną nogę na skrzynie kłuje w kolanie ale pewnie tak ma być ale słaby jestem w tym jak sam skurwysyn, przy końcówce odcięcie mocy i spadam dupskiem (podobnie miałem z dwójkami przy żurawiach na samym początku), czyli coś jest na rzeczy. Przy TKE calkiem luźno, nic nie odczuwam no chyba, że mocno zepnę czwórkę to sie lekko pompuje

Miałem od następnego tygodnia zacząć siadać ale chuj wie jeszcze co zrobie, bo jak ma nakurwiać to bez sensu.
    Tak czy siak dzięki za radę, postaram się to ogarnąć.
    Będziesz mial motywacje żeby robić progresję pod pistolety (najlepiej na podwyższeniu) jak się wyleczysz. Dobry challenge i pleców nie zamordujesx

16. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu

Uprawnienia umieszczania postów