Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 25 z 25

Wątek: Podłoga amortyzująca do ćwiczeń w domu

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Jaką masz podłogę w sypialni i co to za machina do ćwiczeń która potrzebuje swojego fundamentu
    Generalne zmierzam do tego, czy ty faktycznie masz opisane problemy czy myślisz że je będziesz miał?
    Ja sporo czasu ćwiczyłem w domu bez sprzętu, tylko z para hantli. Robiłem różne ćwiczenia i najlepiej ćwiczy
    ło mi się boso, używałem tylko karimatę pod hantle żeby nie dzwoniły o podłogę.

Wszelkie podkładki do ćwiczeń mają ta wadę, że nie są stabilne, tzn uginają się. Ma to swoje plusy i minusy oczywiście. Minusem jest to, że nie są najlepszym podłożem pod sprzęt który wymaga stabilnej podłogi. Słabo robi się na nich ćwiczeni typowo siłowe (siady, zarzuty, etc.) gdzie lepsza jest twarda podłoga. Plusem jest to, że faktycznie tłumią uderzenia. No i trochę zdrowiej na nich skakać.
    Te najlepsze użytkowo są zazwyczaj z tworzyw nieodpowiednich dla dzieci (materiały gumowe z recyclingu). Minusem może być to, że te które spełnią twoje oczekiwania pod dziecko będą zbyt miękkie i nietrwałe.

Sztywny Pal Azji
    Luz, próbuję rozkminic co i jak więc każda opinia jest cenna.
    Mam plastikowe panele, więc może się zrobić mokro i ślisko na dole
    Mam płaskostopie, więc ćwiczenia na boso trochę odpadają. Niby można butami po karimacie, ale w taki sposób szybko ją popsuję, no i zawsze muszę się ustawiać w jednym miejscu.
    Jak pisałem, hantli nie będę na razie kupować, biorąc pod uwagę potencjał gum i kamizelki. Sprzęt taki zamówiłem https://www.marbo-sport.pl/product-p...rbo-Sport.html faktycznie najmniej kłopotu z tym będzie
    Plan na przysiady to bułgarskie i jednonóż z podwyższenia (box? Step?), więc tu twardość podłoża nie jest kluczowa.
    Ostatnio edytowane przez siwy800 ; 06-05-19 o 17:29

Sztywny Pal Azji
    Ano widzisz,to są te materialy których bym wolał przy dziecku nie mieć. Nikt tego nie testuje w tym celu. Ba, nawet te podłoża na place zabaw są przeznaczone do zabawy na zewnątrz.pisalem do kilku producentów i SBR na moje potrzeby chyba nie istnieje.

Cytat Zamieszczone przez siwy800 Zobacz posta
    Ano widzisz,to są te materialy których bym wolał przy dziecku nie mieć. Nikt tego nie testuje w tym celu. Ba, nawet te podłoża na place zabaw są przeznaczone do zabawy na zewnątrz.pisalem do kilku producentów i SBR na moje potrzeby chyba nie istnieje.
    Ano tego nie wziąłem pod uwagę. Podejrzewam że to pomieszczenie nie będzie niedostępne dla dziecka, to faktycznie materiał niekoniecznie odpowiedni. Można by usunąć panele na wymaganym obszarze i zrobić wylewkę ale wizualnie będzie słabo i dużo zachodu
    Ostatnio edytowane przez keelung ; 06-05-19 o 18:48

Sztywny Pal Azji
    siwy a czemu właściwie budujesz "pakiernię" w sypialni? Oszczędność czasu?

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez fazzeerr Zobacz posta
    siwy a czemu właściwie budujesz "pakiernię" w sypialni? Oszczędność czasu?
    Ano. Nie wierzę że jestem w stanie wstawac przed dzieckiem. Tak jest szansa że jakieś szybkie treningi po 20-30 min się urwie. No i żona też chce wrócić do ćwiczeń, ale musiałaby się urywac na 1.5 h jak ja wracam z pracy, czyli jak drania trzeba uśpić.

Luz, próbuję rozkminic co i jak więc każda opinia jest cenna.
    Mam plastikowe panele, więc może się zrobić mokro i ślisko na dole
    Mam płaskostopie, więc ćwiczenia na boso trochę odpadają. Niby można butami po karimacie, ale w taki sposób szybko ją popsuję, no i zawsze muszę się ustawiać w jednym miejscu.
    Jak pisałem, hantli nie będę na razie kupować, biorąc pod uwagę potencjał gum i kamizelki. Sprzęt taki zamówiłem https://www.marbo-sport.pl/product-p...rbo-Sport.html faktycznie najmniej kłopotu z tym będzie
    Plan na przysiady to bułgarskie i jednonóż z podwyższenia (box? Step?), więc tu twardość podłoża nie jest kluczowa.
    W takim razie podłoga amortyzujaca nie jest ci szczególnie potrzebna. Ja bym celował w kawałek wykładziny dywanowej + mata antypoślizgowa pod to albo duzy dywanik jak do przedpokoju z podkładem gumowym (są takie 1,2*1,8).
    Ten drążek od razu podklej na podkładkach silikonowych (Castorama, Mrówka, etc.). Będzie się najlepiej trzymał, bo te twarde co ma w zestawie to chuj nie stabilizacja.

Boxy, stepy szukaj używanych na allegro, jest tego w opór.

Sztywny Pal Azji
    Dzięki. Ostatnie pytanko chyba: zamiast stepu/pudła mogłaby posłużyć ławka z regulacją wysokości. Czy takie coś jest w ogóle akceptowalne https://allegro.pl/oferta/lawka-pros...BoCUCsQAvD_BwE ? Mozr firmę Gorilla)/Gyronetics ktoś zna? Nikt nie będzie poważnych ciężarów wyciskał, to ma być podwyższenie i pomoc do zaczepienia taśm. Zależy mi na tej regulacji, bo dla mnie 60 cm na wspięcia to minimum, ale dla żony już sporo.

Dzięki. Ostatnie pytanko chyba: zamiast stepu/pudła mogłaby posłużyć ławka z regulacją wysokości. Czy takie coś jest w ogóle akceptowalne https://allegro.pl/oferta/lawka-pros...BoCUCsQAvD_BwE ? Mozr firmę Gorilla)/Gyronetics ktoś zna? Nikt nie będzie poważnych ciężarów wyciskał, to ma być podwyższenie i pomoc do zaczepienia taśm. Zależy mi na tej regulacji, bo dla mnie 60 cm na wspięcia to minimum, ale dla żony już sporo.
    To zależy do czego ci to potrzebne. Standardowe boxy mają wymiary 50*60*70 więc zalezy jak obrócisz taką masz wysokość. Do tego można bezpiecznie zrobić plyometrykę jakąś. Box jump, box squat, bułgary, etc. Gum do tego nie podepniesz, ale po co?
    Ławka ma te plusy, że można na niej robic ćwiczenia siłowe - ale ty z nich rezygnujesz na razie. Jako step średnio się sprawdzają, zależy jaką masz tapicerkę. Do wskakiwania odradzam, bo wyjebać się na niej można koncertowo. Do tego będzie to niepraktyczny klamot. Skrzynia ma te zalety, że od biedy może być dodatkowym siedziskiem, szafką nocna w stylu hipsterskim albo zabawką dla dziecka - kwestia czasu. Na środku salonu na etapie nauki chodzenia jak znalazł. Okleisz kanty tasmą z Ikei i będziesz miał stolik do zabawy, rysowania, etc. i nie szkoda że dziecko to uświni czy wyszczerbi. Używki można kupić na grupach crossfitowych od 160 zł.

Uprawnienia umieszczania postów