Strona 88 z 88 PierwszyPierwszy ... 3878868788
Pokaż wyniki od 1 306 do 1 312 z 1312

Wątek: Co Cię dziś wkurwiło? #napelnejzyle

Mieszkalem w Londynie 5 lat i stawki zachwycaja bo jak jestes ogarniety i na swojej dzialalnosci to masz 400-500 funtow za dzien a jak robisz w bankowosci to 600-800 tez sie da.

Tylko jezeli chodzi o opodatkowanie to musialem oddawac 25% z mojej stawki + trzymac duza czesc pieniedzy na koncie firmowym zeby skorzystac z ulgi przy zamykaniu firmy. Teraz od marca im malo i wprowadzaja regulacje zeby dojebac wszystkich ktorzy pracuja w ten sposob i zeby placili realnie wiecej niz to 25%.

Tymczasem u nas w raju podatkowym place sobie 19% na liniowce jakis maly smieszny zus na razie przez 2 lata, pieniadze sa od razu moje i mam wszystko w dupie.

Dodatkowo wszystkie znaki na ziemi wskazuja na to ze jest duza szansa na zalapanie sie na IP BOX za 2019 i 20 a potem pewnie to ujebia i placic realnie z 7% cos takiego.

Sztywny Pal Azji Awatar P4TRYK
    Cytat Zamieszczone przez papsi Zobacz posta
    Mieszkalem w Londynie 5 lat i stawki zachwycaja bo jak jestes ogarniety i na swojej dzialalnosci to masz 400-500 funtow za dzien a jak robisz w bankowosci to 600-800 tez sie da.

Tylko jezeli chodzi o opodatkowanie to musialem oddawac 25% z mojej stawki + trzymac duza czesc pieniedzy na koncie firmowym zeby skorzystac z ulgi przy zamykaniu firmy. Teraz od marca im malo i wprowadzaja regulacje zeby dojebac wszystkich ktorzy pracuja w ten sposob i zeby placili realnie wiecej niz to 25%.

Tymczasem u nas w raju podatkowym place sobie 19% na liniowce jakis maly smieszny zus na razie przez 2 lata, pieniadze sa od razu moje i mam wszystko w dupie.

Dodatkowo wszystkie znaki na ziemi wskazuja na to ze jest duza szansa na zalapanie sie na IP BOX za 2019 i 20 a potem pewnie to ujebia i placic realnie z 7% cos takiego.

Programisci 400-500 GBP na dzien? Znajomi co tam siedza i dostaje oferty to okolo 32-50k gbp rocznie max, wiec nie wiem skad te stawki.

IPBOX - sam zlozylem i czekam na interpretacje, jak siadzie mi te 5% podatku to w ogole nie mamy o czym mowic z opodatkowaniem.

Cytat Zamieszczone przez Miętowy Zobacz posta
    Gdybyś dostał wszystko co płaci pracodawca i sam opłacał podatek i zus byłoby zdrowo.
    Nie chcesz? Nie płać z konsekwencjami.
    Natomiast w takiej formie rozliczenia zyskujesz pieniądze.

Wtedy by za malo bylo komorników zeby scigac takich januszy bo co drugi pewnie by nie placil

PATRYK
    To masz mega nierozgarnietych znajomych. Jak przyjechalem majac 27 lat i 3 letnie doswiadczenie to mialem 45k na permie a to byl 2013 rok, po pol roku ogarnalem jak dziala rynek kontraktow, zlozylem wypowiedzenie i zaczalem kontraktowac po 10 miechach w UK. Tam dobrzy, rozgarnieci ludzie pracuja glownie na kontraktach poprzez swoje limited company a nie na etacie i tam masz stawki takie jak napisalem. Tylko ze to nie tak jak u nas ze sobie wybierasz forme zatrudnienia tylko kontrakty sa bardziej wymagajace i trudniej dostac taka prace.
    Ostatnio edytowane przez papsi ; 14-02-20 o 14:20

Sztywny Pal Azji Awatar P4TRYK
    Cytat Zamieszczone przez papsi Zobacz posta
    PATRYK
    To masz mega nierozgarnietych znajomych. Jak przyjechalem majac 27 lat i 3 letnie doswiadczenie to mialem 45k na permie a to byl 2013 rok, po pol roku ogarnalem jak dziala rynek kontraktow, zlozylem wypowiedzenie i zaczalem kontraktowac po 10 miechach w UK. Tam dobrzy, rozgarnieci ludzie pracuja glownie na kontraktach poprzez swoje limited company a nie na etacie i tam masz stawki takie jak napisalem. Tylko ze to nie tak jak u nas ze sobie wybierasz forme zatrudnienia tylko kontrakty sa bardziej wymagajace i trudniej dostac taka prace.
    W jakiej branży? No, ja mówie co na linkedina dostaję i pytałem znajomych (nie pytam ich na ile są*ogarnięci w programowaniu, na ile nie), ale z tego co sam dostaję, szału nie ma.

Ja robię głównie aplikacje webowe w .necie. Teraz to bardziej systemy rozproszone. Branże różne, ale nie bankowosc inwestycyjna ani ogolnie finanse.

A oferty dostajesz takie jak dostajesz bo oni chca sciagac polaczkow za grosze inaczej im sie nie oplaca ryzykowac. Jak szukalismy pracy z Polski przed wyjazdem to tez cisneli nam bzdety ze obawiaja sie ze 35k max itd.

Kontrakty sa dla ludzi pewnych, z dobrym cv/znajomosciami. Ja np. dopiero jak zaczałem prace w powiedzmy takim top 5 firm w moich technologiach w Londynie to zaczalem dostawac duzo dobrych ofert za dobre stawki. Czyli jak moje CV z miejsca potwierdzalo ze gram w tej lidze w ktorej szukaja.

Uprawnienia umieszczania postów