Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Slaba mobilnosc w barkach, kiepskie wyniki, uciskajacy bol

Slaba mobilnosc w barkach, kiepskie wyniki, uciskajacy bol

Czesc wszystkim,

Wlasciwie od poczatku moich treningow na silowni (4 lata juz stukna) mam problem z barkami.

Ze wzgledu na waski rozstaw barkow i budowe ektomorfika (skinny fat) nigdy nie oczekiwalem cudow w tej dziedzinie, ale niezaleznie od stazu treningowego, mobility, rollowania nie moge sie pozbyc dyskomfortu barkow, ktory wystepuje przy ruchach gora-dol ponizej poziomu uszu.

Generalnie sprawa wyglada tak, ze robiac fundamentalne OHP albo arnoldki, schodzac ponizej poziomu uszu pojawia sie dyskomfort w barkach, uczucie takiego ucisku, scisku, nieprzyjemnego spiecia.

Czuje, jakbym sobie cos nadwyrezal, co wiecej mam wrazenie, jakbym gubil gdzies po drodze napiecie w barkach, wiec cierpi na tym dynamika ruchu i generowana sila.

Bylem z tym u dwoch fizjo i zauwazyli jedynie slaba ruchomosc, ktorej naprawienie nijak nie pomoglo.

Co z tym zrobic? Czytalem kiedys u Wodyna, ze przy ruchach gora-dol pelny zakres ruchu w barkach osiaga sie juz przy opuszczeniu sztangi do poziomu uszu/oczu i dalsze opuszczanie sztangi przenosi akcent z barkow na triceps i klatke, stad jest bezsensowne, ale cwiczac w ten sposob mam wrazenie jakbym robil niepelne ruchy ;/

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    Rób ćwiczenia, które nie sprawiają Ci bólu, nie ma sensu na siłę robić tego, co powoduje problemy dosłownie od razu podczas ćwiczenia.

Ze wzgledu na waski rozstaw barkow i budowe ektomorfika (skinny fat) nigdy nie oczekiwalem cudow w tej dziedzinie, ale niezaleznie od stazu treningowego, mobility, rollowania nie moge sie pozbyc dyskomfortu barkow, ktory wystepuje przy ruchach gora-dol ponizej poziomu uszu.
    Nie wiem co ma to wyjaśnienie w ogóle do rzeczy, ale nie ważne jaką masz budowę ciała. Masz jaką masz. Dostosuj ćwiczenia do tego co dostałeś w loterii genetycznej, nie próbuj walczyć z wiatrakami.

Czy problem pojawia się w każdym wariancie wyciskania?

Próbowałeś zmienić szerokość chwytu na sztandze?

Czy próbowałeś robić chwytem neutralnym(młotkowym)?

Czy przy unoszeniach masz to samo?

Jakich innych wariacji próbowałeś?
    Ostatnio edytowane przez fazzeerr ; 02-01-19 o 14:30

Tylko problem jest taki, ze ten problem istnieje przy kazdym wyciskaniu, nawet robiac do wysokosci uszu czuje dziwny dyskomfort w barkach.

Tak, zmiana chwytu niewiele zmienia.

O, chwytem mlotkowym nie probowalem do tej pory.

Jesli chodzi o unoszenia to wznosy bokiem ida bez problemow, ale juz upright row w gornej fazie tez powoduje dyskomfort.

Najgorsze sa arnoldki i OHP przy zejsciu na wysokosc klatki. Im nizej opuszczam, tym wiekszy dyskomfort ;/

Jak możesz to nagraj standardowe ohp z samą sztangą do oceny.

A co daje zmiana kąta? W sensie czy masz problemy z wyciskaniem leżąc? Jeśli nie, to od kiedy zaczynają się problemy? 15,30,45,60,80 stopni?

Unoszenia bokiem ok, a do przodu? Stojąc, na ławce skośnej?

Upright row to ogólnie wielu ludziom nie pasuje, więc odpuść sobie.

Sztywny Pal Azji Awatar Siła
    Pierwsze co mi przychodzi do głowy to upewnienie się że w dolnej pozycji przy OHP utrzymujesz łokcie pod gryfem czy sztanga względem nich patrząc od boku ucieka do przodu - bardzo często spotykany błąd. Tak z ciekawości w jakich zakresach fizjo dostrzegli ograniczenia ruchomości, i w jaki sposób ją pogłębiali?

Cytat Zamieszczone przez fazzeerr Zobacz posta
    Jak możesz to nagraj standardowe ohp z samą sztangą do oceny.

Nagram w srode i wrzuce video

A co daje zmiana kąta? W sensie czy masz problemy z wyciskaniem leżąc? Jeśli nie, to od kiedy zaczynają się problemy? 15,30,45,60,80 stopni?

Unoszenia bokiem ok, a do przodu? Stojąc, na ławce skośnej?

Unoszenia do przodu (front raise?) tez ok. WL rowniez w porzadku. Problemy zaczynaja sie jakos od kata prostego, a wiec odchylajac laweczke lekko do tylu i wypychajac ciezary w lekkim odchyle problem jest mocno ograniczony.

Upright row to ogólnie wielu ludziom nie pasuje, więc odpuść sobie.
    Cytat Zamieszczone przez Siła Zobacz posta
    Pierwsze co mi przychodzi do głowy to upewnienie się że w dolnej pozycji przy OHP utrzymujesz łokcie pod gryfem czy sztanga względem nich patrząc od boku ucieka do przodu - bardzo często spotykany błąd. Tak z ciekawości w jakich zakresach fizjo dostrzegli ograniczenia ruchomości, i w jaki sposób ją pogłębiali?
    Utrzymuje lokcie pod gryfem, ale to nie pomaga ;/. Problem jest tez przy wyciskaniu hantli siedzac, gdzie lokcie nie graja specjalnej roli.

No wlasnie problem w tym, ze nic konkretnego nie wymyslili, tylko probowali rozne rzeczy naprawiac na oslep. Slaba mobilnosc odkryli w zakresie ruchomosci stawu w panewce - ruch w stylu kubanskich rotacji sztangielkami. Naprawa tego problemu nic nie zmienila jednak w kwestii OHP i wyciskan

Słuchaj, jeśli możesz robić bez problemu front raise, lateral raise i wyciskania leżąc, to daj nie przejmuj się tym ohp tak mocno. Działa w nim i tak głownie przedni akton barku, więc bok i tył robić trzeba dodatkowo. A że możesz robić wyciskania leżąc, to przód też używasz. Rób do takiego kąta, gdzie nie czujesz dyskomfortu.

Dorzuć sobie więcej front raise w różnych odmianach i wyciskania na dodatnich kątach, skoro to nie sprawia problemów i będzie ok.

A powiedz jeszcze jak przy dipsach? Są problemy czy nie?

Cytat Zamieszczone przez fazzeerr Zobacz posta
    Słuchaj, jeśli możesz robić bez problemu front raise, lateral raise i wyciskania leżąc, to daj nie przejmuj się tym ohp tak mocno. Działa w nim i tak głownie przedni akton barku, więc bok i tył robić trzeba dodatkowo. A że możesz robić wyciskania leżąc, to przód też używasz. Rób do takiego kąta, gdzie nie czujesz dyskomfortu.

Dorzuć sobie więcej front raise w różnych odmianach i wyciskania na dodatnich kątach, skoro to nie sprawia problemów i będzie ok.

A powiedz jeszcze jak przy dipsach? Są problemy czy nie?

Tzn wiem, ze przedni akton bardzo mocno pracuje przy WL i duzy nacisk klade na boczny akton, bo on odpowiada sa objetosc barkow, ale tez problem jest taki, ze robiac izolacje nie narzuce duzego ciezaru, wiec powstaje trudnosc w progresji ciezaru.

Niby mozna zrobic super klate robiac rozpietki i maszyny, ale nie widzialem nikogo, kto bez ciezkiego WL mialby pelna, silna klatke i tego sie troche obawiam przy barkach - male ciezary = male barki ;/.

Nawet nie bardzo wiem gdzie szukac problemu.

Oj, przy dipach chce mi wyrwac barki z panewek ;/. Nie jestem w stanie robic tego cwiczenia, chyba, ze bardzo wasko i bardzo na triceps.

To masz do wyboru

1) Nie bać się o małe barki i cisnąć przez łzy i budować kule armatnie

2) Kombinować innymi ćwiczeniami

Nie musisz robić progresji ciężaru jako takiej zawsze. Buduj objętość. Więcej serii. Możesz robić dropsety, superserie, robić warianty ćwiczeń, z zatrzymaniami, z wolnym opuszczaniem. Możesz stosować gumy, wyciągi. Skracać przerwy. Jest mnóstwo opcji, które możesz używać jako "progres". Nie musisz zawsze co trening dołożyć na sztangę.

Próbowałeś wyciskać hantle neutralnym chwytem? Tak jak tu, albo nawet jeszcze mocniej łokcie przy ciele prowadzone.

Wyciskanie neutralnym

Unoszenia laczone
    Ostatnio edytowane przez fazzeerr ; 06-01-19 o 20:29

Patrzę, że zapomniałem zapytać w poprzednim poście. Czy taki ruch jak na drugim filmie, ta faza gdy jest podnoszenie od wyciągniętych przed sobą rąk do wyciągniętych nad głową sprawia ci ból/dyskomfort?

12. Wybierz suplementy dla siebie

Patent z wyciskaniem chwytem neutralnym pomogl! Zero bolu w ktorejkolwiek fazie ruchu .

Unoszenia ani bokiem ani przodem bolu nie powoduja.

Powstaje pytanie, czy powinienem jakos naprawiac ta mobilnosc u fizjo (nie wiem jak), czy olac temat i pozostac przy wyciskaniu chwytem neutralnym, skoro "dziala"

Jeśli chodzi o te unoszenia to mi chodziło o tą część ćwiczenia z filmu wyżej, czy nie ma z nią problemu.

Jeśli chodzi o wyciskanie neutralne, to możesz też próbować bliżej trzymać ciała łokcie lub dalej. Sprawdzić też możesz gdzie Ci jest najwygodniej, może być tak, że nachwyt nie służy Ci, ale może poza neutralnym możesz robić też podchwytem? Albo też gdzieś między nachwytem a neutralnym. Ogólnie potestuj, hantle dają swobodę ruchu, to możesz dopasować. Jeśli masz taką sztangę, to możesz też spróbować.

Nie mam problemu z ta faza unoszenia do gory.

Generalnie im dalej od tulowia trzymam lokcie, tym mocniej pracuja barki, a slabiej triceps ze wzgledu na korzystniejsza dzwignie dla barkow.

Wyciskanie na barki podchwytem? 0_0 Ciezko mi sobie wyobrazic koordynacje ruchowa dla takiego wariantu wyciskania.

Niestety takiej sztangi jak wyzej nie mam na silowni i nigdy na zywo takiej nie widzialem, a na paru silowniach juz cwiczylem.

Na pewno sie ciesze, ze moge robic wyciskania chwytem neutralnym, bo to spory przeskok dla mnie

Uprawnienia umieszczania postów