Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: zespół pasma biodrowo piszczelowego

zespół pasma biodrowo piszczelowego

Jak w tytule.

Miał to ktoś? W necie sporo info, plan jakiś mam, żeby wyjść z tego na własną rękę. Diagnoza łatwa do postawienia, objawy pasują jak nigdy.

Przyczyna: nabiegałem zbyt dużo km dzień po dniu (11 i 16) po przerwie 10 dniowej.

Jest dzień 11 po kontuzji. Od dwóch dni chodzę bez uczucia bólu, po schodach dyskomfort. Codziennie wałkiem rozmasuje udo i maść przeciwbólowa x1 dziennie.
    Planuje włączyć siłownie z lekkimi przysiadami x1/tydz. rower i może jakiś marsz wieczorem z 30min.

Coś dodać, ująć?

2. Szukasz odpowiedniej odżywki?

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Na szybko nie znalazlem nic lepszego, ale chodzi mi o przyczep bocznej taśmy przy stopie. Tam się wszystko zaczyna, a kończy na szyi. Sprawdź sobie w necie przebieg bocznej taśmy anatomicznej).

Mała piłka i rolujesz stopę (cała podeszwa)
    Jeśli masz coś mniejszego od lacrossa to wymasuj boczną część stopy, tu gdzie widzisz jak ta niebieska kreseczka bocznego przedziału idzie do dołu stopy tu przy troczkach.
    Potem po zewnętrznej stronie kolana (przyczepy)
    Potem wyrolować naprężacz powięzi
    Potem porozciagać czwoworboczny lędźwi

Jeśli masz możliwość rozluźnić część zstępującą czworobocznego (kaptur) to też to zrób samodzielnie na koniec.

Sztywny Pal Azji Awatar Krasina
    Bolo i jak, ćwiczenia od Mawa czy coś dokłdałeś jeszcze?
    mnie tez to spotkało
    Po tygodniu puściło, wróciłem na siłkę i zero problemu, zacząłem biegać i złapało od razu

Ostatnio słabo ćwiczę. Wałek wożę wszedzie ze sobą, a używam z 5 minut tygodniowo xDDD

Rozciągam się częściej trochę. Przeszło, 8km przebiegłem w zeszłym tygodniu i było ok. 7h nart też ok. Godzinka orlika bez problemu. Wstrzymuje się z bieganiem bardziej intensywnym, max 2 biegi po 6-7km tygodniowo.

15km nie przebiegne na dzisiaj, ale za kilka miesięcy myślę, że dam rade

Liczyłem na bardziej optymistyczną odpowiedź

No cóż to roluję dalej i chyba jogę trzeba będzie wrzucić

PS. też objawia Ci się tylko przy bieganiu?
    Siłka/wiosła zero problemu, dopiero przy dłuższym biegu czuję. Trochę zastanawiające czemu.

A miałem plan brać udział w biegach górskich po 30km+ Niestety.

No objaw u mnie też tylko przy bieganiu. Gra w gałę 1h nic. Chodzenie po górach, spoko, narty? luzik!

Ogarnąłem też od razu wkładki do butów formowane na gorąco i w nich biegam. Nie napalam się, daje sobie jeszcze dwa miechy luzu (pół roku w sumie) i chcę zacząć biegać planem treningowym pod półmaraton.

No właśnie też się zajarałem bieganiem niedawno, w planie też były dłuższe biegi, ale jak tak dalej pójdzie to klęska

myślisz, że te wkładki naprawdę coś dają? Dobrego rozciągnięcia i rozluźnienia taśm chyba nic nie zastąpi.

PS. tak sobie pomyślałem, że dobrą opcją może być oprócz masażu stopy piłeczką (to co napisał Maw) to próba stanąć na tej piłeczce. Ból rozcięgna gwarantowany, ale z tego co kojarzę to będzie do sygnał dla całego ciała do rozluźnienia, żeby zapobiec uszkodzeniu rozcięgna

Dla mnie klęska na maksa xD

Myślę, że mi pomogą. Fakt, kosztują tyle co buty do biegania, ale cóż. Zaryzykowałem. Oczywiście to jako uzupełnienie rehabilitacji. Rozciąganie i rolowanie to podstawa.

Piłeczkę kupuje od 3 miesięcy Od lutego zabieram się na poważnie za rozciąganie i treningi, a raczej taki mam plan.

Uprawnienia umieszczania postów