Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 200

Wątek: Balduran/FromFatToFit

Zwierzokoks Awatar Balduran

Balduran/FromFatToFit

Witam wszystkich odwiedzających w moich skromnych progach, część z was pewnie mnie kojarzy - żyję, nie umarłem : Reszcie się przedstawię: Piotr, rocznik 1992, w przeszłości trenowałem trójbój siłowy w sprzęcie, w tym czasie współpracowałem z Wodynem, później w formule RAW, międzyczasie zacząłem trenować na własną rękę, a następnie odszedłem od TS do bardziej funkcjonalnych metod trenigowych. Powodów było kilka. Najistotniejszym z nich była chęć zmiany kompozycji sylwetki - od zawszd byłem i nadal jestem tłusty. Kolejnym, nie mniej istotnym były liczne kontuzje, których się nabawiłem podczas swoich przygód z TS, mianowicie liczne silne i bolesne przykurcze oraz wysunięcie dysków na zawodach podczas szarży na 300kg w martwym ciągu. RAW doszedłem do ciężarów 200kg w przysiadzie na 3 ruchy, 160kg w wyciskaniu leżąc oraz 280kg w martwym ciągu przy wadze 108kg. Zmieniły się priorytety, z kierunku nastawionego na czystą siłę, zacząłem się przestawiać na treningi ogólnorozwojowe, nie brakowało również sportów walki, biegania czy nawet pływania. Jednak przez nie zawsze dopiętą dietę oraz liczne przerwy w treningu spowodowane sytuacjami losowymi, a także niekiedy przez brak konsekwencji od dłuższego czasu zaobserwowałem u siebie stagnację. Dlatego zdeterminowany motywuję się na nowo do ciężkiej pracy

W czerwcu doznałem złamania kości strzałkowej lewego podudzia, dlatego aktualnie celem nadrzędnym jest rehabilitacja i jak najszybszy powrót do sprawności oraz redukcja. Z wiadomych względów w chwili obecnej trening oporowy ogranicza się jedynie do treningu góry ciała i jest mocno intuicyjny. Za powrót do pełni sprawności mam na myśli również poprawę mobilności, szczególnie w barkach (spięte m. piersiowe), biodra (przywodziciele) oraz oczywiście lewy staw skokowy po doleczeniu kontuzji.

Dieta

Dietę mam dopiętą na ostatni guzik, ok. 2400kcal, 160b/130t/150w, michę trzymam od początku sierpnia i z wagi 101kg zjechało aktualnie do wagi 99kg. Posiłki podzielone są następująco:
    1 posiłek b+t
    2 posiłek b+w+t
    3 posiłek b+t
    4 posiłek b+w+t

Suplementacja

-wit C, D3+K2
    -kolagen
    -kreatyna mono
    -Omega 3
    -magnez+B6
    -wapń
    -glutamina
    -rhodiola, ashwaganda
    -wpc

Trening

Tak jak wspomniałem wyżej, trening intuicyjny, po mojej uprzedniej sile nie zostało nic, wrzucam wypiski z ostatnich 2 treningów:

09.08

1. Bench press 6x6 80kg
    2. Incline bench barbell row 6x6 60kg
    3. Dips 12/12/10/10
    4. Barbell upright row 3x15 15kg
    5. Incline dumbell curl 8/8/6/6 17kg
    6. AB roller 3x8

11.08

1. Chin up 5x6
    2. Seated military press 8x8 30kg
    3. Inverted row 5x10
    4. Close grip bench press 8x8 60kg
    5. Bicep curl 5x5 40kg
    6. AB roller 3x10

Powoli wracam do jakiegokolwiek ruchu po kilku tygodniach zastoju, będę tutaj wrzucał wypiski po każdym "treningu", co by wszystko było ładnie uporządkowane w jednym miejscu. Jeśli ktoś ma chęć śledzić moje zmagania z powrotem do sprawności ruchowej po kontuzjach i redukcją %bf, zapraszam do zaglądania

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    Tak to aktualnie wygląda, czyli nie wygląda

Ale czaszka wymalowana jest. To dodaje dramaturgii i straszy dzieci, Twoje własne o to zapyta pewnie.

Czyli jednak dzwiganie niszczy organizm, jakie to proste..

Powodzenia w powrocie do zdrowia, sprawności.

Sztywny Pal Azji Awatar Cajmer
    Nie za malo kcal na takiego dzika?

Cytat Zamieszczone przez Miętowy Zobacz posta
    Ale czaszka wymalowana jest. To dodaje dramaturgii i straszy dzieci, Twoje własne o to zapyta pewnie.

Czyli jednak dzwiganie niszczy organizm, jakie to proste..

Powodzenia w powrocie do zdrowia, sprawności.
    Jeśli ktoś myśli, że jak wymaluje sobie czaszkę na skórze to od razu jest groźny to należałoby się przyjrzeć takiemu delikwentowi pod względem psychicznym Motyw wyrwany z całości, jak zdanie z kontekstu. Przyszły potomek może zapytać równie dobrze o inne elementy, tak jak to pytali znajomi i rodzina mojej przyszłej żony

Każdy sport trenowany wyczynowo wyniszcza organizm niestety bezapelacyjnie. Dzięki Miętki!

Cytat Zamieszczone przez Cajmer
    Nie za malo kcal na takiego dzika?
    Biorąc pod uwagę niemalże zerową aktywność fizyczną i moje wcześniejsze niedojadanie wystartowaliśmy z takiego pułapu. Wraz ze wzrostem aktywności fizycznej, kaloryka zwiększy się
    Ostatnio edytowane przez Balduran ; 12-08-18 o 13:50

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez Balduran Zobacz posta
    żyję, nie umarłem :
    Cieszę się niezmiernie i pozaglądam troszkę.

Wróciłem właśnie od ortopedy, miałem USG, złamanie jest zaleczone, ale do pełnej wytrzymałości kości brakuje jeszcze kilku miesięcy regeneracji. Dostałem pozwolenie na marsze i ćwiczenia siłowe na nogi z obciążeniem max 30kg oraz rozciąganie zastanych ścięgien i mięśni. Plan jest taki, by codziennie przemaszerować paredziesiąt minut i zrobić kilka ćwiczeń unilateralnych na nogi, by jak najszybciej zniwelować dysproporcję między lewą a prawą nogą. Z początku ograniczę się do ćwiczeń z masą ciała, powoli będę dokładał obciążeń. Dziś pierwsze 20min spaceru, staw skokowy boli ale podobno ma boleć i będzie bolał jeszcze jakiś czas
    Ostatnio edytowane przez Balduran ; 13-08-18 o 19:47

Pamiętamy, i trzymamy kciuki!

Cytat Zamieszczone przez Eclipse21 Zobacz posta
    Pamiętamy, i trzymamy kciuki!
    Dzięki! Tak na marginesie tak się ustawialiśmy w krk na wspólny trening, że zdążyłem się przeprowadzić

14.08

Basen 45min przed południem, spokojne tempo klasykiem przeplatany 5x50m kraulem intensywniej. Do tego wspięcia na palce jednonóż nogi lewej i rozciąganie ścięgna Achillesa. Wieczorem pójdę na spacer i zrobię trening siłowy z uwzględnieniem rehabilitacji nogi.
    Ostatnio edytowane przez Balduran ; 14-08-18 o 14:11

14.08 po południu

25minut marszu

Trening siłowy
    1. Poliquin step up 4x15
    2. Split squats 4x10
    3. Bodyweight squats 4x10
    4. Bench press 6x6 85kg
    5. Kneeling dumbbell press 4x12 12kg
    6. Dips 12/12/10/10

Dziś skupiłem się na czworogłowych uda oraz ćwiczeniach push, jutro zrobię pull i nacisk na dwugłowe. Pozytywnie się zaskoczyłem, że w butach ciężarowych jestem w stanie zejść do przysiadu, ale już na boso niestety mobilność lewego stawu skokowego na to nie pozwala. Priorytet poprawa mobilności, stąd te przysiady w celu rozciągania, do tego po marszu zrobiłem kilka serii "przepychania ściany". Góra ciała na spokojnie, miałem jeszcze przyatakować triceps francuskim wyciskaniem ale dipy zrobiłem 2 ostatnie serie do upadku tricepsu więc sobie darowałem.

12. Wybierz suplementy dla siebie

Poczciwy dzik
    Kurwa, a mi po takim złamaniu ortopeda nawet rehabu nie zlecił. Wszystko na własną rękę, nie wiedziałem jak ćwiczyć, co robić. Jedynym ćwiczeniem na nogi jakie nie sprawiało bólu był ciąg sumo

Izometrię jakąś chociaż możesz robić? Wall sit, horse stance? Ćwiczenia z gumami oporowymi?

Gwiezdna Gwardia
    Witaj Szanowny Chuju

Jesz mniej niż moja kobieta, a ona ma 50 kg wagi więc się ogarnij - żartuję oczywiście. Rozmawiałem ostatnio z człowiekiem co robił redukcję ze 108 kg na 2k kcal. No i jakoś tam zjechał naście kg, tylko on zapewne nigdy nie miał do czynienia z żadnym treningiem, nie to co tutaj.

-wit C, D3+K2
    -kolagen
    -kreatyna mono
    -Omega 3
    -magnez+B6
    -wapń
    -glutamina
    -rhodiola, ashwaganda
    -wpc
    Suple - po co tego tyle? Większość z tego nie działa, albo wręcz szkodzi (w pewnych przypadkach O-3, bardzo często glutamina). Kolagen - znikome podparcie naukowe, kasa w kibel idzie https://examine.com/supplements/type-ii-collagen/. O-3 pisałem, wapń 99% populacji nie potrzebuje. Reszta ok. Im więcej supli wypróbowuję (bo dostaję często za darmo), tym mam bardziej negatywne odczucia odnośnie ich działania.

Zdrowia życzę przede wszystkim.

Cytat Zamieszczone przez Gats Zobacz posta
    Kurwa, a mi po takim złamaniu ortopeda nawet rehabu nie zlecił. Wszystko na własną rękę, nie wiedziałem jak ćwiczyć, co robić. Jedynym ćwiczeniem na nogi jakie nie sprawiało bólu był ciąg sumo

Izometrię jakąś chociaż możesz robić? Wall sit, horse stance? Ćwiczenia z gumami oporowymi?
    Zaraz po zdjęciu gipsu dostałem od ortopedy skierowanie na zabiegi jonoforezy i pola magnetycznego, rehabilitant zalecił właśnie ćwiczenia w odciążeniu izometryczne na uda oraz uginanie i prostowanie podeszwy stopy z gumami oporowymi. Aktualnie uzyskałem zrost kości umożliwiający ćwiczenia z obciążeniem max 30% mc dlatego ruszyłem z ćwiczeniami unilateralnymi: poliquiny, split squaty, martwe ciągi, hip thrusty, wspięcia na palce, wszystko jednonóż powinny zadziałać szybko i skutecznie.

Cytat Zamieszczone przez _Knife_
    Witaj Szanowny Chuju

Jesz mniej niż moja kobieta, a ona ma 50 kg wagi więc się ogarnij - żartuję oczywiście. Rozmawiałem ostatnio z człowiekiem co robił redukcję ze 108 kg na 2k kcal. No i jakoś tam zjechał naście kg, tylko on zapewne nigdy nie miał do czynienia z żadnym treningiem, nie to co tutaj.

-wit C, D3+K2
    -kolagen
    -kreatyna mono
    -Omega 3
    -magnez+B6
    -wapń
    -glutamina
    -rhodiola, ashwaganda
    -wpc
    Suple - po co tego tyle? Większość z tego nie działa, albo wręcz szkodzi (w pewnych przypadkach O-3, bardzo często glutamina). Kolagen - znikome podparcie naukowe, kasa w kibel idzie https://examine.com/supplements/type-ii-collagen/. O-3 pisałem, wapń 99% populacji nie potrzebuje. Reszta ok. Im więcej supli wypróbowuję (bo dostaję często za darmo), tym mam bardziej negatywne odczucia odnośnie ich działania.

Zdrowia życzę przede wszystkim
    Jestem zaszczycony

Kaloryczność tak niska z uwzględnieniem mojej aktualnej aktywności fizycznej, wiadomo że trenując zachowawczo tak jak teraz nie uzyskam wydatku jak przy robieniu ciężkich siadów, ciągów i do tego interwałów biegowych ale zgodnie z konsultacjami z dietetyczką, kaloryczność wzrośnie wraz ze wzrostem intensywności treningowej.

Suple to pozostałości po wcześniejszych zakupach, dokończę to co mam i ograniczę się do najpotrzebniejszych. Kolagen i wapń jest ze względu na to złamanie, glutaminę dostałem rozpiskę w diecie - robię schodki do góry od 2.5g 2x dziennie do 12.5g, a następnie schodzę z powrotem do 2.5g i koniec "kuracji"

Dzięki Nożu!
    Ostatnio edytowane przez Balduran ; 15-08-18 o 10:21

15.08

Rano 25min marszu

Wieczorem legs+pull

1. One leg stiff deadlift 4x12 2x12kg
    2. Ball leg curl 4x8
    3. Calf raise 3x15
    4. Incline bench barbell row 6x6 65kg
    5. Bent over dumbbell row 4x12 22kg
    6. Dumbbell lateral raise + bent over dumbbell reverse fly 4x12+12 2x7kg
    7. Incline dumbbell curl 10/10/8/8 2x15kg
    8. Knee raises 3x15

Pierwszy raz robiłem martwy jednonóż, problemy z równowagą. Uginanie nóg na piłce - masakra, ledwo udawało mi się utrzymywać tyłek w górze, palenie w dwójkach prze chuj. Miałem robić jeszcze hip thrusty ale to ćwiczenie mnie zabiło. Wspięcia na palce lewej nogi z lekkim odciążeniem, za słaba łydka jeszcze by dźwignąć cały ciężar ciała. O dziwo w obwodzie mega dużej różnicy nie ma między obiema nogami, bo tylko 1cm. Zasługa ćwiczeń z gumami oporowymi odkąd tylko zdjęli mi gips
    Wiosło spoko, z pauzą na górze i wolną ekscentryką. Reszta pompka.
    Ostatnio edytowane przez Balduran ; 15-08-18 o 19:35

16.08

25min marszu

Dziś tylko spacer, odpoczywam. DOMSy na udach przejebane, głównie dwugłowe ud. Jutro legs+push i spacerek.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów