Strona 186 z 190 PierwszyPierwszy ... 86136176184185186187188 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 776 do 2 790 z 2837

Wątek: Lajfstajl, praca, edu, używki, żarcie, sexy, free time

Ładnie podsumowujesz ludzi wykonujących tzw. prace fizyczne. Za to w biurach robią sami inteligenci tylko leniwi i bez ambicji.
    Typowa biel i czerń w poglądach.
    Ostatnio edytowane przez mleqs ; 06-02-19 o 20:10

Sztywny Pal Azji
    Ryszard ma dość celne uwagi. Na tej samej DG lepiej zarobi ktoś kto ma więcej w głowie, potrafi rozmawiać, wykonuje pracę estetycznie i używa lepszej jakości materiałów.
    "Trening picia uczy sikać bez rozpinania spodni." Bosski DM

Sztywny Pal Azji Awatar Krasina
    W wolnych chwilach dłubię trochę w garażu,
    obok mam dwóch mechaników, tyle spokoju i kultury w pracy chciałbym kiedyś mieć

Cytat Zamieszczone przez rysiokoks Zobacz posta
    chuj, kurła! chowam dyplomy, świadectwa, certyfikaty i od jutra nakurwiam łazienki.

Jak to jest, że często takie roboty wykonują ułomy, które z trudem potrafią się podpisać i zarabiają na tym niezły sos, a ludzie po studiach zapierdalają za 2500.

Tutaj wystarczy nauczyć się wykonywać pewne proste czynności jedna po drugiej, z pomocą tutoriali i internetów, do tego schludnie wyglądasz, nie pijesz, masz kaloryfer na brzuchu i kasujesz wszystkich mirków ze swojego miasta w ciągu roku
    (...)
    Zresztą z mechanikami samochodowymi taka sama historia. Większość to półdebile, którzy na niczym się nie znają, przed naprawą sprawdzają w internecie co to może być za usterka i weź jeszcze czekaj na miejsce u takich gamoni po 2 tygodnie, bo tylu mają klientów
    .
    Ty naprawdę wierzysz, że ktoś siedzi w zawodzie kilkanaście lat i z jakiegoś zjebanego tutoriala internetowego uczy się murarki/układania instalacji?

I naprawdę wierzysz, że z oglądania Jutuba nauczysz się wykończeniówki na poziomie majstra?
    Ostatnio edytowane przez Gats ; 07-02-19 o 00:19

Jaszczomp BF
    Żeby zrobić łazienkę tak żeby klient zapłacił za to należycie, a nie rodem z PRL

- wyrównaj ściany, czy to tynkiem czy na m-systemie płytami lub płyty na klej
    - poprowadź rury z wodą i podejścia do kanalizy
    - zrób odpływ liniowy ze spadem, oceń czy się da zrobić spad, jeśli się da, to wykuj posadzkę i zrób spad w "brodziku", lub zamontuj dobrze zwykły brodzik jeśli się nie da.
    - na ściany połóż kafelki, na podłogę kafelki,
    - akryle do narożników, silikon do brodzika
    - fugi do kafelek
    - przyklej lustro
    - zrób sufit czy to podwieszany czy choćby gładź i malowanie
    - zakryj stelażem z gk rury z kanalizy, + jakaś rewizja do wodomierza
    - zamontuj baterie
    - zamontuj stelaż wc
    - zamontuj umywalkę (np nablatową na szafce)
    - wytnij otwory w płytach pod gniazdka
    + "pierdoły" jak gruntowanie, hydroizolacja ...

Już nie mówię jak ktoś sobie weźmie płytki duży format , a Ty nie masz wprawy w cięciu i nagle trzeba odkupić 3 płytki warte XXX zł

Jak solidnie zrobią tą łazienkę za 6k, to dla mnie nie ma sensu się samemu z tym pierdolić i albo zjebać materiał,albo kupić dobry materiał a położyć tak jak potrafię bo to też jakby kupić nowe audi a opony zimowe z olx 5 letnie negocjować od janusza.

Cytat Zamieszczone przez Gats Zobacz posta
    Ty naprawdę wierzysz, że ktoś siedzi w zawodzie kilkanaście lat i z jakiegoś zjebanego tutoriala internetowego uczy się murarki/układania instalacji?

I naprawdę wierzysz, że z oglądania Jutuba nauczysz się wykończeniówki na poziomie majstra?
    Czekałem na ten głos rozsądku.
    Dodajmy, że jak pracujesz fizycznie na DG i sobie zrobisz jakas krzywdę, to nie zarabiasz. A jak zużyjesz kręgosłup od schylania się latami to w ogóle jest fajnie. U mnie w pracy są konserwatorzy z takimi urazami kręgosłupa, że aktualnie nie ma odpowiedniej technologii medycznej żeby im pomóc.

I może dlatego niektórzy wolą gnić w korpo za mniejszą kasę, ale wychodzić po 8 godzinach z czystymi rękami i mieć czas na życie.

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez thomason Zobacz posta
    I może dlatego niektórzy wolą gnić w korpo za mniejszą kasę, ale wychodzić po 8 godzinach z czystymi rękami i mieć czas na życie.
    Ja pracuję 8h w tym 1h przerwy (żona przyjeżdża na kawkę). Do pracy mam ~30sekund. Trochę czasu mam.
    "Trening picia uczy sikać bez rozpinania spodni." Bosski DM

Poczciwy dzik Awatar satanic
    Znam budowlańców co robią po 8 godzin i tyle nikt się nie zarzyna, chyba że coś pilnego. Kasa w budowlance jest u mnie obecnie za wybudowanie domu w stanie surowym za robociznę wołają 100 koła.

W budowlance 8 godzin, ciekawe. 4 lata pracowałem po budowach i ciężko mi sobie wyobrazić taką sytuację. Chyba, że mowa o wykończeniówce, gdzie ludzie sami dzwonią i goście mają roboty na najbliższe pół roku.

Cytat Zamieszczone przez Jony8304 Zobacz posta
    Ja pracuję 8h w tym 1h przerwy (żona przyjeżdża na kawkę). Do pracy mam ~30sekund. Trochę czasu mam.
    No i fajno. Tylko ta przerwa chyba nieprzepisowa Ja ostatnio zmieniłem pracę z budowy w delegacjach na korpo. 7-15, biureczko, kawka, zero ciśnienia. Zostawać dłużej nawet niewskazane, bo nadgodziny. Jak pierwszy raz wróciłem 15:30 do domu, to czułem się dziwnie. Pierwsze wrażenia takie, że ani myślę wracać do poprzedniego. Kasowo lepiej, a w ciągu 2-3 lat byłoby dużo lepiej, ale póki co wolę korzystać z życia codziennego. Już nie mówiąc o wspomnianych wyżej fizycznych. Mają te 8000 zł, ale mieszkają po dziesięciu w jednym mieszkaniu, śpią na materacach, żarcie z puszek, powrót o 18-19 po 10-12 godzinach, zahaczając o lidla w celu zakupu kartonu najtańszego browara, w domu są raz na tydzień albo dwa, robią czy -10 czy +30 na zewnątrz, no ale na łikendach jest panisko. A w wieku 40 lat większość wygląda jak menele po sześćdziesiątce.
    Ostatnio edytowane przez thomason ; 07-02-19 o 07:52

prawda

Prawda.

Szanujmy fachowców , to ciężka praca.

Wczoraj z kolegą pod moim autem od 17.30 do 4.30 rano.

Plecy mi jebneły w połowie roboty, masakra.

Zmordowany jak pies.

To ciężka praca.

Nie mógłbym jej wykonywać, za słabą mam psychę do tego i nerwy.

To nie sprzątanie mieszkań, gdzie też trzeba wiedzieć co robić i jak.
    Ostatnio edytowane przez Miętowy ; 07-02-19 o 11:51

jw.

Z jakiegoś powodu ci ludzie wysyłają własne dzieci do szkół i na studia. Chwała ludziom dobrej roboty, niezależnie od zawodu.

Uprawnienia umieszczania postów