Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 49

Wątek: Dolegliwości kręgosłupa - powikłania

Nic wcześniej? To wygląda na pilne. Nawet bym się nad SOR-em zastanowil. Przynajmniej RTG Ci zrobią. Nie obciażaj kręgosłupa do tego czasu, żadnego wyciskania
    Ostatnio edytowane przez siwy800 ; 13-06-18 o 12:02

Ja przy okazji barku dostałem zalecenie sprawdzenia.. stóp.

Badanie komputerowe, nacisk, koślawość platfusy,dysfunkcje itp.

I koleś który twierdzi że z tego sporo brzydkich rzeczy idzie w kręgosłup,biodra,kolana...

Ciekawa rzecz.

Sztywny Pal Azji Awatar P4TRYK
    Cytat Zamieszczone przez siwy800 Zobacz posta
    Nic wcześniej? To wygląda na pilne. Nawet bym się nad SOR-em zastanowil. Przynajmniej RTG Ci zrobią. Nie obciażaj kręgosłupa do tego czasu, żadnego wyciskania
    Myslalem, ze mnie przewialo, albo zle spalem, ale zdecydowanie troche dlugo to trwa.

Pozatym czuje sie bardzo dobrze.

Sztywny Pal Azji Awatar Siła
    Tych wszystkich teorii w fizjoterapii, niejednokrotnie wzajemnie zaprzeczających sobie, tłumaczenia na czym polega skuteczność poszczególnych metod bez żadnego poparcia w nauce - dla mnie to jest jeden wielki cyrk. Każda metoda w przeciwieństwie do innych skupia się nie na efektach a przyczynach dolegliwości bólowych, idź z jedną rzeczą do różnych fizjo to każdy postawi inną diagnoze i inne leczenie. Jeszcze jakbyście zobaczyli czego fizjo potrafią uczyć na studiach, jakich masakrycznych bredni i głupot to byście nie uwierzyli
    Ostatnio edytowane przez Siła ; 13-06-18 o 12:31

Twierdzisz że tego typu wkładki dobierane po badaniu podologicznym to pic na wodę?

Pytam bo zastanawiam się czy nie robić.

Poczciwy dzik
    Wodyn zalecil kieliszkowskiemu wkladki bo ma lekkie plaskostopie, wynik w MC do gory.
    Jako odwieczny platfus sam sie teraz nad tym zastanawiam.

Cytat Zamieszczone przez Miętowy Zobacz posta
    Twierdzisz że tego typu wkładki dobierane po badaniu podologicznym to pic na wodę?

Mówiłem ogólnie o tej profesji, wkładki akurat mogą mieć sens jak najbardziej.

Całe życie byłem platfus i bolały mnie stopy po dłuższym marszu, a że nikt w rodzinie usportowiony nie byl, to się nie leczyło tego, zwłaszcza w latach 90. Na studiach kilka urazow mechanicznych stopy na piłce. Zaczynało boleć w stopie po godzinie biegu lub kilku chodzenia. Od kiedy mam wkładki mogę chodzic całe dnie bez bólu, mam pełną stabilność w obu stopach przy ćwiczeniach, beniz urus, a krowa daje więcej mleka (nie mieszajcie tych dwóch ostatnich skutków). Polecam
    Ostatnio edytowane przez siwy800 ; 14-06-18 o 15:25

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Cytat Zamieszczone przez Miętowy Zobacz posta

Ma sens jak najbardziej.
    O stopie i stawie skokowym można doktoraty pisać.

Ruchomość palucha, ruchomość śródstopia względem kości klinowatych, rotacja, więzadła skokowo strzałkowe, konflikty więzadłowe, etc.
    Tak, to są naczynia połączone i wpływają na kolejne (w górę) segmenty naszego ciała.

W USA ortodonta przed założeniem aparatu odsyła do ortopedy np. w celu kontroli stóp.

Moderator: uderzane Awatar mkd
    Cytat Zamieszczone przez Mawashi Zobacz posta
    Ma sens jak najbardziej.
    O stopie i stawie skokowym można doktoraty pisać.

Ruchomość palucha, ruchomość śródstopia względem kości klinowatych, rotacja, więzadła skokowo strzałkowe, konflikty więzadłowe, etc.
    Tak, to są naczynia połączone i wpływają na kolejne (w górę) segmenty naszego ciała.

W USA ortodonta przed założeniem aparatu odsyła do ortopedy np. w celu kontroli stóp.
    Coś w tym jest. Moja znajoma ma bruksizm, poszła z tym do ortodonty, on ją posłał do fizjo, fizjo zaczął robotę od pracy nad stawem skokowym i biodrem

Dziękuję Panowie.

Mnie boli lewe śródstopie, tam mam platfusy, dodatkowo łuk lewej stopy w zasadzie nie pracuje.

Mam też krótszy prawy krok..i dość mocno różni się rozkład obciążeń między stopami.

Tu zalecił dobrego fizjo i odblokowanie czegoś tam ..

Ten człowiek również mi tłumaczył o możliwości boleści lewego barku w związku z dysfunkcją lewej stopy.

A wkładki takie lepsze do grania i chodzenia 370 zł..

Zamiast niu balansów modnych..ech jak rzyć?
    Ostatnio edytowane przez Miętowy ; 15-06-18 o 12:01

Jedna para czy dwie? Serwis wliczony? Jaki lifespan?

ja po zerwaniu ACL i 3 zabiegach na lewe kolano mam teraz sporo gorszą mobilność w lewej stopie, zgięcie grzbietowe mam zdecydowanie gorsze względem prawej, a dodatkowo widzę ze stopa jest zrotowana na zewnatrz,

Jedna para.

Serwis?

Za pół roku znowu badanie i bezpłatnie korekta.

To teraz i muskle będą lepiej rosły.

Uprawnienia umieszczania postów