Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Wątek: Skręcenie kręgosłupa w odcinku lędzwiowy.

Jaszczomp BF Awatar Poki

Skręcenie kręgosłupa w odcinku lędzwiowy.

Przytrafiło się Pokiemu w niedzielę wieczorem skręcenie kręgosłupa, które zaskutkowało, że z rana w poniedziałek byłem więziony na SOR, bo nie mogłem się ruszać. Jeżeli ktoś miał podobny uraz to proszę o podzielenie się doswiadczeniami z programu naprawczego jak i powrotów do treningów.
    ....:::: HeaVeN....HeaVeN'S BoDieS..WhIrL ArOunD Me..MakE Me WoNdeR::::....

2. Szukasz odpowiedniej odżywki?

uuuuu, cużeś wyrabiał że się tak załatwiłeś?

Jaszczomp BF Awatar Poki
    Zmęczenie materiału. Już od 2-3 tygodni czułem, że martwy na prostych nie wchodzi i idę po granicy, ale plan był by jeszcze miesiąc poszarpać do pierwszych wakacji. Nie udało się. Co zaskakujące przytrafiło się w 2-gim ćwiczeniu, a później zrobiłem jeszcze 9 innych (w tym fronty łączone z rzymską z hantlem czy bulgary z zbieraniem grzybków) i rozciaganie. Od dziś mobilizacja i rozciąganie oraz idę na spacer.
    Ostatnio edytowane przez Poki ; 09-05-18 o 11:54

Poki musisz trafić w jakieś dobre ręce, bo znów zrobisz sobie krzywdę

PS. Połączenie frontów z łąwką rzymską jest... POPIERDOLONE.

Wyrazy współczucia, Poki.

Eclipse, co w tym połączeniu jest nie tak?

Jaszczomp BF Awatar Poki
    Również interesuje mnie dlaczego taki dobór pod ss jest nieprawidłowy?

Współpracuję z fizjo. Od wtorku pracuję nad poprawą elementów, które widziałem, że kuleją i starałem się niewystarczająco naprawić samodzielnie.
    Wczoraj pierwsza sesja 1h 15min pracy nad poprawą rozściągnięcia odcinku ledzwia-biodro z naciskiem na przykurczoną stronę. Był też spacer. Staram się spać i leżeć w określonych pozycjach.

Dziś spróbuje pobiegać ze skupieniem się na rotacji w biodrach, której nie posiadam.
    W sobotę planuje powrót do ćwiczeń siłowych. Cofka ciężaru o 50% względem ostatnich serii roboczych i przez pierwszy tydzień unikanie ćwiczeń wymagających większej stabilizacji jak martwe, ciągi czy wyciskanie siedząc.
    We wtorek mam neurologa i kolejne spotkanie z fizjo, gdzie niestety zapewne czeka mnie nakłucie w okolicach biodra co nie będzie przyjemne, dlatego zamierzam się do tego czasu trochę rozmasować samodzielnie.

Słuchaj, a nie lepiej po prostu odpuścić trening siłowy na jakiś czas? Jak mi się zaczął krążek wysuwać i miałem go zmanipulowanego, to tydzień chodziłem z taśmą, że by pilnować się i się nie garbic ani nie schylać. A Ty w 5 dni po szpitalu chcesz dźwigać?

Jaszczomp BF Awatar Poki
    Też mi się wysuwa. Nigdy wcześniej nie badałem,więc nie wiem od jak dawna mam to schorzenie. Z gorsetu zrezygnowałem, bo dla mnie dodatkowo osłabi tułów, a mi zależy by to wzmocnić i wyprostować.

Fizjo pozwolił wracać po 5 dniach do rozruchu.
    Chirurg po 10-14.
    Ja nie zamierzam w weekend wiosłować, ale lekko się przepompować.

Wróciłem właśnie z biegów, gdzie słuchałem się na inicjacji kroku z biodra i musiałem zabawnie wyglądać kręcąc tyłkiem jak modelka. Pośladki spompowało solidnie. Ech na nowo muszę się uczyć poprawnie chodzić.
    Ostatnio edytowane przez Poki ; 10-05-18 o 10:54

Ja po tym moim lekkim wysunieciu powrót miałem przez miesiąc tylko przez zajecia "zdrowy kręgosłup" (prowadziła terapeutka), a potem dwa miesiące dodatkowo zajęcia grupowe z trx. Niby to było zanim zacząłem w ogóle dźwigać,ale to był mały uraz. Więc może lekarz i fizjo myśleli o powrocie do aktywność tego typu.

Sztywny Pal Azji Awatar Siła
    Nie ma czegoś takiego jak wysuwający się krążek międzykręgowy, nie da się go też wsunąć na miejsce. To nie jest jakaś książka na półce, tylko galaretowata struktura. Mechanizm ustąpienia objawów w dyskopatii polega na zupełnie innych procesach. Fizjoterapeuci tak gadają bo nie chce im się tego tłumaczyć pacjentom.

Się wie,tylko obrazowo napisałem.

Jaszczomp BF Awatar Poki
    Tafiłem na superancką neurolożkę i to nie tylko w odniesieniu do profesji.
    Miła rozmowa, doskonale się rozumieliśmy, a pytaniem: "to kiedy Pan wrócił do ćwiczeń" mnie rozłożyła. Odrazu skierowanie na rezonans z uwagi na zaobserwowane zwyrodnienia i przyszłość dalszych treningów. Klasa, nie spodziewałem się takiego przyjaznego podejścia oraz zrozumienia.

Sztywny Pal Azji Awatar Siła
    Miła bo może chciała żebyś ją ruchnął

Albo też walczy o większy bajceps.

Poczciwy dzik Awatar Krasina
    Rolujesz? To dużo pomaga, ale ogarnięty fizjo na pewno Ci to polecał, chyba, że robiłeś już wcześniej przed wypadkiem.

Super patentem na szybkie rozluźnienie mięśni jest stanąć stopą na np drewnianej piłeczce, całym ciężarem ciała, dyskomfort ogromny, ale momentalnie się luzujesz.

Uprawnienia umieszczania postów