Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 166 do 180 z 191

Wątek: Jebac siady, czyli trening dla dziadów

raczej złotą malinę od matki natury

W tym tygodniu też nie jadłem.

Zazwyczaj minimum 4 sztuki posypane serem i wrzucone do pieca.

Pycha.

Cytat Zamieszczone przez Kipuś Zobacz posta
    Panowanie jak się zapatrujecie na trening przy nadciśnieniu. Lekarz jak to lekarz twierdzi, że w ogóle nie powinienem dźwigać. Ale jak to? Rowerki same? Bez sensu. Nadciśnienie mam kontrolowane.

Bierzesz leki na nadciśnienie i cwiczysz , innej opcji nie ma jak chcesz dźwigać
    Treningi siłowe zawsze podnoszą ciśnienie , jedynie aeroby pomagają żeby było niższe

Silowe podnosza cisnienie krotkotrwale zwlaszcza jak walisz juz w szczycie max ciezar np 2-3 ruchy. Przy takim ruchu powiedzmy 10-12 to jeszcze jakos ujdzie

Ogolnie kazdy traning powinien przy regularnosci stosowania regulowac i obnizac cisnienie. Ale jak ktos ma nadcisnienie to z tym roznie. Sam sie lecze i jest ok
    Ostatnio edytowane przez maly mis ; 06-03-19 o 19:10

Ciężko trenując na siłowni nigdy nie obniżysz ciśnienia. To trening typowo interwalowy A interwały dla ciśnieniowcow są zabronione.

Cardio i owszem. Czyli Januszowe działanie po bieżni.
    Tylko po co lecieć na siłownię na bieżnie skoro pospacerować na powietrzu zdecydowanie zdrowiej.
    Ostatnio edytowane przez KeNiO ; 06-03-19 o 19:35

Żagiel
    Kipus, ile wazysz? Ja w technikum jak bylem uposledzony i robilem swiniomase,przy 177 cm wazylem w porywach 101 kg,to mialem cisnie 160/90, 140/85 to byla taka norma. Ale zrzucilem 10 kg i sie poprawilo. Teraz waze 77 kg, to juz w ogole bajka. Ja bym na twoim miejscu zredukowal wage z 10 kg i moze sie poprawi.

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez KeNiO Zobacz posta
    Ciężko trenując na siłowni nigdy nie obniżysz ciśnienia. To trening typowo interwalowy A interwały dla ciśnieniowcow są zabronione.
    .
    odpowiedzialny trening siłowy nie koniecznie będzie kiepskim pomysłem, oczywiście w zależności jak zdefiniujesz słowo "odpowiedzialny"

Cardio i owszem. Czyli Januszowe działanie po bieżni.
    Tylko po co lecieć na siłownię na bieżnie skoro pospacerować na powietrzu zdecydowanie zdrowiej
    Otóż to.

dodatkowe bonusy:

Sunlight Might Be Good for Your Blood Pressure

Sunlight is known to lower blood pressure, but now a team of British researchers has figured out why.

What they found is that nitric oxide stored in the top layers of the skin reacts to sunlight and causes blood vessels to widen as the oxide moves into the bloodstream. That, in turn, lowers blood pressure.
    "This is an unexpected finding, in that the skin has not been considered to be involved in blood pressure regulation," said lead researcher Martin Feelisch, a professor of experimental medicine and integrative biology at the University of Southampton.
    Feelisch said he thinks -- if this finding is confirmed in further research -- exposure to ultraviolet light might help reduce the risk for heart disease. "That's where it becomes interesting," he said.
    https://www.webmd.com/hypertension-h...essure-study#1

+

Niebieskie światło obniża ciśnienie

Ekspozycja na niebieskie światło obniża ciśnienie krwi, zmniejszając ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.
    W ramach badania skrzyżowanego 14 zdrowych mężczyzn było przez 30 min wystawianych na oddziaływanie monochromatycznego światła niebieskiego (o długości fali ok. 450 nanometrów) lub niebieskiego światła przepuszczonego przez filtr.
    Przed, w trakcie i do 2 godzin po naświetleniu określano m.in. ciśnienie krwi czy funkcję śródbłonka (pomiar rozszerzalności tętnicy promieniowej).
    Okazało się, że ekspozycja całego ciała na niebieskie światło obniżała ciśnienie skurczowe badanych o niemal 8 mmHg (w porównaniu do światła kontrolnego). Spadek ciśnienia był więc porównywalny do efektów osiąganych w testach klinicznych za pomocą leków.
    Naukowcy z Uniwersytetu Surrey zauważyli także, że wystawienie na oddziaływanie niebieskiego światła poprawiało szereg markerów sercowo-naczyniowych, np. zmniejszało sztywność tętnic i podwyższało rozluźnienie naczyń krwionośnych.
    Autorzy publikacji z European Journal of Preventive Cardiology dodają, że ekspozycja na niebieskie światło zwiększała również poziom krążącego tlenku azotu, który jest ważną cząsteczką sygnałową chroniącą układ sercowo-naczyniowy.
    Brytyjczycy sądzą, że podczas zabiegu dochodzi do uwolnienia tlenku azotu z fotolabilnych śródskórnych metabolitów tlenku azotu.
    Ekspozycja na niebieskie światło zapewnia innowacyjną metodę precyzyjnego kontrolowania ciśnienia krwi bez leków. Ubieralne źródła niebieskiego światła mogłyby sprawić, że stała ekspozycja byłaby wykonalna i praktyczna. Technika wydaje się szczególnie użyteczna u tych pacjentów, u których nadciśnienie trudno jest kontrolować za pomocą leków, czyli np. u seniorów - podsumowuje prof. Christian Heiss.
    https://kopalniawiedzy.pl/nadcisnien...an-Heiss,29090

i znowu za darmo, bez kapsów.
    a co jakby ćwiczyć na "świeżym powietrzu" ?
    Ostatnio edytowane przez htw ; 06-03-19 o 20:02
    correlation doesn't imply causation

Żagiel
    Venice Beach raczej sie w Polsce nie uswiadczy, ale w miastach jest coraz wiecej stref do cwiczen. Ja mam pod blokiem boisko z bieznia i do tego drazki,porecze, obrecze i troche maszyn. Wiosna i latem super sprawa. Mozna pobiegac, a potem jeszcze troche dopompowac muly.

Te naturalne obnizanie cisnienia jest ok. Ale malo skuteczne jak ktos ma nadcisnienie dziedziczne. Zadne niebieskie swiatlo i swieze powietrze nie pomaga gdy sie wstaje rano i mierzy a tam 160/90 pod deklem. Organizm wytrenowany puls spoczynkowy 50-55 I nie ma nadwagi zlego cholesterolu kiepskiego odzywiania itd niestety
    Ostatnio edytowane przez maly mis ; 06-03-19 o 20:45

Cytat Zamieszczone przez Kipuś Zobacz posta
    Panowanie jak się zapatrujecie na trening przy nadciśnieniu. Lekarz jak to lekarz twierdzi, że w ogóle nie powinienem dźwigać. Ale jak to? Rowerki same? Bez sensu. Nadciśnienie mam kontrolowane.
    stwierdzono u mnie nadciśnienie i wyleczyłem się bez leków poprzez profilaktykę i zadbanie o ogólną higienę życia, wyeliminowanie kilku elementów.

- zmniejszyłem wówczas dawki koksu, ogólnie wywaliłem wszystko poza testem + nandro, w małych dawkach
    - zwaliłem z siebie w przeciągu jakichś 3-4 miesięcy ok 15 kg wagi, głównie tłuszczu i wody
    - trening cardio 3-4 razy w tygodniu
    - stymulanty, pobudzacze ograniczone tylko do podwójnej espresso przed treningiem i "sesja" do nauki
    - mocno zadbałem o dietę, postawiłem nie tylko na btw, ale też na jakość, dużo warzyw, owoców i wody 3-5l

Chodziłem co tydzień na kontrolę przez 12 tygodni do lekarza z taką książeczką, gdzie zapisywałem 2 razy dziennie pomiar ciśnienia to był w szoku, że tak szybko się normuje.

Dodam, że to chwilowe nadciśnienie mocno zbiegło się w czasie chyba z dużym zwiększeniem masy w ciągu 15-20 miesięcy. Waga zatrzymała się w okolicach 112-115kg, już dokładnie nie pamiętam. Można sobie wyobrazić jak to wyglądało przy 185cm. Dramat. Co też człowiek miał w głowie...
    Ostatnio edytowane przez rysiokoks ; 06-03-19 o 22:10

^Up, ale za to byłeś pięknym i masywnie zbudowanym młodym człowiekiem.

rysiokoks

A jakie to były małe dawki nandro i testa?

U mnie w rodzinie wszyscy faceci ze strony ojca mieli nadciśnienie. Mieli bo nikt już nie żyje i każdy zmarł z powodów sercowych. Na razie z lekami niskie dawki ładnie się to unormowało. Na razie robię lekki trening i jakoś ciśnienie po nim mi nie skacze.
    Z innych ważniejszych zmian planuję zarzucić właśnie tak z 15 kg jeszcze. Obecnie jest 98 przy 170 cm:P A było i 105 parę tygodni temu. Siłowo nigdy nie byłem wtedy tak wysoko, ale bez przesady. I to bez koksu, bo nic nie jem od paru miesięcy. Zszedłem też ze stymulantów bo to był mój główny problem. Ogólnie stałem się dziadem. Dieta dash w połączeniu z bezglutem przez celiakię. Dużo spacerów i ograniczenie alko.
    Nie rozpisuję cykli, ani w nich nie doradzam. Proszę więc o to nie pytać.

Poczciwy dzik Awatar satanic
    Wracając do tematu, a ja dziś zrobiłem fronty a co ostatnia seria 5*70kg starczy i tak dobrze po powrocie do ćwiczeń.

Ja robię klasyczny płytki na 50 kg.

Jesteś mocarzem.

Uprawnienia umieszczania postów