Strona 1 z 19 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 277

Wątek: Jebac siady, czyli trening dla dziadów

Sztywny Pal Azji

Talking Jebac siady, czyli trening dla dziadów

Dzień dobry, pytanie do wszystkich, hehe, weteranów, którym przysiad 100 kg zabija plecy- co jest nie tak z siadem jednonoz z podwyższenia, z ciezarem? Tu facet miał ten sam problem https://www.t-nation.com/training/br...ngle-leg-squat

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    Ale że co?
    Nie rozpisuję cykli, ani w nich nie doradzam. Proszę więc o to nie pytać.

Sztywny Pal Azji
    Nic, tylko pytam o opinię. Bo mój lędźwiowy jeszcze się trzyma, ale nie chce go narażać bardziej niż potrzeba. Ktoś to robi zamiast zwykłych siadow?

Ja ogarniesz to można robić. Masa jest ćwiczeń na nogi dających w kość. Hack przysiady, czy choćby syzyfki które poprawnie wykonane dają naprawdę w kość. Ja tam zrobiłem dziś normalne. Trochę boli ale i długo nie robiłem siadów. Obaczymy.

Sztywny Pal Azji
    Włażenie na pudlo scisle jedna noga z ciężarem z przodu jest zajebiste

Też. Ja całe życie treningowe na nogi praktycznie tylko siady robiłem. Jak miałem jeszcze jakieś tam nadzieje z tym związane. Teraz robię, ale już nie tak mocno, a i są treningi typu fst-7 gdzie potrafią dobić nogi na maxa. W ogóle to polecam pooglądać treningi fst-7 nagrywane przez Ramboda bo daje tam sporo fajnych wskazówek których nie ma w artykułach na temat tego treningu.
    Rysio Kuczaj ma konkretną grupę docelową dla której to nagrywa. I jak widać działa.
    Ostatnio edytowane przez Kipuś ; 10-04-18 o 09:08

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Cytat Zamieszczone przez siwy800 Zobacz posta
    Nic, tylko pytam o opinię. Bo mój lędźwiowy jeszcze się trzyma, ale nie chce go narażać bardziej niż potrzeba. Ktoś to robi zamiast zwykłych siadow?
    Ćwiczenia unilateralne potrafią "naprawić" przyczyny powstawania dolegliwości bólowych przy wykonywaniu ćwiczeń na te same partie bilateralnie. Nie będę teraz rozpisywał się w szczegółach jak to działa ale jeśli spróbujecie zrobić eksperyment w stylu nogi 3x w tygodniu ale raz forma przysiadu unilateralnie (np. przysiad wykroczny, zakroki, bułgary), raz tył unilateralnie (one leg RDL) i raz np. goblet (tak żeby zrobi bilateralnie ale z inaczej ułożonym środkiem ciężkości).

Jako rozgrzewka przed treningiem wykonać po 1-2 serie przysiady klasyczne bez obciążenia, przysiady boczne, wykroki chodzone aby popracować pod rożnymi płaszczyznami.
    Po miesiącu widoczne są już pierwsze rezultaty (jeśli przyczyną problemów były zaburzenia strukturalne).

Sztywny Pal Azji
    Kipuś: dzięki, obczaję!
    Maw: moje treningi wyglądają mniej więcej jak napisałeś, nie napierdalam ciezkich siadow co trening jak co niektórzy. W ogóle więcej pewnie pistoletów/ single leg deadlift robię niż zwykłych wersji. Te klasyczne ćwiczenia to raczej krótkie serie na poprawę siły jak jestem swiezy, a nie duże zakresy. Mam 30 lat, sportowcem nie będę, na co mi kolejny uraz dysku.
    Podrzucilem to pytanie bo zdziwiło mnie jak cześć użytkowników narzekaja na ból pleców, a nie chwalą się zmiana ćwiczeń i poprawą. Jakby było tylko można robić siady albo po 200 kg, albo po 60 kg. Dawniej np. Knife mocno krytykowal pistolety. Możemy ten wątek unilaterlanych zamiennikow w ogóle wydzielić.
    Ostatnio edytowane przez siwy800 ; 10-04-18 o 10:15

Cytat Zamieszczone przez siwy800 Zobacz posta
    Kipuś: dzięki, obczaję!
    Maw: moje treningi wyglądają mniej więcej jak napisałeś, nie napierdalam ciezkich siadow co trening jak co niektórzy. W ogóle więcej pewnie pistoletów/ single leg deadlift robię niż zwykłych wersji. Te klasyczne ćwiczenia to raczej krótkie serie na poprawę siły jak jestem swiezy, a nie duże zakresy. Mam 30 lat, sportowcem nie będę, na co mi kolejny uraz dysku.
    Podrzucilem to pytanie bo zdziwiło mnie jak cześć użytkowników narzekaja na ból pleców, a nie chwalą się zmiana ćwiczeń i poprawą. Jakby było tylko można robić siady albo po 200 kg, albo po 60 kg. Dawniej np. Knife mocno krytykowal pistolety. Możemy ten wątek unilaterlanych zamiennikow w ogóle wydzielić.
    Generalnie w trenignu siłowym jest miejsce dla każdego rodzaju ćwiczeń, w tym ciężkich ćwiczeń podstawowych. Jednak fiksowanie się tylko na nich w konsekwencji może prowadzić do kontuzji lub poważnych dolegliwosci bólowych.

Dwuboiści, których uważam za jednych z bardziej wszechstronnie przygotowanych atletów (pod względem fizycznym i motorycznym) nie wykonują tylko siadów front i back. Jest wiele innych odmian ćwiczeń na nogi (i nie tylko), OHS, wybicia na nożyce, wykroki, etc.

Jeśli ktoś wykonuje na siłowni trenign "funkcjonalny" to zazwyczaj nie ma nic wspólnego z funkcjami do których ma niby przygotować. Przeciętny Janusz z Grażyną nie musi machać battle ropem, robić siadów czy pompek na bosu, etc. Przydałyby się mu jednak wykroki, zakroki czy przysiady boczne.

Sztywny Pal Azji
    O właśnie, bosu, pilki i inne niestabilne powierzchnie- robię to na każdym treningu, brzuch albo obręcz barkowa dostaje mocno. Knife cytował kiedyś pracę Anderson et al., że siły z tego nie ma (chyba nie dziwne), ale ten sam autor opublikowal sporo przychylnych zdan na ich temat. Szanujecie czy szkalujecie?

I jeszcze te dziwne rzeczy z kettlebells (nie swing, clean, press, snatch, goblet, bo to wiadomo że jest dobre): windmill, wymachy w bok, krążenia - jakies opinie?
    Ostatnio edytowane przez siwy800 ; 10-04-18 o 10:49

12. Wybierz suplementy dla siebie

na wszystko jest miejsce i czas

jesli chcesz dalej trenowac a nie szukac ortopedow i marzyc o jakiejkowliek aktywnosci poza spacerami, to olej te ciady sztangowe;

ja po czescie wsłuchalem sie w sygnały ze strony swpjego cial, po drugie posłuchałem rad Mawa i robie wlasnie jak mowi Maw, czworki unilateralnie kosze, zero klopotow z plecami, dwoglowe j.w., goblety robie wersje aka cyclist squat;

da sie zyc bez ciagow i siadow, ajakze, nawet lepiej bo czlowiek nie chodzi z wiecznie obolalymi plecami czy jakimis mikro uciskami na nerw kulszowo-goleniowy lub inne tego typu historie;

zreszta podobnie ma sie kwestia wyciskan na glowe;
    caly wachlarz cwiczen mozna wprowadzic zamiast standardowego OHP/MP
    Ostatnio edytowane przez KeNiO ; 10-04-18 o 10:59

Jakiś polecany wzór na youtube tych przysiadów bocznych? Nigdy nie robiłem przydałoby się dla odmiany, jak tak zachwalacie.

Cyclist squat - jest sens na dużych obciążeniach? czy tylko jako pomocnicze na umiarkowanym.

Nie ma sensu wg mnie szarpać się z dużymi klamitami na cyckiscie. 8-20 powt

Cytat Zamieszczone przez KARLOS Zobacz posta
    Jakiś polecany wzór na youtube tych przysiadów bocznych? Nigdy nie robiłem przydałoby się dla odmiany, jak tak zachwalacie.

Cyclist squat - jest sens na dużych obciążeniach? czy tylko jako pomocnicze na umiarkowanym.
    Przyjmując zakres optymalny dla hipertrofii 8-12 powt, zachowując 90 sek między seriami ciężar sam się dobierze

Dla mnie zakroki, przysiady wykroczne i bułgary były zmierzeniem się z własnym ego kiedy wykonywałem je w zakresie 12 powt i 60-90 sek przerwy.

Ciekawe rzeczy tu prawicie. Da się gdzieś znaleźć coś do poczytania na temat takich treningów w ogóle? Bo szczerze to tak jestem w tyle, że sporo pojęć jest mi nieznanych

Uprawnienia umieszczania postów