Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 165 z 217

Wątek: WOJSKO, wojna, broń dla każdego, F-16 to złom i inne mity wojskowe.

Wyszkoleni latami treningu wojskowego, uzbrojeni po zęby żołnierze padają od ataku z zaskoczenia.
    Niby kto teraz z żołnierzy jest WYSZKOLONY ? jako były wojskowy powiem krótko, liczysz na naszą armię to chyba cie że tak powiem poyebało.
    Po za 2305,4101,3940,Troszke 7eds,4026 , troszkę ludzikow w powietrzno-desantownych - to my leżymy.
    95% armii to siedzenie za biurkiem i patrzenie aby o 15:30 wyjebac z jednostki, to dla ciebie jest RATUNEK ?

Jeżeli państwo nie jest w stanie na kazdym rogu postawaić wyszkolonego policjanta to ja chce sobie sam ochronić mój dobrobyt
    odsyłam ułomych do tego obrazka https://img8.demotywatoryfb.pl//uplo...mqerta_600.jpg

Reszty tłumaczyć nie zamierzam, dziadek 90 letni jest lepiej przeszkolony niż dzisiejsi 18-19 latkowie którzy zamiast pierdolić o mezopotamii w szkole powinni miec już ruszony podstawowy temat przeszkoleń, taka aby było to na spokojnie na cywilizacyjnie
    Ostatnio edytowane przez Archanioł ; 10-05-18 o 12:05

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Cytat Zamieszczone przez Archanioł Zobacz posta
    Wyszkoleni latami treningu wojskowego, uzbrojeni po zęby żołnierze padają od ataku z zaskoczenia.
    Niby kto teraz z żołnierzy jest WYSZKOLONY ? jako były wojskowy powiem krótko, liczysz na naszą armię to chyba cie że tak powiem poyebało.
    Po za 2305,4101,3940,Troszke 7eds,4026 , troszkę ludzikow w powietrzno-desantownych - to my leżymy.
    95% armii to siedzenie za biurkiem i patrzenie aby o 15:30 wyjebac z jednostki, to dla ciebie jest RATUNEK ?

Jeżeli państwo nie jest w stanie na kazdym rogu postawaić wyszkolonego policjanta to ja chce sobie sam ochronić mój dobrobyt
    odsyłam ułomych do tego obrazka https://img8.demotywatoryfb.pl//uplo...mqerta_600.jpg

Reszty tłumaczyć nie zamierzam, dziadek 90 letni jest lepiej przeszkolony niż dzisiejsi 18-19 latkowie którzy zamiast pierdolić o mezopotamii w szkole powinni miec już ruszony podstawowy temat przeszkoleń, taka aby było to na spokojnie na cywilizacyjnie
    Ochłoń i nie unoś się. Staram się zrozumieć Twój stosunek do poruszonego tematu posiadania broni.

Skaczesz z tematu na temat, podajesz argumentację raz o obronie własnej, raz o obronie ojczyzny. Podajesz oderwane od siebie przykłady napadów z niebezpiecznymi narzędziami na rzekome uzasadnienie swojej tezy.

Przykłady zawodowych żołnierzy, którzy zginęli w przypadkowym ataku lub ataku z zaskoczenia znajdziesz na całym świecie. Starałem się wykazać, że jeśli chodzi o działania rabunkowe z zaskoczenia to posiadanie broni niewiele tutaj pomoże. Podobnie jak w przypadku posiadania broni krótkiej i obrony ojczyzny. Szczególnie w pojedynkę.

Dlatego pytam jak wyobrażasz sobie obronę ojczyzny posiadając już tą broń.

Z drugiej strony jako kontrargument stawiam postulat, że lepiej jest głosować za wzmocnieniem obronności, służb porządkowych, etc. niż za rozdawaniem broni palnej.

Są dwie sprawy
    Kwestia dostępu do broni dla obywateli oraz obronność naszego państwa.
    Odrazu stwierdzam że i jedno i drugie u nas to profanacja i śmiech na sali.
    Czy jedno i drugie jest ze sobą powiązane ? nie mam jednolitej odpowiedzi, punkt widzenia zmienia się z punktem siedzenia.
    NIE - bo czy Kowalski z glockiem zatrzyma armię jakiegokolwiek państwa? oczywiscie że NIE
    TAK - dlatego że strategicznie myśląc jeżeli każdy miał u siebie broń do OBRONY państwa - i używał jej tylko wtedy gdy OBOWIĄZKOWO (obowiazek obrony ojczyzny jest w konstytucji) jedzie na ćwiczenia ze strzelania - to wtedy obce państwa które NIE DAJ boże chciaąlby na nas najechać nie wiedziałby ILE jest broni? KTO ma broń ? itp. Natomiast teraz wszyscy wiedzą że mamy magazyny, przeleci dron namierzy - pyk pyk i w 2 minuty jesteśmy pozbawieni czegoś do OBRONY OJCZYZNY - zostają widły.
    Powstania rodziły się dzieki temu że mieliśmy dostęp do broni, przemycane, chowane, zdobywane - przeciwnik musiał myślec jak zaskoczyć a nie po prostu sobie wjechał i po sprawie.

Kwestia dostepu do broni - W MOIM DOMU (powtarzam) za ciezko odprowadzane podatki,skladki, ciezko zarobione pieniadze Chce miec narzędzie do obrony, i przyklady Miętowego że ściany może przebić to jest przyklad jakby ratownik na plazy miał łazić i mierzyć gęstość wody bo ktos kto nie umie pływać bedzie miał pretensje ze woda za rzadka.
    powtarzam W MOIM DOMU - ide kupuje co chce a nie że NIE moge miec zarówek 150W nie moge mieć termometru bo sie rozbije (choć przez X lat można było ) - kwestią tego jest czy noszenie przy sobie broni na codzień ? tutaj już powinno się odbyc mnóstwo szkoleń - gdzie szkolą nas konkretni ludzie a nie Pan Stefan z kurasami kupionymi ONLINE i wisi mi to co bedzie w przyszłosci bo mu i tak zalezy na emeryturze.
    Przedewszystkim pod to prawo powinna zostać inaczej napisana konstytucja, Kara śmierci, wyroki bardzo wysokie itp itd.
    Obronności służb porządkowych ? oczywiscie zgadzam się jezeli dasz mi policjanta który wpada sprowadza do pionu kazdego kto łamie prawo lub nagina czyjąś wolnosc to tych powyższych nie było
    Jezeli ty uwazasz że teraz tak jest ? no to nie mamy o czym gadac

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Są dwie sprawy
    Kwestia dostępu do broni dla obywateli oraz obronność naszego państwa.
    Odrazu stwierdzam że i jedno i drugie u nas to profanacja i śmiech na sali.
    Czy jedno i drugie jest ze sobą powiązane ? nie mam jednolitej odpowiedzi, punkt widzenia zmienia się z punktem siedzenia.
    NIE - bo czy Kowalski z glockiem zatrzyma armię jakiegokolwiek państwa? oczywiscie że NIE
    TAK - dlatego że strategicznie myśląc jeżeli każdy miał u siebie broń do OBRONY państwa - i używał jej tylko wtedy gdy OBOWIĄZKOWO (obowiazek obrony ojczyzny jest w konstytucji) jedzie na ćwiczenia ze strzelania - to wtedy obce państwa które NIE DAJ boże chciaąlby na nas najechać nie wiedziałby ILE jest broni? KTO ma broń ? itp. Natomiast teraz wszyscy wiedzą że mamy magazyny, przeleci dron namierzy - pyk pyk i w 2 minuty jesteśmy pozbawieni czegoś do OBRONY OJCZYZNY - zostają widły.
    Powstania rodziły się dzieki temu że mieliśmy dostęp do broni, przemycane, chowane, zdobywane - przeciwnik musiał myślec jak zaskoczyć a nie po prostu sobie wjechał i po sprawie.

Kwestia dostepu do broni - W MOIM DOMU (powtarzam) za ciezko odprowadzane podatki,skladki, ciezko zarobione pieniadze Chce miec narzędzie do obrony, i przyklady Miętowego że ściany może przebić to jest przyklad jakby ratownik na plazy miał łazić i mierzyć gęstość wody bo ktos kto nie umie pływać bedzie miał pretensje ze woda za rzadka.
    powtarzam W MOIM DOMU - ide kupuje co chce a nie że NIE moge miec zarówek 150W nie moge mieć termometru bo sie rozbije (choć przez X lat można było ) - kwestią tego jest czy noszenie przy sobie broni na codzień ? tutaj już powinno się odbyc mnóstwo szkoleń - gdzie szkolą nas konkretni ludzie a nie Pan Stefan z kurasami kupionymi ONLINE i wisi mi to co bedzie w przyszłosci bo mu i tak zalezy na emeryturze.
    Przedewszystkim pod to prawo powinna zostać inaczej napisana konstytucja, Kara śmierci, wyroki bardzo wysokie itp itd.
    Obronności służb porządkowych ? oczywiscie zgadzam się jezeli dasz mi policjanta który wpada sprowadza do pionu kazdego kto łamie prawo lub nagina czyjąś wolnosc to tych powyższych nie było
    Jezeli ty uwazasz że teraz tak jest ? no to nie mamy o czym gadac
    Teraz jest to bardziej poukładane i mogę się do tego jakoś odnieść w stosunku do tego jak ja to rozumiem i jaki jest mój pogląd.

W tym przypadku wypowiadasz się za siebie i za bezpieczeństwo Twoje oraz swojej rodziny i majątku. Jednak prawo ogólne działa w całym społeczeństwie i tutaj potrzebna jest odpowiednia organizacja, ewidencja i kontrola. Z równie solidnie zabezpieczonymi danymi.
    Odniosę się najpierw do zagadnienia związanego z zaskoczeniem odnośnie braku wiedzy o ilości broni palnej. Zakładając, że będzie to zarejestrowana broń krótka (albo długa), to po pierwsze ma to małe znaczenie dla obronności państwa, a po drugie wystarczy zdobyć dane ewidencyjne - co nie jest szczególnie trudne w chwili gdzie nie posiadamy praktycznie kontrwywiadu.

Teraz odniosę się do "mnóstwa szkoleń". Kto to niby ma zorganizować, stworzyć program, nadzorować, etc. skoro podstawowe komórki mundurowe (myślę o wojsku i policji) są delikatnie mówiąc rozpierdolone. W aktualnych warunkach Kowalski z glockiem będzie takim samym gwarantem bezpieczeństwa jak małolat z wiatrówką. Z tym, że ten drugi ma więcej praktyki i prawdopodobnie zabił jakieś nieduże zwierzątko (wróbel, gołąb, sroka, etc.). Będą to amatorzy, którzy raz że nie potrafią strzelać, to dwa nie potrafią się zachować.

Zauważ, że od dekad nikt nie zmienia w istotny sposób prawa w zakresie np. obrony koniecznej, obrony własnej, etc. Co z tego, że dostaniesz broń, skoro pójdziesz siedzieć jak odjebiesz bandziora z nożem. Co z tego że atakował, co z tego że wszedł do Twojego domu, etc. W najlepszym razie czeka Cię udręka w sądach.

Policja i wojsko jest potężnie niedofinansowane. Jest przestarzałe, nie działają dobrze, etc. Zgoda. Ja nie twierdzę, że są super. Ale są. Od nich trzeba zacząć, równolegle z modyfikowaniem prawa karnego w zakresie obrony siebie, rodziny i majątku. Ulica to zupełnie inne zagadnienie i temat rzeka.
    Zobacz że wtedy każdy kto próbuje wtargnąć do Twojego domu, zamachnąć się na Ciebie, rodzinę czy majątek musi liczyć się z tym, że będzie opór. I to w opór

Jeśli wiesz, że możesz się bronić, to będziesz się bronił najlepiej jak potrafisz, rękami, kijem, siekierą, chodakiem starej, jeden chuj. Jeśli zdobędziesz przewagę, jeden chuj. Zajebiesz. Czymkolwiek. Nie będziesz się zastanawiał czy możesz, a co będzie, etc.

I teraz przychodzi sytuacja w której naprawiliśmy prawo, wojsko i policje. Możesz się bronić, nie musisz się bać, agresorzy będą odpowiednio karani, wojsko obroni Ciebie i rodzinę.

Luzujesz dostęp do broni jak np. w Teksasie. Znikają złodzieje i bandyci? Wątpię. Zwiększa się ilość nielegalnej broni na czarnym rynku? Uważam, że tak.
    w tym momencie masz większe prawdopodobieństwo, że potencjalny bandzior znając prawo i konsekwencje karne wybierze zamiast repliki broni palnej, pałki, noża, etc broń ostrą.

I wracamy do sprawy ataku z zaskoczenia.

Co wolisz? Ja wolę sprawnie działające prawo i państwo, oraz ograniczenie dostepu do broni palnej. Bo jako obywatel płacący podatki mam prawo czuć się bezpiecznie na ulicy i w domu. Bo jeśli myślę o tym, jak się obronię przed bandziorem czy Putinem to znaczy, że albo mam paranoję, albo mój kraj jest w chuj słaby i nie ogarnia podstaw. I tą klamkę mogę sobie wsadzić w dupę bo i tak chuj z nią.

Jak na razie żadna z partii politycznych nie posiada żadnego planu czy pomysłu na realną reformę. Macierewicz rozpierdolił i tak już rozpierdolone ale przy tych ambicjach rządu mógł na głowie stanąć i pod publiczkę zrobić kurwa cyrk. No i zrobił ale nie o taki mi chodzi.

W takim rozpierdolu powinniśmy integrować się z UE, mieć zajebista dyplomacje żeby się kurwa potrafić dogadać. Jak nie masz szabelki, to nie cwaniakujesz tylko szukasz kolegów, a potencjalnych wrogów bajerujesz. Tego się uczymy kurwa w podstawówce żyjąc w grupie społecznej.

Zobacz, że postulaty partii czy polityków którzy chcą łatwiejszego dostępu do broni to typowa kiełbasa wyborcza. Nic dalej, nic o wojsku, policji, obronności ogółem. Nawet u mnie w windzie jakiś artysta wkleił naklejkę "Mama prawo bronić swojego domu" Partia Wolność, dostęp do broni, bla bla bla.

W chuj proste i logiczne.

Konstytucja?

Tam też jest napisane że wyroki trybunału trzeba publikować.

Nie będę umierał za polityków.

Powtarzam:dowiem się że trzymasz broń nielegalnie, w bloku, na osiedlu - zapierdalam na psy.

Po czesci doszliśmy do meritum
    DASZ MI policjanta na każdym rogu w pełni wyszkolonego, majacy prawa większe niż teraz (łebki nagrywaja z telefonem ) i bede czuł się bezpiecznie - to wtedy samoistnie ta broń nie bedzie mi potrzebna
    natomiast na dzień dzisiejszy - https://www.wroclaw.pl/portal/kobiet...h-we-wroclawiu
    bede walczył aby kazdy obywatel posiadał w domu bron bo takie coś jak to co podałem w linku ma miejsce teraz i bedzie miało przez dziesiątki lat, i takie cos ma mnie obronic ?

Sztywny Pal Azji Awatar Siła
    Miał pecha. Trafił na doświadczoną policjantkę po służbie.
    Jakoś średnio widzę, żeby Jan Kowalski w takiej sytuacji wyciągnął broń i zrobił to co ta babka (swoją drogą miała dużo szczęscia). Każdy generalnie spierdala gdzie pieprz rośnie, jeżeli zagrożone są tylko osoby obce, a nie rodzina czy inne bliskie osoby.

Po czesci doszliśmy do meritum
    DASZ MI policjanta na każdym rogu w pełni wyszkolonego, majacy prawa większe niż teraz (łebki nagrywaja z telefonem ) i bede czuł się bezpiecznie - to wtedy samoistnie ta broń nie bedzie mi potrzebna
    natomiast na dzień dzisiejszy - https://www.wroclaw.pl/portal/kobiet...h-we-wroclawiu
    bede walczył aby kazdy obywatel posiadał w domu bron bo takie coś jak to co podałem w linku ma miejsce teraz i bedzie miało przez dziesiątki lat, i takie cos ma mnie obronic ?
    Przecież to nie jest nawet argument, bo zawsze ktoś może się bać tak jak Ty (nawet całkowicie bezpodstawnie) i z tego tytułu zadać powszechnego dostępu do broni. Podstawą być moja, Twoja czy czyjakolwiek subiektywna ocena, tylko faktycznie stwierdzona wysoka przestępczosc. Nawet dzisiaj ktoś żyjący w zagrożeniu ma łatwiej jak się stara o pozwolenie. I co równie ważne, jesli mówisz, że więcej broni to większe bezpieczeństwo, to musisz to wykazać empirycznie, sorry. To że są przypadki zabójstw nie oznacza jeszcze że tu jest Bronx, a tym bardziej że więcej broni pomoże.

A z tymi policjantkami to nie wiem, jakiś fetysz chyba masz. Ale póki broni palnej w Polsce jest mało, to może sobie poradzić i funkcjonariuszka. Ale jak zacznie się strzelanie na ulicach, to i oddział AT może być za mało.

Na koniec: Policja ma dawać przykład, a nie straszyc sama swoją obecnością. Bardzo dobre że ich ktoś nagrywa, bo póki co wymuszanie zeznać, bicie, łamanie praw zatrzymanych i fałszywe oskarżenia o napaść na funkcjonariuszy są powszechne. A zdarza się, że doprowadzają ludzi do śmierci.

Ale co ty pieprzysz człowieku.
    Policjantka i pewnie teraz sie uczepisz tego i bedzie to podstawowy argument.
    Kazdy człowiek powinien miec prawo do posiadania broni i tyle, komuś odjebie to w zależności od czynu - kara śmierci itp.

Odnieś się do argumentow, a nie w koło Macieju to samo: "każdy powinien mieć prawo do broni", bo rownie dobrze można napisać "nikt nie powinien mieć poza służbami". Dla niekotrych kierowców prawem człowieka powinno być miejsce parkingowe za friko. To co, mamy im fundować? Na razie wrzucasz tylko postulaty i zmieniasz temat. Jakie masz dowody że broń zmniejszy przestępczośc i nie spowoduje większych tragedii? Tylko nie zmieniaj mi teraz tematu na robienie powstania w równinnym kraju.

A o karze śmierci nawet nie chce mówic. Tomasz Komenda- mówi Ci to coś?

Sztywny Pal Azji Awatar BESTIA12345
    http://statystyka.policja.pl/st/wybr...ciu-broni.html

Tak sądzę że tym co "odjebie" będzie zdecydowanie więcej niż tych teraz z mniejszym dostępem do broni kropka.

A policjanta na każdym rogu to chyba tylko ty chcesz...
    Ostatnio edytowane przez BESTIA12345 ; 20-05-18 o 18:54
    “Każdy człowiek umiera, nie każdy naprawdę żyje.“ William Wallace

W takich lubianych USA gdzie wszsycy sie do nich porównują. Najwiecej szczelanin czy napadów z uzyciem bronie jest w strefach "gun free zones" w takim teksasie nikt nie odwali napadu bo wiedzą że co drugi koleś w sklepie ma broń. W TV zawsze dudnią jak ktoś kogoś zabije ale nie mówią o tym, że np przechodzień użył broni i uratował kogoś a takich przypadków jest tysiące.

Kara śmierci
    Zdrowo rozsądkowy przestępca kalkuluje ideac na włam itp. za to ma tyle lat a za tamto tyl. Kara śmierci jest jako straszak. Tak podajesz przykłąd tego kolesia co teraz wyszedł a co powiesz rodzinie kobiety, która zabił koleś, który wyszedł po 25 latach za zabójsto i żeby jeszcze raz trafić za kratki bo nie potrafi żyć na wolnosci zabił przypadkową kobietę? według Ciebie to jest ok? Albo koleś skazany na kare dożywoci zabije w więzieniu kogoś to co mu zrobisz? Kara powinna być wspólmierna z dokonanym przestepstwem.
    A sędzia wydajacy taki wyrok przejrzałby dowody 10 razy a sprawe z Komendą miała już na etapie śledztwa.

Wypowiedziales się, to teraz karty na stół. Pokażeaz ile jest przestepstw, w tym tych z bronią w Teksasie na tle innych stanów i na tle krajów europejskich? I jakie badania mówią o tym zajebiście istotnym wpływie broni na ograniczenie przestępczości? Czy tak sobie piszesz na chłopski rozum?

Pomyłki sądowe zdarzają się w każdym kraju- w USA wielokrotnie skazywano niewinnych na karę śmierci. Jeśli policjanci nie mieli problemu z wrobieniem gościa w morderstwo dziecka i wysłaniem go za kratki, a sędzia miał to w nosie, to niby czemu mialoby być inaczej? Szef każe znaleźć winnego, wiec znajdujesz pierdołę za którym się nikt nie wstawi i męczysz go aż peknie. Jak jest lekko opóźniony w rozwoju albo biedny/czarny/bardzo mlody, to nawet lepiej, będzie łatwiej. A jeszcze jak miał wcześniej konflikt z prawem to każdy przyklasnie "nie pieścić się z bandytami". Takie to jest myślenie w społeczeństwie.

https://futrzak.wordpress.com/2012/0...przestepczosc/

Bronisz czarnych a raczej "Szacuje się, że stale od 52 do 56% morderców w USA to czarni mężczyźni
    (pamiętajmy o owych 6% populacji). W 1994 niemal 1/3 czarnych mężczyzn między
    20 a 29 rokiem życia znajdowała się w więzieniu, była na zwolnieniu
    warunkowym, bądź zwolniona za kaucją oczekiwała na proces."
    Gdziewś były badania że czarni sa bardzie agresywni od białych

TO CZŁOWIEK zabija NIE BROŃ!
    W Polsce jest ponad 100tyś sztuk broni czarnoprochowej teraz szacują, że o wiele wiecej.
    A jest jeden przypadek gdzie koleś groził na ulicy drugiemu. A brończarnoprochowa jest o wiele bardziej niebezpieczna od wspólczesnej. Raz ładowanie a dwa duzy śrut i odpowiednia dawka prochu zrobi Ci w plecach drzwi od stodoł. Do tego nie jest rejestrowana i co mamy w Polsce dziki zachód? NIE

Kara śmierci pełni funkcję odstraszającą. Koleś planujący morderstwo będze kalkulował, że wyjdzie po 20 latach. Wole 1/100 niesłusznie zkazanego niż gości kótrzy wychodzą po 25 latach i zabijają pierwsza lepsza osobę po to aby trafić znowu do więzienia.

Uprawnienia umieszczania postów