Strona 6 z 15 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 76 do 90 z 217

Wątek: WOJSKO, wojna, broń dla każdego, F-16 to złom i inne mity wojskowe.

Jakie postawy?

Lewactwo, łżeelity, zdradzieckie mordy, ośmiorniczki i nieprawdziwi Polacy gorszego sortu.

Ci prawdziwi są krystalicznie uczciwi, nie popełniają przestępstw.

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez Miętowy Zobacz posta
    Jakie postawy?

Lewactwo, łżeelity, zdradzieckie mordy, ośmiorniczki i nieprawdziwi Polacy gorszego sortu.

Ci prawdziwi są krystalicznie uczciwi, nie popełniają przestępstw.
    Łojezu.

Cytat Zamieszczone przez mkd Zobacz posta
    ja bym chętnie przeczytał
    Poproszę o adres email na priv.

Tl;dr (łezka się kręci, moje pierwsze poważne badanie w życiu ):

W badaniu wykorzystano dane społeczno-ekonomiczne oraz dane dotyczące przestępczości dla 80 powiatów Polski w roku 2008. Dane dotyczące warunków życia ludności, liczby ludności oraz poziomu bezrobocia pochodzą z Banku Danych Regionalnych GUS i są powszechnie dostępne na stronie internetowej Urzędu. Dane dotyczące kapitału społecznego pochodzą w całości z cyklicznego badania „Diagnoza społeczna” przeprowadzonego w 2009 r. przez Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania oraz Radę Monitoringu Społecznego36. Dane dotyczące liczby przestępstw w konkretnych powiatach otrzymano z Biura Wywiadu Kryminalnego Komendy Głównej Policji w Warszawie. Agregacja na poziomie powiatów (NUTS-5) jest najniższą, jaką można wykonać na wymienionych danych, a zarazem jedyną, która zapewnia wystarczającą liczbę stopni swobody do przedstawionego badania ekonometrycznego.

Interpretacja oszacowań parametru modelu jest następująca (ceteris paribus):
    -Ostrożność w kontaktach z innymi ludźmi wiąże się z mniejszą liczbą kradzieży per
    capita.
    Z jednej strony stoi to w sprzeczności z intuicyjnym przekonaniem, że wyższe
    zaufanie wiąże się z niższą przestępczością, to wynik estymacji jest spójny z
    rezultatami badania Halperna (2001), przeprowadzonego dla wielu krajów.
    -Zmienna (...), oznaczona wcześniej jako zadowolenie z norm i poczucie
    bezpieczeństwa, okazuje się wpływać pozytywnie na liczbę kradzieży per capita w
    powiecie.
    Znak oszacowania jest z jednej strony sprzeczny z intuicją, jednakże
    wysoka wartość zmiennej objaśniającej może też oznaczać obojętność wobec zjawisk
    patologicznych w okolicy, zamiast świadczyć o wysokim poziomie przestrzegania
    norm. Taka obojętność może być zastałym i nieproduktywnym elementem kapitału
    społecznego społeczności lokalnej (por. aspekt pokoleniowy).
    -Liczba kradzieży na głowę jest wyższa w powiatach grodzkich niż ziemskich.
    Zmienna ta była istotna we wszystkich testowanych modelach, a znak oszacowania
    parametru przy niej stojącego jest spójny z intuicją.
    -Liczba eksmisji w powiecie per capita, mierząca poziom deprywacji społecznej, wiąże
    się z wyższym poziomem przestępczości.
    -Wyższa stopa rejestrowanego bezrobocia wpływa na niższy poziom przestępczości.
    Interpretacja takiego wyniku estymacji może wydawać się trudna. Biorąc pod uwagę
    fakt niskiej aktywności bezrobotnych w Polsce, a przestępczość wiąże się zazwyczaj z
    aktywnym działaniem (por. np. Entdorf i Spengler, 2000), znak oszacowania
    parametru wydaje się „prawidłowy”. Alternatywnym wytłumaczeniem ujemnego
    znaku oszacowania parametru może być zjawisko nierejestrowanej emigracji
    zarobkowej: osoby zarejestrowane się jako bezrobotne mogły opuścić miejsce
    zamieszkania, przez co nie popełniały przestępstw na jego terenie.

W konstytucji RP pisze " KAŻdy Obywatel ma obowiązek bronić ojczyzny" to ja pytam Knife czym ?
    kamieniami , czy moze krótka lekcja u Stevena Seagala ?
    Każdy obowiązkowo powinien co pół roku odbywać szkolenia ze strzelania, broń powinni dostawać Ci którzy po rozmowie z psychologiem oraz liczych badaniach bedą OK.

Wariaci albo ci którzy w przeszłosci byli karani - NIE.

natomiast nie życzę sobie aby o tym co mam w domu a czego nie mam decydował KTOKOLWIEK.
    w każdym domu gdzie jego mieszkańcy odbędą odpowienie kursy itp powinna znajdować się broń.

Ja sobie nie życzę abyś w swoim domu trzymał arsenał.
    Drzwi obok mieszkają ludzie.
    Pochlasz i wypierdolisz w ścianę kilka strzałów. Obyś nikogo nie zranił.
    Albo w swoim domu, co to se nie życzysz by ktokolwiek decydował co tam trzymasz - wypierdolisz pół bloku zestawem małego pirotechnika.

Zapisz się na strzelnicę.

Jak się schlam to też mam kij i noże i inne tego typu rzeczy i co ? krzywdy tym nie zrobię?
    Prosze Cię Miętowy, W MOIM DOMU ważne jest to CO JA uwazam za sluszne i tyle

Nie.

Masz brać odpowiedzialność za innych ludzi bo żyjesz w społeczeństwie.

Schlaj się i weź kij - gołymi rękami się obronię.

A takie myślenie w stosunku do broni nie jest odpowiedzialne.
    Za głupi mamy naród.

Nie to pokolenie. Poprawy nie widać.
    Ostatnio edytowane przez Miętowy ; 24-04-18 o 19:26

Uwazam ze od decydowania od tego czy ktos jest niespelna rozumu do posiadania broni nie jestes ani ty ani knife tylko odpowiedni czlowiek o odpowienich kursach szkoleniach i latach doswiadczen.
    Powiedz to prosze ludziom ktorzy gina od pchniecia nozem a wystarczy wyciagnac bron i postrzelic napastnika w konczyny
    Powiedz to rodzinom mlodych ludzi ktorzy przypadkowo gina bo ktos dzga nozem w galerii.

teraz moga nosic gaz/palki teleskopowe zeby sie jakos probowac obronic - dlaczego tego nie robia tylko czekaja na bron palna?

Klania sie tu logiczne myslenie. Szanowny kolego otoz gdy napastnik KTORY ZAWSZE BRON MA przystawi ci bron do glowy albo nawet i strzeli z odleglosci co ty tym gazem palka zrobisz?
    Przedewszystkim zostalismy rozbrojeni.
    Kiedys szczyle po 12-14 lat z karabinami biegaly bronily ojczyzny teraz kompletny brak podstawowej umiejetnosci.
    Stad moje pytanie do was drodzy koledzy KTO ma mnie bronic przed napastnikami ? Policjantki po 165cm ?
    Mam uciec dzwonic na policje ?
    Wracajac do tematu rozbrojenia.
    W kazdym powiecie powinna byc strzelnica.
    Oto walczmy
    Nie pp to by kursy byly na counter striku lecz po to by w naglej sytuacji moc bronic nas i naszych pociech
    A tym ktorzy wpierdalaja mi sie do tego co ja trzymam w domu to moge jedynie faga pokazac

Poczciwy dzik
    Ah, jaki ten świat niebezpieczny. Ja np. sram w gacie za każdym razem gdy wychodzę z domu. Gdybym miał giwere, to zaoszczedziłbym na praniu.
    "Trening picia uczy sikać bez rozpinania spodni." Bosski DM

Cytat Zamieszczone przez Archanioł Zobacz posta
    Klania sie tu logiczne myslenie. Szanowny kolego otoz gdy napastnik KTORY ZAWSZE BRON MA przystawi ci bron do glowy albo nawet i strzeli z odleglosci co ty tym gazem palka zrobisz?
    Przedewszystkim zostalismy rozbrojeni.
    Kiedys szczyle po 12-14 lat z karabinami biegaly bronily ojczyzny teraz kompletny brak podstawowej umiejetnosci.
    Stad moje pytanie do was drodzy koledzy KTO ma mnie bronic przed napastnikami ? Policjantki po 165cm ?
    Mam uciec dzwonic na policje ?
    Wracajac do tematu rozbrojenia.
    W kazdym powiecie powinna byc strzelnica.
    Oto walczmy
    Nie pp to by kursy byly na counter striku lecz po to by w naglej sytuacji moc bronic nas i naszych pociech
    A tym ktorzy wpierdalaja mi sie do tego co ja trzymam w domu to moge jedynie faga pokazac
    W odlewni tak niebezpiecznie?

Kurwa, logiczne myślenie xD. Jak masz klamkę przy głowie albo wycelowana w siebie (uzbrojony w klamkę napastnik to w chuj częsty widok w Polsce, czyli jednym z bezpieczniejszych miejsc na tej planecie i przy okazji jednym z najbardziej dysfunkcjonalnym systemie ochrony zdrowia psychicznego), to swoja broń grzecznie oddajesz. Ile razy trzeba pisać, że twoje szanse w walce z bandyta są marne i prędzej zastrzelisz innego przechodnia albo wywolasz większą jatke?
    2. Dzieci z bronią? Wzorce z Afryki chcesz importowac? Czy z upadającej III Rzeszy? Ta, kiedyś to bylo,teraz to nie ma, Janusz. Żyjesz w najlepszym, najbezpieczniejszym czasie w historii tych ziem. Nie peniaj. Na koniec: zauważyliście, ze nikt nie mówi: "szkolmy rezerwę", tylko "chce pijawkę". Jakby żołnierz nic innego nie robił, tylko strzelał. Najpierw trzeba by się zbliżyć do wroga, nie?

przedstawiona sytuacja byla napastnik(noz) vs ty(bron palna) - widze, ze szybko sie zmienila w napastnik(bron palna) vs ty(gaz)
    pisales o gosciach z nozami, przypadkowych ofiarach - pewnie gaz/baton daja wieksze szanse ewentualnej obrony niz puste kieszenie, wiec dlaczego nikt ich nie nosi skoro przy broni palnej kazdy sie bedzie bronil strzelajac w nogi na milion procent?
    poza tym jak siwy napisal - masz noz przy gardle albo bron wycelowana w ciebie, to pewnie bedziesz niczym liam neeson siegal po swoja bron aby obezwladnic/zaatakowac napastnika ; wydaje sie calkiem logiczne

Cytat Zamieszczone przez Archanioł Zobacz posta
    myślę że kulturyści powyżej 180 cm jak Rychu.
    Nie chcę się już znęcać, ale bardziej Cię uwiera, że kobieta czy że 165 cm?

Uprawnienia umieszczania postów