Strona 97 z 100 PierwszyPierwszy ... 47879596979899 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 441 do 1 455 z 1486

Wątek: NATURALNE sposoby optymalizacji CIAŁA i DUSZY.

Panowie, zakładam pomagam.pl albo innego patronite i zbieram na wyprowadzkę do kraju gdzie jest słońce cały rok. Obiecuje, że jak będę miał słońce to nie będę już brał zolpicu i xanaxu na sen i geranium na rozbudzenie. Dorzuci się ktoś?

czyli chcesz przeprowadzić eksperyment (n=1) i zbadać czy 97 stron teorii ma pokrycie w praktyce.
    Jeśli tak masz mój głos
    correlation doesn't imply causation

Dokładnie tak, będę prowadził dla was dziennik z życia. Nawet będę pisał, której jadłem ostatni posiłek i o której zacząłem ziewać. Szykuj kartę kredytową

dobra bez pierdolenia już, dawaj link żebym wpłacił pierwszą zł

Poczekaj aż ktoś jeszcze się zgłosi, bo jak mi przelejesz piątaka to moja sytuacja diametralnie się nie zmieni

tymczasem jeśli przeraża Cie wizja listopadowo-grudniowej aury, polecam nie walczyć i polubić zimno

Frozen? Let it go to reset circadian rhythms

The molecular events in response to severe hyperthermia are not fully understood, and research has focused mainly on the effects of cooling at temperatures between 28°C and 35°C. In a new study, Fischl et al have analysed human cardiomyocytes at lower temperatures (8°C, 18°C and 28°C) and identified a novel mechanism by which hypothermia synchronises the circadian clock: cooling induces nuclear accumulation of transcripts that encode negative regulators of the circadian clock, which are released into the cytoplasm upon rewarming allowing synthesis of specific clock proteins.

Figure 1.Mechanism of cooling and rewarming to reset the clock

Post‐transcriptional changes in gene expression, via the inhibition of translation elongation, enhances neuroprotection after cooling. Negative regulators of the clock are transcriptionally upregulated after cooling, but their export to the cytoplasm is blocked by chromatin compaction. Upon rewarming, chromatin compaction is reversed, releasing these transcripts to the cytoplasm for translation and REV‐ERBα protein is sufficient to reset the clock.
    https://www.embopress.org/doi/full/1...mbj.2020106711

Cytat Zamieszczone przez Ybami Zobacz posta
    Panowie, zakładam pomagam.pl albo innego patronite i zbieram na wyprowadzkę do kraju gdzie jest słońce cały rok. Obiecuje, że jak będę miał słońce to nie będę już brał zolpicu i xanaxu na sen i geranium na rozbudzenie. Dorzuci się ktoś?
    wolę żebyś brał xanax

Poczciwy dzik
    no i nie umiem wstawic obrazka
    Ostatnio edytowane przez pho ; 19-10-20 o 15:14

Cytat Zamieszczone przez ziki2000 Zobacz posta
    wolę żebyś brał xanax
    dobry wujek ziki

Cytat Zamieszczone przez pho Zobacz posta
    jednak suplementacja melatonina nie taka zla
    jeśli działa to bardzo dobra wiadomość, masz w domu wieczorem za jasno. Możesz zakończyć eksperyment i wyrzucić ją do kosza albo opylić frajerowi za pare zł i rozwiązać problem.
    Ostatnio edytowane przez htw ; 19-10-20 o 15:18

Poczciwy dzik
    Cytat Zamieszczone przez htw Zobacz posta
    dobry wujek ziki

jeśli działa to bardzo dobra wiadomość, masz w domu wieczorem za jasno. Możesz zakończyć eksperyment i wyrzucić ją do kosza albo opylić frajerowi za pare zł i rozwiązać problem.
    chodziło mi o to

https://i.imgur.com/MJCfUob.jpg

Cytat Zamieszczone przez ziki2000 Zobacz posta
    wolę żebyś brał xanax
    na Ciebie to jednak można liczyć

A ja sobie zrobiłem taką ciemnie w sypialni, że jak się w nocy przebudzę to nie wiem gdzie góra, a gdzie dół. Jakość snu o niebo lepsza. Tylko muszę teraz wymyślić jakąś lampę, która będzie mi się odpalała w sypialni wraz z czasem pobudki. Masz na to jakiś patent?

Poczciwy dzik
    na Ciebie to jednak można liczyć

A ja sobie zrobiłem taką ciemnie w sypialni, że jak się w nocy przebudzę to nie wiem gdzie góra, a gdzie dół. Jakość snu o niebo lepsza. Tylko muszę teraz wymyślić jakąś lampę, która będzie mi się odpalała w sypialni wraz z czasem pobudki. Masz na to jakiś patent?

też próbowalem, ale srednio mi to wyszlo. Kupilem opaske na oczy i tez sie lepiej spi

dobry wujek ziki

Poszedłem tą drogą. Lampa typu kandela - 1600K w sypialni, żarówka 2200K w salonie na wieczór do książki, telefonu nie biorę do sypialni od dłuższego czasu, zimne prysznice aktualnie zamieniam na jezioro, w prysznicu za ciepła woda - nie czuję już efektu, (co nie oznacza, że nie działa, jednak brak reakcji na bodziec). Sypialnia na noc zaciemniona do zera, rano ''Blue box'' - o 5 jest ciemno. Śpi się inaczej, jak uspokoi się w życiu na pewno będzie widać lepszy efekt. Zasypianie spadło do 5-10 minut z 45-60. Mniej wybudzeń, jednak snu głębokiego póki co dalej mało, ale tu obwiniam stres.
    www.PanDietka.pl

Konsultacje z zakresu dietetyki, dietetyki klinicznej.

Poczciwy dzik
    Codziennie się kąpiesz w jeziorze? Ja od ponad roku stosuje zimne prysznice. I za każdym razem w chuj ciężko jest lol. Przynajmniej na początku. Morsowac będę dopiero w grudniu, teraz nie mam gdzie

Cytat Zamieszczone przez krissxd Zobacz posta
    Poszedłem tą drogą. Lampa typu kandela - 1600K w sypialni, żarówka 2200K w salonie na wieczór do książki, telefonu nie biorę do sypialni od dłuższego czasu, zimne prysznice aktualnie zamieniam na jezioro, w prysznicu za ciepła woda - nie czuję już efektu, (co nie oznacza, że nie działa, jednak brak reakcji na bodziec). Sypialnia na noc zaciemniona do zera, rano ''Blue box'' - o 5 jest ciemno. Śpi się inaczej, jak uspokoi się w życiu na pewno będzie widać lepszy efekt. Zasypianie spadło do 5-10 minut z 45-60. Mniej wybudzeń, jednak snu głębokiego póki co dalej mało, ale tu obwiniam stres.
    kolega tu widzę eksperymentuje na bogato, byłem pewny że wyjdziesz z prysznica

Tylko muszę teraz wymyślić jakąś lampę, która będzie mi się odpalała w sypialni wraz z czasem pobudki. Masz na to jakiś patent?
    https://allegro.pl/oferta/exo-terra-...eat-7155421685
    albo
    https://allegro.pl/oferta/tasma-led-...-5m-7471510973

też próbowalem, ale srednio mi to wyszlo. Kupilem opaske na oczy i tez sie lepiej spi
    opaska będzie działać, na pewno, ale ważne jest również odwzorowanie długości dnia

https://www.timeanddate.com/sun/poland/krakow

żeby

In mammals, nightly melatonin secretion by the pineal is dictated via links with the master circadian clock, the SCN, which itself receives photic information from the retina. Melatonin signals impart circannual timing signals to the hypothalamus and pituitary, employing thyroid hormone modifying enzymes within the hypothalamus as a key intermediary. T 3 levels in the brain are dependent on the photoperiodic responsiveness and relative activities of T 3 -producing (Dio2) and T 3 -inactivating (Dio3) deiodinase enzymes (see text). Significantly, pinealectomy does not block responses to photoperiod in birds, raising the possibility that thyroid hormone signaling represents the ancestral mechanism employed by vertebrates to integrate time and neuroendocrine function. Two structures that appear to be central to this pathway are the ependymal lining of the third ventricle, and the PT. Tanycytes within the third ventricle ependyma are perfectly placed to relay information from the CSF and portal blood supply to the hypothalamic parenchyma (and possibly back again). Through the expressions of Dio2 and Dio3, tanycytes can influence T 3 levels throughout the hypothalamus (green shading). Notable targets of thyroid hormone within the hypothalamus include thyrotropin-releasing hormone neurons and GnRH neurons. The PT is known to be critical for seasonal prolactin release, and like the tanycytes, is well placed to serve as a relay point for circannual signals between the pituitary and key areas of the hypothalamus, possibly sending signals via the CSF and hypophyseal blood supply. Given that neither lesioning of the SCN nor pinealectomy block the photoperiodic changes in the gonads of some birds (22, 23), perhaps the PT might have once been directly responsive to photic cues. LD, Long day; SD, short day; PVN, paraventricular nucleus; DMN, dorsomedial nucleus; VMN, ventromedial nucleus; arc, arcuate nucleus.
    https://www.researchgate.net/figure/...e_fig1_6199618

to nie jest ciekawe tylko oczywiste
    w wątku są przedstawione mechanizmy, jest wiele badań, dokładnie tak samo jest z D3.

Ja od ponad roku stosuje zimne prysznice. I za każdym razem w chuj ciężko jest lol. Przynajmniej na początku. Morsowac będę dopiero w grudniu, teraz nie mam gdzie
    kup kajen + imbir i dopiero później cała reszta, powinno być cieplej.
    Ostatnio edytowane przez htw ; 19-10-20 o 17:06

Uprawnienia umieszczania postów