Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 247

Wątek: MarcinM - "If I didn't have a job and lifting was my job..."~J.W.

Sezonowiec
    Mobility + Interwał:

Najpierw około 20 minut pracy na punktach spustowych z piłeczką: podeszwa (ciągną mnie mięśnie krótkie stopy od strony przyśrodkowej, przywodziciel palucha itd, podejrzewam że to może być przyczyną pronowania się stopy), golenie, udo, pośladki i napinacz powięzi szerokiej -> zabawa jak cholera

Interwał:
    20 minut (40rund) w schemacie 20s pracy/ 10s odpoczynku na obwodzie z 5 ćwiczeń: Clean and Press 30kg, przeskoki z nogi na nogę, burpee, półprzysiad i wyciśniecie talerza 10kg, naprzemienne podciąganie kolan do klatki w opadzie do pompek. Fajnie dało popalić
    Ostatnio edytowane przez MarcinM ; 30-08-17 o 17:41
    "[...] No you wouldn't. [..] You're weak because you're weak." - Jim Wendler

Sztywny Pal Azji Awatar Grieg
    W jakich godzinach chodzisz na siłkę? Są wakacje więc możesz chodzić 2x Może wpadnę dziś po południu w ramach relaksu/aktywnego wypoczynku bo dobrego treningu nie dam rady zrobić

Sezonowiec
    Różnie bywa z tymi godzinami, dzisiaj wyjątkowo idę na Zieloną około 17-17:20, bo potem o 20 idę tam na Muay Thai Zwykle trochę po 16tej jestem teraz w wakacje

Sezonowiec
    Dół 2:

Martwy ciąg klasyczny:
    ...
    90kgx2
    100kgx17

Fronty:
    10x50kgx2 serie z pauzą
    10x50kg
    9x50kg
    10x50kg

Wspięcia jednonóż naprzemiennie, stojąc na podeście z pauzą u góry i u dołu:
    19xcc + od razu 15xcc + od razu 12xcc

Trzymanie sztangi nachwytem na czas:
    100kgx42 sekundy

Wspięcia ze sztangą trzymaną jak do frontów:
    12x70kg

Komentarz:
    Martwy bardzo fajnie wszedł, mogłem wydusić parę powtórzeń więcej ale się nie szarpałem. Fronty bardzo ciężko, przed piątą serią odpoczywałem chyba z 6-7 minut. Po drugiej serii wyrzuciłem pauzy, zastanawiam się czy nie jestem jeszcze za cienki w uszach żeby implementować pauzy do treningu Jakby ktoś miał dobre rady to chętnie posłucham

Łydki mega palenie. Trzymanie sztangi już na zmęczeniu, a wspięcia ze sztangą bardziej dla ćwiczenia chwytu

Sezonowiec
    Wieczorne cardio - Muay Thai

Około 1h 10 minut fajnego zajazdu, miło było pouderzać, pokopać, dawno tego nie robiłem

Sezonowiec
    Góra 2:

Wyciskanie żołnierskie:
    5x50kgx2 serie
    7x50kg

Podciąganie szerokim nachwytem:
    10xccx3 serie z pauzą u dołu
    6,5xcc z pauzą u dołu
    6,5xcc bez pauzy u dołu

Wyciskanie leżąc:
    10x50kgx2 serie z pauzą
    9x50kg z pauzą
    9x45kg z pauzą
    8x45kg bez pauzy

Uginanie sztangi stojąc:
    8x30kg

Dipsy na max powtórzeń:
    9xcc

Składanka na barki:
    12kg sztanga

Komentarz:
    Żołnierz fajnie, podciąganie mnie zmęczyło, wycisk okej, ale musiałem już zrzucić ciężar. Na biceps trochę za dużo, na dipsach byłem już wymęczony "pchająco", składanka ok. Bez interwału, wpadł za to okazyjny trening u znajomego trenera personalnego (wypadł mu klient, a zaczynał pracę na nowej siłowni i nie chciał robić wrażenia, że nikt do niego nie przychodzi) - posprawdzał mi fajnie mobilność, technikę, pokazał parę ćwiczeń prozdrowotnych, pogadaliśmy o treningu.

Sezonowiec
    Interwał:

25 minut (50 rund) w schemacie 20s pracy: 10 s odpoczynku na obwodzie z 5 ćwiczeń: burpee, podciąganie kolan do klatki w opadzie do pompek, przerzucanie 20kg worka przez ramię, wykopy kolan do przodu i na bark, swing dwoma kettlami 12kg.

Sezonowiec
    Dół 1:

Fronty:
    5x75kg
    4x75kg
    5x60kg przysiad tylny
    10x60kg przysiad tylny

Martwy ciąg trap barem z deficytu:
    10x85kg x 5 serii

https://www.youtube.com/watch?v=A319fk4PEr4

Spacer farmera:
    Kettle 36kg na rekę x 1,5 dystansu

Calf Jumps (Dynamiczne łydy na suwnicy ze spięciem i rozciągnięciem):
    15x42,5kg x 3 serie

Komentarz:
    Wyrzuciłem pauzy z frontów, ale i tak 75kg było ciężkie Nie robiłem serii na dobicie, tylko pobawiłem się chwilę siadami tylnymi bo już z pół roku ich nie robiłem.
    Martwy ciąg okej - zacząłem oddychać tak jak radzi Brian Alsruhe (wdech stojąc nad ciężarem, schodzimy już "pełni") i w pierwszych powtórzeniach sprawdza się to wspaniale, potem niestety trzeba brać te przerwy na górze na oddech i nie wiem czy to nie błąd.
    Farmer i łydki jako formalność

ROZKMINY ZASADNICZE:
    1. Jak myślicie, czy wypadałoby ustalić stałe przerwy między seriami? Czy jednak na wyczucie?
    2. Muszę zrzucić ciężar z frontów, bo nie mam w ogóle zapasu.
    3. Zastanawiam się czy nie przejść na przysiady tylne.
    4. Jutro odpoczynek, bo jestem po 6 dniach treningu na 2500 kcali.

Sztywny Pal Azji
    Ja przerwy odliczam stoperem. Jakbym zaczął "popuszczać lejce",to chyba trening by mi się strasznie wydłużał.
    "Trening picia uczy sikać bez rozpinania spodni." Bosski DM

Poczciwy dzik
    Imo przerwy zawsze lepiej na wyczucie, ale tylko w ćwiczeniach które tego wymagają. Ja od jakiegoś czasu zacząłem wychodzić z założenia, że dopiero te ostatnie serie na najcięższych ćwiczeniach pozwalam sobie jakoś dłużej odpocząć, a na wszelakich dodatkach i "mniej ważnych" ćwiczeniach to daję sobie jakiś max przewidziany na przerwę i go nie przekraczam, polecam się nawet trochę przemęczyć pierwsze tygodnie jakby były problemy jakieś z wydolnością czy obolałością jakąś czy po prostu z uczuciem spompowania, idzie się przyzwyczaić a potem czas treningu może sporo spaść, a warto te parę minut więcej mieć dla siebie Chyba że jesteś z tych train on the nerve to zawsze w te zaoszczędzone minuty możesz sobie dojebać jeszcze jakieś ćwiczenie Nie no ale tak serio to jak zaczynałem trenować to potrafiłem stać z zegarkiem i co do sekundy liczyć, potem jak przeszedłem na kult rampy i ćwiczenia tylko mega ciężkie siłowe bo inaczej Twój trening chuja warty to potrafiłem się opierdalać z myślą, że regeneracja i wypoczynek ponad wszystko, a teraz jak zacząłem myśleć nad tym kiedy tak naprawdę tego wypoczynku więcej potrzeba a gdzie jest to po prostu leń to nie ma ani problemów z regeneracją, ani poczucia marnowanego czasu i ogólnie przyjemniejsze treningi. Grunt to nie przeginać w żadną stronę

Sezonowiec
    Góra 1:

1. Wyciskanie leżąc z pauzą 2x5, 1x5+ 90s:
    5x72,5kg x 2 serie
    6x72,5kg

https://www.youtube.com/watch?v=Wl75SyapYsk

2. Podciąganie na drążku chwytem młotkowym z pauzą u dołu 5x5 90s:
    5 x cc x 5 serii

3. Wyciskanie żołnierskie z pauzą 5x10 90s:
    10x35kg
    9x35kg
    8x32,5kg
    6,5x32,5kg bez pauzy
    7x32,5kg bez pauzy

A. Biceps hantlami siedząc z supinacją 1x10 z pauzą u góry i Wyciskanie hantli na skosie dodatnim 30’ 1x10 z pauzą u dołu:
    10x10kg /// 10x20kg

B. Składanka1x superseria 10xBarbell Cuban Press +10xBradford Press +10x Unoszenie bokiem:
    15kg x 10 + 15kg x 10 + 6kg x 10

C. Spacer farmera jednorącz 1 runda na max okrążeń (przejście – L, nawrót – P):
    36kg x 4 okrążenia "krótkie" (część normalnej trasy zajęta przez rozciągających się ludzi)

D. Barbell Landmine Twists + “Bandy Twisting Things” 3x10+10 45s:
    15x17,5kg + 15x czerwony Power Band
    10x25kg + 10x czerwony Power Band x 2 serie

E. Plank bokiem 1xmax:
    L - 1 minuta, P - 1 minuta

F. Interwał:
    Tabata Battle Ropes

Komentarz:
    Fajny trening, wszystko w miarę lekko oprócz żołnierza, tutaj gorzej. Duży skok siły na wyciskaniu hantli na klatkę na skosie gdzie tydzień temu ledwo wydusiłem 7x20kg a teraz 10x20kg machnąłem jakby nic nie ważyło, fajnie.

Zastanawia mnie wyciskanie żołnierskie, 1 września na Górze 2 było:
    "5x50kgx2 serie
    7x50kg", a tutaj 35kg staje się zbyt dużym obciążeniem Nie jestem chyba zbyt dobrze zaadaptowany do wyższych zakresów powtórzeń i objętości + w tamtym treningu żołnierz jest na świeżo, przed WL.

Dodałem fajne ćwiczenia na skos brzucha Martwi mnie, że nie ma większych kettli od 36kg i nie mam za bardzo jak wziąć większego ciężaru na spacer farmera, hantle są raczej niewygodne niestety.

Sezonowiec
    @Jony, Dzerald - z przerwami było mi faktycznie dzisiaj bardzo przyjemnie ćwiczyć

Sztywny Pal Azji Awatar Grieg
    A propos przrew https://www.t-nation.com/training/ho...t-between-sets

Właściwie wszystkie punkty pokrywają się z przerwami u mnie. Jednak trzymam jakiś reżim i klikam stoper w zegarku. Należy też wziąć specyfikę ćwiczenia. Co innego 3 serie clusterów 85-90%RM w MC i co innego 3s clusterów przy podciąganiu.

Sezonowiec
    Dzięki, super artykuł Zwłaszcza fakt, że np w trzecim ćwiczeniu przerwy mogą musieć być dłuższe niż w pierwszym, niby faktycznie obvius, ale nie brałem tego pod uwagę.

Sezonowiec
    Dół 2:

Trap Bar Deadlift:
    100kg x 3
    110kg x 11

Fronty z pauzą:
    10x50kg 120s przerwy
    10x50kg 120s
    10x50kg 180s
    10x50kg 210s
    10x50kg

Wspięcia jednonóż z pauzą na górze i na dole:
    21xcc+15xcc+12xcc

Komentarz:
    Trap Bar fajnie. Fronty wszystkie z pauzą Łydki mega palenie. Ogólnie trening na speedzie więc tylko rdzeń + łydy.
    Ostatnio edytowane przez MarcinM ; 07-09-17 o 10:10

16. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu

Uprawnienia umieszczania postów