Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Ciśnienie brzuszne, przepuklina pępkowa, a pas?

Ciśnienie brzuszne, przepuklina pępkowa, a pas?

Cześć,

mam mały problem - pojawia mi się powoli przepuklina pępkowa.

W związku z tym, że wg lekarzy jest ona "mała" i nie nadaje się do operacji a ćwiczyć trzeba pytania:
    -czy pas (ten z przechujów, który wszyscy noszą robić bicepsa) zmniejsza ciśnienie wewnątrzbrzuszne i jest w stanie "spowolnić" proces powiększania się przepukliny?
    -czy są jakiekolwiek inne metody na zmniejszenie w/w ciśnienia? Przydałaby się informacja które ćwiczenia mogą mnie najmocniej obciążyć a co za tym idzie - które najlepiej unikać?

Z góry dzięki za rady.

2. Szukasz odpowiedniej odżywki?

Jaszczomp BF Awatar Poki
    Pas zwiększa ciśnienie w jamie brzusznej.
    Wszystkie wielostawy wymagające stabilizacji tułowia poprzez wykonanie tłoczni są niewskazane.
    Lekarz, zabieg. Im szybciej tym lepiej. Mimo pogłosek pępkowa też może się odezwać i wtedy ratunkiem jest SOR.
    ....:::: HeaVeN....HeaVeN'S BoDieS..WhIrL ArOunD Me..MakE Me WoNdeR::::....

Gwiezdna Gwardia
    J.w. nie czytałeś badań w największych mitach treningu?

Wszystkie wielostawy gdzie musisz silnie pracować tłocznią brzuszną pogłębiają podobne zmiany. Może jakieś izolacje na bica, trica, bary, lekkie maszyny na plecy i tyle.

Sztywny Pal Azji
    zmien lekarza. mialem pepkowa operowana w pazdzirniku. lekarze mowili ze im mniejsza tym lepiej i latwiejsza mniejsza interwencja chirurga. kazdy lekarz mowil ze nie ma na co czekac bo sie tylko bedzie pogarszac. 3 miechy bez silowni i wiekszych wysilkow i wrocilem do treningow.wszystko ok. 3 male szwy na pepku nic nie widac zero dyskomfortow itp choc po zabiegu troche "ciaglo".

do dnia zabiegu cwiczylem normalnie.

Rzeczywiście byłem u jednego, mówił żebym sobie zaplanował operację. Poszedłem do NFZowego -> stwierdził, że jest na tyle mała, że nikt mi tego nie zoperuje.

W przyszłym tygodniu skoczę do innego, dzięki za info!

Uprawnienia umieszczania postów