Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Ból łokcia podczas martwego ciągu i negatywów na drążku

Ból łokcia podczas martwego ciągu i negatywów na drążku

Cześć,
    chodzi o moją dziewczynę, problem jak w temacie.
    Staż 5 miesięcy, od jakiegoś czasu narzeka na lewy łokieć. Zaczęło się, kiedy z podciągania na gumie przerzuciła się na negatywy i stopniowo stawało się coraz gorzej.
    Przy wyciskaniach, prostowaniach i uginaniach ból jest o wiele mniej dokuczliwy, co mnie dziwi, bo zwykle problemy z łokciami pojawiają się przy francuzach, chociażby u mnie
    Jakieś pomysły co to może być i co z tym zrobić?

2. Szukasz odpowiedniej odżywki?

Sztywny Pal Azji Awatar Cajmer
    Miałem podobnie, ale porządne rozciąganie przedramion i rozgrzewka nadgarstków pomogła, chociaż nie wiem czy to ma jakiś związek z łokciami do końca

Bardzo prawdopodobnie, ze Lokiec golfisty/tenisisty
    Na rtg ci nic nie wyjdzie
    Na usg nic nie wyjdzie (oczywiscie plac sam, albo pinset spotkan z ortopeda)
    Jak trafisz na srednio ogarnietogo ortopede z nfztu to dostaniesz rehabilitacje z dopiskiem pilne
    Jak nie, to spotkasz kogos, kto kaze ci wypierdalac, bo jako mloda osoba to nie mozesz miec problemow
    Pilne oznacza, ze zostaniesz przyjety po operacji, lub po zlamaniu (a tego nie masz)
    A skierowanie i tak masz wazne 1 miesiac (bo tak dzialaja pilne)
    Rehabilitacja polega na tym polega, ze laska podlaczy ci sprzet i pojdzie zapierdalac dalej bo ma normy z kosmosu

Prywatne, oplacone trejnery ci powiedza (nawet z tego elytarnego bady faktory pe el), ze rehabilitacja potrwa dlugo i moze nie byc skuteczna. Takie z nich profesjonalisty

Goscie z forkow wstrzykuja sobie jakies nowe gowno, ktore ma 1 badanie nt. regenracji tkanki KOSTNEJ

Badz tu madry/a

Ps. Jestem swiadomy, ze chodzilo o dziewczyny tworcy watku, a nie jego samego.

W sumie polecam filmiki z yt nt. Wzomcnienia chwytu dloni
    (Oczywiscie dopoki dziewczyna nie trenuje profesjonalnie, bo wtedy moze pomoc fizjo bylaby bardziej indywidualna/profesjonalna)

Ok, wyzylem sie

W sumie polecam rowniez ksiazke 'rehabilitacja ortopedyczna', pierwsza grubsza pozycja na medbook, czy innych ksiegarniach.
    Sa obrazki, dacie rade ℅-)
    Mozna samemu poczytac i przerobic dokladnie co robi (sa podane kryteria diagnozy)
    Same przyklady sa ukierunkowane na 'normalne' sporty

Szukam takiej w wersji dla pakierow, jak ktos ma, to dawac tytul!
    Ostatnio edytowane przez LubięFazę ; 01-08-17 o 13:09

Jaszczomp BF Awatar Poki
    Obstawiam przykurcz tricepsów w pierwszej kolejności i bicepsów w drugiej. Miałem podobnie, że po plecach czułem staw łokciowy regularnie. Odkąd rozluźniłem mięśnie ramion problem znikł.
    ....:::: HeaVeN....HeaVeN'S BoDieS..WhIrL ArOunD Me..MakE Me WoNdeR::::....

LubięFazę, wielkie dzięki za obszerną, pesymistyczną odpowiedź, ale Poki trafił bez pudła

Jeszcze macie może jakieś sprawdzone sposoby jak rozciągać tricepsy [przede wszystkim, sądząc po miejscu bólu] i bicepsy?

podobno pomagają rytmiczne, posuwiste ruchy trzepania

skąd pewność że to przykurczenie mięśni ramion?
    Ostatnio edytowane przez HaraldBluetooth ; 08-08-17 o 23:55

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Biceps/remienno promieniowy. To bym obstawiał.
    Łokieć to problem albo ramienia albo przedramienia. Przy negatywach mocniej od pleców może pracować zginacz ramienia. Nie koniecznie musi to być przykurcz, może wiązać się to równeiż z przeciążeniem w obrębie miesni i jego przyczepów.

Nie jestem zwolennikiem upartego dazenia do wykonywania ćwiczeń ogólnie uznaych za najskuteczniejsze (np. drazek) jeśli powoduje dolegliwości. Być moze jest to ćwiczenie zbyt cięzkie dla niej. Zamieńcie na inne, np. inverted rows czy wyciag. W niczym nie przyniesie to ujmy na honorze

Poczciwy dzik
    Nie jestem zwolennikiem upartego dazenia do wykonywania ćwiczeń ogólnie uznaych za najskuteczniejsze (np. drazek) jeśli powoduje dolegliwości. Być moze jest to ćwiczenie zbyt cięzkie dla niej. Zamieńcie na inne, np. inverted rows czy wyciag. W niczym nie przyniesie to ujmy na honorze
    Zgadzam się jeżeli coś boli to powinno się nie upierać.
    Ale trochę się nie zgodzę co do tych ćwiczeń. Ja jestem ogromnym zwolennikiem ćwiczeń przemieszczających ciało w przestrzeni, pomijając układ nerwowy i całą aktywacje łańcuchów. To takie ćwiczenia jak drążek, dipsy, marsze z obciążeniem, sanki, skipy czy choćby nielubiane na tym forum biegi są najbardziej przydatne w życiu.
    Goniący nas tygrys nie będzie pytał ile bierzemy na klatę, zadecyduję to czy jesteśmy w stanie wspiąć się na drzewo albo przeskoczyć ogrodzenie.

można też wycisnąć tygrysa albo rzucić nim o ogrodzenie

to taka sama fantastyka jak uciekanie pieszo przed czworonogiem ;D

Cytat Zamieszczone przez paavo Zobacz posta
    Goniący nas tygrys nie będzie pytał ile bierzemy na klatę, zadecyduję to czy jesteśmy w stanie wspiąć się na drzewo albo przeskoczyć ogrodzenie.
    Mam złe wieści:
    Spoiler:

Co do łokcia - mądrzy ludzie powiedzieli nam, że jest to wina spowalniania negatywów na drążku za pomocą ramion, a nie najszerszych. Czyli to samo, o czym pisze Mawashi. Wczoraj przed treningiem przerolowaliśmy tricepsy, potem francuz z gumą jednorącz, potem rozciąganie i jest o wiele lepiej.

Problem można chyba uznać za wstępnie zażegnany, teraz tylko trzeba pilnować żeby nie wrócił.
    Drążka oczywiście nie będziemy na siłę robić, zmiana na wyciąg, góra ciała będzie szła na razie na małych ciężarach, w granicach 15-20 powtórzeń. I wzmocnienie ramion, bo póki co, przez 5 ostatnich miesięcy, nie było robione nic na nie bezpośrednio.

Dzięki wszystkim za pomoc
    Ostatnio edytowane przez Las3k ; 09-08-17 o 13:10

Jaszczomp BF Awatar Poki
    Rozmasujcie też okolice nad stożkiem łokcia. Zawsze mnie tam na początku mega bolało, rozluźnienie pomagało. Następnie ręka za głowę i najlepiej zaprzeć się o futrynę czy filar i napierać by ciało szło w przód a ręka zostawała przez co schodzi dłonią w dół jakbyś chciał dotknąć łopatki po stronie tej samej co rozciągane ramię.
    ....:::: HeaVeN....HeaVeN'S BoDieS..WhIrL ArOunD Me..MakE Me WoNdeR::::....

Uprawnienia umieszczania postów