Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 144

Wątek: Dziennik Piotra - wyciskanie leżąc i Trójbój Klasyczny

Dziennik Piotra - wyciskanie leżąc i Trójbój Klasyczny

Witam
    Mam na imię Piotr mam 27 lat.
    Postanowiłem założyć dziennik w którym będę opisywał przygotowania do zawodów w klasycznym wyciskaniu leżąc oraz Trójboju Siłowym Klasycznym, z kilku powodów.
    -dla lepszej motywacji.
    -by móc czerpać porady od doświadczonych zawodników.
    -ponieważ sam chętnie śledził bym taki dziennik, wiele osób przed swoimi pierwszymi zawodami ma zapewne wiele pytań odnośnie tego "co i jak" zaczynam przygotowania praktycznie od podstaw więc da to też odpowiedż po jakim czasie można myśleć o pierwszym starcie w zawodach WL.

Sytuacja wyglada następująco:Trenowałem kiedyś 4lata z małymi przerwami które obejmowały okres 3kl. gim. i 3lata szkoły średniej.
    Obecnie po prawie 7 latach przerwy wracam od początku stycznia do treningu.
    Wiem że za wcześnie z jednej strony na starty ale z drugiej strony to było od zawsze moje marzenie, a wiem że jeżeli będę odkładał start czekając na lepsze wyniki to będę to robił następne kilka lat.
    No dobra do rzeczy smile.png

zaczynam od treningu FBW 6-8tyg
    Dieta- jem dużo nie licząc kalorii na tym etapie nie mam takiej potrzeby.
    Pierwszy trening w poniedzialek dzis sprawdzenie jaką siła dysponuje

15.07 sob
    Przysiad 80kg x 6p
    WL 70kg 15p
    MC 135kg x 3p
    https://www.youtube.com/watch?v=4rfiLoowvoA
    https://www.youtube.com/watch?v=IcPcMEnQc4I

https://www.youtube.com/watch?v=Vz6dHzAGkjE

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    Ścięgno sarny
    Niepotrzebny przeprost robisz w martwym.

J/w.

Napisz ile ważysz, bo ciężko te wyniki zinterpretować

mam 176cm wzrostu waga obecnie to 84kg, obdod bicka 39cm obwod uda 66cm. ciezar na razie żaden bardziej chodzi mi o techniczne wykonanie

17.07 Pn
    Wl
    50kg-10p
    60kg-10p
    70kg-16p!
    wyciskanie wąsko
    50kg 3s po10p
    Wiosło nachwyt
    50kg 3s po 10p
    wznosy barkow bok
    6kg 2s po 15p
    uginanie prosta
    25kg 2s po 10p

klatka bomba!

No nie wiem, może niech się fachowcy wypowiedzą, ale jak dla mnie strasznie wysokopowtórzeniowy ten trening. Ja bym zaczął raczej od małej ilości powtórzeń w serii i ćwiczenia wzorców ruchowych. Poza tym to nie jest FBW. Gdzie przysiady? No i spuchnięta , spompowana klatka, niekoniecznie przełoży sie na wzrost siły w wyciskaniu. Na poczatek jakieś 5x5, teksańska, czy jakiś inny plan dla poczatkujacych.

Poczciwy dzik
    Dobrze że zaczyna od wysokich repów, później będzie systematycznie schodził z objętości na korzyść ciężarów - progresja liniowa. MOżna dłużej progresować jak się mądrze zaczyna od kilkunastu powt w serii

Lepiej zrobić 15x35 kg niż aktywować jednostki motoryczne robiąc wycisk żołnierski 3x40 kg albo dzień dobry 4x75kg, panowie, bądźmy poważni

keelung. juz Ci tłumacze
    Przysiadów ani Martwego Ciągu nie robiłem gdyż nomi miałem zmęczone po sobotnim niedzielnym nagrywaniu filmiow ale spokojnie bede robil regularnie. miałem 4tyg przerwy wiec zaczynam z wysokich powtorzen, mialem jakis problem z klatka bolal mnie miesien i czulem dyskomfort dla tego do klatki podszedlem z zapasem.
    przed ta przerwa 4tygodniowa robilem 6tyg FBW zzaczynajac na klatke od 3s 50-10p 60-10p 70-10p w szustym tygodniu robilem 4s po 6p i doznalem lekkiej kontuzji. teraz wznawiajac trening zaczalem od tego samego ciezaru co wtedy ale sie okazalo ze po 4tygodniach przerwy z sila a raczej wytrzymaloscia stoje lepiej niz wczesniej mimo 4tyg bez treningu. moglem niby cwiczyc inne partie ale bylem zdemotywowany i mialem 4tyg przerwy od cwiczen wiec nie zaczne 5 na 5. oczywiscie dzieki za uwagi i sugestie kazde uwagi mile widziane

12. Wybierz suplementy dla siebie

Lepiej zrobić 15x35 kg niż aktywować jednostki motoryczne robiąc wycisk żołnierski 3x40 kg
    u siebie na siłce pomagam znajomemu - informatyk, staż na siłowni dwa miesiące - progresuje na żołnierskim, zaczynał od serii 5x5, teraz zmieniliśmy na 5x3 i jedna seria regresji
    wczoraj zrobił 5x3 na 55kg. staż dwa miesiące, problemy z barkiem, nigdy wcześniej nie trenował tego ruchu.

periodyzacja liniowa to nie jest zła rzecz, ale dopiero w momencie, kiedy wyczerpie się progresja linearna

dla początkującego nie zalecałbym x15 w głównych ruchach, a ruchów pomocniczych (w których takie zakresy mają sens) początkujący też jeszcze nie wykonuje

założenia dziennika są zbożne, na pewno będę śledził, trzymaj się Piotrze i powodzenia

przeprost w martwym faktycznie niebezpieczny nawyk

niektóre powtórzenia w przysiadach spłycone
    Ostatnio edytowane przez HaraldBluetooth ; 18-07-17 o 11:51

Cytat Zamieszczone przez PioTS Zobacz posta
    keelung. juz Ci tłumacze
    Przysiadów ani Martwego Ciągu nie robiłem gdyż nomi miałem zmęczone po sobotnim niedzielnym nagrywaniu filmiow ale spokojnie bede robil regularnie. miałem 4tyg przerwy wiec zaczynam z wysokich powtorzen, mialem jakis problem z klatka bolal mnie miesien i czulem dyskomfort dla tego do klatki podszedlem z zapasem.
    przed ta przerwa 4tygodniowa robilem 6tyg FBW zzaczynajac na klatke od 3s 50-10p 60-10p 70-10p w szustym tygodniu robilem 4s po 6p i doznalem lekkiej kontuzji. teraz wznawiajac trening zaczalem od tego samego ciezaru co wtedy ale sie okazalo ze po 4tygodniach przerwy z sila a raczej wytrzymaloscia stoje lepiej niz wczesniej mimo 4tyg bez treningu. moglem niby cwiczyc inne partie ale bylem zdemotywowany i mialem 4tyg przerwy od cwiczen wiec nie zaczne 5 na 5. oczywiscie dzieki za uwagi i sugestie kazde uwagi mile widziane
    Ok widzę już o co chodzi, po prostu zasugerowałem się tym FBW i nie wiedziałem jaka jest przyczyna pominiecia nóg. Prawda jest taka, że obojetnie co zrobisz jako poczatkujacy zaliczysz progres, zwłaszcza , że młody jeszcze jesteś. Ja sam robie 15stki, nawet 30stki, ale jednak w ćwiczeniach izolowanych, nie w głównych wielostawach. Poza tym nie wiem, czy to 16p. to był upadek mieśniowy, czy z zapasem? Jeżeli chodzi o głębokość siadu, to pokombinuj trochę z szerokością rozstawu nóg. Niekoniecznie to problem z mobilnościa, może taka budowa po prostu. W każdym razie miłego dźwigania, i sukcesów w drodze do celu

HaraldBluetooth dzieki. przysiady i ciagi technika do ogarniecia. 500kg w TS do konca roku chcial bym zrobic ale najbardziej zalezy mi na WL. nie jestem tak do konca poczatkujacym czyli osoba ktora nigny nie cwiczyla jest o tym w 1poscie. majac 19 lat doszedlem do 98kg wagi i wynikow Sq 170kg Wl 130kg Mc 230kg co daje 530kg ale wszystko treningowo na zawodach pewnie wynik byl by duzo mniejszy bo nie zwracalem uwagi na glebokosc siadow ani zatrzymanie na klatce.
    keelung- w siadach musze popracowac nad technika w sumie po przerwie 8lotniej w zadnym boju ta technika nie jest taka jak powinna byc ale od samego poczatku poprawiam technike dopiero jak technicznie bo ok bd dokladal ciezaru. co do WL te 16p bylo z zapasem 1-2p czym sam sie zdziwilem. bede dokladal po 2kg co trening i powoli zapas zacznie sie zmniejszac
    FBW planuje 9tyg nie chce za szybko wejsc na duze ciezary nie spieszy mi sie. co do przysiadow i martwego ciagu bede je robil spokojnie nie zalezy mi na nich tak bardzo glowny cel to start w jakichs zawodach w przyszlym roku w WL ciagi i siady bd robil zeby nie bylo dysproporcji ze np na klatke wycisne za pare lat 150kg a nie zrobie przysiadu z tym ciezarem.
    Plan jest taki
    9tyg FBW od 10-6p co 3tyg zmniejszam teraz na 10 jeszcze pozwalam sobie zrobic 12-16p ale na 8 i 6 juz ciezar bd wiekszy i powtorzenia blisko zalozonego zakresu.
    a potem do konca roku 5-5 i mam nadzieje 135kg na lawce pojdzie

Cytat Zamieszczone przez PioTS Zobacz posta
    HaraldBluetooth dzieki. przysiady i ciagi technika do ogarniecia. 500kg w TS do konca roku chcial bym zrobic ale najbardziej zalezy mi na WL. nie jestem tak do konca poczatkujacym czyli osoba ktora nigny nie cwiczyla jest o tym w 1poscie. majac 19 lat doszedlem do 98kg wagi i wynikow Sq 170kg Wl 130kg Mc 230kg co daje 530kg ale wszystko treningowo na zawodach pewnie wynik byl by duzo mniejszy bo nie zwracalem uwagi na glebokosc siadow ani zatrzymanie na klatce.
    keelung- w siadach musze popracowac nad technika w sumie po przerwie 8lotniej w zadnym boju ta technika nie jest taka jak powinna byc ale od samego poczatku poprawiam technike dopiero jak technicznie bo ok bd dokladal ciezaru. co do WL te 16p bylo z zapasem 1-2p czym sam sie zdziwilem. bede dokladal po 2kg co trening i powoli zapas zacznie sie zmniejszac
    FBW planuje 9tyg nie chce za szybko wejsc na duze ciezary nie spieszy mi sie. co do przysiadow i martwego ciagu bede je robil spokojnie nie zalezy mi na nich tak bardzo glowny cel to start w jakichs zawodach w przyszlym roku w WL ciagi i siady bd robil zeby nie bylo dysproporcji ze np na klatke wycisne za pare lat 150kg a nie zrobie przysiadu z tym ciezarem.
    Plan jest taki
    9tyg FBW od 10-6p co 3tyg zmniejszam teraz na 10 jeszcze pozwalam sobie zrobic 12-16p ale na 8 i 6 juz ciezar bd wiekszy i powtorzenia blisko zalozonego zakresu.
    a potem do konca roku 5-5 i mam nadzieje 135kg na lawce pojdzie
    Pójdzie pójdzie. Miałeś ładne wyniki. Jak to było bez soczku, to jest to kwestia naprawdę krótkiego czasu, kiedy wrócisz do wyników i je przeskoczysz. Powodzonka

Witam, nie chcę zniechęcać, ale na jakie zawody z takimi wynikami w tym wieku? Mam podobne wyniki i wiek i tak się zastanawiam o czym piszesz, bo goście w Naszym wieku to już życiówki robią bardzo często a nie zaczynają.

Uprawnienia umieszczania postów