Strona 67 z 70 PierwszyPierwszy ... 17576566676869 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 991 do 1 005 z 1037

Wątek: Wakacje - meldować się kto gdzie, sprawdzone miejsca, sugestie, sexturystyka..

To o czym szlachta pisze to efekt braku rodziców. Są obecni ale ich brakuje.

Jeden z czynników naszej cywilizacji.

Ale są tablety, cyber świat, fejsbuk, jutub, piniondz i nowe niu balansy.

A jak nie dostanie dziecko tableta to nie zje przykład jaki obserwuję blisko siebie.
    Ostatnio edytowane przez Miętowy ; 26-08-19 o 11:59

Cytat Zamieszczone przez Mawashi Zobacz posta
    Kontrola to słowo klucz. Osoby które nie mają dzieci wyobrażają sobie często, że one by pokazaly gnojkowi gdzie raki zimują. To jest w praktyce trudniejsze i bardziej złożone niż się wydaje.
    Co innego zaniedbane dziecko z rodzicami, którzy nie mają pojęcia o potrzebach dziecka i opacznie je zaspokajają, a co innego normalne zachowania dziecka (gadatliwość, ciekawość, próba naruszania norm, krzyk jako próba zwrócenia uwagi).
    Jest tego naprawdę sporo i jeśli ktoś myśli, że dziecku wystarczy dojebać sznurem po dupie i będzie grzeczne nie ma pojęcia o czym mówi.
    Nie mówiłem o przypadkach, w których potrzeby dzieci nie są rozumiane czy zaspokajane tylko o sytuacjach, w których rodzice wychodzą z założenia, że małemu dziecku wszystko wolno, bo to dziecko, a już najgorzej, kiedy uważają, że posiadanie dzieci pozwala im na nieprzestrzeganie podstawowych zasad kultury. Przykładów z własnego doświadczenia mam wiele, ale chyba nie rzecz w tym, żeby je teraz przytaczać. Wystarczy się ruszyć z domu do centrum handlowego albo wyjść na spacer na bulwary. Wiadomo, że nie ma co demonizować, bo często spotykam się z normalnymi sytuacjami, kiedy ojciec strofuje, zwraca uwagę i tłumaczy, że tak nie wolno. Uważam jednak, że w dzisiejszych czasach wielu młodym rodzicom w głowie przestawia się jakiś pstryczek.

Miętowy, dla mnie zwracanie uwagi w takich sytuacjach, ma mniej więcej taki sam skutek, jak edukowanie różnego rodzaju pojebów na drogach (blokowanie lewego pasa, jazda na zderzaku itd.) Stracisz czas, nerwy, a efektu żadnego. Wolę ominąć i za 5 minut zapomnieć o sytuacji. I uwierz, że próbowałem. Nie mierz wszystkich swoją miarą.
    Ostatnio edytowane przez thomason ; 26-08-19 o 12:06

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez Miętowy Zobacz posta
    To o czym szlachta pisze to efekt braku rodziców. Są obecni ale ich brakuje.

Jeden z czynników naszej cywilizacji.

Ale są tablety, cyber świat, fejsbuk, jutub, piniondz i nowe niu balansy.

A jak nie dostanie dziecko tableta to nie zje przykład jaki obserwuję blisko siebie.
    w punkt.
    correlation doesn't imply causation

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Cytat Zamieszczone przez thomason Zobacz posta
    Nie mówiłem o przypadkach, w których potrzeby dzieci nie są rozumiane czy zaspokajane tylko o sytuacjach, w których rodzice wychodzą z założenia, że małemu dziecku wszystko wolno, bo to dziecko, a już najgorzej, kiedy uważają, że posiadanie dzieci pozwala im na nieprzestrzeganie podstawowych zasad kultury. Przykładów z własnego doświadczenia mam wiele, ale chyba nie rzecz w tym, żeby je teraz przytaczać. Wystarczy się ruszyć z domu do centrum handlowego albo wyjść na spacer na bulwary. Wiadomo, że nie ma co demonizować, bo często spotykam się z normalnymi sytuacjami, kiedy ojciec strofuje, zwraca uwagę i tłumaczy, że tak nie wolno. Uważam jednak, że w dzisiejszych czasach wielu młodym rodzicom w głowie przestawia się jakiś pstryczek.

Miętowy, dla mnie zwracanie uwagi w takich sytuacjach, ma mniej więcej taki sam skutek, jak edukowanie różnego rodzaju pojebów na drogach (blokowanie lewego pasa, jazda na zderzaku itd.) Stracisz czas, nerwy, a efektu żadnego. Wolę ominąć i za 5 minut zapomnieć o sytuacji. I uwierz, że próbowałem. Nie mierz wszystkich swoją miarą.
    Tutaj zgoda. Też znam takie przypadki na własnym osiedlu. Na szczęście nie chadzam do centrów handlowych, częściej z dzieciakami jesteśmy w lesie, czy łazimy po wioskowych ścieżkach.

Ps. Jeśli ktoś z Was chciałby wybrać się do obwoźnej wystawy dinozaurów, to szczerze odradzam. Tandeta niemieckiego diskopolo. Za wjazd dla rodziny 2+2 płacicie tyle co za cały dzień zabawy w Bałtowie.
    Plastik, tandeta i bajki na kineskopie jako jedna z atrakcji dla dzieci.
    Ale widziałem twarze rozpromienione i zachwycone tym szajsem, a kolejka po horyzont.

Bo to my, sarmaci, kochamy kicz.

Sztywny Pal Azji
    Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to, że juz więcej do niej nie należę.

A mnie jeszcze bardziej to, że już ich przestaję rozumieć.

I że to co dla nich fantastyczne, dla mnie staje się obciachem i żenuą.

Lata lecą.

Sztywny Pal Azji
    Kryzys wieku średniego? Następny urlop może trzeba u zikiego w Białymstoku, poczęstuje sterydami, zrobicie jakiegoś tribala na czaszce, pójdziecie na dyskotekę z małolatami w rytmach disco polo i poczujesz znowu wiatr w żaglach

Sztywny Pal Azji
    Wizja przepicia "naszych piniendzy z 500+" nigdy nie była tak kusząca

przyniesę zapojkę.

Cytat Zamieszczone przez Mawashi Zobacz posta
    Kontrola to słowo klucz. Osoby które nie mają dzieci wyobrażają sobie często, że one by pokazaly gnojkowi gdzie raki zimują. To jest w praktyce trudniejsze i bardziej złożone niż się wydaje.
    Co innego zaniedbane dziecko z rodzicami, którzy nie mają pojęcia o potrzebach dziecka i opacznie je zaspokajają, a co innego normalne zachowania dziecka (gadatliwość, ciekawość, próba naruszania norm, krzyk jako próba zwrócenia uwagi).
    Jest tego naprawdę sporo i jeśli ktoś myśli, że dziecku wystarczy dojebać sznurem po dupie i będzie grzeczne nie ma pojęcia o czym mówi.
    huja wiesz i nie wierzysz w stara szkole chowania
    Ostatnio edytowane przez ziki2000 ; 27-08-19 o 17:55

Cytat Zamieszczone przez Huskyman Zobacz posta
    Napisałem w punkt bo żyje na nowym osiedlu i z każdej strony mam to. Przykład najbliższych sąsiadów, dwie córki, cokolwiek by nie robiły to się drą. Idą, stoją, wychodzą z auta, budzą - drą ryja. Nie wiem po co skoro mówić juz potrafią. Może dlatego, że tak zostały wychowane i nie wiedzą, że tak nie można i nie jest to normalne. Ale to było zadanie rodziców którzy zaniedbali swój obowiązek. Może to nie dziwne, skoro sami często nie potrafia uszanować spokoju innych sąsiadów.
    Dokladnie to takie chowanie jak u moich sasiadow, dziecko od 6 rano morde piłuje i tak cały czas jak tylko jest w domu, i tak pare lat sie ciagnelo
    Na szczescie sam slucham muzyki a wiec nie slysze tego placzu ale jak ktos lubi poczytac w ciszy ksiazke to by miał duzy problem

najlepsza jest ta technika chowania, którą się nie raz widziało gdzieś w miejscu publicznym, czy u dalekich znajomych, w stylu:
    - dzieciak za głośno się zaśmieje - lańsko
    - drze mordę bez powodu - lańsko
    - wyjebało na siebie talerz z zupą - lańsko
    - wyrzuciło kota przed okno - lańsko
    - wrzuciło chomika do blendera - lańsko

ciekaw jestem, czy znacie kogoś/bądź sami byliście wychowani w ten sposób. Ciekaw jestem, czy jest ktoś kto "dobrze" wyrósł po takim wychowaniu

W sumie znam dwójkę braci tego typu. Za każde przewinienie od dzieciaka, lańsko, albo szlaban kurwa na wszystko i powiem szczerze, że całkiem porządni faceci z nich wyrośli.

Ułożeni, kulturalni, realizujący się w prostych zawodach, ale żadna patologia. Mili goście. Żonaci, dzieciaci, bez awantur i fajerwerków.

Da się?

Da się.

I nerwica

i awantury w domu.

Uprawnienia umieszczania postów