Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: Złamanie nadgarstka z przemieszczeniem - Rehabilitacja, treningi

Sezonowiec Awatar TPastrana199

Złamanie nadgarstka z przemieszczeniem - Rehabilitacja, treningi

No i się doigrałem...

Dowhhill jest piękny, ale teraz na własnej skórze poznałem jego najgorszą stronę. Wcześniej zawsze udawało mi się wykaraskać.

Miałem solidną glebę na rowerze 25 czerwca. Wypadły mi klocki hamulcowe (tylne) w rowerze przez co nie byłem w stanie wyhamować rowerem przed prawie pionowym odcinkiem i wyprofilowanym zakrętem. Prędkość była za duża i podbiło mnie na kamieniu kiedy jeszcze próbowałem się ratować. Poleciałem przez kierownicę i wylądowałem na ryju, obróciło mnie i niefortunnie jeszcze upadłem na rękę. Wszystko działo się zbyt szybko, by móc to opanować. Początkowo myślałem, że to stłuczenie bo macając kości wszystko było na miejscu i nie czułem bólu. Zamroczyło mnie tylko na chwilę. Po prześwietleniu okazało się, że mam złamaną nasadę.

Na drugi dzień operacja w szpitalu i wstawiona tytanowa płytka w celu usztywnienia. Nie mam gipsu i mogę już ruszać palcami.

W przyszłym tygodniu ściągam szwy i zaczynam rehabilitację.

Miał ktoś z was podobną sytuację?
    Kiedy mógłbym zacząć jakieś delikatne treningi i czego w nich unikać?

Lekarz mi mówił, że siłownie będę sobie musiał odpuścić na pół roku. Chujowo bo byłem obecnie w bardzo dobrej formie.

5 minut przed glebą. To był OSTATNI zjazd przed wyjazdem do domu!

Ostatnio edytowane przez TPastrana199 ; 05-07-17 o 16:30

2. Szukasz odpowiedniej odżywki?

Masakra...obyś wydobrzał..

Dobry fachman podpowie co robić, sportowy i prywatnie, nie ma na co czekać.

również współczuję
    operację masz za sobą
    teraz fizjo sportowy bo jak trafisz do jakiegoś żołędzia to się za rok nadal z tego nie wykaraskasz

W szpitalu lekarz powiedział, że to bardzo częste złamanie i prawie na każdym dyżurze mają taki przypadk. Składali mnie w Rzeszowie gdzie w tym szpitalu gdzie miałem operację mają bardzo dobrą ortopedię.

Nic nie było uszkodzone co do stawów, nerwów itp. W całej tej sytuacji, pociesza mnie fakt, że to tylko nasada.

Rehabilitację na pewno będę sobie załatwiał, ale muszę poczekać aż mi szwy ściągną.

Lekarzom powiedz że jesteś z B-F i tu nikt się nie pierd...i się martwe robi że złamanymi nogami.

I że JB!

Ma być rączka jak z obrazka!

hahahaha

Hehe, no a jak ma jakiś problem, to możemy podejść tam do niego i go nauczyć jak się robi robote.

I rzuć mu kilka stówek niech se kupi Volvo i powiedz że reszty nie trzeba, bo nie schylasz się po ochłapy.
    I że złamałeś sobie bo taką miałeś ochotę i niech się wszyscy gonią!

JB 100%

Ścięgno sarny Awatar jarek23v
    Cytat Zamieszczone przez Miętowy Zobacz posta
    Lekarzom powiedz że jesteś z B-F i tu nikt się nie pierd...i się martwe robi że złamanymi nogami.

I że JB!

Ma być rączka jak z obrazka!
    Hehe z tą nogą w gipsie to koleś ładnie wtedy poleciał.

W czerwcu tamtego roku złamałem rękę w łokciu z przemieszczeniem. Też na rowerze, tylko szosie. Pierwszy trening siłowy odbyłem 7 miesięcy później o 9 kg cięższy
    Ale to były piękne wakacje wbrew pozorom. Słoneczko, leżaczek, jedzenie podane na czas. Beztroskie życie...ze dwa tygodnie bólu przetrzymać i później już poleci.
    Ostatnio edytowane przez jarek23v ; 14-07-17 o 20:11

Cytat Zamieszczone przez Miętowy Zobacz posta
    I rzuć mu kilka stówek niech se kupi Volvo i powiedz że reszty nie trzeba, bo nie schylasz się po ochłapy.
    I że złamałeś sobie bo taką miałeś ochotę i niech się wszyscy gonią!

JB 100%

Kocham to forum!!!

Mogę już normalnie ruszać palcami i pracować przy komputerze. Nie odczuwam żadnego bólu jak na razie. Miałem we wtorek (tj. 11.07) wizytę kontrolną i miałem ściągane szwy. Ruch nadgarstka jest jeszcze ograniczony, ale powoli staram się zwiększać jego zakres. Jest to nadal "świeże" złamanie więc na chwilę obecną nie mogę oczekiwać cudów ani myśleć jeszcze o powrocie do jakichkolwiek treningów. Kość jeszcze się będzie zrastać z 3-4 tygodnie.

Najgorszy był pierwszy tydzień kiedy wszystko trzeba było robić lewą ręką. W codziennym życiu jest to zajebiste ograniczenie, bo ciężko nawet obrać jebane kiwi czy banana.

Ciężko się też odzwyczaić od takiego sportowego życia. Siłownia, dwa rowery, góry oraz inne zajawki muszą poczekać aż łapa nabierze pełnej sprawności. Nigdy nie miałem dłuższej przerwy niż 3-4 tygodnie i chuj mnie jasny zaczyna trafiać, bo jestem głodny jakiegoś ruchu (nie mylić z ruchaniem). Za niedługo będę chociaż próbował robić nogi na suwnicy smitha, a z czasem normalne przysiady. Może moje siłowe osiągi nie były imponujące ale jak na gościa, który starał się pogodzić siłę z wytrzymałością było całkiem dobrze.

Poniżej aktualna fota ręki i film z mojego pierwszego wyjazdu w tym roku na rower. Przy podobnej prędkości wypadły mi klocki hamulcowe i gówno już mogłem zrobić. Zacząłem testować nawet nowe mocowanie by nagrywać jakieś fajniejsze ujęcia. Mam jeszcze nadzieję, że późną jesienią wrócę na rower

Obejrzałem Twoje filmy i wypada pogratulować że to tylko ręka.
    Przy takiej jeździe mogło być różnie

Cytat Zamieszczone przez kangurek Zobacz posta
    Obejrzałem Twoje filmy i wypada pogratulować że to tylko ręka.
    Przy takiej jeździe mogło być różnie
    Bywały gorsze gleby, a tylko się otrzepywałem z ziemi i jeździłem dalej.

pech

ja jebe
    na tym filmiku w górach wśród drzew....

że Wam się nic nie pojebie i nie pojedziecie niechcący niekoniecznie po wyznaczonej trasie
    od drzew można oczopląsu dopznać

Kamera sprawia takie wrażenie, bo mocno nią telepie. W rzeczywistości też telepie, ale odnalezienie trasy wśród tych drzew nie jest problemem.

Z palcami nie mam już problemów, a ścisk jest całkiem mocny. Kupiłem sobie sprężynową ściskarkę i ćwiczę tą łapę. Zakres ruchu w nadgarstku również się zwiększa, co mnie bardzo cieszy. Kilka razy dziennie ćwiczę i od przyszłego tygodnia zaczynam jeszcze refundowaną rehabilitację.

Zacznę skakać znowu na skakance by rozruszać łapę i zacznę powoli jakieś treningi na suwnicy. Włączę w to jeszcze jakieś interwały biegowe 2x w tygodniu.

Może nie będzie tak źle

Sztywny Pal Azji Awatar Cajmer
    Gdyby mnie jakaś poważniejsza kontuzja złapała to nie wiem czy bym wrócił na siłownię ;D
    Propsy i powodzenia !

Uprawnienia umieszczania postów