Strona 3 z 109 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 1634

Wątek: [CUT] Podaj cegłę yyy albo deskę - budujemy dom, b-f: budowlane forum

Moderator: uderzane Awatar mkd
    paavo, Twój pomysł był słuszny, więc pozwoliłem sobie wydzielić temat

Cytat Zamieszczone przez Mawashi Zobacz posta
    Ja rozmawiam z jednym lokalnym wykonawcą bo takich najlepiej szukać wg mnie niż takich co lecą wszędzie i podnajmują ekipy podwykonawców lokalnie. Oczywiście konsultowałem to z innymi firmami (np. INEZ pod Wawą, dni otwarte w Sendomie, etc.) Im większa firma tym większa marża.
    Mam u siebie w zespole pracowników budowlańców którzy budowali całe osiedla tradycyjnie i szkieletowo i mnie przekonuje to drugie rozwiązanie.

W moim przypadku konstrukcja jest planowana taka: ściany zewnetrzne deska gr 32mm, do srodka wiatroizolacja 15 cm wełny rockwool paroizolacja i deska szalówka o gr 22 mm. Na to deska wykończeniowa, w przestrzeniach do układania glazury będzie na to płyta g/k i okładziny ceramiczne. Dach ocieplony wełną 20 cm. Rozważam pogrubienie izolacji ścian, chociaż po przeliczeniu grubości drewna i wełny współczynnik przenikania przy 15 cm wełny = 0,19.

Takie domy szybciej się wyziębiają, ale bardzo szybko nagrzewają dlatego ja będę miał ogrzewanie elektryczne + kominek. Na marginesie to szybciej wyziębiają oznacza 2-3 st C na 8h. Natomiast podniesienie temperatury o 5-8 st C przy zakladanym przeze mnie systemie grzewczym to ok 1h (potem termostat uruchamia grzanie pulsacyjnie).
    Po pierwsze u mnie w domu ktoś zawsze będzie, więc częściej to bedzie tylko dogrzewanie. Kominek jest sens odpalać przy -10 st C. Chyba że dla klimatu kawałek drewienka ma sie palić.

Generalnie ja robiłem konkretne przeliczenia zapotrzebowania na energie, zużycia, kosztów, etc. kocioł na paliwo stałe + instalacja wodna i grzejniki podnoszą cenę inwestycji o minimum 30k. Jeśli ktoś ma pojęcie o bezwładzie cieplnym i zasadzie pracy takich urządzeń to wie, że to nie a sensu w takim budownictwie. Podobnie jak pompy ciepła. Do budownictwa tradycyjnego to zupełnie co innego, bo trzeba nagrzać mury.

Wykończenie: generalnie mój pomysł jest taki: meble (w tym kuchnia) Ikea, na dole deska podłogowa + glazura, na górze wykładziny podłogowe (sypialnie).
    Nie mam zamiaru robić marmurów, parkietów egzotycznych czy mebli kraftowych u hipsterskich stolarzy rzeźbiących bejcowane meble z palet.
    Ogrodzenie siatka, podmurówka preabrykowana.

Do tego garaż na płycie, prefabrykat z płyty wartwowej (może w wersji tynkowanej), kwawełk podjazdu z kostki (rozwazam w części wylewany z betonu).

Działka zagospodarowana zgodnie z rodzimą roslinnością (działka sucha piaszczysta, z kilkoma sosnami i dwiema brzózkami). Nie mam zamiaru silić się na skalniaki i angielskie trawniki. Poleci łąka, jakieś rozchodniki i tyle. Byle to utrzymać w miarę estetycznie wykoszone gdzie trzeba. Prędzej będzie parę podniesionych grządek na jakieś warzywa z dowiezioną ziemią.

No, to chyba na tyle Jak się uda to wrzuce wam foty.

Maw, nie ma chyba wg mnie co docieplać - 0,19 to już dobrze, spełniasz wymagania nawet WT2021, czyli szkoda żyłować to bardziej, już pewnie i tak straty ciepła przez przenikanie mają mały udział w całkowitych stratach ciepła.

Przy ogrzewaniu elektrycznym przeliczałeś, czy dasz radę spełnić wymagania dotyczące EP? Dla energii elektrycznej współczynnik nakładu nieodnawialnej energii pierwotnej jest równy 3.0, musiałbyś mocno wyżyłować EK, pewnie bez wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła się nie obejdzie. Może w takim razie wentylacja mechaniczna i ogrzewanie powietrzne? Tu masz bardzo małą bezwładność regulacji instalacji plus dajesz centralkę z rotorem i zmniejszasz straty ciepła na powietrze wentylacyjne.

Jeśli masz swoje wyliczenia systemu c.o. w jakiejś ogarniętej formie i nie jest to top secret, to chętnie bym rzucił na to okiem
    Ostatnio edytowane przez mkd ; 27-06-17 o 20:34

Ścięgno sarny Awatar jarek23v
    też się pochwalę

https://www.studioatrium.pl/projekty...ton-X,961.html

na razie papiery leżą w starostwie i czekam na PnB

Świetny

drogiiiii...zarobas.

Ścięgno sarny Awatar jarek23v
    Cytat Zamieszczone przez Miętowy Zobacz posta
    Świetny

drogiiiii...zarobas.
    Tutaj to tylko Paul zarobiony...ja to zwykły szaraczek, obiecałem żonie, że na "biauku" i bananach przyoszczędzę

Poczciwy dzik Awatar satanic
    No fajny, ja tam nie chciałem garażu w domu bo mam dużą działką. Ogrzewanie robię piec na eko-groszek z podajnikiem i żeby drzewem móc palić i chyba solary założę na wodę by latem nie palić. Podłogowe w salonie, korytarzu i łazienkach, pokoje grzejniki.
    Ostatnio edytowane przez satanic ; 27-06-17 o 20:19

Sztywny Pal Azji
    No i temat w którym powinienem czuć się jak w domu, a tu proszę czytam i trochę mnie trzęsie.

W ścianach można się zastanowić bo bez dodatkowej izolacji na deskach nośnych mogą być mostki termiczne.
    Ale chyba ważniejsza jest izolacja dachu, te 20 cmm to trochę skromnie bo jak się okaże za mało to zimą ogrzejesz ale latem oszalejesz. A i tak po podwieszeniu sufitów wytworzy się przestrzeń między krokwiami a
    płytą pewnie z 10 cm i to należałoby wypełnić dodatkową wełną. Jeżeli to 20 to już z ta przestrzenią to płyty niżej bo moim zdaniem potrzeba 25 a nawet 30 cm. W standardowym domu to ze 35% ciepła ucieka przez dach. I sytuacja wygląda tak że po zrobieniu sufitów nic już się nie zrobi.

Piękny dom

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Cytat Zamieszczone przez mkd Zobacz posta
    paavo, Twój pomysł był słuszny, więc pozwoliłem sobie wydzielić temat

Maw, nie ma chyba wg mnie co docieplać - 0,19 to już dobrze, spełniasz wymagania nawet WT2021, czyli szkoda żyłować to bardziej, już pewnie i tak straty ciepła przez przenikanie mają mały udział w całkowitych stratach ciepła.

Przy ogrzewaniu elektrycznym przeliczałeś, czy dasz radę spełnić wymagania dotyczące EP? Dla energii elektrycznej współczynnik nakładu nieodnawialnej energii pierwotnej jest równy 3.0, musiałbyś mocno wyżyłować EK, pewnie bez wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła się nie obejdzie. Może w takim razie wentylacja mechaniczna i ogrzewanie powietrzne? Tu masz bardzo małą bezwładność regulacji instalacji plus dajesz centralkę z rotorem i zmniejszasz straty ciepła na powietrze wentylacyjne.

Jeśli masz swoje wyliczenia systemu c.o. w jakiejś ogarniętej formie i nie jest to top secret, to chętnie bym rzucił na to okiem
    Docieplenie ścian - żaden koszt dodatkowy do tych 20 cm wełny, korzyści jednak wymierne i nie mysle tylko o przepisach.
    Odnośnie ocieplenie dachu to bedzie 25 cm (pomyliłem się) + podłoga na belkach stropowych 10 cm (szczyty 20 cm).

Po pierwsze to co dostanie w papierach urzednik to jedno, a to co bedzie w domu to drugie. Więc niech spierdalają.
    Nie zapominaj o kominku z rozprowadzeniem ciepła (biomasa to EP=39).

Wyliczenia c.o. to wyliczenie bardzo proste - koszt inwestycji + koszty bieżącej eksploatacji vs. alternatywa. Dodatkowo puszczanie instalacji wodnej po całej chacie z drewna (szczególnie na piętrze vs. ryzyko szkody).

[Start offtop]

O boże ktoś buduje dom!!! Na pewno kłamie!

Gdzie jest ten co mówił, że robię z siebie szejka bo buduje dom za 450k w większości na kredyt? hejtuj wszystkich w tym temacie teraz! Bądź konsekwentny.

[/Koniec offtop]

Jaszczomp BF
    To byłem ja Rysiu, sory ale Mawashi jest dla mnie bardziej wiarygodny facet który mógłby przez ten czas który pracuje odłożyć dany hajs lub mieć zdolność kredytową na taką kwotę, Ty jeszcze nie dawno nie wiedziałeś gdzie pracować, być może jakość Twojego życia i zarobków skoczyła w ciągu 2 lat kilka/kilkanaście razy co by mnie bardzo cieszyło i nie ma dla Ciebie problemu takie 450tyś na tą chwilę w tak młodym wieku.

11. Pyszne odżywki białkowe

Sztywny Pal Azji
    Dajta spokój nie kradnijcie cegieł na barykady.

Teraz tym cieńszym, bardziej szczegółowo!

ma ktoś blaty w kuchni z konglomeratu kwarcowego ?
    fronty szafek w kuchni oklejone fornirem ?
    podłogę z betonu w kuchni ?
    doświadczenia w tym temacie jakieś ?

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Cytat Zamieszczone przez Mastif Zobacz posta
    ma ktoś blaty w kuchni z konglomeratu kwarcowego ?
    fronty szafek w kuchni oklejone fornirem ?
    podłogę z betonu w kuchni ?
    doświadczenia w tym temacie jakieś ?
    W pierwszym mieszkaniu tak robiłem, a w salonie i sypialni drewno egzotyczne

W domu będzie IKEA i panele na podłodze.
    Zmądrzałem na starość.

Sztywny Pal Azji
    IKEA spoko. W weekend zaopatrzyłem cały salon. Panele - jak są małe dzieci to nic innego nie wchodzi w grę- można bez stresu patrzeć jak szaleją.
    "Trening picia uczy sikać bez rozpinania spodni." Bosski DM

Uprawnienia umieszczania postów