Strona 2 z 121 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 1807

Wątek: [CUT] Podaj cegłę yyy albo deskę - budujemy dom, b-f: budowlane forum

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Cytat Zamieszczone przez satanic Zobacz posta
    Jak nie patrzysz na przeliczenia to na co? technologię, czas wykonania itp. czy coś innego?
    Po pierwsze chce mieszkać w domu z drewna, a nie z pustaka.
    Kolejne plusy, które mnie przekonują do takie budowania:

- czas realizacji,
    - elementy konstrukcyjne są jednocześnie elementami wykończenia = niższe koszty wykończenia do stanu "pod klucz"
    - bieżące koszty utrzymania - ogrzewanie,
    - podoba mi się taki dom

To aspekty czysto subiektywne i są one dostosowane do moich potrzeb i wymagań, oraz gustu. Są jeszcze zagadnienia czysto techniczne ale to już dywagacje uzależnione od poziomu fachowości ekip budowlanych. Dobrze zbudowany murowaniec czy szkieletor służą wiele lat.

Z drugiej strony nie nastawiam się na budowanie domu który przetrwa 100 lat i wojnę. Po pierwsze nie wiem ile tam pomieszkamy, może się wyprowadze w świętokrzyskie albo na podlasie za 20 lat. Może dzieciaki nie będą chciały tu mieszkać, a może będą chciały. Działki są 2, domy mogą przerobić na opał jak oczy zamkniemy z matką i sobie postawią betonowy klocek, albo jurtę. Co tam będą chciały.

Planuję coś takiego z małymi modyfikacjami projektu:

https://z500.pl/projekt/327/Z1_D,dwu...rewnianym.html

szczerze powiem, że wygląda średnio.
    bardziej podobają mi się już te z bala, albo te w stylu kaszubskim.
    ale chuja się znam, bo piniodz wydałem na klitę w bloku.
    jednak za rok-dwa kupię gospodarstwo na wsi(bo marzenia są od tego...), a klitę opchnę.

Cytat Zamieszczone przez Mastif Zobacz posta
    szczerze powiem, że wygląda średnio.
    bardziej podobają mi się już te z bala, albo te w stylu kaszubskim.
    ale chuja się znam, bo piniodz wydałem na klitę w bloku.
    jednak za rok-dwa kupię gospodarstwo na wsi(bo marzenia są od tego...), a klitę opchnę.
    mi się podoba
    Są ladniejsze, np. dworki kaszubskie z Sendomu ale za to się płaci ekstra
    mam wiec do wyboru
    mieszkać we wlasnym i urzadzonym z ogarnietą działka w 2019 bez kredytu
    albo
    mieszkać niewiadomo kiedy w wymarzonym, albo w 2020 z kredytem chuj wie jakim i do kiedy
    (pomijam, że mam jeszcze mieszkanie w bloku na kredyt który mam zamiar spłacic albo to wynajme, zboacze c osie bedzie bardziej oplacalo)

W życiu zawsze cos za cos

wole szybciej mieszkac za swoje i w tym co mi sie podoba i organizowac siano na kolejna inwestycje

zdrowe podejście.
    dzieci będą zadowolone i docenią.

Maw zajebista strona, ciekawe projekty zwłaszcza tych w nowoczesnym stylu.

Pożądam.

Sztywny Pal Azji
    Maw dobrze mówi, budowa to i tak gehenna i mnóstwo rzeczy nieprzewidzianych dlatego trzeba rozsądnie.

Jak to mówią pierwszy dom buduje się dla wroga a kosztorys x2

Zadajcie tyle pytań, że trzeba czat zorganizować.

Kto to jest? Jakas celebrytka fit, czy cos?

https://www.facebook.com/Korzemiacka...type=3&theater

Jaszczomp BF
    Trochę taki karpik z niej

Co do budowy domu to ja nie mam w planach, ale edukacyjnie lubię obejrzeć filmiki gościa:

https://www.youtube.com/channel/UCdb...TnBOo5Q/videos

Edit: i Miętowy mógłby z nim na zlot jechać furami
    Ostatnio edytowane przez macio09 ; 27-06-17 o 13:08

Cytat Zamieszczone przez paavo Zobacz posta
    Maw dobrze mówi, budowa to i tak gehenna i mnóstwo rzeczy nieprzewidzianych dlatego trzeba rozsądnie.

Jak to mówią pierwszy dom buduje się dla wroga a kosztorys x2
    Dokładnie jak ktos zakłada że wyda 200 tys za dom to lekko jeszcze dużo do tego doliczy bo okaże się że tutaj coś nie tak, że ekipe trzeba zmienić , że dodatkowo koszty wyjdą itd itd...wiem bo sam siedze w nieruchomościach i takie opinie słysze na codzien od osób co wymarzyli sobie swój własny domek na obrzeżach miasta

ps. dom = studnia bez dna

Moderator: uderzane Awatar mkd
    Cytat Zamieszczone przez Mawashi Zobacz posta
    Po pierwsze chce mieszkać w domu z drewna, a nie z pustaka.
    Kolejne plusy, które mnie przekonują do takie budowania:

- czas realizacji,
    - elementy konstrukcyjne są jednocześnie elementami wykończenia = niższe koszty wykończenia do stanu "pod klucz"
    - bieżące koszty utrzymania - ogrzewanie,
    - podoba mi się taki dom

To aspekty czysto subiektywne i są one dostosowane do moich potrzeb i wymagań, oraz gustu. Są jeszcze zagadnienia czysto techniczne ale to już dywagacje uzależnione od poziomu fachowości ekip budowlanych. Dobrze zbudowany murowaniec czy szkieletor służą wiele lat.

Z drugiej strony nie nastawiam się na budowanie domu który przetrwa 100 lat i wojnę. Po pierwsze nie wiem ile tam pomieszkamy, może się wyprowadze w świętokrzyskie albo na podlasie za 20 lat. Może dzieciaki nie będą chciały tu mieszkać, a może będą chciały. Działki są 2, domy mogą przerobić na opał jak oczy zamkniemy z matką i sobie postawią betonowy klocek, albo jurtę. Co tam będą chciały.

Planuję coś takiego z małymi modyfikacjami projektu:

https://z500.pl/projekt/327/Z1_D,dwu...rewnianym.html
    Pociągnę offtop, ale może mi zostanie wybaczone.

Maw, instalację grzewczą też z projektu będziesz brał? Jest tam napisane rekuperacja - czyli dają wentylację mechaniczną? Jak wygląda konstrukcja ściany, tzn. czy to przegrody jednowarstwowe (wtedy jak bardzo grube są, żeby spełnić wymagania z WT dotyczące przenikania ciepła), czy jest konstrukcja-izolacja-osłona?

Co prawda ja lokum będę zmieniać za co najmniej kilka lat, najpierw trzeba rodzinę założyć, ale wstępnie analizuję różne warianty, w tym m.in. dom drewniany pod miastem, stąd moja ciekawość

Sztywny Pal Azji
    A może zrobić osobny temat i przenieść posty stąd.
    Myślę że byłby pożyteczny.

Cytat Zamieszczone przez mkd Zobacz posta

Maw, instalację grzewczą też z projektu będziesz brał? Jest tam napisane rekuperacja - czyli dają wentylację mechaniczną? Jak wygląda konstrukcja ściany, tzn. czy to przegrody jednowarstwowe (wtedy jak bardzo grube są, żeby spełnić wymagania z WT dotyczące przenikania ciepła), czy jest konstrukcja-izolacja-osłona?

Co prawda ja lokum będę zmieniać za co najmniej kilka lat, najpierw trzeba rodzinę założyć, ale wstępnie analizuję różne warianty, w tym m.in. dom drewniany pod miastem, stąd moja ciekawość
    Ja rozmawiam z jednym lokalnym wykonawcą bo takich najlepiej szukać wg mnie niż takich co lecą wszędzie i podnajmują ekipy podwykonawców lokalnie. Oczywiście konsultowałem to z innymi firmami (np. INEZ pod Wawą, dni otwarte w Sendomie, etc.) Im większa firma tym większa marża.
    Mam u siebie w zespole pracowników budowlańców którzy budowali całe osiedla tradycyjnie i szkieletowo i mnie przekonuje to drugie rozwiązanie.

W moim przypadku konstrukcja jest planowana taka: ściany zewnetrzne deska gr 32mm, do srodka wiatroizolacja 15 cm wełny rockwool paroizolacja i deska szalówka o gr 22 mm. Na to deska wykończeniowa, w przestrzeniach do układania glazury będzie na to płyta g/k i okładziny ceramiczne. Dach ocieplony wełną 20 cm. Rozważam pogrubienie izolacji ścian, chociaż po przeliczeniu grubości drewna i wełny współczynnik przenikania przy 15 cm wełny = 0,19.

Takie domy szybciej się wyziębiają, ale bardzo szybko nagrzewają dlatego ja będę miał ogrzewanie elektryczne + kominek. Na marginesie to szybciej wyziębiają oznacza 2-3 st C na 8h. Natomiast podniesienie temperatury o 5-8 st C przy zakladanym przeze mnie systemie grzewczym to ok 1h (potem termostat uruchamia grzanie pulsacyjnie).
    Po pierwsze u mnie w domu ktoś zawsze będzie, więc częściej to bedzie tylko dogrzewanie. Kominek jest sens odpalać przy -10 st C. Chyba że dla klimatu kawałek drewienka ma sie palić.

Generalnie ja robiłem konkretne przeliczenia zapotrzebowania na energie, zużycia, kosztów, etc. kocioł na paliwo stałe + instalacja wodna i grzejniki podnoszą cenę inwestycji o minimum 30k. Jeśli ktoś ma pojęcie o bezwładzie cieplnym i zasadzie pracy takich urządzeń to wie, że to nie a sensu w takim budownictwie. Podobnie jak pompy ciepła. Do budownictwa tradycyjnego to zupełnie co innego, bo trzeba nagrzać mury.

Wykończenie: generalnie mój pomysł jest taki: meble (w tym kuchnia) Ikea, na dole deska podłogowa + glazura, na górze wykładziny podłogowe (sypialnie).
    Nie mam zamiaru robić marmurów, parkietów egzotycznych czy mebli kraftowych u hipsterskich stolarzy rzeźbiących bejcowane meble z palet.
    Ogrodzenie siatka, podmurówka preabrykowana.

Do tego garaż na płycie, prefabrykat z płyty wartwowej (może w wersji tynkowanej), kwawełk podjazdu z kostki (rozwazam w części wylewany z betonu).

Działka zagospodarowana zgodnie z rodzimą roslinnością (działka sucha piaszczysta, z kilkoma sosnami i dwiema brzózkami). Nie mam zamiaru silić się na skalniaki i angielskie trawniki. Poleci łąka, jakieś rozchodniki i tyle. Byle to utrzymać w miarę estetycznie wykoszone gdzie trzeba. Prędzej będzie parę podniesionych grządek na jakieś warzywa z dowiezioną ziemią.

No, to chyba na tyle Jak się uda to wrzuce wam foty.
    Ostatnio edytowane przez Mawashi ; 27-06-17 o 15:06

Poczciwy dzik Awatar satanic
    Ja buduję tak https://z500.pl/projekt/1201/Z349,do...ne-ogolne.html z lekkimi zmianami okien.
    Maw a już zacząłeś działać?

Satanic fajnyyyy...

16. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu

Uprawnienia umieszczania postów