Strona 133 z 140 PierwszyPierwszy ... 3383123131132133134135 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 981 do 1 995 z 2091

Wątek: [CUT] Podaj cegłę yyy albo deskę - budujemy dom, b-f: budowlane forum

Cytat Zamieszczone przez Miętowy Zobacz posta
    Stary, nad czym się zastanawiasz..
    Rób co zaplanowałeś lub planuj co zrobić. Sytuacja?
    W dupie ją miej. To Twoje życie.

Popatrz. Zalałem beton na strop, parę złotych muszę zapłacić. Leje, się podlewa, spoko.
    Dwie odmowy kredytu. Korona.
    Czekam..na trzecią odmowę? Brak finansowania,dom gorący na budowanie.
    Za chwilę tj 6 dni narodziny syna.

W sobotę przychodzi gość od dachu. Jutro wycena materiałów na składzie. Wczoraj przyłącze gazowe, projekt, lekarz. Praca.

Za kilka dni gość od wentylacji, posprawdzać gdzie się przebić.

Co robić?

Gówno mnie to obchodzi.
    Robię dalej.
    Kasy starczy na dwa miesiące prac.
    Może zdołam zamknąć budynek i ocieplić dach.

Bank. Instytucje kurwa "zaufania publicznego"

Brzmi jak "ideowy polityk", "uczciwy handlarz samochodów"

Życie nie czeka na Twoje decyzję ani kalkulacje,a pieniądz to tylko papierek.
    Możesz - rób.
    Nie możesz - zaplanuj. Na spokojnie, bez ciśnień, szkoda zdrowia.
    Dodać bit i rap jak ta lala.

Ale tak jak Miętowy pisze, jeżeli finansowo ok, dochód pewny, to kontynuować to co się zaplanowało, z niewielką dozą ostrożności.

Jaszczomp BF
    U mnie (Śląsk) ceny 10-20% mieszkań póki co poszły w górę , znajomy szuka od 2 lat , z czego oglądanie na spokojnie ofert, a ostatnie pół roku intensywniej , to mówił że sporo jest ogłoszeń które widział pół roku temu i teraz i różnica to nawet +20% mimo, że wtedy chata nie poszła to teraz stoi 20% drożej.

Także może za pół roku zacznie spadać, ale póki co jeszcze tego nie widać.

A co do najmu , to ja bym się też nie zdziwił jakby faktycznie to wynajem miał się lepiej z uwagi na cięższe udzielanie kredytów.

No ale to gdybanie, czas pokaże.

Dołożą do zasiłku dla bezrobotnych i jakieś 800+ i ludzie dadzą radę ;-)

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Rynek nieruchomości charakteryzuje się dużym bezwładem względem aktualnej sytuacji gospodarczej. Duże miasta gdzie bezrobocie będzie najmniejsze będą inaczej reagowały na spadki cen (jeśli w ogóle będą), a zadupia bardziej. Tyle można rzec w tej chwili. Wg mnie jest mniej szukających mieszkań, a same ceny w Warszawie nie spadają. Nie wiem jak w innych miejscach. Ja planuje wystawić swoje na sprzedaż w lipcu. Teoretycznie 460 k, ale jak szybko się kupiec znajdzie to i za 400 albo i mniej oddam. Byle spłacić bank, a zostało 280k. Jebać to.
    Plan mam taki żeby sprzedać i nie będę cebulił że ceny spadają, to bede czekał chuj wie ile aż wzrosną. Albo trzymał cenę wysoko, bo mój kwadrat jest najlepszy i nie opuszcze

Sztywny Pal Azji Awatar Gubrin
    Cytat Zamieszczone przez Miętowy Zobacz posta
    Stary, nad czym się zastanawiasz..
    Rób co zaplanowałeś lub planuj co zrobić. Sytuacja?
    W dupie ją miej. To Twoje życie.

Popatrz. Zalałem beton na strop, parę złotych muszę zapłacić. Leje, się podlewa, spoko.
    Dwie odmowy kredytu. Korona.
    Czekam..na trzecią odmowę? Brak finansowania,dom gorący na budowanie.
    Za chwilę tj 6 dni narodziny syna.

W sobotę przychodzi gość od dachu. Jutro wycena materiałów na składzie. Wczoraj przyłącze gazowe, projekt, lekarz. Praca.

Za kilka dni gość od wentylacji, posprawdzać gdzie się przebić.

Co robić?

Gówno mnie to obchodzi.
    Robię dalej.
    Kasy starczy na dwa miesiące prac.
    Może zdołam zamknąć budynek i ocieplić dach.

Bank. Instytucje kurwa "zaufania publicznego"

Brzmi jak "ideowy polityk", "uczciwy handlarz samochodów"

Życie nie czeka na Twoje decyzję ani kalkulacje,a pieniądz to tylko papierek.
    Możesz - rób.
    Nie możesz - zaplanuj. Na spokojnie, bez ciśnień, szkoda zdrowia.
    Inna sytuacja, zacząłeś budowę, to ją kończysz. Norma i sam bym to zrobił.

Ja jednak nie potrzebuje tego domu na teraz, to moja "fanaberia" by mieć trochę wygodniej ... Niby mogę brać teraz, nic nie stoi na przeszkodzie, ale naprawdę nie mam problemu z odczekaniem paru miechów gdy w perspektywie mam oszczędzenie 200-400k ...

Stąd rozkmina ...
    Ostatnio edytowane przez Gubrin ; 07-05-20 o 08:23

Cytat Zamieszczone przez Gubrin Zobacz posta
    Inna sytuacja, zacząłeś budowę, to ją kończysz. Norma i sam bym to zrobił.

Ja jednak nie potrzebuje tego domu na teraz, to moja "fanaberia" by mieć trochę*wygodniej ... Niby mogę brać teraz, nic nie stoi na przeszkodzie, ale naprawdę nie mam problemu z odczekaniem paru miechów gdy w perspektywie mam oszczędzenie 200-400k ...

Stąd rozkmina ...
    tak czy inaczej nikt ci tu nie pomoże.

Wszystko co znajdziesz w internecie to tylko hipotezy oparte na analizie danych z przeszłości i porównywaniu ich z obecnymi.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby reakcja rynku na pandemie była tak pojebana, że żadna analiza jej nie przewidzi.

Na zdrowy rozsądek skoro wniosków o kredyty wpłynęło mniej niż 36% niż w poprzednim roku w kwietniu i taka tendencja się utrzyma to ceny nieruchomości powinny zlecieć w dół, ale tak naprawdę to tylko jedna ze składowych no i nie wiadomo, czy zaraz sprawa z kredytami nie wróci do normy bo kwiecień był wyjątkowo newralgiczny (szczyt paniki).

Jak ci się dupa nie pali, to na twoim miejscu wstrzymałbym się do września i obserwował rynek.

W górę ceny na pewno nie pójdą

Ilość wniosków plus ilość odmów.
    Nie ma finansowania nieruchomości na rynku obecnie.
    Czy rynek to przeczeka, to się okaże.
    Na pewno będzie można strzelić jakąś tzw "okazję" i uwolnić kogoś z problemu długu z odpowiednim rabatem.

Ceny nie spadną. Albo spadną. To jest wypowiedź która sprawdzi się w 100%.
    Rosną ceny ziemi na obrzeżach miast.
    Obecnie zleciłem zrobienie operatu na gospodarstwo na głębokiej lubelskiej wsi, Pani rzeczoznawca mówi że jest wzrost zainteresowania domkami i ziemia pod zabudowę.

pandemia robi swoje - do ogrodka nikt ci nie zabroni wyjsc

No żebyś się nie zdziwił

Działki poszły do góry ,kredyty realizowane jedynie są obostrzenia nowe i banki zaniżają wartość faktyczna nieruchomosci bo widać sami nie wiedza czy ceny spadną czy nie

Sztywny Pal Azji Awatar Gubrin
    Kwintesencja "ekspertów":

Cytat Zamieszczone przez Będą obniżki cen nieruchomości, ale nie potrwają długo - mówi ekspert
    W niektórych miastach widać już pierwsze oznaki korekty cen mieszkań.

[...]

Spadki cen mieszkań są niemal pewne, a powodów należy szukać w zmniejszonej podaży, pogarszającej się sytuacji gospodarczej i zmianie przyzwyczajeń Polaków. Ale spadki nie potrwają długo - tłumaczy ekspert.

[...]

Ceny mieszkań najprawdopodobniej będą spadać na przestrzeni najbliższych tygodni, może miesięcy. To dobra informacja dla osób, planujących zakup mieszkania. Niestety, wraz z korektą cen pogarszać się będzie sytuacja gospodarcza, a o kredyt będzie coraz trudniej.

[...]

Inwestorzy liczący na długoterminowy zysk, na pewno nie stracą, ponieważ większość ekspertów zaznacza, że rynek za parę miesięcy, bądź lat powróci do poziomu sprzed kwartału, a nawet go przebije.

https://www.domiporta.pl/poradnik/7,...lugo-mowi.html
    Pomijam, że jeszcze dwa tygodnie temu ceny miały wzrosnąć, tydzień temu spadków miało w ogóle nie być, wczoraj prognozowano maks stagnację lub minimalne przeceny ...

Dzisiaj "ekspert" twierdzi, że spadki są niemal pewne i co więcej wie dokładnie jak długo będą trwały (jak to ekspert!) ... Tygodnie, miesiące lub lata ...
    Ostatnio edytowane przez Gubrin ; 08-05-20 o 11:34

Tak jak wczesniej w otoczeniu rosnacych dynamicznie plac, naplywu ludzi ze wschodu i darmowego latwodostepnego kredytu bylo jasne ze nie ma mowy o zadnych spadkach, a wlasciwie skoro przecietny Kowalski mial coraz wiecej plnow w portfelu tak po prostu za darmo od rzadu to kierunek cen byl tylko jeden.

Teraz jest dokladnie odwrotnie wiec kierunek tez tylko jeden. Chyba ze zlotowka dostanie tak w pizde ze jej wartosc drastycznie spadnie to moze nominalnie ceny nie poleca ale i tak w praktyce bedzie taniej.

Odnośnie programu "Czyste powietrze" .

Czy na etapie rozpoczęcia budowy można już uzyskać jakieś dofinansowanie ?

15 maja ma wchodzić wreszcie nowa wersja programu.
    Na razie niewiele się dowiesz,mimo szumnie reklamowanych informacji.na stronie funduszu.
    Nie dodzwonisz się pewnie też.
    Czekam
    Teoretycznie jest możliwość na źródła ciepła, wentylację. Co do reszty mam wątpliwości.

Uprawnienia umieszczania postów