Strona 97 z 109 PierwszyPierwszy ... 47879596979899107 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 441 do 1 455 z 1634

Wątek: [CUT] Podaj cegłę yyy albo deskę - budujemy dom, b-f: budowlane forum

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Jak z ojcem robiłem takie sprawy, to niestety najlepiej wychodzi podejście na 2x.

Najpierw z grubsza lecisz wylewką posadzkową (do większych ubytków można nasypać trochę grubego kruszywa)
    https://www.castorama.pl/posadzka-ce...-id-44417.html

Potem na wierzch samopoziomująca (do nierówności do 3 cm).

Jeden dzień na robotę z grubsza, a potem wykończeniówkę zrobisz w te 2-3h.

Wszystko na raz, wiaderkiem i wiertarką życzę powodzenia, a i tak z efektu końcowego nie będziesz zadowolony. Szczególnie jeśli chcesz na to układać płytki później.

No i nawet na taką mała robotę jakieś większe naczynie jest niezastąpione:

https://www.castorama.pl/produkty/na...we/kastry.html
    Ostatnio edytowane przez Mawashi ; 06-05-19 o 15:54

Dobra poszedłem wczoraj i ułożyłem dwie listwy (wypoziomowałem je). Do 18 dzisiaj wyschną i będę mógł wylewać. Folie rozłożyłem tam gdzie sie da pod rury, a tam gdzie nie to na rury. Dałem ją z sporym zapasem, żeby przy wnękach jak będę wylewał się mogła "naciągnąć" i wejść w każdą szparę.

Wiatro 25L mam. Akurat wchodzi 1 worek wylewki. Ale powiem wam, że męcząca sprawa. Wole robić siady

Wymieszanie jednego wiadra to 5-10min. Więc wymieszanie 16 worków swoje zajmie + wylanie + wyrównanie.

chyba jeszcze jakie siatkę dają do takich wylewek.

plus zagęszczarka
    Ostatnio edytowane przez Mastif ; 07-05-19 o 11:24

Tak tak, siatke też daje

Cytat Zamieszczone przez Koxik Zobacz posta
    Tak tak, siatke też daje
    Nie zapomnij zatrzeć potem i parę dni podlewania wodą i będzie git

Chyba o czymś nie wiem Zatrzeć w sensie, że po tym jak pierwszy dzien podeschnie to z góry szpachlą "zatrzeć" żeby było równo ? Z grubsza chropowatości usunąć ?

Bo podlewanie woda to wiem, jakies 2-3x trzeba po troche
    Ostatnio edytowane przez Koxik ; 07-05-19 o 14:57

Chyba o czymś nie wiem Zatrzeć w sensie, że po tym jak pierwszy dzien podeschnie to z góry szpachlą "zatrzeć" żeby było równo ? Z grubsza chropowatości usunąć ?

Bo podlewanie woda to wiem, jakies 2-3x trzeba po troche
    No dokładnie tylko nie szpachelką a pacą styropianową na mokro . Przyczyn jest kilka ale powiefzmy że chodzi głównie o wyrównanie. Im równiej zrobisz tym łatwiej będzie płytki kłaść. Beton nie może być całkiem twardy ale taki żebyś mógł po nim chodzić. Także jak wcześnie wylejesz to możesz tego samego dnia zatrzeć.Co do polewania to po prostu obserwuj jak beton "pije" wodę. Jeszcze jedno : Jak będziesz wylewał to "pomolestuj " go trochę żeby wszędzie się dostał i żeby go odpowietrzyć

Cytat Zamieszczone przez keelung Zobacz posta
    No dokładnie tylko nie szpachelką a pacą styropianową na mokro . Przyczyn jest kilka ale powiefzmy że chodzi głównie o wyrównanie. Im równiej zrobisz tym łatwiej będzie płytki kłaść. Beton nie może być całkiem twardy ale taki żebyś mógł po nim chodzić. Także jak wcześnie wylejesz to możesz tego samego dnia zatrzeć.Co do polewania to po prostu obserwuj jak beton "pije" wodę. Jeszcze jedno : Jak będziesz wylewał to "pomolestuj " go trochę żeby wszędzie się dostał i żeby go odpowietrzyć
    Dlatego pisałem koledze, żeby jebnął z grubsza wylewką a wykończył samopoziomujacą i będzie git. Taka robota w gotową wylewkę betonową w pojedynkę i bez doświadczenia doprowadzi do tego, że być może i tak da wylewkę samopoziomująca na gorę jak się wkurwi

Cytat Zamieszczone przez Mawashi Zobacz posta
    Dlatego pisałem koledze, żeby jebnął z grubsza wylewką a wykończył samopoziomujacą i będzie git. Taka robota w gotową wylewkę betonową w pojedynkę i bez doświadczenia doprowadzi do tego, że być może i tak da wylewkę samopoziomująca na gorę jak się wkurwi
    Jest taka opcja ☺ Ale teraz można masę samopoziomującą nawet do 10 cm dawać. Są takie z włóknem szklanym. Przy takiej grubości jak tutaj mógłby śmiało całość tym zrobić. Weszłoby w każdą dziurę i byłoby równiutko.

Cytat Zamieszczone przez keelung Zobacz posta
    Jest taka opcja ☺ Ale teraz można masę samopoziomującą nawet do 10 cm dawać. Są takie z włóknem szklanym. Przy takiej grubości jak tutaj mógłby śmiało całość tym zrobić. Weszłoby w każdą dziurę i byłoby równiutko.
    Ale drożej w chuj. Nawet na takiej powierzchni. Dobrze radziłem z praktyki, którą wypracowałem w kurzu brudzie i z wiadrami gruzu w łapach po schodach ;-)
    Teraz też tak się robi, bo to i solidnie i niedrogo wychodzi. Można tez jak piszesz jak floty jest w opór.

Cytat Zamieszczone przez Mawashi Zobacz posta
    Ale drożej w chuj. Nawet na takiej powierzchni. Dobrze radziłem z praktyki, którą wypracowałem w kurzu brudzie i z wiadrami gruzu w łapach po schodach ;-)
    Teraz też tak się robi, bo to i solidnie i niedrogo wychodzi. Można tez jak piszesz jak floty jest w opór.
    No jest drożej ale na tak małej powierzchni to kwoty nie będą astronomiczne a zawsze łatwiej. Z resztą jak mówisz technik do wyboru do koloru☺ Poza tym pewnie my się rozpisujemy a Koxik już wylał i czeka aż zastygnie☺
    Ostatnio edytowane przez keelung ; 08-05-19 o 08:36

Te samopoziomujące powyżej 3-4cm drogie w chuj.

Zrobiłem wczoraj 1/3 łazienki. Poszło 9x25kg worków. Miejscami 10cm, miejscami 3cm. Wylałem po prostu jedna strone (prowadnica trzyma). Szpachelką najpierw powpychałem w luki po bokach i potem już równałem. Wyszło i dziwo fajnie. 9 worków + równanie 2,5h. A bedzie trzeba jeszcze jakies 18x25kg Po wtopieniu siatki miałem troche problem z wyrównaniem, ale koniec końców sie udało. Na długości 2,7m zrobiły mi się okołło 2-3 dziurki (0,5cm) powietrze złapał. Będę dawał kafelki do klej "zatka".

A co ma "przeciąganie, równanie" pacą do kładzenia kafli ? Kładłem 2x w życiu tylko i nie wiem Dawałem grunt (kafle na kafle dawałem) i tyle. Kładłem Wyszlo spoko. Fuga 2mm.

To teraz trzymam kciuki, żeby jedno zgrało z drugim Jak szalunek solidny to powinno zagrać. zacieranie na ostro i na gładko to praca wykończeniowa zarówno pod posadzki jak i pod tynk. To też trzymanie wierzchniej warstwy wylewki. Z samopoziomującą nie masz tego problemu, a z betonową jak pielęgnacja chujowa i nie zatarte to ryzyko że ci płytka odejdzie razem z klejem i złuszczonym betonem.

Dla pewności daj grunt głeboko penetrujący. Albo 5 mm samopoziomującej na zagruntowany beton Jeszcze wspomnisz moje słowa.

Grunt dam, 20zł kosztuje z Atlasu dobry, a bedzie wieksza pewność.

Ale powiem wam, że podczac tych 2,5h wypiłem 3 piwka i nie wiem czy nic nie jadłem, czy bylem juz zmęczony, ale troche mnie "zrobiły" Aż byłem w szoku, że 3 piwka i chce mi się o mieszadło opierać

Męczące w chuj to. Cały spocony wyszedłem. Wiadro do mieszania betony kupiłem w zielonym OBI, jakieś cienkie, obawiam sie ze zaraz peknie.

Jak tutaj się zdjęcia dodaje ? To może dodam foty wieczorem
    Ostatnio edytowane przez Koxik ; 08-05-19 o 08:54

Te samopoziomujące powyżej 3-4cm drogie w chuj.

Zrobiłem wczoraj 1/3 łazienki. Poszło 9x25kg worków. Miejscami 10cm, miejscami 3cm. Wylałem po prostu jedna strone (prowadnica trzyma). Szpachelką najpierw powpychałem w luki po bokach i potem już równałem. Wyszło i dziwo fajnie. 9 worków + równanie 2,5h. A bedzie trzeba jeszcze jakies 18x25kg Po wtopieniu siatki miałem troche problem z wyrównaniem, ale koniec końców sie udało. Na długości 2,7m zrobiły mi się okołło 2-3 dziurki (0,5cm) powietrze złapał. Będę dawał kafelki do klej "zatka".

A co ma "przeciąganie, równanie" pacą do kładzenia kafli ? Kładłem 2x w życiu tylko i nie wiem Dawałem grunt (kafle na kafle dawałem) i tyle. Kładłem Wyszlo spoko. Fuga 2mm.
    Możesz kłaść na nierówne .Nadrobisz klejem ☺ Przy tej jakości materiałów jakie mamy teraz będzie trzymać. 20 lat temu prawie pewne że by poodpadało ☺ Poza tym na dużej powierzchni bez doświadczenia na bank Ci poziomy pouciekają. To są takie rady żeby było Ci łatwiej, bo pytanie sugeruje że nie robiłeś tego wcześniej. Na przykład Mawashi dobrze Ci radzi ale ja na przykład w życiu bym się nie bawił w podwójne wylewanie. Lało się posadzki i stropy po 30 40 metrów na raz we dwie osoby na zwykłą poziomicę i wychodzilo idealnie ale to wszystko kwestia wprawy i doświadczenia. Zawsze lepiej sobie ułatwiać niż utrudniać☺

Uprawnienia umieszczania postów