Strona 120 z 122 PierwszyPierwszy ... 2070110118119120121122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 786 do 1 800 z 1830

Wątek: [CUT] Podaj cegłę yyy albo deskę - budujemy dom, b-f: budowlane forum

Chodzi mi ogólnie o rady osób, które mają zrobienie pierwszego mieszkania za sobą. Czego unikać, co jest istotne, jak ogarnąć majstrów (nie przepłacić).
    Plan w załączeniu. Dodałem kilka gniazdek i nie będzie tej ścianki w salonie, reszta bez zmian
    Ostatnio edytowane przez zbyleq ; 29-01-20 o 21:09

Sztywny Pal Azji
    Planu nie widzę.

https://zapodaj.net/3f41dc12322b1.png.html coś nie idzie rzutu wstawić inaczej, tylko link
    Ostatnio edytowane przez zbyleq ; 29-01-20 o 21:11

Sztywny Pal Azji
    Musisz otworzyć obrazek żebyś dostał taki link https://zapodaj.net/images/3f41dc12322b1.png

I wpisać go pomiędzy
    Kod:
    [img]link_bezposredni[/img]
    Ostatnio edytowane przez fazzeerr ; 29-01-20 o 21:13

Sztywny Pal Azji
    Dobra, ja tak patrzę. Mała ta kuchnia trochę. Gdzie będziesz worek z ziemniakami trzymał?

Cytat Zamieszczone przez fazzeerr Zobacz posta
    Dobra, ja tak patrzę. Mała ta kuchnia trochę. Gdzie będziesz worek z ziemniakami trzymał?
    Tylko ryż i kreatyna...

temat rzeka, zależny od budżetu, gustu,czy są dzieci i baba, zmanieryzowanych ekip wykończeniowych itp.
    ale moje wnioski po pierwszym mieszkaniu:
    - od razu załóż, że wydasz o 20% więcej niż przewidujesz
    - duże płytki w łazience , mało fug i jakoś czyściej
    - meble z ikea wcale nie są takie tanie i fajne - kuchenne/ u mnie lepiej wyszło robić na zamówienie .
    - architekt wnętrz to przemyślany wydatek - tylko taki szczery, a nie pizda co przytaknie na każdy pomysł. ktoś kto w prost powie, że to i to się nie sprawdza, a tam i tam można coś pozmieniać i zastosować fajne rozwiązania dla komfortu życia np. rozmieszczenie szafek i sprzętu w kuchni czy szaf na gacie i buty. plus realistyczne wizualizacje mieszkania dużo pomagają i na bieżąco kilkoma kliknięciami można testować różne pomysły kolorystyczne czy rozmieszczenie mebli itp.
    - najważniejsza rada NIE JEBAĆ BIEDY ! bieda jest już ostro wyjebana - jak coś kupujesz to zapytania ofertowe z 4-5 miejsc i zawsze można się coś potargować.
    - przejrzyj temat ze dwa lata wstecz tam było pisane sporo.

Cytat Zamieszczone przez fazzeerr Zobacz posta
    Teraz kuchnie małe w modzie bo przeciez kazdy stołuje sie na miescie i na cateringach

Poczciwy dzik Awatar satanic
    Ja bym to wejście do garderoby zrobił z sypialni. Kuchnia otwarta to zależy kto co lubi, jak dużo gotujesz to słaby pomysł. Co do architekta wnętrz to jak masz kasę to śmiało, ale dla mnie niepojęte jak można nie wiedzieć co chce się w domu i jak sobie urządzić.

to nie kuchnia tylko aneks - jak bedzie smazyl cebule to wali w calym salonie

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez tommy Zobacz posta
    to nie kuchnia tylko aneks - jak bedzie smazyl cebule to wali w calym salonie
    Może właśnie o to mu chodzi...?

i to jest zapach kojarzący się domem.
    hołm słit/onion hołm.
    szanuj to
    satanic - źle postrzegasz funkcję architekta, bo on nie urządza za ciebie(no chyba, że nie masz swojego gustu/czucia i dajesz mu wolną rękę i z czapy).
    mi pomógł z porządkowaniem pomysłów, bo było ich sporo co do materiałów i kolorów, mebli i ich funkcji, rozmieszczeniem gniazdek czy układem ścian. zrobił mi wszystkie rzuty, hydrauliki, elektryki, media itp.
    nie każdy lubi szare ściany i szare kanapy. nie każdy ogrania, że po pół roku jednak może mu brakować włącznika światła przy łóżku czy dodatkowych punktów energii przy tarasie czy w kuchni. niby pierdoły.
    Ostatnio edytowane przez Mastif ; 30-01-20 o 12:28

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez Mastif Zobacz posta
    i to jest zapach kojarzący się domem.
    hołm słit/onion hołm.
    szanuj to
    satanic - źle postrzegasz funkcję architekta, bo on nie urządza za ciebie(no chyba, że nie masz swojego gustu/czucia i dajesz mu wolną rękę i z czapy).
    mi pomógł z porządkowaniem pomysłów, bo było ich sporo co do materiałów i kolorów, mebli i ich funkcji, rozmieszczeniem gniazdek czy układem ścian. zrobił mi wszystkie rzuty, hydrauliki, elektryki, media itp.
    nie każdy lubi szare ściany i szare kanapy. nie każdy ogrania, że po pół roku jednak może mu brakować włącznika światła przy łóżku czy dodatkowych punktów energii przy tarasie czy w kuchni. niby pierdoły.
    Co to? Jakiś cebulowy buddyzm?

no dodatkowe punkty energii - jak w diablo / stamina - skrytka na cebularza pod łóżkiem, który jest energią.
    proste to jest przeca

teraz do mnie dotarło, że kolega ma już te rzuty techniczne mieszkania
    ja takich nie miałem a chujowo mnie malowanie szło zawsze więc architekt pomógł w rysowanie
    Ostatnio edytowane przez Mastif ; 30-01-20 o 12:33

Jaszczomp BF
    Załóż też to , że co będziesz chciał żeby Ci firma robiła to terminy w uj. Drzwi, okna, meble kuchenne, wykończeniówka, elektryk cokolwiek praktycznie. Mnie to trochę zaskoczyło , choć większość mieszkania zrobiłem sam, teraz po remoncie to na pewno elektrykę bym trochę inaczej rozwiązał, bardziej pooglądał jak się teraz robi ew własnie architekt ... zrobiłem podobnie jak mam teraz w innym mieszkaniu "z przyzwyczajenia" i dopiero podczas urządzania wyszło że mogłem tu jakiś przewód antenowy więcej puścić, gniazda ze 2 przesunąć bardziej.

Po remoncie i kupnie mebli wkurwiło mnie też to, że człowiek zrobił sobie fajne listwy przypodłogowe i teraz chciałby komodę czy szafę postawić do samej ściany i chuj albo dopierdolić nóżki albo wyjebać listwę, bo mebli z wycięciem na listwę bardzo mało.

Jeśli Ci się podoba to sufit napinany bardzo spoko sprawa, mam zrobiony w jednym pokoju, po remoncie w sumie żałowałem że i w drugim nie zrobiłem.

Uprawnienia umieszczania postów