Strona 119 z 146 PierwszyPierwszy ... 1969109117118119120121129 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 771 do 1 785 z 2183

Wątek: [CUT] Podaj cegłę yyy albo deskę - budujemy dom, b-f: budowlane forum

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Cytat Zamieszczone przez keelung Zobacz posta
    A już widzę i folia paroizolacyjna jest to dobrze. Będę na wiosnę dach na garażu przekładał. Też blachę walnę.
    P.S. Fajna chatka. Ile działki?
    3000

Cytat Zamieszczone przez Miętowy Zobacz posta
    Rysiu wracaj na trening dupy z dziewczętami, udowadniają tam sobie męskość pokrowcu dla księdza.

Maw ciekawa koncepcja.

Wrzucają ściany z wstawionymi oknami????

Taki all on one.

Tynk napisany silikonowy.
    Ściany w całości, otynkowane z deską ozdobną i oknami. Ściany boczne 2 szt w całości, szczytowe z 3 części jak widać łączenia (obrabiają je blachą na miejscu). W ścianach są już instalacje elektryczne i wodne, oraz wentylacyjne do rekuperatora w stropie.
    Dach też przyjeżdża kompletny z oknami i kryciem. Oni robią tylko orynnowanie, blachy i komin.

Tak, tynk silikonowy. Pojebawszy.
    Ostatnio edytowane przez Mawashi ; 21-01-20 o 12:43

Poczciwy dzik Awatar satanic
    I ile za ten etap poszło.

Cytat Zamieszczone przez satanic Zobacz posta
    I ile za ten etap poszło.
    w ulotce jest cena
    270 brutto aktualnie w stanie deweloperskim z pompą ciepła i rekuperacją w cenie

ja się wyrobiłem w 235 (- 10k za dofinansowanie w projekcie "czyste powietrze" za pompe ciepła i reku, dostajesz na to osobną fakturę)

po twojej stronie przygotowanie podłoża i media, kierownik budowy, kibel, odpady, geodeta
    reszta jak w każdym domu (wykończenie, etc.)

Sztywny Pal Azji
    Biorę się za drugie mieszkanie i zastanawiam się nad opłacalnością ogrzewania podłogowego + ogrzewanie przez jakieś fale (podczerwień ? ). Pod kątem hydrauliki wyjdzie sporo taniej. Pytanie jak wychodzi cenowo grzanie. 43m2 mieszkanie.

Mieszkanie oczywiście do całkowitego remontu. Podłogi, sufit, sciany, elektryka, hydraulika.

świetna chałupa.
    i dobry wybór, a nie pchanie się w norę w bloku za 500k z sąsiadami rodem z alternatywy4.

brzoza wygląda na odmianę putinus pancernicus - solidne drzewo, trochę manifest polityczny, ale jebać

Cytat Zamieszczone przez Mastif Zobacz posta
    świetna chałupa.
    i dobry wybór, a nie pchanie się w norę w bloku za 500k z sąsiadami rodem z alternatywy4.

brzoza wygląda na odmianę putinus pancernicus - solidne drzewo, trochę manifest polityczny, ale jebać
    Mieszkanie we własnym domu, energooszczędnym, bez kredytu była priorytetem. Finisz już widoczny
    Ogrodzenie już dogadane, wyrównanie terenu, podjazd, etc.
    Brzozę zostawiamy, chociaż kierownik budowy namwaia zeby wyjebać bo brudzi. Nam się podoba, akurat okno w kuchni wychodzi na brzózkę. Jeśli czyszczenie rynien bedzie mnie wkurwiało zbyt mocno to przemysle.

Gotowiec wychodzi nieźle cenowo, technologicznie widzę wg specyfikacji też.

Ja dziś podzwoniłem po fachowcach.

Terminy lipiec.

Elektryk, tynki, wylewki, elewacje.

Cytat Zamieszczone przez Mawashi Zobacz posta
    Podstawa 8,5x10,5 + góra ze ścianami kolankowymi 35 cm ale za to w szczycie pomieszczenia są wysokie na 3,2 co daje dużo przestrzeni.
    Dół salon z aneksem, sypialnia, łazienka, wiatrołap i gabinet. Na górze 2 pokoje dla dzieciaków i druga łazienka.
    Dom pasywny ogrzewanie podłogowe góra i dół z pompą ciepła i rekuperacją w komplecie. Powierzchnia użytkowa po odliczeniu współczynnika za skosy 111 m.

Blachodachówka (pod spodem wełna 25 cm + panel PIR 5 cm) tynk mineralny, struktura kolory sprawdzę w specyfikacji. Wykończenia ozdobne deski lakierowane.

Tydzień temu w poniedziałek było jeszcze tak jak na foto. W sobotę skończyli montaz + obróbki blacharskie i takie tam. Teraz czekam na elektryka od nich i hydraulika, oraz ekipę wykończeniową bo zostawiają to w stanie deweloperskim.

I super, gratulacje. Śmiesznie że mimo że się nic nie znam, to bralbym coś takiego właśnie. Ew. tyle samo powierzchni, tylko parterowy,wtedy master bedroom.
    Firmę Sendom rozumiem polecasz?

Parterowych tam nie ma chyba.
    Do tego pamiętaj o garażu, jak potrzebujesz to szukaj odpowiednich projektów.

Gotowiec wychodzi nieźle cenowo, technologicznie widzę wg specyfikacji też.

Ja dziś podzwoniłem po fachowcach.

Terminy lipiec.

Elektryk, tynki, wylewki, elewacje.
    Mi się udało sprawnie załatwiać poszczególne etapy. Dużo przygotowałem już wcześniej. W środku odpadają hopsztosy w stylu wylewki, tynki, etc. Po koniec lutego wpadam z ojcem układać podłogi, drzwi, malowanie, łazienki i jakieś pierdoły.

Cytat Zamieszczone przez siwy800 Zobacz posta
    I super, gratulacje. Śmiesznie że mimo że się nic nie znam, to bralbym coś takiego właśnie. Ew. tyle samo powierzchni, tylko parterowy,wtedy master bedroom.
    Firmę Sendom rozumiem polecasz?
    Do wyboru jest jeden model i koniec. Jedyny myk to odbicie lustrzane. Coś za coś. Sendom ogólnie ok jeśli chodzi o jakość, nikt nie narzeka. Mają własny tartak, zaklad prefabrykacji. Byłem tamu u nich kilka razy. Ludzie mieszkają już ponad rok w tych domach i do wykonania nie ma uwag. Faktycznie sa oszczędne i ciepłe. Obsługa klienta za to i komunikacja pozostawia wiele do życzenia Jak ktoś cierpliwy to luz. Ja dałem radę. No i terminy. Ja miałem się stawiać w maju, ale mieli obsuwę z ekipami (ludzi do pracy nie było), szkolenie nowych bo montaż jest najważniejszy w tej technologii. Teraz podobno czas oczekiwania to 12-18 m-cy. U mnie brutto wyszło 2,5 roku.

Parterowych tam nie ma chyba.
    Do tego pamiętaj o garażu, jak potrzebujesz to szukaj odpowiednich projektów.
    Dokładnie. U mnie będzie wolnostojący.
    Ostatnio edytowane przez Mawashi ; 21-01-20 o 17:21

Cytat Zamieszczone przez Mawashi Zobacz posta
    Mi się udało sprawnie załatwiać poszczególne etapy. Dużo przygotowałem już wcześniej. W środku odpadają hopsztosy w stylu wylewki, tynki, etc. Po koniec lutego wpadam z ojcem układać podłogi, drzwi, malowanie, łazienki i jakieś pierdoły.

Do wyboru jest jeden model i koniec. Jedyny myk to odbicie lustrzane. Coś za coś. Sendom ogólnie ok jeśli chodzi o jakość, nikt nie narzeka. Mają własny tartak, zaklad prefabrykacji. Byłem tamu u nich kilka razy. Ludzie mieszkają już ponad rok w tych domach i do wykonania nie ma uwag. Faktycznie sa oszczędne i ciepłe. Obsługa klienta za to i komunikacja pozostawia wiele do życzenia Jak ktoś cierpliwy to luz. Ja dałem radę. No i terminy. Ja miałem się stawiać w maju, ale mieli obsuwę z ekipami (ludzi do pracy nie było), szkolenie nowych bo montaż jest najważniejszy w tej technologii. Teraz podobno czas oczekiwania to 12-18 m-cy. U mnie brutto wyszło 2,5 roku.

Dokładnie. U mnie będzie wolnostojący.
    No tak, moze za kilka lat dorzucą drugi czy trzeci projekt. Albo inna firma, bo jest ich od pyty. Choć ta faktycznie świetnie wypada cenowo. Prefabrykaty chyba tylko będą zyskiwać na popularności, skoro coraz trudniej o fachowców i robocizna coraz droższa.

Taki mi się widzi domek. Nigdy nie myślałem o jakiś 200m bo potem bierzesz się za sprzątanie i schodzi sobota i pół niedzieli. Mawashi ile szacujesz że wyjdzie za całość z dopięciem pod klucz. Działka była czy tez kupowałeś?
    Nie szata zdobi człowieka, a biceps

Cytat Zamieszczone przez majkel47 Zobacz posta
    Taki mi się widzi domek. Nigdy nie myślałem o jakiś 200m bo potem bierzesz się za sprzątanie i schodzi sobota i pół niedzieli. Mawashi ile szacujesz że wyjdzie za całość z dopięciem pod klucz. Działka była czy tez kupowałeś?
    działki kupiliśmy wcześniej
    nie liczac ziemi wyjdzie 400k

panowie, w tym roku odbieram mieszkanie i powoli zaczynam się zastanawiać jak wszystko urządzić.
    Macie jakieś uniwersalne rady?
    na co zwrócić uwagę, czego unikać, innymi słowy tipy i myczki aby nie dać walnąć się w rogi ?

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez zbyleq Zobacz posta
    panowie, w tym roku odbieram mieszkanie i powoli zaczynam się zastanawiać jak wszystko urządzić.
    Macie jakieś uniwersalne rady?
    na co zwrócić uwagę, czego unikać, innymi słowy tipy i myczki aby nie dać walnąć się w rogi ?
    W sensie AGD/RTV/meble/wyposażenie? Czy o czym mowa? Możesz się podzielić planem mieszania, to będzie prościej.

Uprawnienia umieszczania postów