Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 254

Wątek: Naitsyrk, od zera do liftera

Ja też tak mam. Butów do pc używam już ponad 2 miesiące.

Zrobiłem wywiad i wychodzi na to, że to normalne i trzeba dać sobie czas, nawet parę miesięcy, na przyzwyczajenie. Także czekam, poprawia się powoli

Gwiezdna Gwardia
    Cytat Zamieszczone przez Naitsyrk Zobacz posta
    Dziś po treningu bolą mnie kolana, do tej pory nigdy mnie nie bolały a nawet na ciężary jeszcze nie wszedłem. Wydaje mi się, że to przez buty ciężarowe które kupiłem niedawno. Kupiłem bo były na przecenie (powerlift 3) i chciałem sprawdzić czy lepiej, problemów z mobilnością nie mam Zastanawiam się czy kolana się przyzwyczają czy może lepiej zrezygnować z tych butów?
    Może być kilkanaście przyczyn od techniki skurwiałej i błędy po przeciążenia lokalne. Buty akurat mają wpływ, ale znikomy. Raczej na plus, niż na minus - mniej chybotania, mniejsze obciążenia i siły których kolana nie cierpią najbardziej.

Sztywny Pal Azji
    A coś dokładniej, jedno dwa?
    W środku, rzepka czy mięśnie obok?

Może być kilkanaście przyczyn od techniki skurwiałej i błędy po przeciążenia lokalne. Buty akurat mają wpływ, ale znikomy. Raczej na plus, niż na minus - mniej chybotania, mniejsze obciążenia i siły których kolana nie cierpią najbardziej.
    Technika została na forum oceniona na dobrą, ciężar też mam teraz nieduży bo to pierwsze tygodnie.
    https://youtu.be/H1RFIJTgb7w

Skoro w butach ciężarowych można dźwigać mniejsze obciążenia, a czuje właśnie przysiad, że idzie mi ciężko, to jakie zalety mają takie buty? Tylko poprawiają mobilność, w sensie jak ktoś ma problem głęboko siadać? Ja nie czuje różnicy w tych butach, podobają mi się, stabilizacja jest lepsza to napewno, ale przysiad robie tak samo głęboko i technicznie, mogę Wam podesłać filmik jak chcecie. Dlatego jak mam narażać kolana na jakikolwiek stres to wolę nie używać tych butów.

A coś dokładniej, jedno dwa?
    W środku, rzepka czy mięśnie obok?
    Przeciążenie stawu czuje, zaraz pod rzepką kłucie kiedy stąpam na nogę. Oba kolana.

Na środku kolana? Czy może z boku? Ból występuje podczas opuszczania i podnoszenia? Pytam bo też mam problem z kolanem i już byłem u fizjo

Gwiezdna Gwardia
    Naitsyrk - znacznie większe ciężary (w przysiadzie) podniesiesz w butach do podnoszenia ciężarów, niż w zwykłych (w martwym ciągu mogą oddziaływać negatywnie, bo nie do tego są). Wyobraź sobie chybotanie i problemy ze stabilnością na ciężarach submax. to zrozumiesz, dlaczego. Bez specjalistycznej diagnostyki (MRI, TK) to sobie można, to może być łękotka, chondromalacja, uszkodzenia struktur stawowych - wszystko i nic. Akurat butów bym nie winił.

Sztywny Pal Azji
    Buty na podwyższeniu mogą powodować przeprosty w stawie i trochę inaczej układa się miednica.
    Podczas biegu np. w butach wysokich kolana potrafią bolec przez pasmo biodrowo-piszczelowe
    i przy takim układzie tkanka unerwiona może obcierać o kość. Coś jak korzonki. rozciąganie i mobilizacia pomaga.

Bez specjalistycznej diagnostyki (MRI, TK) to sobie można, to może być łękotka, chondromalacja, uszkodzenia struktur stawowych - wszystko i nic. Akurat butów bym nie winił.
    Winie buty i to z dużym przekonaniem bo nigdy wcześniej mnie kolana nie bolały, a odkąd je używam czyli jakieś 4 treningi kolana zaczęły boleć. Może to kwestia adaptacji, Lasek mówi, że ma podobnie.

Na środku kolana? Czy może z boku? Ból występuje podczas opuszczania i podnoszenia? Pytam bo też mam problem z kolanem i już byłem u fizjo
    Nie mam bólu w trakcie ćwiczenia, kilka godzin po treningu czuje "zmęczone" stawy kolanowe, jakbym wbiegał na Giewont i z powrotem.

Sztywny Pal Azji
    jakieś 4 treningi kolana zaczęły boleć. Może to kwestia adaptacji
    A co Ty fakirem jesteś że masz się nauczyć żyć z bólem?
    Może jeszcze powiecie że jak bolą to rosną.
    Ból to pierwsza oznaka ze jest coś nie halo i trzeba zastanowić się co.
    Knife dobrze mówi że badania najlepsze, tyko znam realia i to nie takie proste.

Jak mogę coś podszepnąć to zrób wykroki z małym ciężarem i zobacz czy będzie bolało z boku tyłka i z boku kolana na zewnątrz.

O dopiero zauważyłem

Nie mam bólu w trakcie ćwiczenia, kilka godzin po treningu czuje "zmęczone" stawy kolanowe, jakbym wbiegał na Giewont i z powrotem.
    to już nie wiem czy boli czy nie

Nie jak fakir, tylko na tej samej zasadzie, na której przyzwyczajasz się np. do ciężkiej sztangi na barkach, zwłaszcza jak wracasz po dłuższej przerwie. Parę tygodni niewygodnie i boli, potem ciało się adaptuje.

11. Pyszne odżywki białkowe

Trening 03.07

OHP (rozgrzewka: pusta x5, 27.5x5, 32.5x3, 37.5x5, 42.5x2) CR42.5kg 2x5, trzecia seria 1x8
    Przysiad (rozgrzewka: pusta x5, 42.5x5, 50x3, 55x5, 62.5x2) CR70kg trzecia seria 1x10
    Podciąganie (rozgrzewka: CC 1x4, 1x3) CR23.75kg 1x6, 2x5
    Dipsy (CC 1x5, 1x3) CR28.75 3x6

Kilka słów o treningu:
    Lepiej trochę przysiady, OHP też, ale podciąganie i dipsy po prostu nie czułem siły. Zastanawiam się czy nie za ostro zacząłem, tu co trening idzie up, a ja już w pierwszych tygodniach nie robie 3x8.

Pytanie, czy rozgrzewkę robicie bez przerwy? Gdzieś czytałem, żeby robić beż przerwy nie pamiętam który temat. Przerwa tylko przy dokładaniu ciężarów.

Sezonowiec Awatar Sznycel
    Może Ci się pomyliło z SS? Tam jest rozgrzewka bez przerw, tyle co na nałożenie ciężaru.

Tak to mogło być z SS, bo czytałem całość.

Nie znam książki na pamięć, ale na bank coś takiego nie jest wyrażone w niej jako zasada. To byłoby głupie.

Uprawnienia umieszczania postów