Strona 15 z 16 PierwszyPierwszy ... 513141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 225 z 232

Wątek: Mity medyczne: konopie, seks, witamina C, szczepionki, autyzm, nowotwory - 2017.11.02

Sezonowiec
    Cytat Zamieszczone przez Mawashi Zobacz posta
    Nie szukając daleko, w naszym słowiańskim pogańskim postrzeganiu moralności i bóstw byliśmy stokroć lepsi i bliżsi natury niż wpierany nam żelazem Jezus z krucyfiksem. Kościół rzymski to jedna wielka polityka i nic więcej. Miłość bliźniego w wydaniu kościoła jest tak pokraczna, że odbiega od wszelkich wzorców człowieczeństwa i humanitaryzmu.
    To już w islamie można spotkać się z większą empatią przeciętnego jego wyznawcy.
    Wyższość słowiańskiego pogaństwa nad chrześcijaństwem jest zwykłą bujdą i narracją dla naiwniaków, niestety ale historia jest pisana tak, że autor zazwyczaj wskazuje nam dobrych i złych. A że kościół katolicki to polityka to zgadzam się w 100% i taki jest jego cel, na ten tor próbowałem przenieść dyskusję z poziomu kreacjonizmu na poziom polityki kościoła lub innych instytucji w przypadku jego braku.

Cytat Zamieszczone przez Jony8304 Zobacz posta
    Caryc - sorry ale
    Skąd? - Tak wiem "Wielki wybuch". Skąd wybuch i po co?
    Dokąd? - zgnijemy jak chwasty? Tyle? Mocno pesymistyczna wizja.
    Sama droga- picie drinków itp. super, mi się podoba. Ale w koło tyle narzekań - po co się "męczyć ".
    Qrwa- znowu nie mam czasu się rozpisywać.
    Próbujesz tu być jakimś wielkim filozofem a wychodzi bełkot ;]
    - 25 % w Bulkpowders: http://referme.to/30o9z5o

Sezonowiec
    Caryc co Cię tak oburzyło? To ?
    Jeśli tak to
    Przez kilka stron tutaj czytam wiele mądrości- tak serio to zazdroszczę wiedzy historycznej jak i religioznastwa- poważnie.
    Pytanie usłyszałem w jednym "kawałku " Łony i Webbera- W podobnym kontekście.
    Filozofia? Takie pytanie zadają dzieci jak mają 4 lata:
    "Tato co będzie jak umrzemy?"
    I tak jak pisałem wyznawca jakiejkolwiek religii odpowie w kilka sekund. A ateista? Jestem ciekaw:
    "Synu poczekamy na badania/ odkrycia "
    Np. dzisiaj:
    Artur- mamo szkoda że Mikołaj nie umrze.
    - Dlaczego?
    - Bo ja umrę.
    "Trening picia uczy sikać bez rozpinania spodni." Bosski DM

Dzieci potrafią zniszczyć niejednego mądralę.

Poczciwy dzik
    Nie chcę się mądrzyć, bo dobijam do wieku gdzie "wiem że nic nie wiem" staję się kurewsko aktualne.
    A i tak się pomądrzę. Caryc jestem tego samego zdania, gówno mnie obchodzi gdzie zmierza wszechświat. Choć zajmuję się nauką .
    Lecz napaść na Jonego kategorycznie potępiam.
    Jony, jesteś ciekaw aby, na pewno? To czemu nie przyjmujesz odpowiedzi?

ps. Też wolałbym wiedzieć.

Edit, kur musiałem edytować, bo napisałem nauką a to nadużycie- powiedzmy techniką
    Ostatnio edytowane przez paavo ; 07-12-17 o 11:26

Sezonowiec
    Paavo- przyjmę każdą odpowiedź jeśli będzie na zadane pytanie. Odpowiedź typu "nie obchodzi mnie to ", jest na pytanie- "czy obchodzi Cię dokąd i skąd idziemy? "
    Narazie odpowiedział Kowal i była to smutna odpowiedź. Nie zła czy dobra, czy mi odpowiada lub nie. Poprostu smutna. Mogę się tylko domyślać, że Twoja jest taka sama lub podobna.

Sezonowiec
    Sorry. W "ps" dałeś odpowiedź.

Poczciwy dzik
    Zadałeś pytanie "filozoficzne" i to w kontekście wiary i religii a oczekujesz odpowiedzi naukowej.
    Wydaję mi się że odpowiedziałem.
    Dla mnie sensem życia jest samo życie.
    Nie wiem co będzie po ziemskiej śmierci , nie wiem czy w ogóle coś będzie. Napisałem że nie ma to dla mnie znaczenia, żyje teraźniejszością , nie kalkuluje, boga się nie za bardzo boję.
    Staram się tak postępować żeby matka w grobie się nie przekręcała, żebym mógł rano w lustro spojrzeć i żeby dziecko się za mnie niewstydziło.
    Ot tylko tyle, a może aż tyle. Co ma Bóg do tego. Jak jest to mam się jeszcze bardziej starać, a jak go nie ma to mam to wszystko olać?

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez Jony8304 Zobacz posta
    Mam jedno pytanie do "niewierzących". Uprzedzam, że nie staję po żadnej ze stron, ale wiem że dla każdego "wierzącego " (obojętnie w jaką religię) odpowiedź będzie prosta.
    Dokąd i skąd idziemy?
    Prosta, ale czy prawdziwa? Jak to było: "Szczęśliwi są tylko głupcy, czyż nie warto być głupcem?"
    A ty, jak agnostyk, co byś odpowiedział? Bo zgaduje że pytanie jest natury egzystencjalnej, a nie "drogowej"
    No i podstawowa sprawa. Czy te pytanie ma w ogóle sens lub/i znaczenie?
    Owszem, zostaliśmy tak ewolucyjnie "zaprojektowani" by doszukiwać się wzorów i znaczeń wszędzie. Także tam gdzie ich nie ma. Lepiej dostrzegać tygrysa za krzakiem i uciec niż go nie dostrzec i być zjedzonym.

Dokąd? Przez życie. Szukasz sensu w życiu, nadaj go sam. Nie szukaj prostych odpowiedzi na trudne pytania które być może nie mają w ogóle odpowiedzi. A skąd? No ba))
    Monty Python udzieli w Sensie Życia odpowiedzi na to pytanie (o sens życia). Sądzę że była idealna.

Poczciwy dzik
    Monty Python

Sezonowiec
    Faktycznie chyba źle zadane pytanie, bo na "dokąd i skąd idziemy?" Odpowiedzi nikt nie zna. A na pytanie "jak myślisz - dokąd i skąd idziemy? " teraz odpowiedzi konkretne. Ogólnie temat nie na posty, a na luźną rozmowę przy piwku.

Jest to niewłaściwie postawione pytanie, nie dziw się że mało kto kwapi się poważnie je potraktować.

Sezonowiec
    Chciałem jeszcze coś napisać, ale zapętlam się w bajerze jak Rysio, więc...
    Poddaje się

Poczciwy dzik
    Pisz kierwa. Co rozmówcy za mało inteligentni?

Sezonowiec
    Ale co pisać? Było pytanie, padły odpowiedzi. Rozmówcy lepiej obeznani w temacie ode mnie, a na pewno bardziej sprecyzowani.

Uprawnienia umieszczania postów