Strona 16 z 17 PierwszyPierwszy ... 614151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 226 do 240 z 248

Wątek: Mity medyczne: Zięba, seks, witamina C, szczepionki, autyzm, nowotwory - 2018.06.12

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Cytat Zamieszczone przez -qq- Zobacz posta
    Wyższość słowiańskiego pogaństwa nad chrześcijaństwem jest zwykłą bujdą i narracją dla naiwniaków, niestety ale historia jest pisana tak, że autor zazwyczaj wskazuje nam dobrych i złych. A że kościół katolicki to polityka to zgadzam się w 100% i taki jest jego cel, na ten tor próbowałem przenieść dyskusję z poziomu kreacjonizmu na poziom polityki kościoła lub innych instytucji w przypadku jego braku.
    To powiedz co taki Jezus Chrystus sądził o obronie rodziny i dbaniu o nią. To pod co podszywa się późniejszy chrystianizm wynika wprost z pogaństwa, które odnosząc się do praw natury miało bóstwa wywodzące się z przyrody, nigdy nie były one doskonałe ani miłosierne ale były związane z życiem codziennym. Z życiem tak prawdziwym jak tylko się da, w przeciwieństwie do życia wymyślonego i poddanego próbom regulacji przez irracjonalne, a'społeczne wymysły.

Nie tylko z pogaństwa

Bogowie greccy, egipscy

Wino, słońce, płodność itp.

Rozumiesz.

Cytat Zamieszczone przez Miętowy Zobacz posta
    Nie tylko z pogaństwa

Bogowie greccy, egipscy

Wino, słońce, płodność itp.

Rozumiesz.
    Rozumiem.

Greccy i egipscy też pogańscy w chrześcijańskim rozumieniu :-)
    Ostatnio edytowane przez Mawashi ; 11-12-17 o 14:56

A wszyscy i tak niewierni.

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez Miętowy Zobacz posta
    A wszyscy i tak niewierni.
    A o tym nie pomyślałem.

I co teraz? Bo zamyka to wszelką dyskusję, przynajmniej dla mnie,

Cytat Zamieszczone przez paavo Zobacz posta
    A o tym nie pomyślałem.

I co teraz? Bo zamyka to wszelką dyskusję, przynajmniej dla mnie,
    szach i mat

albo

makao i po makale

Sztywny Pal Azji
    Dokładnie tak.

Sezonowiec
    Cytat Zamieszczone przez Mawashi Zobacz posta
    To powiedz co taki Jezus Chrystus sądził o obronie rodziny i dbaniu o nią.

Nie znam nowego testamentu na tyle dobrze, żeby odpowiedzieć co Jezus Chrystus sądził o rodzinie,natomiast z bardzo powierzchownej znajomości tego tematu mogę napisać, że Jezus Chrystus o modelu rodziny jeśli już się wypowiadał to w sposób dość obojętny, do tego gdyby wziąć pod uwagę sposób w jaki przekonywał niektórych ludzi do siebie (w stylu zostaw wszystko i idź za mną)działał wg mnie niesprzyjająco dla struktury rodziny.

To pod co podszywa się późniejszy chrystianizm wynika wprost z pogaństwa, które odnosząc się do praw natury miało bóstwa wywodzące się z przyrody, nigdy nie były one doskonałe ani miłosierne ale były związane z życiem codziennym. Z życiem tak prawdziwym jak tylko się da, w przeciwieństwie do życia wymyślonego i poddanego próbom regulacji przez irracjonalne, a'społeczne wymysły.
    Religia też ewoluuje, jeżeli coś było dobre to czemu by z tego nie skorzystać. Co do ostatniego zdania to kiedy to życie przestaje być prawdziwe? Te wymyślone i irracjonalne wymysły nazywamy cywilizacją i zgadza się cywilizacja tłumi prawa natury i ma to jak wszystko swoje plusy i minusy. Jakiekolwiek systemy będą miały swoje wady i zalety jedne będą bardziej uniwersalne niż inne, albo zdecydowanie lepsze dla ogółu, pisanie, że jakiś system wierzeń jest "stokroć" lepszy niż inny jest co najmniej naiwne, a pisane raczej w wyniku założonej niechęci do KK niż z rzeczywistej analizy porównawczej.

Rozumiem gorycz niektórych skierowaną w kierunku Kościoła Katolickiego bo rzeczywiście w dzisiejszych czasach zasoby jakie posiada i czerpie ze społeczeństwa KK są niewspółmierne do tego co daje od siebie ale nie uważam, że rola kościoła jest już niepotrzebna jakkolwiek wymagała by pewnych reform.

Poczciwy dzik
    Reform? Chyba rewolucji. Ostatnio miałem "przyjemność " być chrzestnym na bierzmowaniu. Nie wiem czemu mnie wzięli, znając moje podejście do KK. Tak czy inaczej- 60 dzieci, od każdego 160zł, na co? After party?
    "Trening picia uczy sikać bez rozpinania spodni." Bosski DM

Gwiezdna Gwardia
    Cytat Zamieszczone przez -qq- Zobacz posta
    Nie znam nowego testamentu na tyle dobrze, żeby odpowiedzieć co Jezus Chrystus sądził o rodzinie,natomiast z bardzo powierzchownej znajomości tego tematu mogę napisać, że Jezus Chrystus o modelu rodziny jeśli już się wypowiadał to w sposób dość obojętny, do tego gdyby wziąć pod uwagę sposób w jaki przekonywał niektórych ludzi do siebie (w stylu zostaw wszystko i idź za mną)działał wg mnie niesprzyjająco dla struktury rodziny.
    Ale wiesz, że 99% argumentów wygląda tak, iż to wszystko są metafory, porównania i że wcale nie chodzi o to, by brać krzyż i łazić z drewnem, ale aby iść ścieżką którą pokazał, a "krzyż" to problemy, przeciwności, los itd. Gdyby tak na poważnie interpretować np. stary testament to jest to większy hardkor niż koran

Co ciekawe jeśli przekazy są prawdziwe (bo biblia to zlepek jak wikipedia, więc jej wiarygodność jest znikoma) - to na pewno współczesny kościół by poszedł w płomienie (mieli być ubodzy i pokorni, a jak jest każdy widzi). A tak można by godzinami wymieniać przeinaczenia.

Sezonowiec
    no zgadza się, chciałem tu bardziej odnieść się do pytania postu Mawashiego.

1#Mit pierwszy: „Tiomersal to śmierć, szczepionki to ludobójstwo”

Jestem daleki od wierzenia w jakis spisek szczególnie, ze jestem po lekturze Bloga Ojciec o szczepionkach .Dotarłem do nowych badań gdzie wykazuję się , że j metylortec i etylortec jest toksyczna tylko sa rozne mechanizmy wydalania. Otoz nasz organizm potrafi wydalac rtec poprzez uklad pokarmowy ale niekoniecznie po podania dozylnym. Niestety podobnie jest z aluminium i problemem jest mala waga niemowlakow ktore sa poddawane duzej dawce srodka.

Załaczam link do badań. Bardzo możliwe, że przez przepuszczalnosc przez blony komorkowe i przekroczenie bariery krew mozg moga miec wplyw w przyszlosc na parkinsona, lub alzheimera ale nie sa w stanie tego jednozczanie stwierdzic. Jedno z badan ktorego szukalem na pubmedzie nie jest dostepne a jest w pewnej platnej publikacji.

James et al. [52] examined cultured neuroblastoma and glioblastoma cells and found that TM-induced cytotoxicity was associated with depletion of intracellular GSH in both cell lines. Pretreatment with 100 μM GSH ethyl ester or NAC resulted in a significant increase in intracellular GSH in both cell types and prevented TM cytotoxicity. The authors went on to suggest that GSH or NAC could be considered as a possible adjunct therapy to individuals still receiving TM-containing vaccinations to prevent cytotoxicity from TM.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3774468/

2# Diety oczyszczajace. Nie jestem fanem zieby i nie wierze w to jego szarlatanstwo jednak Dieta Ewy Dabrowskiej wydaje sie interesujaca. Wspominales o zlym wplywie Diet Gersona.

Dabrowska jednak wspomina, ze na sporym deficycie kalorycznym organizm sam sie konsumuje.. W sensie zjada zle komorki. Nie wiem czy da sie to jakkolwiek sprawdzic. Jednak z tego co wspomina ma wiele sukcesow. Z tym ze zapewne leczyla przede wszystkim ludzi zapewne otylych i nie ruszajacych sie. Zastanawiam sie czy w krotkim terminie tak jak ona proponuje takie oczyszczenie nie moze byc jednak dobre? Nie wiem czy miales okazje zapoznac sie z jej propozycjami. Przy czym Pani na pewno nie dorabia sie takich pieniedzy jak Jerzy Zieba. Bo mozna powiedziec ze ceny jej wykladow sa po taniosci i robi to z pasji i wiary. Pani twierdzi ze jest sporo osob ktorym miala okazje pomoc.

Gwiezdna Gwardia
    No dobra, tylko https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3774468/ tu goście stwierdzają, że tiomersal wycofano i nic to nie dało, bo pozostał w szczepionkach na grypę! No litości! To niech się zdecydują, co jest szkodliwie, bo nie wierzę, że nagle szczepienia na grypę stały się tak ważne i często spotykane. Sami napisali, że to szczepienie na grypę jest REKOMENDOWANE, a rekomendowane, a wymuszone/nakazane/konieczne to dwa inne światy. Norma (Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) ) dotyczące rtęci wynosi 1.6 mcg/kg na tydzień (czyli tygodniowo można przyjąć 160 mcg przy wadze 100 kg). http://eur-lex.europa.eu/legal-conte...lex:32006R1881 Teraz nagle stwierdzają coraz więcej przypadku autyzmu, a w większości szczepionek nie stosuje się tiomersalu (i to od nastu lat!). No sorry, coś tu nie gra, ktoś ma problem z logiką. W jednym miejscu artykułu przytaczają przypadki sprzed pół wieku i dotyczące skórnego podawaniu tiomersalu (był taki preparat), a później wrzucają do jednego wora podawanie szczepionek kobietom w ciąży (czegokolwiek byś nie dał kobiecie w ciąży to jest to z reguły nie zalecane, kontrowersyjne, czasem niebezpieczne). Później piszą, że właściwie to tiomersalu nie wycofano, bo został w wielu szczepionkach, jasne... W Polsce naliczyłem tylko szczepionkę DTP https://szczepienia.gis.gov.pl/index...ia_obowiazkowe oraz https://pediatria.mp.pl/szczepieniao...raja-tiomersal A poza tym ze względu na inne dodatki takie jak
    wodorotlenek glinu, fosforan glinu, formaldehyd, siarczan neomycyny, fenoksyetanol
    najlepiej w ogóle nie szczepić. Zawsze "coś tam" siedzi. Na razie nikt nie dowiódł, iż milionowe części grama jakichkolwiek dodatków (może poza toksyną botulinową ) szkodzą. Nawet cyjanek ma wyższe dawki które mogą zaszkodzić człowiekowi, liczone w mg, nie w mcg.

Cytat Zamieszczone przez Cosapl Zobacz posta
    Jednak z tego co wspomina ma wiele sukcesow. Z tym ze zapewne leczyla przede wszystkim ludzi zapewne otylych i nie ruszajacych sie. Zastanawiam sie czy w krotkim terminie tak jak ona proponuje takie oczyszczenie nie moze byc jednak dobre?
    1. A kto się chwali porażkami? -.-
    2. 'leczyla przede wszystkim ludzi zapewne otylych i nie ruszajacych sie' - bingo, każda zmiana w jadłospisie dla nich przyniesie utratę wagi, a zwłaszcza taka drastyczna...
    3. Oczyszczanie z czego? -.-
    - 25 % w Bulkpowders: http://referme.to/30o9z5o

Uprawnienia umieszczania postów