Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Progres ciężaru w serii czy stały ciężar? DUP

Progres ciężaru w serii czy stały ciężar? DUP

Cześć, szukam nowego treningu po 5x5, który siadł mi bardzo dobrze. Trafiłem na różne tematy związane z periodyzacją liniową, dziennie falującą itd. Znalazłem taki trening:

http://www.jmaxfitness.com/blog/dail...periodization/

Teraz pytanie, tutaj i w wielu innych treningach nie ma progresji ciężaru w serii, tylko robi się jednym ciężarem 5 serii. W treningu powyżej jest przynajmniej podany % 1RM, ale w innych trzeba jeden ciężar tak dobrać żeby RPE było na poziomie 9. Jaki jest plusy/minusy progresji vs stały ciężar (w serii)? Co sądzicie o DUP i konkretnie treningu powyżej?

Pozdrawiam

2. Szukasz odpowiedniej odżywki?

Sezonowiec
    Nie wyobrażam sobie dobierania ciężarów w odniesieniu do RPE, bo niby co miałbym brać pod uwagę.
    Oceniać samopoczucie czy mierzyć tętno, ciśnienie i pobór tlenu, dla mnie za trudne.

Jaki jest plusy/minusy progresji vs stały ciężar (w serii)?
    Nie można jednoznacznie odpowiedzieć co lepsze, przy stałym ciężarze większa objętość a przy progresji można
    pójść w intensywność i ostatnią serie zrobić cięższą.
    Wszystko zależy od treningu i od wyznaczonego celu.

A ten trening ok?

Sam jeszcze nie trenowałem w odniesieniu do RPE ale ja bym mierzył zmęczenie w ostatniej serii danego ćwiczenia, jeśli ostatnie powtórzenie zrobiłem ledwo, wyszarpałem ostatkiem sił to 10, jak poszło ale 2.5 w góre to max to 9, jak lżej to niżej itd. Nie wiem czy to jest dobre podejście, też bym wolał mieć podany % ale to podobno się różnie sprawdza, są jakieś badanania.

Uprawnienia umieszczania postów