Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 29

Wątek: zbijanie sadła - jak zrobić żeby się nie narobić

zbijanie sadła - jak zrobić żeby się nie narobić

Treningi ostatnio przebiegają u mnie dobrze, jest progres siłowy, problem w tym, że sadła niestety za dużo.

Zaczyna być ciężko przy rzeczach wydolnościowych, bieganie mocno męczy łydki, ogólnie jestem trochę zbyt ociężały. Obecnie zbliżam się do 110kg przy wzroście 173cm.

Priorytetem treningowym jest siła i nie wchodzi w grę żadna "redukcja" typu kulturystycznego. Jednak sadło nie dźwiga ciężarów i chciałbym zbić parę % tłuszczu w dłuższym horyzoncie czasowym.

Będę wdzięczny za porady i sugestie z kategorii dodatkowej aktywności/diety/supementacji które pomogą nieco poprawić kompozycję ciała.

Warunki startowe:

1) Trening siłowy jest na pierwszym miejscu i nie może ucierpieć
    2) Nie spieszy mi się - będę zadowolony z powolnej poprawy kompozycji w skali miesięcy, pół roku, roku
    3) W grę nie wchodzą androgeny i twarde spalacze typu clen
    4) Sporo masy mięśniowej jako zasób metaboliczny
    5) Mogę manipulować czasem/skladem posiłków, cardio i suplementacją czy jakiekolwiek inne voodoo przyjdzie Wam do głowy
    6) Celem jest ok 15% sadła; nie potrzebuję mieć żył na jajach i formy startowej sylwetkowca

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    A jak jesz i w ogóle ile uwagi przykładasz do diety?

Szeroko pojęte "wyczyszczenie michy" powinno trochę pomóc.

Gwiezdna Gwardia
    Żyły na wierzchu nie przeszkadzają w sile.

Na początek dałbym marsze i marszo-biegi 2x w tygodniu (30-40 min.), 2x interwał po siłówce.

KCAL niewielki deficyt.

Krótsza droga: T3 50 mcg/d, efka 60 mg dziennie, koffa 300-500 mg dziennie, 400 mg test e4d, 100 mg masteron e2d, 100 mg tren e2d - ale nie polecam.

Obecnie trenuję 4x w tygodniu góra/dół pn-wt-czw-pt
    w seriach roboczych przerzucam ~40 ton tygodniowo
    biegam 1-2 w tygodniu po 3km

A jak jesz i w ogóle ile uwagi przykładasz do diety?

Szeroko pojęte "wyczyszczenie michy" powinno trochę pomóc.
    ostatnio odżywianie było bardzo złe (żelki, ciasto, czekolada co drugi dzień obok zwykłych posiłków) - cały czas do roboty przynoszą cholera słodycze, mama miała imieniny, same nieszczęścia

jak nie wpadnie nic nieprzewidywanego to odżywianie wygląda tak:
    - śniadanie kubeł twarogu 500g
    - solidny przedtreningowy - węgle, tłuszcz, białko (makaron/ryż ze świnią zwykle)
    - po treningu 3 miarki białka w prochu i ~500kcal z węgli prostych (typu tabliczka czekolady)
    - solidny potreningowy - węgle, tłuszcz, białko (makaron/ryż ze świnią znów)

pilnuję żeby dziennie wychodziło 200-250g białka, reszty makro nie liczyłem

tak to wygląda w wersji minimum, jak nie wpadną po drodze inne głupoty; a zwykle wpadały
    cukier po treningu - potrzebny zarówno dla regeneracji, jak i dla apetytu, inaczej męczę się z posiłkiem potreningowym niemiłosiernie. próbowałem bez cukru ale wówczas regeneracja siada i bóle potreningowe utrzymują się dłużej.

Żyły na wierzchu nie przeszkadzają w sile.

Na początek dałbym marsze i marszo-biegi 2x w tygodniu (30-40 min.), 2x interwał po siłówce.

KCAL niewielki deficyt.

Krótsza droga: T3 50 mcg/d, efka 60 mg dziennie, koffa 300-500 mg dziennie, 400 mg test e4d, 100 mg masteron e2d, 100 mg tren e2d - ale nie polecam.
    Jak mówiłem farmakologia mnie nie interesuje; nawet z kofeiną będę ostrożny bo jakość snu nie jest idealna, często budzę się w nocy i długo zasypiam.

Co do interwałów - jak to widzisz? Po treningu dołu czy góry? Ostrożne interwały typu rowerek ze zmianą tempa? Zestawy z ciężarem ciała? Jaki czas pracy w jednej sesji na początek?

Czytałem co pisałeś w podwieszonych - nie to że jestem leniwy. Mam jednak doświadczenie z interwałami - robiłem kompleksy sztangowe, zestawy z ciężarem ciała i nawet trochę sprintów kiedyś; problem był taki, że od pewnego pułapu intensywności zaczynały wchodzić w drogę regeneracji po treningach siłowych

Zastanawiam się zatem nad właściwą objętością, rodzajem ćwiczeń i umiejscowieniem w czasie. Z jednej strony po siłówce jestem wyruchany i wymęczony (są też opinie, że interwał robiony z siłówką wywołuje sprzeczne adaptacje), z drugiej - robiąc interwał w dzień wolny tracę dzień regeneracji.

moze rotacja weglowodanami?

backloading po treningu? czy high w DT i low w DNT?

opcja trzecia, typu ładowania w weekend raczej nie wchodzi w grę; nie przeżyję tygodnia treningów bez węgli

A patrz, że on jeszcze żyje, przerzuca pewnie nie mniej:
    Brian Alsruhe

Ale według mnie to zminimalizować te słodycze, ciasta, teraz lody [to największy ból] i będzie powoli iść ku dobremu.

Sztywny Pal Azji
    Ale według mnie to zminimalizować te słodycze, ciasta, teraz lody [to największy ból] i będzie powoli iść ku dobremu.
    "Wiśta wio łatwo powiedzieć" , wspomniał że w pracy mówią "się panowie częstują"

To się da zrobić bez problemu - nie chcę tylko rezygnować z potreningowego cukru, bo czuję, że jest potrzebny

Brianowi nic złego się nie dzieje, tyle że on kłuje dupę - to sporo zmienia w kwestii poziomu tkanki tłuszczowej i utrzymywania mięśni/siły na deficycie kalorycznym

Sztywny Pal Azji
    Harald ale innej drogi jak deficyt nie ma. Łączę się w bólu bo jestem uzależniony od słodkiego i nawet smalec muszę pojeść czekoladą. Dużo interwałów czy aerobów to trochę błędne koło, to musi współgrać z jedzeniem.

12. Wybierz suplementy dla siebie

Cytat Zamieszczone przez HaraldBluetooth Zobacz posta
    backloading po treningu? czy high w DT i low w DNT?

opcja trzecia, typu ładowania w weekend raczej nie wchodzi w grę; nie przeżyję tygodnia treningów bez węgli
    moze nawet 2 w 1 - w dt wegle ladowac po, a w dnt low carb.

Zwierzokoks Awatar Huskyman
    Cytat Zamieszczone przez HaraldBluetooth Zobacz posta
    Obecnie zbliżam się do 110kg przy wzroście 173cm.
    Po przeczytaniu tego pomyslalem "o kurwa " , mam tyle samo wzrostu ale 40kg mniej...

A co do tematu to ja nie widze innej drogi bez wywalenia calego syfu typu słodycze, w miare systematycznego liczenia tego ile sie je i deficytu kalorycznego. Im wiecej bedziesz tych słodkosci jadl tym trudniej z nich bedzie zrezygnowac

Deficytu nie potrzebujesz przy tak ciężkim dźwiganiu. okolice bilansu zerowego będą aż nadto wystarczające byś zmieniał powoli kompozycję składu ciała

wywal syf z żarcia i będzie git. do zejścia do 15% bf na pewno wystarczy

jakość ma wielkie znaczenie jeśli masz tendencje do łapania smalcu.

jestem akurat w tym położeniu, tzn zbijać nie muszę ale jak trzymam żarcie 80/20% to mnie nie zawala smalcem. jak zjem za mało, waga i siła leci na ryj.
    Ostatnio edytowane przez KeNiO ; 01-06-17 o 07:54

Jaszczomp BF Awatar BzykuDG
    Dokładnie to co Husky pisze. Tu nie ma żadnej filozofii, nie trzeba nic kombinować. Twój aktualny sposób odżywiania jest tragiczny. Zwykła dieta zbilansowana z ujemnym bilansem i tyle.

Sztywny Pal Azji Awatar BESTIA12345
    Ja proponuję ładowanie po treningu ewentualnie możesz i dac węgli trochę przed po prostu dni z wysokimi węglami i niskimi.

Fajnie to wpływa na insulinę która przy twoim sposobie jedzenia nasycone tłuszcze, złożone proste węgle ma się słabo.
    “Każdy człowiek umiera, nie każdy naprawdę żyje.“ William Wallace

Uprawnienia umieszczania postów