Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Siarczan magnezu a regeneracja

Siarczan magnezu a regeneracja

Chciałbym zasięgnąć opinii kogoś, kto może stosował albo posiada wiarygodne źródła w tym temacie. Czytałem artykuł Christiana Tibudibu na T-Nation w którym twierdzi, że kąpiele w roztworze siarczanu magnezu wspomagają regenerację potreningową. Znajdzie się ktoś z wyrobioną opinią na ten temat?

2. Szukasz odpowiedniej odżywki?

Również czytałem na ten temat, bodajże w którejś książce o bieganiu, w celu wspomagania potreningowego, ale niestety tego nie przetestowałem na własnym organizmie. Kąpałem się tylko w soli bocheńskiej i tej z SALCO.
    Chętnie poznam opinie osób, które próbowały.

Poczciwy dzik
    Używałem dawno temu wszyscy trenerzy mi polecali a czy działało to do końca nie wiem bo i tak ciągle byłem zjechany. Magnez wchłania się ponoć lepiej przez skórę. Podobno ciężko przedawkować ale liczy się równowaga magnez - potas i tu trzeba uważać mnie po magnezie bez potasu skurcze atakowały totalnie już lepiej było bez jednego i drugiego ale trochę inny charakter wysiłku. I jeszcze ta siarka do zastanowienia bo nie mam pojęcia ile trzeba i czy nie będzie za dużo.

Poczciwy dzik
    Tak wyjechałem z tą siarką ale na pewno nie zaszkodzi. Pamiętam że na zgrupowaniach wyganiali nas na kąpiele siarkowe i to z tego co pamiętam działało dobrze ale cuchnęło strasznie więc tej siary musiało być więcej. Skuteczność siarczanu magnezu na pewno mniejsza. Może warte zainteresowania te kąpiele siarkowe ale nie mam pojęcia czy są preparaty do zdobycia bo chodziliśmy do jakiś sanatoriów.

Uprawnienia umieszczania postów