Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Miażdżyca - przyczyny.

Sztywny Pal Azji

Miażdżyca - przyczyny.

Prawdą objawioną wśród dietetyków jest "fakt" (aksjomat?) cholesterol i tłuszcze zwierzęce powodują miażdżyce.
    Gdy tym czasem nauka (nie dietetyka) widzi to inaczej:
    http://www.phmd.pl/fulltxthtml.php?ICID=917639
    "Do powstawania i rozwoju tej choroby przyczyniają się m.in. hipercholesterolemia*, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, nieprawidłowa dieta oraz styl życia, m.in. mała aktywność fizyczna czy stres [43]. Ponadto dowiedziono, że na prze*bieg miażdżycy wpływa również czynnik infekcyjny, jakim jest Chlamydophyla pneumoniae [26]. U większości osób z miażdżycą wykazano obecność tych bakterii w komórkach mięśni gładkich tętnic i ogniskach miażdżycowych, a we krwi przeciwciała anty-Chlamydophyla pneumoniae, które także rejestruje się w makrofagach [4,15,26]. Wykazano, że rozwój miażdżycy, w tym objawy miejscowego zapale*nia, rozpoczyna się w wyniku aktywacji i dysfunkcji ko*mórek śródbłonka naczyń, co prowadzi do adhezji leuko*cytów i płytek krwi oraz uszkodzenia nabłonka naczyń krwionośnych, a także do wzrostu przepuszczalności na*czyń dla komponentów lipidowych, głównie frakcji LDL (low density lipoproteins)"

*hipercholesterolemia ma podłoże genetyczne, nie jest związana z odżywianiem.

2. Szukasz odpowiedniej odżywki?

Zwierzokoks Awatar prosekto
    dobry artykul propsy
    "Triumf to mój bóg."

Sztywny Pal Azji
    Czynnik infekcyjny (tak bakteria) to własnie stany zapalne.
    A jak ktoś chce się pośmiać to
    http://audycje.tokfm.pl/podcast/Oliw...-Krygier/47752
    Profesunio - związany z kampanią marketingową http://www.pokochajolejrzepakowy.eu/ wygaduje cuda na temat cholesterolu i tłuszczy zwierzęcych i jako to rzepakowy cudowny i w ogóle) Wiedza z lat 60 zeszłego wieku.
    A potem jest audycja jaka to margaryna jest super a masło to syf - nie wytrzymałem do końca

Cytat Zamieszczone przez malcerzv4 Zobacz posta
    Czynnik infekcyjny (tak bakteria) to własnie stany zapalne.
    A jak ktoś chce się pośmiać to
    http://audycje.tokfm.pl/podcast/Oliw...-Krygier/47752
    Profesunio - związany z kampanią marketingową http://www.pokochajolejrzepakowy.eu/ wygaduje cuda na temat cholesterolu i tłuszczy zwierzęcych i jako to rzepakowy cudowny i w ogóle) Wiedza z lat 60 zeszłego wieku.
    A potem jest audycja jaka to margaryna jest super a masło to syf - nie wytrzymałem do końca
    tak jak "naukowcy" robicy kariery i majatki na dotacjach z przmyeslu holkaustu za wypisywanie jak to narody Europy środkowo -wschodniej gnebily Żydow, tak samo ww. profesor o rzepaku. "nie ma takiej bramy ktorej nie przeszedbly osiol obladowany zlotem"
    "Triumf to mój bóg."

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Ja używam w domu rzepaku zimno tłoczonego, oliwy extra vergine, masła klarowanego i zwykłego i czasem smalcu. Wszystkiego po trochu.

Umre?

Cytat Zamieszczone przez Mawashi Zobacz posta
    Ja używam w domu rzepaku zimno tłoczonego, oliwy extra vergine, masła klarowanego i zwykłego i czasem smalcu. Wszystkiego po trochu.

Umre?
    nie, ale Twoja jakosc zycia i zdrowia bylaby dokladnie taka sama jesli bys nie uzywal oleju rzepakowego, wbrew temu co chce nam wmowic przemysl za pomoca sprzedajnych pseudonaukowcow
    Ostatnio edytowane przez prosekto ; 12-04-17 o 11:14
    "Triumf to mój bóg."

Sztywny Pal Azji
    Umre?
    Nie chciałbym cię martwić... ale TAK. Umrzesz.

Cytat Zamieszczone przez malcerzv4 Zobacz posta
    Nie chciałbym cię martwić... ale TAK. Umrzesz.
    o kurwa ...

Ścięgno sarny

Umre?
    Mój kolega mieszkał naprzeciwko cmentarza. Potem jadł tak jak Ty i teraz mieszka naprzeciwko domu.

Cytat Zamieszczone przez Paz Zobacz posta
    Mój kolega mieszkał naprzeciwko cmentarza. Potem jadł tak jak Ty i teraz mieszka naprzeciwko domu.
    Wiesz może, czy mieszał węgle z białkiem i tłuszczami w jednym posiłku? Bo ja tak i trochę się boję. Do tego gluten ...

uahahahahahahahha. grubo. propsy za poczucie humoru
    "Triumf to mój bóg."

Uprawnienia umieszczania postów