Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 166 do 180 z 218

Wątek: YOUTUBE i inne - WARTOŚCIOWE MATERIAŁY

Zwierzokoks Awatar Huskyman
    Pomimo, że codziennie jem kurczaka ( innych mięs nie jadam ) zrezygnować z niego nie byłoby problemu. Gorzej wlasnie z nabiałem, ser biały, kefir, jogurt naturalny, odzywka wpc czy jaja to stałe element mojej diety. Film dał mi troche do myślenia, głownie zainteresował mnie fragment u tego badającego nocne wzwody a tak na serio to jak uzupelnić białko nie chcąc jeść strączków czy soi na diecie wegańskiej? Chyba się nie da u osoby aktywnej fizycznie.

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez Huskyman Zobacz posta
    Pomimo, że codziennie jem kurczaka ( innych mięs nie jadam ) zrezygnować z niego nie byłoby problemu. Gorzej wlasnie z nabiałem, ser biały, kefir, jogurt naturalny, odzywka wpc czy jaja to stałe element mojej diety. Film dał mi troche do myślenia, głownie zainteresował mnie fragment u tego badającego nocne wzwody a tak na serio to jak uzupelnić białko nie chcąc jeść strączków czy soi na diecie wegańskiej? Chyba się nie da u osoby aktywnej fizycznie.
    Pytanie czemu nie jesc tej soji w formie tofu albo straczkow
    Ostatnio edytowane przez siwy800 ; 12-10-19 o 20:48

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez rysiokoks Zobacz posta
    czyli tyle co ja mniej więcej dziennie.

To jak wygląda twoje żywienie?

Powiem szczerze, że chętnie bym zredukował ilość mięsa do absolutnego minimum, ale żeby jednocześnie rozegrać to tak, abym nie chodził głodny i żeby sylwetka na tym nie traciła.

Oszukiwanki, typu smażenie hamburgerów z fasoli, nasion i tektury raczej mnie nie interesuje, tylko poważne podejście.

Nabiał całkowicie odstawiłem już jakiś czas temu, tak samo wszelkie odżywki białkowe bo tylko pogarszała mi się od nich cera.
    Mam 1.8 g białka na masę ciała. High carb,.
    Śniadanie: 3 razy w tygodniu owsianka z twarogiem/jogurtem i odżywka, owocami jagodowymi mrożonymi i orzechami. 2 razy chleb żytni z twarożkiem i warzywami. Raz sałatka z kaszy z kurczakiem i raz jajka.
    Na obiad i kolację jem to samo, bo nie mam czasu gotować. I tam jest dwa razy mieso, dwa razy ryba, dwa razy tofu (raz z pesto, raz do pad thai), raz soczewica. Wszystko w towarzystwie kasz i warzyw w dużych ilościach.
    Mam jeszcze przekaski na slodko w stylu ryż na mleku z odzywka,owocami i masłem orzechowym/ skyr z owocami i orzechami.

Sztywny Pal Azji
    A w ogóle to są przeciez odżywki nie z mleka, tylko z mieszanki bialek roślinnych, żeby aminogram się zgadzał. Jakbym miał wywalic nabiał, to bym jadł pewnie nieco mniej węgli, a nieco więcej orzechów i nasion.
    Mam teraz w diecie niby sporo strączków,ale np. nie mam fasoli i ciecierzycy, więc jest jeszcze przestrzen do redukcji mięsa.

Cytat Zamieszczone przez siwy800 Zobacz posta
    Mam 1.8 g białka na masę ciała. High carb,.
    Śniadanie: 3 razy w tygodniu owsianka z twarogiem/jogurtem i odżywka, owocami jagodowymi mrożonymi i orzechami. 2 razy chleb żytni z twarożkiem i warzywami. Raz sałatka z kaszy z kurczakiem i raz jajka.
    Na obiad i kolację jem to samo, bo nie mam czasu gotować. I tam jest dwa razy mieso, dwa razy ryba, dwa razy tofu (raz z pesto, raz do pad thai), raz soczewica. Wszystko w towarzystwie kasz i warzyw w dużych ilościach.
    Mam jeszcze przekaski na slodko w stylu ryż na mleku z odzywka,owocami i masłem orzechowym/ skyr z owocami i orzechami.
    nie podoba mi się to, tymbardziej, że nie mogę jeść nabiału

Sztywny Pal Azji
    nie podoba mi się to, tymbardziej, że nie mogę jeść nabiału
    Nabiał sie da wywalić, tylko trzeba strączki jeść. Ale owszem, nie jest to dieta "bagietka z szynką". Jest za to zdrowa i zbilansowana.

Przecież bagieta z szynka to tez zdrowe żarło jest bialko sa wegle przetworzone to i pompa bedzie cacy

Sztywny Pal Azji
    dokładnie, bagietka moczona w oliwie posypana solą - ktoś powie, że BE ?
    correlation doesn't imply causation

Cytat Zamieszczone przez siwy800 Zobacz posta
    Nabiał sie da wywalić, tylko trzeba strączki jeść. Ale owszem, nie jest to dieta "bagietka z szynką". Jest za to zdrowa i zbilansowana.
    strączków nie mogę bo wzdęcie i gazy.

Produkty, po których czuje się chujowo, ciężko, bulgoty w brzuchu, pierdy itd.:
    - strączkowe
    - produkty ziarniste o dużej zawartości błonnika
    - pieczywo razowe
    - ryż każdy inny niż biały
    - makaron każdy
    - tłuste mięsa
    - czerwone mięsa
    - jajka, gruszki
    - nabiał, wszystkie przetwory mleczne
    - jabłka, papryka, ogórek, cebula (jakbym zjadł pół surowej cebuli to bym chyba pierdział 2 dni, a smród jak z rynsztoku)
    - tłuszcz, praktycznie po każdym jest chujowo, oliwa, olej rzepakowy, masło orzechowe, mct, smalec
    ... pewnie jeszcze coś by się znalazło

Produkty, po których czuje się dobrze i nic mi nie dolega:
    - kanapki, wrapy i frytki z mcdonalda (serio)
    - pizza (kurwa serio)
    - słodycze + przetwory z owoców, dżemy, marmolada, szejki itd.
    - słodkie bułki, pączki, drożdżówki, ciasta
    - chleb pszenny, zwykły
    - owoce inne niż jabłka i gruszki
    - biały ryż
    - ziemniaki (tylko gotowane, pieczone już nie)
    - chude, duszone mięso w małych porcjach (do 200g) - w sumie tylko cycki z kury i indyka
    - ryba duszona, na parze, pieczona

Zapytam serio... ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem? Da się to jakoś racjonalnie wyjaśnić?
    Ostatnio edytowane przez rysiokoks ; 15-10-19 o 18:03

Jaszczomp BF Awatar Poki
    Na sfd jest taki gość Genius co ma dziennik i podobne aberacje żywieniowe.
    ....:::: HeaVeN....HeaVeN'S BoDieS..WhIrL ArOunD Me..MakE Me WoNdeR::::....

- strączkowe
    - pieczywo razowe
    - makaron każdy
    - tłuste mięsa
    - czerwone mięsa
    - jajka, gruszki
    - jabłka, papryka, ogórek, cebula (jakbym zjadł pół surowej cebuli to bym chyba pierdział 2 dni, a smród jak z rynsztoku)
    - tłuszcz, praktycznie po każdym jest chujowo, oliwa, olej rzepakowy, masło orzechowe, mct, smalec

- pizza (kurwa serio)
    - chleb pszenny, zwykły
    - biały ryż
    - chude, duszone mięso w małych porcjach (do 200g) - w sumie tylko cycki z kury i indyka

Zapytam serio... ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem? Da się to jakoś racjonalnie wyjaśnić?
    Chyba pierwszy raz się zgodzę z Ryszardem, mam tak samo.

Ogólnie, jak cierpię na zjd, tak im bardziej przetworzone żarcie, tym się lepiej czuję na kichach. Pomijam inne aspekty, bo to oczywiste, że takie żarcie szkodzi.

Sztywny Pal Azji

- strączkowe
    - pieczywo razowe
    - makaron każdy
    - tłuste mięsa
    - czerwone mięsa
    - jajka, gruszki

- pizza (kurwa serio)
    - chleb pszenny, zwykły
    - biały ryż

FODMAP? Dietetyk by coś poradzil. Tylko taki prawdziwy, nie Mauricz.
    Jest jeszcze kwestia adaptacji, powoli wprowadzasz produkt małymi porcjami. I odstaw alkohol to lepiej będziesz trawił wszystko.
    Ostatnio edytowane przez siwy800 ; 16-10-19 o 12:57

Sztywny Pal Azji
    Ale ta lista wydaje się dziwna. Tłuszcze złe, ale pizza, frytki i kanapki za maca działają? Tak samo ciasta. Albo czerwone mięso złe a kanapki z maka ok?

Diagnoza: Alergia na lewackie zdrowe jedzenie.

Przetworzone żarcie jest paradoksalnie lżej strawne, niż nieprzetworzone, stąd problemy.

Jaszczomp BF Awatar BzykuDG
    Oczywiście. Jak przez tydzień jadłem syf na wakacjach zero problemów. Przy czystym żarciu zawsze jakieś wzdęcie.
    Dlatego dla osób z problemami gastro lepszy jest chleb pszenny, już jakieś wieloziarniste razowe itd.

Uprawnienia umieszczania postów