Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: ból w odcinku lędźwiowym/prostownikach

ból w odcinku lędźwiowym/prostownikach

Mam problem z dolnym odcinkiem pleców.
    Kiedy choruje (kilka dni w łóżku), to odczuwam ból w dole kręgosłupa. Jest on nieprzyjemny, ale do wytrzymania. Nie zwracałem na to uwagi, bo zawsze sam przechodził.
    Teraz chorowalem 3 dni przez co dużo spałem i ogólnie leżałem w łóżku. W nocy zaczęły mnie mocno boleć plecy i ciągnęło się aż do dwugłowych. Ból ciężki do zniesienia, żadna pozycja (leżenie na podłodze z nogami ugiętymi na kanapie) nie przynosi ulgi. Jedynie ciepłe okłady i masaże (fotel z funkcją masażu) przynoszą ulgę, ale tylko tymczasową i nie całkowitą (nadal nie mogę się schylić, ale już nie boli przy siedzeniu/staniu).
    Co ciekawe, chciałem to rozruszać i po 10 min skakanki ból przeszedł całkowicie, zrobiłem lekki trening, a potem ból powrócił.
    Rolowałem na rollerze, używam maści przeciwzapalnych - tez chwilowa, mala poprawa.

Trenuję 2x na siłowni, 2-3x w tyg boks. Mam jeden trening gdzie są mocne ciągi, ale ból powstał po 4 dniach od jakiejkolwiek aktywności fizycznej (w poniedzialek mialem ostatni trening boksu, a zaczęło mnie boleć z piątku na sobotę).
    Co to może byc?

2. Szukasz odpowiedniej odżywki?

Gwiezdna Gwardia
    Przepuklina, ucisk na nerw, dyskopatia, rwa czy jak to opisza. Zrób rtg, rezonans, tomografie, idź do fizjo. Kiedyś podobne rzeczy leczylem parę miesięcy, lekarze tylko "podejrzewali" i sugerowali. Nic konkretnego nie dali zabiegi różnorakie, leki pomagały na chwilę, w końcu samo przeszlo. Znam też odwrotne przypadki gdy gość odrzucony na komisji do skakania (pow-des.) : z powodu wyniku tomografii czy rtg z powodzeniem robi ciągi, Siady i wiosła mimo diagnozy przepukliny.

Knife, dzięki za odpowiedź.

Wczoraj w nocy znów mnie plecy mocno bolały, wziąłem 1 tabs nurofen forte (400mg ibuprofenu), po kilkunastu minutach przestało boleć, dziś też wszystko ok, dopiero teraz czuję delikatną sztywność.
    Udało mi się dziś dostać do ortopedy (luxmed-kwestia szczęścia, takie kolejki ;/) i stwierdził, że wszystko jest ok. Może to być jakiś ból od 'korzonków', kazał ten tydzień delikatnie poćwiczyć, z 2 dni pobrać ibuprofen i tyle .
    Dałem mu też zdjęcia rentegnowe z 2015 r., z opisem, i nie stwierdził, żeby to jakkolwiek mogło być powiązane. Także temat na razie nieaktualny

Moderator: uderzane Awatar mkd
    U mnie na rtg nie było nic widać, dopiero na rezonansie pokazała się przepuklina krążka międzykręgowego - przyczyna taka, że na rtg niezbyt wyraźnie widać tkanki miękkie

Mi pomogło włączenie w trening zajęć typu pilates/zdrowy kręgosłup, dzięki temu plus mocne siady i ciągi (z rozsądnym ciężarem, żeby robić technicznie) właściwie nie mam dolegliwości, choć wielkość przepukliny kwalifikowała mnie do operacji.

Podsumowując, na Twoim miejscu zrobiłbym dokładniejszą diagnostykę.

Uprawnienia umieszczania postów