Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Czy nadmiar białka jest zły? Białko a rekompozycja.

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
    Ścięgno sarny

Czy nadmiar białka jest zły? Białko a rekompozycja.

Hej, poszukuje jakichś badań o negatywnych skutkach przyjmowania dużej ilości białka(+3-4g). Ostatnimi czasy zagłębiam się w tematy rekompozycji i znalazłem kilka publikacji na ten temat. Ta na przykład z 2015 roku mówi o wpływie białka podawanego w wysokiej ilości(>4g) na kompozycję ciała wytrenowanych ludzi:
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4617900/
    Problem w tym, że przyjęło się ogólnie, iż wszystko powyżej 3g/kg masy ciała lub 35% kaloryczności diety, negatywnie wpływa na nasze ciało np nerki czy rzekome "zakwaszenie organizmu". Rozmawiałem jednak z jedną osobą na ten temat i gość zdziwiony spytał mnie, "co ma białko do nerek?". Po dalszej rozmowie mówił, iż w jego rękach były dwie publikacje na ten temat i nie ma absolutnie żadnego dowodu na szkodliwość białka, nawet w dużej ilości przez dłuższy czas(jedno badanie było prowadzone dwa badania - nie mam do niego linku).
    Chciałbym coś takiego zacząć praktykować, a jeśli będzie skuteczne - też jakoś promować, ale chciałbym wcześniej sprawdzić bezpieczeństwo tej metody. Czy jest ktoś tutaj powiedzieć mi coś więcej na ten temat? Badania? Informacje?

2. Szukasz odpowiedniej odżywki?

Formę się robi na bombie/bez bomby przy 2g/kg. Większości wystarczy jeszcze mniej. Po co kombinować?

Jacek chyba coś nagrywał
    chyba było coś jeszcze prócz tego https://www.youtube.com/watch?v=LI5OXSkRwqA

Od siebie dodam, bo na świeżo, ze jestem na redu i miałem przez dlugi czas okolo 3.2g/kg i jak zmniejszyłem do około 2.5g/kg zrobiłem progress. Brzuch sie bardzo poprawil, nogi.
    -25% NA ZAMÓWIENIE BULKPOWDERS - http://referme.to/LNir1ao

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez draqo Zobacz posta
    Od siebie dodam, bo na świeżo, ze jestem na redu i miałem przez dlugi czas okolo 3.2g/kg i jak zmniejszyłem do około 2.5g/kg zrobiłem progress. Brzuch sie bardzo poprawil, nogi.
    no jakby nie patrzec uciales kcal, wiec cos sie ruszylo

Cytat Zamieszczone przez tommy Zobacz posta
    no jakby nie patrzec uciales kcal, wiec cos sie ruszylo
    Ta, dodatkowo 50g wegli i 50g fatu
    -25% NA ZAMÓWIENIE BULKPOWDERS - http://referme.to/LNir1ao

Jaszczomp BF Awatar BzykuDG
    A ja czy to masa czy redukcja lecę cały czas od 1,5 roku 240-265g zwierzęcego (łącznie z prochem) + roślinne, którego nie liczę przy wadze 80-85kg i forma git.

Ścięgno sarny
    Ja właśnie całe życie szedłem za radami w stylu "tyle nie trzeba, wystarczy 1,5-1,6g/kg" i stwierdzam, że to był błąd. Progress widzę o wiele wolniejszy niż u innych, trudno mi się zregenerować(potrafię np przez 4-6 tygodni stać z cieżarami w miejscu gdy stosuje izokaloryczną dietę), a w trakcie redukcji bardzo odczuwam spadki siły. Myślałem, że to taki gen(jestem skrajnym ektomorfikiem, mam genetycznie b. wąskie stawy i w efekcie, całe życie niską wagę przy wysokim wzroście), ale teraz łączę fakty i wydaje mi się, że po prostu moja dieta była zbyt uboga w białko. Progress życia zaliczyłem jak sumiennie jadłem +4000kcal i co najmniej 2g/kg zwierzęcego. Wtedy zakładałem, iż to przez wysoką jak dla mnie kalorykę(co też pewnie się do tego przyczyniło).
    Zamierzam teraz na redukcji jeść +2,5-3g i zobaczyć jak to się odbije na sile, a potem spróbować masówkę na wysokim białku i zobaczyć jaka różnica w budowie siły/masy.

Cytat Zamieszczone przez Paz Zobacz posta
    Hej, poszukuje jakichś badań o negatywnych skutkach przyjmowania dużej ilości białka(+3-4g). Ostatnimi czasy zagłębiam się w tematy rekompozycji i znalazłem kilka publikacji na ten temat. Ta na przykład z 2015 roku mówi o wpływie białka podawanego w wysokiej ilości(>4g) na kompozycję ciała wytrenowanych ludzi:
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4617900/
    Problem w tym, że przyjęło się ogólnie, iż wszystko powyżej 3g/kg masy ciała lub 35% kaloryczności diety, negatywnie wpływa na nasze ciało np nerki czy rzekome "zakwaszenie organizmu". Rozmawiałem jednak z jedną osobą na ten temat i gość zdziwiony spytał mnie, "co ma białko do nerek?". Po dalszej rozmowie mówił, iż w jego rękach były dwie publikacje na ten temat i nie ma absolutnie żadnego dowodu na szkodliwość białka, nawet w dużej ilości przez dłuższy czas(jedno badanie było prowadzone dwa badania - nie mam do niego linku).
    Chciałbym coś takiego zacząć praktykować, a jeśli będzie skuteczne - też jakoś promować, ale chciałbym wcześniej sprawdzić bezpieczeństwo tej metody. Czy jest ktoś tutaj powiedzieć mi coś więcej na ten temat? Badania? Informacje?
    Poszukaj publikacje gościa co się zwie Jose Antonio ;]

Uprawnienia umieszczania postów