Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Trening - konsultacje

Question Trening - konsultacje

Witajcie,

słowem wstępu powiem, że cieszę się widząc co niektóre osoby na tym forum. Byliście tutaj 10 lat temu, jesteście i dzisiaj. Sam też tutaj dużo przebywałem i miło ten czas wspominam. Fajnie jest też widzieć nicki nowych osób, których jest sporo i które prowadzą fajne dzienniki!

Nowa skórka mi się nie podoba ale klimatu forum nie zmienia więc przyzwyczajam się.

Teraz konkrety. Potrzebuję konsultacji z Wami na temat treningu.
    Przedstawię założenia:
    1. Traktujmy, że trening ma być przygotowany pod nowicjusza.
    2. Główny cel, to adaptacja do wysiłku (przyzwyczajenie organizmu, zbudowanie bazy w postaci odpowiedniej wydolności itd.).
    3. Częstotliwość 3 lub 4 dni w tygodniu (przyjmijmy 4).

Jeżeli ktoś się nad tym zastanawia, to tak - plan ma być dla mnie

Priorytety, które dodatkowo należy uwzględnić i to, co na ten czas chcę osiągnąć:
    4. Poprawa ogólnego samopoczucia.
    5. Poprawa postwy ciała (zniwelowanie przygarbionej sylwetki).
    6. Pozbycie się bólu kolan (a raczej dyskomfortu w obrębie stawów kolanowych, prawdopodobnie wynikającego ze spędzania bardzo dużej ilości czasu przed ekranem komputera).

3 ostatnie punkty, to niewątpliwie konsekwencje mojego aktualnego trybu życia i zawodu jaki wykonuję. Myślę, że ich realizacja wynika bezpośrednio z realizacji punktu 2. Czas to zweryfikuje.

Chodzi mi o ogólny zarys planu. Ćwiczenia pomocnicze sobie dobiorę.
    Wyobrażam sobie coś pokroju:

Dzień #1:
    - Przysiad klasyczny 5-6 serii
    - Wyciskanie na ławce poziomej 5-6 serii
    - 1 ćwiczenie pomocnicze na łydki 4-5 serii
    - 2 ćwiczenia pomocnicze na triceps po 2-3 serie

Dzień #2:
    - Martwy ciąg klasyczny 5-6 serii
    - Wiosłowanie sztangielką 3-4 serie
    - Drążek 3-4 serie
    - 2 ćwiczenia pomocnicze na biceps po 2-3 serie

Dzień #3:
    - Przysiad przedni 4-5 serii
    - Wyciskanie na ławce skośnej (skos dodatni) sztangą lub sztangielkami 4-5 serii
    - 1 ćwiczenie pomocnicze na łydki 4-5 serii
    - 2 ćwiczenia pomocnicze na barki po 3-4 serie

Dzień #4:
    - Martwy ciąg rumuński 4-5 serii
    - Wiosłowanie sztangą 3-4 serie
    - 1 ćwiczenie pomocnicze na mięsień czworoboczny 3-4 serie
    - 1 ćwiczenie pomocnicze na biceps 3-4 serie

+ 4-5 serii 1 ćwiczenia na brzuch na koniec każdego treningu.

Teraz wątpliwości:
    1. Planuję zacząć od bardzo zaniżonych ciężarów w każdym boju i z tygodnia na tydzień dokładać 2.5kg lub 5kg lub 5kg przez jakiś czas i później 2.5kg.
    Podobnie w ćwiczenaich pomocniczych tylko z zachowaniem odpowiendich proporcji cięzaru. Tak by możliwie długo zapewnić sobie możliwość dokładania z tygodnia na tydzień.
    2. Zakres powtórzeń 8-12.
    3. Chciałbym jednym planem trenować przez około 3-4 miesiące a następnie w zależności od samopoczucia i rezultatów zdecydować o zmianie lub kontynuacji planu. A moze powinienem dopracować plan i trenować nim dopóki będzie on przynosił efekty?
    4. Początkowo serie bazowe będę wykonywał na stałym ciężarze a po 2-3 miesiącach przejdę na progresję z serii na serię dlatego, że zaczynając np. od 40-50kg myślę, że progresja nie do końca ma sens.
    5. Zastanawiam się nad dorzuceniem czegoś dynamicznego typu zarzut lub wyciskopodrzut ale nie wiem czy teraz czy dopiero za jakiś czas?

Co sądzicie o takiej koncepcji i jakie zmiany byście wprowadzili?
    Będę wdzięczny za każdy komentarz i konstruktywną krytykę. Szczególnie liczę na starą ekipę

Mam nadzieję, że za mocno nie przynudziłem i ktoś to przeczyta.
    Jeżeli wybrałem nieodpowiedni dział, to proszę o przeniesienie tematu.
    Dziękuję za zainteresowanie i życzę wam Wesołych Świąt!

Pozdrawiam,
    Mateusz

2. Szukasz odpowiedniej odżywki?

Hej Knife,

pewnie zrobię tak jak mówisz bo im więcej staram się nadrabiać merytorycznie, tym większe dostrzegam zaległości w tej kwestii. Ponadto muszę wykorzenić stare zasady i nawyki treningowe.

Uprawnienia umieszczania postów