Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Śniadanie B+T i brak wpływu na glikemię w ciągu dnia

Śniadanie B+T i brak wpływu na glikemię w ciągu dnia

LINK:

http://ajcn.nutrition.org/content/ea...35343.abstract

Damian Parol:

Śniadania białkowo-tłuszczowe mają wielu zwolenników i część z nich twierdzi, że przemawia za nimi twarda nauka - "kortyzol, insulina, te sprawy..."
    Nie przemawia.

Poniżej randomizowane badanie z udziałem osób z cukrzycą typu 2 z którego wynika, że wyłączenie węgli ze śniadanie nie ma wpływu na kontrolę glikemii w ciągu dnia.

"Ale ja się super czuję na śniadaniach tłuszczowych!"

Nie jest moją ambicją odwodzić kogoś od indywidualnych rozwiązań, które akurat mu pasują. Chcę przekazać, że (jak do tej pory) żadne obiektywne dane nie wskazują, że takie śniadania są z jakiegoś powody lepsze.
    Layne Norton:

Like I've been saying for years now, 'metabolic flexibility' research is DRASTICALLY misinterpreted and misrepresented. A new study demonstrates that withholding carbohydrate from breakfast had NO effect on overall daily blood glucose control. Moral of the story, control your daily carb/calorie intake and eat them when you want. I usually have more before and after training. Credit to Martin MacDonald for alerting me to this study.
    Ostatnio edytowane przez Eclipse21 ; 18-10-16 o 19:00

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    hehehe
    wracamy do owsianki na śniadnko

Turysta Awatar Matek eS
    Cytat Zamieszczone przez KeNiO Zobacz posta
    hehehe
    wracamy do owsianki na śniadnko
    haha dokładnie
    To wędrówka. Wędrówka daje szczęście, a nie jej cel.

Wyebane czy ma wplyw na cos czy nie. Ja sie lepiej czuje jak zjem fat niz wegle, a o to chodzi, o komfort
    -25% NA ZAMÓWIENIE BULKPOWDERS - http://referme.to/LNir1ao

Sztywny Pal Azji Awatar Cajmer
    Łi, też wole opierdolić B+T na śniadanie, dłużej jestem najedzony i mnie nie zamula. Po węglach do spania w sekundzie.

for me jeden chuj czy ww czy tłuszcze

jak chce by mnie tłuszcze zasyciły to jajecznica minimum z 8 jajców na dużej ilosci masał, inaczej bekne i za godzine moge żrec
    takze to pitolenie ze tłuszcz tak syci miedzy bajki mozna w,lozyc

Sztywny Pal Azji Awatar BESTIA12345
    Kontrole glikemi w ciagu dnia?
    A w ciagu 2-3 h po siadaniu?
    “Każdy człowiek umiera, nie każdy naprawdę żyje.“ William Wallace

Cytat Zamieszczone przez BESTIA12345 Zobacz posta
    Kontrole glikemi w ciagu dnia?
    A w ciagu 2-3 h po siadaniu?
    Glikemia po śniadaniu byłe znacznie niższa niż w grupie węglowodanowej.

Tak się zastanawiam jakie wnioski można wysunąć z tego badania oprócz tego że "w ciągu tygodnia jedzenia śniadania bez węglodowanów w grupie cukrzyków 2 nie było wpływu na glkemię na resztę dnia".

Jednak jak widać w badaniu dzienny Gmax był znacznie niższy niż w grupie węglowodanowej co może przecież z biegiem czasu przyczynić się do zwiększenia wrażliwości insulinowej i zmniejszenia skoków cukru w dłuższym okresie czasu - na pewno nie tydzień.
    Ostatnio edytowane przez rejli ; 18-10-16 o 21:04

Ja sie trzymam tego:ze insulina podniesiona po weglach obniża kortyzol ,kortyzol z rana jest mega potrzebny.

Ocenianie tez sposobu odzywiania po jednym badaniu zle świadczy o samym autorze stwierdzenia.

Sam sens ograniczania "produkcji" insuliny przez ogranicznie spozycia wegli w kilku posilkach plus kumulacja ich okolo treningu jest zawsze na plus.
    Dlaczego to jest tak usilnie utrudniane?
    Czy oni chca sie dowartosciowac pookazac ukazujac ze ktos cos robi nie tak?

Ps
    Grupa cukrzyków to jedno a banda zdrowych osiłkow to drugie .
    Ostatnio edytowane przez BESTIA12345 ; 18-10-16 o 21:17

Heh wbilem na jego face i nie wiem czy jest sens przytaczac cokolwiek co on pisze.

12. Wybierz suplementy dla siebie

i co takigo ma niby na fb co go dyskredytuje?

Sezonowiec Awatar michalorlik
    Pozwolę zacytować odpowiedz Tadeusza z fb na ten temat:

badanie jest ciekawe, ale dotyczy diabetyków. Gdybyśmy mieli przenosić wyniki badań z udziałem osób z cukrzycą na osoby zdrowe to dalej wierzylibyśmy, że cholesterol pokarmowy szkodzi (bo osobom z cukrzycą może szkodzić na co jest sporo dowodów, ale osobom zdrowym - już problemów nie czyni). Jesli chodzi o to badanie, to muszę poszukać pełnego tekstu by sprawdzić czy w ramach interwencji odjęto część węglowodanów ze śniadania czy też ją przesunięto na inne posiłki bo tego nie doczytałem, a to może mieć znaczenie dla interpretacji wyniku i jego przyczyn. Ciekawe jak miałoby się takie badanie do sytuacji w któej węglowodany zostają usunięte np. z obiadu lub kolacji ;-)

Warto wiedzieć, ze to nie jest jedyne badanie które dotyczy porównania skutków rożnej podazy węglowodanów w pierwszym posiłku. Dla mnie bardziej interesujące jest to badanie: http://www.tandfonline.com/doi/abs/1...alCode=iijf20& - ale też przed wyciaganiem wniosków konieczne jest przestudiowanie pełnego tekstu a nie tylko abstraktu.

I jesli o mnie chodzi - nie mam nic przeciwko białkowo-tłuszczowym śniadaniom, kiedyś jadałem tylko takie (lub wcale) i postulowałem bje jako dobry pomysł jużw roku 2011 i 2012. Tyle że od tyamtego czasu wiele się nauczyłem i już nie uwazam, że LC breakfast to najlepsza opcja.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów