Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 190

Wątek: Metformina

Jaszczomp BF Awatar BzykuDG
    Jak ze wszystkim, to zależy
    Jak u kogoś leci 200-300g węgli dziennie, to faktycznie można sobie odpuścić. Ale jak już tych węgli jest 500-800g, to już jednak warto zainwestować.

na allegro mają na obrazku tak
    Ostatnio edytowane przez vhailor ; 14-09-18 o 10:54
    Kłopot polega na tym, że jeżeli w ogóle nie ryzykujesz, ryzykujesz jeszcze bardziej.
    J.B.

Pewnie im się coś pojebało, ewidentnie są dwie wersje- tak jak pisze Bzyk, widać chociażby po wpisanej na etykiecie wadze netto. Jedna ma 300 kaps. i 75 g, druga 300 kaps i 150 g.

Cytat Zamieszczone przez BzykuDG Zobacz posta
    Jak ze wszystkim, to zależy
    Jak u kogoś leci 200-300g węgli dziennie, to faktycznie można sobie odpuścić. Ale jak już tych węgli jest 500-800g, to już jednak warto zainwestować.
    imo metfa zrobi lepszą robotę przy powyższych założeniach, no i nie wspomnę o kosztach ;-)

Jaszczomp BF Awatar BzykuDG
    Cytat Zamieszczone przez vhailor Zobacz posta

na allegro mają na obrazku tak

Być może już wkrótce powstanie także pigułka nieśmiertelności. Naukowcy z Buck Institute for Research on Ageing wierzą, że metformina, środek powszechnie używany w leczeniu cukrzycy, może skrywać sekret długowieczności. Pierwsze badania zostały przeprowadzone na zwierzętach, których życie udało się naukowcom przedłużyć. Uczeni wierzą, że lek stworzony w oparciu o metforminę pozwoli zatrzymać procesy starzenia i zachować dobre zdrowie, dzięki czemu ludzie będą mogli bez problemu żyć 110, a nawet 120 lat. Jeśli się powiedzie, osoby w wieku 70 lat posiądą zdrowie i sprawność 50-latka. Jeden z nadzorujących proces badawczy naukowców, prof. Gordon Lithgow twierdzi, że lek, który spowolni proces starzenia, pozwoli też uporać się z wieloma poważnymi chorobami, takimi jak cukrzyca i nowotwory. W tym roku mają ruszyć 7-letnie testy na ludziach. Badaniami już teraz interesują się liczne koncerny farmaceutyczne. Z racji kontrowersji, jakie stwarzają badania, nie ma co liczyć na konferencje medialne i przecieki z laboratorium. Być może będziemy tylko świadkami pojawienia się owej pigułki nieśmiertelności na rynku. Nieliczni bogaci będą mogli sobie taką kupić zyskując status półbogów. Biedniejsza większość, o ile będzie pracować, otrzyma taką pastylkę od swojej firmy. Na kredyt długowiecznej służby u pracodawcy.
    Ostatnio edytowane przez AzAzElKK ; 17-12-18 o 14:05

widziałem to już gdzieś, ale jakoś nie wierzę w taką idyllę

Najpierw przy berberynie teraz przy metforminie - podczas brania mam mega ssanie. Poczytałem trochę i nie znalazłem żadnych "mądrych" badań ale jest wiele opinii że metfa wpływa na głód. Ciekawe że u części osób apetyt siada a u innych wzrasta. Znalazłem opinie, że przez poprawę wychwytu glukozy spada jej poziom we krwi co powoduje że organizm próbuje nadrabiać żeby powrócić do poprzedniego stanu. Tylko że taki efekt wydaje się mieć sens u osób które mają stale podwyższony poziom. Choć z drugiej strony jeśli ktoś spożywa kilka posiłków dziennie i w każdym ma węgle to może efekt jest podobny. Nie wiem, w każdym razie środek nie dla mnie (brałem 750 długiej ed).

A u mnie też się pojawia ssanie więc odstawilem. Ciekaw jestem jakie jest podłoże tego, może jakaś mądra głowa natrafiła na jakieś badania.

https://academic.oup.com/jcem/article/88/3/1133/2845242
    The plasma glucose concentration is a major short-term regulator of hunger and food intake. In patients with diabetes, therapies lowering plasma glucose are frequently associated with body weight gain, suggesting that lowered plasma glucose leads to increased feelings of hunger and food intake. However, as many physiological and symptomatic responses to low plasma glucose are attenuated after repeated episodes of hypoglycemia, this may also pertain to feelings of hunger.

Więc chyba kwestia osobnicza.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów