Strona 3 z 232 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 3474

Wątek: Polityka, teorie spiskowe, globalizacja, globalne ocieplenie itd.

A jaka jest alternatywa i jaką ma siłę przebicia? Jestem za zmianami systemowymi proponowanymi częściowo przed Kukuz '15 typu JOW, zmiana konstytucji. Ale czy ich popierać jako całość? W PiS też rodzą się dobre decyzję, ale i złe. Poprzednio też dobre się zdarzały. Osobiście widzę kilka osób, na które mógłbym głosować z różnych partii, ale nie koniecznie na daną partię. Choćby dlatego wole jednomandatowe. Niestety ludzie nie patrzą na decyzję złe czy dobre, ale partie, która je popełnia. "Nie lubie PiS, nie lubię PO ect." Tak to do niczego nie dojdziemy.
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 01-03-16 o 10:08
    Nie możesz jednocześnie myśleć i uderzać - Miś Yogi.

zmiana stołków po zmianie rządów jest czymś oczywistym. to jak kolejne prawo natury.
    ale można było wiele tych zmian dokonać rozsądniej, ciszej, lepiej "pijarowo".
    Kowal - odnoszę wrażenie, że jesteś optymistą-idealistą. wierzysz w zmiany na lepsze w dziedzinach życia zależnych od decyzji politycznych. decyzji oderwanych od źródła zmian jakich wymagają.
    zazdroszczę.
    bo z moim realizmem i dużą nutką pesymizmu nie widzę możliwości polepszenia bytu tych, którzy na to zasługują.

Sztywny Pal Azji Awatar BESTIA12345
    Tylko Korwin mimo dziwactw dobrze prawi, w koalicji z kikizem stworzyli by całkiem ciekawa frakcja.

A co powiecie o marichunałen?
    “Każdy człowiek umiera, nie każdy naprawdę żyje.“ William Wallace

Cytat Zamieszczone przez BESTIA12345 Zobacz posta
    Tylko Korwin mimo dziwactw dobrze prawi, w koalicji z kikizem stworzyli by całkiem ciekawa frakcja.
    nawet nie wiem jak się do tego odnieść.
    ciekawą pod jakim względem - że było by śmiesznie bo takie pomysły bo podrzucali czy co ?
    rozwiń proszę.

Sztywny Pal Azji Awatar mdma
    Dla mnie Kukiz '15 jest ogromnym zaskoczeniem, w pozytywnym znaczeniu. Myślałem, że będzie to banda pajaców z Liroyem na czele a się okazuje, że jest zupełnie inaczej.
    Motivation gets you started, habit keeps you going!

Też w znacznej części mogę odnieść się do nich pozytywnie.

A co powiecie o marichunałen?
    Dla mnie Korwin to jedna z najgorszych możliwych opcji. Według mnie prawi banialuki, a jego postulaty to wymysły, które byłby szkodliwe dla kraju i dla obywateli. Do tego szkody te odczuwaliby dość szybko. Jedyną konsekwencją takiego połączenia byłoby, że Kukiz straciłby wiele głosów.

O co pytasz w kontekście marihuany?
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 01-03-16 o 11:46

Cytat Zamieszczone przez Mastif Zobacz posta
    Kowal - odnoszę wrażenie, że jesteś optymistą-idealistą. wierzysz w zmiany na lepsze w dziedzinach życia zależnych od decyzji politycznych. decyzji oderwanych od źródła zmian jakich wymagają.
    zazdroszczę.
    Wrażenie pozostaje wrażeniem. A czy decyzję polityczne mają wpływ na życie przeciętnego obywatela? Oczywiście. Przykłady można mnożyć od zmian w umowach, opłatach abonamentowych, wliczania mandatów do budżetu państwa, wydłużania/skracania wieku emerytalnego, rozdawnictwa, różnego rodzaju opodatkowania, po wiele innych. Są też decyzję, które pozornie nie mają na nic wpływu, ale pieniądze idą gdzieś, gdzie nie powinny, a mogły być przesunięte choćby na przysłowiowe łatanie dziur na drogach.
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 01-03-16 o 11:55

Sztywny Pal Azji Awatar BESTIA12345
    Wyższa kwota wolna od podatku, obniżenie biurokracji, mniej socjalizmu, zmniejszenie liczby posłów, zakażenie zadłużenia Państw.

Ma też kilka postulatów które nie przejdą lub są bezmyślne, ale ataki na Korwina są w większości bezpodstawne i błędne.

Kowal
    Chodzi mi o to co sądzicie o legalizacji miękkich narkotyków.
    Ostatnio edytowane przez BESTIA12345 ; 01-03-16 o 12:15
    “Każdy człowiek umiera, nie każdy naprawdę żyje.“ William Wallace

czyli mylne wrażenie. mam nadzieję, że nie uraziłem.
    kluczowe jest właśnie to, że większość decyzji jest stricte polityczna. oderwana od potrzeb.
    u nas nie ma organów władzy obywatelskiej. władza samorządowa to kpina. projekty obywatelskie to porażka.
    sądzę, że wina tkwi w ludziach. mamy zakorzenioną wiarę w przekazanie komuś teoretycznie kompetentnemu (politykowi) naszych ROSZCZEŃ względem państwa.
    jednocześnie jakieś 90 % społeczeństwa ma nikłą wiedze, z zakresu tych kluczowych dla nich spraw. nie interesuje ich jak rozdysponowane zostają ich podatki. kto odpowiada za wyniki przetargów w mieście/gminie. kto prowadzi negocjacje w sprawie umowy gospodarczej TTIP z USA. itp.
    większość jest bardzo roszczeniowa, ale zarazem nie wykazują intencji aktywnego uczestnictwa w tym co ich otacza. póki ta mentalność się nie zmieni, to właśnie politycy będą robić co chcą. a grupy nacisku/lobby/służby będą bez obaw prowadzić swoje gierki korzystne tylko dla nich samych.

Otóż to moi padawani.

"Los, cebula i krokodyle łzy"

11. Pyszne odżywki białkowe

Wyższa kwota wolna od podatku, obniżenie biurokracji, mniej socjalizmu, zmniejszenie liczby posłów, zakażenie zadłużenia Państw.

Ma też kilka postulatów które nie przejdą lub są bezmyślne, ale ataki na Korwina są w większości bezpodstawne i błędne.
    Według mnie mają jak najbardziej wiele podstaw. To co wymieniłeś wyżej to jedynie hasła. Do tego w większości nie do spełnienia. Wyższa kwota niby ok., mniej socjalizmu, - da się (Nie wszędzie też to dobre rozwiązanie, a gdzie indziej potrzebne). Reszta? Mogę Ci przytoczyć jego wymysły na temat wizji Polski.

Kowal
    Chodzi mi o to co sądzicie o legalizacji miękkich narkotyków.
    Nie wiem do końca jakby miało to wyglądać i czemu służyć. Na pewno ściganie palaczy niczego nie zmieni, albo niewiele. Dilerów już tak.
    Kwestia zastosowań medycznych. Nawet jeśli lek wykazuje efekty uboczne należy rozważyć stosowanie. Tutaj rozważa się zysk i stratę. Moim zdaniem zysk jest większy. Już pomijając, że taka morfina jest z powodzeniem wykorzystywana czy np. leki psychotropowe, które widziałem na własne oczy, że robią ogromne spustoszenie, jednak znajdują swoje miejsce w leczeniu. Nie podchodziłbym do tego jako coś miękkiego czy twardego. Tylko właśnie zyski i straty. Tak dla społeczeństwa, jednostek i państwa. Są też różne możliwości dopuszczania w społeczeństwie różnych substancji. Można zezwolić na przenoszenie małych ilości, ale używanie jedynie w wyznaczonych miejscach. Na pewno da się znaleźć kompromis pomiędzy tymi co chcą się odurzać, a tymi, którzy nie chcą by było to możliwe. Nie jestem specjalistą. To raczej moje odczucia.
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 01-03-16 o 13:37