Strona 202 z 211 PierwszyPierwszy ... 102152192200201202203204 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 016 do 3 030 z 3161

Wątek: Polityka, teorie spiskowe, globalizacja, globalne ocieplenie itd.

gratka dla lewaków: https://dorzeczy.pl/kraj/92111/Do-Ew...dinozaury.html

w głowie mi się to nie mieści, coś mi się obiło o uszy, ale nie wierzyłem.

Przecież jak taki numer by się przydarzył pisowcowi to niemieckie/lewicowe media miałyby używanie przez kolejne pół roku, słupki oglądalności przez lewaków by wybuchły.

Kolejna orbita zdebilnienia lewaków osiągnięta. Ciekawe gdzie jest granica.

czekam w kolejce do lekarza to odpiszę

sprawa tych płatności jest bardzo złożona. to działa jak domino, a elementów jest ogrom. często to nie wina kontrahenta, a specyfika biznesu międzynarodowego, gdzie stale wymusza się na słabych graczach(polska) wyrażenia zgody np. na wydłużony termin płatności 60-90 dni. tu nie ma przeproś, albo się godzisz, albo niemiaszek wyśle zlecenie gdzie indziej, a często jest tak, że jeśli dane przedsiębiorstwo bytuje na usłudze eksportowej to musi zgodzić się na wręcz upokarzające warunki.
    jeśli jest proces: projektowanie - produkcja elementów prototypu - budowa prototypu - testowanie prototypu ; i człowiek ze swoim biznesem jest gdzieś w tym włączony to jego płatności/zarobki są "zawieszone" bo to trwa.
    a to tylko jeden z czynników. inne to : brak kultury biznesu(byznesmeny mają w dupie rachunki/należności względem podmiotów "niższej rangi" niż oni sami; znam takich co mają wyjebane na detalistów, bo chuj w te 5-6-7 tyś zł, przeca to drobne, ale zapłacić te drobne to już nie raczą); przeszacowanie własnych umiejętności/zdolności produkcyjno-usługowych - zaczynają się obsuwy i długi; nieuczciwa konkurencja i dumping; zadłużanie się podmiotów gospodarczych nie w celach rozwojowych, a na "pokaz" - ekstra fury w lising; ekstra biura; zbędny personel; nawet chujowe zbędne gadżety;
    to dość skomplikowane, ale mimo tego, że mam dużo za uszami to sam staram się zawsze płacić na czas.
    specyfika branży pozwala mi używać różnych narzędzi z pogranicza "windykacji", po sądach nie zamierzam latać, bo znam system prawno-administracyjno-sądowy od podszewki i wiem, że w mojej sytuacji nie ma to sensu.
    są sytuacje, że wystarczy twarda rozmowa, są niemiłe sytuacje, gdzie padają groźby i złorzeczenia, ale jest też dużo zrozumienia i zaufania.
    i jest też gorsza strona osobowości, gdzie podejmowane działania mogą u zwykłych ludzi wywoływać zgorszenie, strach czy szok.
    ale tak jest wszędzie, bo i Pani Grażynce w zieleniaku czasem cierpliwość się skończy i jak na czas ktoś jej nie doniesie 2 zł za cebule to poprosi synka Sebika, żeby przeprowadził proces odzyskania wierzytelności

Mi jeden biznesmen wisiał fv.

Przez niego jestem minus 500 zł za grudzień.
    Netto.

I co?

Jajco.

Ryszard, Ewa to tylko przykład jak politycy są niekompetentni w kraju powszechnego zidiocenia.

Premier.

Stefan co porucha, Jarek co budowlanka go pociąga..

Kompetencje są nieważne.
    Liczą się inne umiejętności.

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez tommy Zobacz posta
    raczej rzad (ten i kazdy wczesniej) nie robi nic, by takim sytuacjom przeciwdzialac (czyli de facto je popiera) - niech zrobia chociaz cos w ten desen jak Mietowy pisal, niezaplacona faktura = oszustwo scigane z urzedu a nie jakies tam przedsadowe wezwania i inne glupoty.
    moze przy takich przepisach Mastif by mial tylko polowe tego u ludzi
    Ale ale. Do 2015 r. można było że niewypłacalnego uznać prawie każdego (dwie faktury po terminie), a egzekucja była i tak martwa, chyba gorsza niż teraz. Wiec prawo prawem, kluczowa jest przepustowość sądów. A tej nie ma, zwłaszcza, jeśli pracownicy sądów dostają pensje minimalną za ultraodpowiedzialną pracę, a 700 etatów sędziowskich jest nieobsadzonych, bo Ziobro musi wychowac sobie janczarow.
    Kolejny element tej układanki to banki, które nie muszą finansować kapitału obrotowego, bo żyją świetnie z marzy na hipotecznych.

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez rysiokoks Zobacz posta
    gratka dla lewaków: https://dorzeczy.pl/kraj/92111/Do-Ew...dinozaury.html

w głowie mi się to nie mieści, coś mi się obiło o uszy, ale nie wierzyłem.

Przecież jak taki numer by się przydarzył pisowcowi to niemieckie/lewicowe media miałyby używanie przez kolejne pół roku, słupki oglądalności przez lewaków by wybuchły.

Kolejna orbita zdebilnienia lewaków osiągnięta. Ciekawe gdzie jest granica.
    Gdzie Ty tam lewaków widzisz? Ani gospodarczo, ani obyczajowo PO nigdy nie było i nie będzie lewicowe. Teraz fajne bajki opowiadają jacy są otwarci i europejscy z Nowacką, a potem grzecznie pójdą na układ z klerem. Zawsze tak było. W PO pierwsze skrzypce grali goście w stylu Płażyński, Niesiołowski, Komorowski, Gowin, którzy spokojnie by się z poglądami do PiSu mogli zapisać.

Cytat Zamieszczone przez siwy800 Zobacz posta
    Ale ale. Do 2015 r. można było że niewypłacalnego uznać prawie każdego (dwie faktury po terminie), a egzekucja była i tak martwa, chyba gorsza niż teraz. Wiec prawo prawem, kluczowa jest przepustowość sądów. A tej nie ma, zwłaszcza, jeśli pracownicy sądów dostają pensje minimalną za ultraodpowiedzialną pracę, a 700 etatów sędziowskich jest nieobsadzonych, bo Ziobro musi wychowac sobie janczarow.
    Kolejny element tej układanki to banki, które nie muszą finansować kapitału obrotowego, bo żyją świetnie z marzy na hipotecznych.
    co nie zmienia faktu, ze wszystko jest w rekach rzadzacych od dawna - zmiana przepisow, podwyzszenie placy.

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez tommy Zobacz posta
    co nie zmienia faktu, ze wszystko jest w rekach rzadzacych od dawna - zmiana przepisow, podwyzszenie placy.
    Owszem, tylko widzisz, ile tu jest elementow. Koordynacja! A weź tu skoordynuj w Polsce silosowej. Brakuje bardzo tego lacznika. Kiedyś to miał byc Komitet Stały Rady Ministrow (za Belki), potem za Tuska KPRM, ale gówno z tego wyszlo...taki odpowiednik Gabinetu w UK albo Urzędu Kanclerskiego w DE.

Btw niektórzy politycy mają podejście: zmienmy coś tak,żeby nam ranking Doing Business urus. Śmiesznie z tym wychodzi. Nie lubię tego rankingu bardzo swoja droga, choć akurat ta dziedzina jest dobrze zrobiona.

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Cytat Zamieszczone przez papsi Zobacz posta
    tommy, Mawashi

Z Waszych komentarzy wynika, ze winni temu ze ludzie leca Mastifowi 180k jest rzad, Jarek, Zbyszek, Krystyna P czy jakis tam inny Misiewicz.

Fascynuje mnie ta logika. Czy mozecie mi wytlumaczyc w jaki sposob dziala ta zaleznosc?
    Nie wynika. Ty to tak widzisz.
    Ja już kiedyś tutaj napisałem, że gdyby PiS był tak narodowy i patriotyczny jak postuluje to z cala swoją mocą przerobową która widzimy (ustawy z dnia na dzień, olewanie sadów, trybunału, etc., własnymi mediami) przerobiłby kraj w lepszy niż za rządów PO.
    Gdyby skupił się na rodakach którzy tutaj, a nie za granicą robią interesy, starają się rozwijać przedsiębiorstwa, etc. Gdyby pokazał, że zależy mu na rozwoju gospodarki krajowej. Gdyby faktycznie coś usprawniał. Gdyby poprawiał obronność kraju.

Gdyby dla tego wszystkiego trzeba było obowiązkowo chodzić do kościoła, to bym poszedł.

Niestety mamy puste słowa, bogoojczyźnianą, wyświechtaną patriotopatologie. Husaria i żołnierze wyklęci.

Załatwianie drobnych interesików ogromnym kosztem - vel Szyszko i puszcza.
    Wpuszczanie oszołomów pokroju Antoniego do strategicznych obszarów państwa z opłakanym wynikiem dla obronności kraju, rozwoju przemysłu zbrojeniowego, etc.
    "Uszczelnianie systemu podatkowego".
    Propagandowa tuba medialna, która aktualnie dofinansowano prawie 1 mld PLN na potrzeby najbliższej kampanii.
    Włażenie w dupę kościołowi co nie ma żadnej korzyści dla państwa jako takiego. Ma tylko wymiar korzyści politycznej i jednostkowo biznesowej.

Jak coś się zesra, to się na szybko łata skleconą na kolanie ustawą.

Zagadnienie Ziobry i Jakiego nie poruszam, bo to tak żałosne, że szkoda mi słów i nerwów. Wspomnę tylko o ustawie o IPN. Kurwa wstyd na cały świat, a finalnie do wyjebania.

Dlatego pisze, gruz i pożoga dla następnych, o ile ci następni będą chcieli coś naprawiać.

Sztywny Pal Azji
    https://forsal.pl/gospodarka/aktualn...Ggc6dn7TVZzLuM o sytuacji BN klasy średniej w USA. Jak widzimy, ostatnie 20 lat to byla stagnacja lub regres, choć PKB wyraźnie wzrósł. Ten model kapitalizmu jest nie do utrzymania

I dodruk piniondza.

A teraz Biedeoń idzie ta samą drogą, populizmu i obietnic. Tylko się więcej uśmiecha.

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Cytat Zamieszczone przez Miętowy Zobacz posta
    I dodruk piniondza.

A teraz Biedeoń idzie ta samą drogą, populizmu i obietnic. Tylko się więcej uśmiecha.
    Tak, a z drugiej strony sensowni w części ekonomicznej wolnościowcy połączyli się Kają Godek, Liroyem i ONRem.

I chuj.

Tak się zastanawiam, do kogo celuje Biedroń. Do biednych liberałów, czy bogatych altruistów. Przecież takich są promile. Jeśli ma na celu klasę średnią i wyżej, to każdy się zastanowi - za co, panie Robert? Mocniej zadłużyć to każdy potrafi, a przewidywane oszczędności są delikatnie mówiąc przeszacowane. Za to wydatki brutto niedoszacowane.

Zobaczymy co dalej. Bo na razie to wygląda słabo. Dobrze się rozpędza i pewnie zbierze i kilkanaście % ale co z tego. Palikot, Petru i Kukiz tez zebrali i chuj z tego po kadencji.

Sztywny Pal Azji
    ...
    Ostatnio edytowane przez siwy800 ; 04-02-19 o 11:02

Nie wiem w co celuje.

Klasa średnia nasza, czyli dziady, miastowi - raczej się zastanowią. Tego się nie da policzyć, to mrzonki.

Zgaśnie jako satelita jarka i grzesia.

Cytat Zamieszczone przez siwy800 Zobacz posta
    https://forsal.pl/gospodarka/aktualn...Ggc6dn7TVZzLuM o sytuacji BN klasy średniej w USA. Jak widzimy, ostatnie 20 lat to byla stagnacja lub regres, choć PKB wyraźnie wzrósł. Ten model kapitalizmu jest nie do utrzymania
    Dobrze tę rozbieżność widać gdy podstawi się wyceny surówców, względem rozpompowanych akcji, które wcześniej poruszały się w podobnych kierunkach. Hossa już jest za nami. Jebnąć jebnie, nie wiem czy nie mocniej jak przy subprimach.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów