Strona 192 z 205 PierwszyPierwszy ... 92142182190191192193194202 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 866 do 2 880 z 3074

Wątek: Polityka, teorie spiskowe, globalizacja, globalne ocieplenie itd.

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Z mikroprzedsiębiorstwami jest czasem tak, że wyobrażenie o biznesie jest całkowicie rozbieżne z realiami. Prowadziłem przez ponad rok dodatkową działalność z kolegą, mimo że pracowałem na etacie. Robiliśmy ekspertyzy majątkowe po szkodach.
    On wyleciał z propozycją, biuro, auto w leasing, sprzęt komputerowy, etc. rzucić pracę bo są zlecenia i dobrze żre. Na co ja mu mówię, jedyne co ja mogę zainwestować to swój czas i licencję do programu kosztorysowego. Robiłem swoją robotę popołudniami i weekendowo, piniondz się zgadzał. Jednak tak się stało, że się zesrało, układ był na zlecenia i się skończył.

Tak to jest, że ryzyko trzeba szacować a nie żyć w chmurach.
    O dalszych losach kolegi nie będę pisał, ale to historia typowego mikroprzedsiębiorcy narzekającego na system co go jebie, a on biedny ledwo wiąże koniec z końcem. Ale same koszty rat różnego rodzaju z samej firmy przekraczają dwukrotnie moje koszty utrzymania rodziny. I tak od zlecenia do zlecenia, kombinacje, etc.

Mietki

W IT tak jest jak napisalem, jest walka o pracownika to Ci daja do wyboru uop lub b2b czesto tak zebys byl zadowolony.

A zeby nie bylo ze tylko u nas taka niesprawiedliwosc to w UK jest to samo, tez ucieka sie w zakumuflowany etat przez limited company zeby ograniczyc opodatkowanie bo tam wpada sie w 40% bardzo szybko na etacie a na tzw kontrakcie niezaleznie od dochodu wychodzi 20-25 zaleznie jak komu sie chce kombinowac.
    Ostatnio edytowane przez papsi ; 11-01-19 o 14:16

Sztywny Pal Azji
    A mnie pracownik pytał czy jak założy własną działalność i przez 2lata będzie płacił 1/2 zus, to czy wyrównam mu różnicę? O czym rozmawiacie? O teorii. Aha
    Uprzedzam ode mnie 1km jest firma ~500osób. Zarobki identyczne.
    "Trening picia uczy sikać bez rozpinania spodni." Bosski DM

Jakiej teorii?

Kto?

Sztywny Pal Azji
    Teorii- jak powinno to wyglądać (składki). Że wszystkiemu jest winny pracodawca, bo to przecież on odprowadza składki i ustala warunki zatrudnienia. Że małe firmy są temu winne i powinny się zwijać.
    Chyba że coś źle rozumiem.

Tak jak pisałem. To pracodawca wraz z pracownikiem tworzą ten układ. A pensje i warunki są kreowane przez duże firmy. Może w "biznesach " piszą inaczej, ale jeśli pracownik dostanie korzystniejszą ofertę z dużej firmy (a tam przyjęcia są) to odejdzie.

Prawo mówi, że składki są uzależnione od zarobków. A może prawo jest złe?

Sztywny Pal Azji
    Ja nigdzie nie pisałem że małe zamknąć bo małe ani że winni pracodawcy.
    Natomiast swiat dookoła wygląda jak wygląda m.in. dlatego że się o "teorii" (czy raczej docelowym modelu) nie gada, ani z zainteresowanymi (jak np. Ty), ani z tymi którzy coś widzą z lotu ptaka (jak np. ja). Zamiast tego mamy co pół roku nowy rewolucyjny pomysł, a potem projekt do kosza.

Sztywny Pal Azji
    O teorii możemy rozmawiać, ale nie przyjmuję do wiadomości że tacy jak ja są w całości winni sytuacji na rynku pracy (wiem że nie Ty).

Cytat Zamieszczone przez siwy800 Zobacz posta
    Te małe firemki które płacą najmniej, i nie oferują żadnych ścieżek awansu na pewno nam tu Norwegii nie zbudują.
    Od czegoś trzeba zacząć.
    Z tego co się orientuję to Norwegię zbudował gaz. My mamy węgiel, ale to inny temat.
    Ostatnio edytowane przez Jony8304 ; 11-01-19 o 18:08

Sztywny Pal Azji
    No i widzisz, po to się do tych wyśmiewanych badań sięga, żeby dowiedzieć się np. czy jest sens wspierac jakoś te małe firmy egzystujące na granicy opłacalności od wielu lat. I co to znaczy od wielu. Albo jak sprawic, żeby dynamizm był większy (w skrócie więcej nowych i likwidowanych, ale szybszy wzrost tych udanych). I na wiele rzeczy są odpowiedzi, i to często takie, że każdy przedsiebiorca przyklasnie, a pracownikom też wyjdzie na dobre.

Sztywny Pal Azji
    Wyśmialem to co napisałeś, bo to było śmieszne. Np. Ja nie chcę mieć "dynamicznie rozwijającej się firmy", która zamieni się w dużą. Po co? Żeby mieć kilku "nieszczęśliwych " pracowników niszczących moje zdrowie psychiczne?
    Rozwinę działalność w stronę, w której nie potrzebuję ludzi.
    Badania? Spoko, ale jak to się ma do tego że można kupić "materiał" bez VAT? Tacy jak ja muszą wykazać dochód i często go płacę biorąc fv. A są tacy co są na kursie i...? Albo działają "na lewo ". Na szczęście Ci drudzy coraz częściej idą na etat, to jest też konsekwencją ich "dziadowania" i braku rozwoju.
    Ale co w tej sytuacji można myśleć o podatku dochodowym? I progu kwoty wolnej od podatku?
    Ulgi? Nie potrzebuję. Wystarczy że znikną sytuacje w/w .

Sukcesem było w ubiegłym roku dwa miesiące bez dochodowego.
    Jak się cieszyłem, bomba.

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez Jony8304 Zobacz posta
    Wyśmialem to co napisałeś, bo to było śmieszne. Np. Ja nie chcę mieć "dynamicznie rozwijającej się firmy", która zamieni się w dużą. Po co? Żeby mieć kilku "nieszczęśliwych " pracowników niszczących moje zdrowie psychiczne?
    Rozwinę działalność w stronę, w której nie potrzebuję ludzi.
    Badania? Spoko, ale jak to się ma do tego że można kupić "materiał" bez VAT? Tacy jak ja muszą wykazać dochód i często go płacę biorąc fv. A są tacy co są na kursie i...? Albo działają "na lewo ". Na szczęście Ci drudzy coraz częściej idą na etat, to jest też konsekwencją ich "dziadowania" i braku rozwoju.
    Ale co w tej sytuacji można myśleć o podatku dochodowym? I progu kwoty wolnej od podatku?
    Ulgi? Nie potrzebuję. Wystarczy że znikną sytuacje w/w .
    Niestety wielu tzw ekonomistow, a tak naprawdę PR-owcow i polityków, którzy udają naukowców, na pewno nie widzi sytuacji, o których mowisz. Takich kolesi typu Mordasewicz albo dawniej Petru. Albo fura makroekonomistow którzy we łbie mają tylko agregaty. Tylko ze ja do nich nie należę. Zapewniam Cię, że nie jest łatwo wytłumaczyć moim szefom (makroekonomistom), jak istotne są rzeczy typu egzekucja kontraktów, szara strefa albo prawo upadłościowe. Że innowacje to można mieć jak się najpierw uporządkuje podworko, tylko że to jest w chuj trudniejsze niż wydanie pieniędzy podatnika na szklane domy. Ja może źle napisałem, ale serio, nie ma co przypisywać mi złych intencji ani dissowal badań z tej działki. Bo one są w kurwę kosztowne, trudne do przeprowadzenia, czaso- i pracochlonne, a i kariere na nich ciężko zbudowac. A mówią więcej o świecie niż te modele makro, które fajnie opisują agregaty. Tylko one mają żadne znaczenie dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego, których pozdrawiam z tego miejsca.

"Te małe firemki które płacą najmniej, i nie oferują żadnych ścieżek awansu na pewno nam tu Norwegii nie zbudują."

Moze sie nie znam ale nie wiem gdzie na swiecie i w jakim kraju mozna znalezc firmy ktore nam zbuduja u nas bez ropy Norwegie ktorej sukces i cala gospodarka opiera sie na ropie
    Ostatnio edytowane przez papsi ; 11-01-19 o 22:35

Sztywny Pal Azji
    Jezusie, podstaw tam Szwecję albo Irlandię :P. Taki tylko synonim dobrobytu.

Sztywny Pal Azji
    Szwecja to chyba surowce naturalne.
    U nas też są. Proponuję posłuchać co ma do powiedzenia dr.Tomasz Nałęcz. Również i łupkach o zajebistej polityce przyznawania koncesji.

A teraz jak kretyni kupują działki na Pacyfiku, za nasze pieniądze. Od Rosji.
    Tam będziemy szukać.
    Ostatnio edytowane przez Jony8304 ; 12-01-19 o 07:49

Tylko wungel. Won wiatraki,wrony się boją.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów