Strona 229 z 232 PierwszyPierwszy ... 129179219227228229230231 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 421 do 3 435 z 3474

Wątek: Polityka, teorie spiskowe, globalizacja, globalne ocieplenie itd.

Tęczowa " kojarzy mi się z genialną piosenką Juli Pietruchy i Anity Lipnickiej.

https://next.gazeta.pl/next/7,151003...JXVw#s=BoxMMt1

Wywiad z socjologiem nt. mobilności społecznej w Polsce (czy moja pozycja społeczna to efekt głównie mojej pracy czy pochodzenia). Generalnie dużo prawdy i smutne konstatacje, ale zwracam uwagę na fragment o deklasacji:
    w krajach z większymi nierównościami strategie wychowawcze zmienia też klasa średnia i klasa wyższa. Zaczynają szaleńczo inwestować w dzieci i nastawiać je na osiągnięcie sukcesu za wszelką cenę. Bo przy dużych dystansach międzyklasowych zdają sobie sprawę, że spadek do niższej klasy byłby bardzo bolesny. Wiedzą też, że konkurencja się zaostrza, bo ogółem przybywa lepiej wykształconych.

Natomiast w krajach bardziej równych - skandynawskich - nie ma aż takiej presji, rodzice wiedzą, że szkoły są w miarę podobne, nie jest tak ważne, czy moje dziecko pójdzie do tej, czy innej, a nawet jeśli w życiu noga mu się powinie, to spadek do niższej klasy społecznej nie będzie życiową tragedią. W Norwegii syn profesora albo wziętego adwokata może zostać - no nie wiem - trenerem fitness, utrzymać z tego siebie, rodzinę, wynająć mieszkanie i nie czuć wstydu, że się zdeklasował. U nas może to być trudniejsze

się długopis rozpisał....

Cytat Zamieszczone przez siwy800 Zobacz posta
    https://next.gazeta.pl/next/7,151003...JXVw#s=BoxMMt1

Wywiad z socjologiem nt. mobilności społecznej w Polsce (czy moja pozycja społeczna to efekt głównie mojej pracy czy pochodzenia). Generalnie dużo prawdy i smutne konstatacje, ale zwracam uwagę na fragment o deklasacji:

Czyli jednak, w towarzystwie inżynierów, informatyków, analityków, treneiro będzie respektowany, chociaż traktowany niezbyt poważnie...
    Ostatnio edytowane przez mleqs ; 05-02-20 o 06:14

Osobna sprawa,trochę źle to świadczy o "elitach" że oceniają człowieka przez pryzmat wykształcenia,wykonywanej pracy a nie tego jakim jest człowiekiem.

To normalne w społeczeństwie materialnym.
    Wartości to pieniądz i zazdrość innych.

Pomijając powyższe, Adrian dla niektórych prezydent za godzinę będzie przemawiał kazanie w szkole, 200 m od mojego mieszkania.

Będę oglądać przez balkonowe okno.

Na razie obowiązkowo auto TVP propaganda, policja i ludzie w krawatach o twarzach głębokiej prowincji.

Ale nie ma utrudnień, zamykania osiedla itp.

Właśnie pojechała kolumna do kościoła oczywiście, widziałem z kuchennego okna
    Ostatnio edytowane przez Miętowy ; 05-02-20 o 15:24

Sztywny Pal Azji Awatar BESTIA12345
    Pięknie. Portugalczyk pobił i zgwałcił 3latka który zmarł, sędzia o dziwnie brzmiący nazwisku złagodzil wyrok do 15 lat twierdząc że nie był to wystarczająco zdemoralizowany czyn. Brawo
    Ostatnio edytowane przez BESTIA12345 ; 05-02-20 o 16:07
    “Każdy człowiek umiera, nie każdy naprawdę żyje.“ William Wallace

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez BESTIA12345 Zobacz posta
    Pięknie. Portugalczyk pobił i zgwałcił 3latka który zmarł, sędzia o dziwnie brzmiący nazwisku złagodzil wyrok do 15 lat twierdząc że nie był to wystarczająco zdemoralizowany czyn. Brawo
    Jakiś link? Gdzie to się stało?

Ja mam link z dobrego źródła BBC, czyli woke media, więc nie można narzekać, że to prawicowa propaganda fake news, o tym jak skrajna lewica jest głupia jak but. Muzułmanin grozi śmiercią lesbijce, ta się wkurwiła i mówi "islam to religia nienawiści", ludzie chcą ją skazać za "hate speech" bo obraża islam

https://www.bbc.com/news/world-europe-51369960

To zawsze ciekawe za kim staną progresywni, za biednymi mniejszościami seksualnymi, którym każdy dokucza czy za biednymi mniejszościami religijnymi (pomijając fakt, że Islam to największa religia na świecie oczywiście), którym każdy dokucza.

Najbardziej popularna koszulka wśród progresywnych lewicowców

Ostatnio edytowane przez fazzeerr ; 05-02-20 o 16:17

Czyli majo takich samych resortowych sędziów jak dobra zmiana opisuje?

Przypadek oburzający, ale ja generalnie jestem za ostrym karaniem z czapą łącznie.

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Jeśli to ksiądz z Portugalii to wyrok jest wyjątkowo surowy.

Sytuacja miała miejsce w pl.
    https://dzienniklodzki.pl/tragedia-w...ia/ar/13898996

A dzisiaj w Polsacie w wiadomościach mówili o zmianie wyroku.
    Ostatnio edytowane przez BESTIA12345 ; 05-02-20 o 16:51

Sztywny Pal Azji
    Sytuacja miała miejsce w pl.
    https://dzienniklodzki.pl/tragedia-w...ia/ar/13898996

A dzisiaj w Polsacie w wiadomościach mówili o zmianie wyroku.
    Jak telewizji oglądam dosłownie zero, więc nie wiedziałbym z Polsatu.

Ok, Bestia, ale czemu nie wnioskujesz o lepszą opiekę psychiatryczną dla takich osób? Bo to nie kobieta to nie szkoda, więc dożywocie albo lepiej do gazu?

Oraz fake newsy tutaj tworzysz, to nie Portugalczyk, tylko Kanadyjczyk

Przypomnijmy, że 23-letnia matka chłopca kilka miesięcy wcześniej poznała przez internet 25-letniego Kanadyjczyka z portugalskim paszportem.
    Ostatnio edytowane przez fazzeerr ; 05-02-20 o 21:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów