Strona 224 z 232 PierwszyPierwszy ... 124174214222223224225226 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 346 do 3 360 z 3474

Wątek: Polityka, teorie spiskowe, globalizacja, globalne ocieplenie itd.

Są nowe programy termomodernizacji budynków i wzmacniania płyty

Cytat Zamieszczone przez BESTIA12345 Zobacz posta
    Napierdalamy na kapitalizm w obecnym kształcie (czyli zglobalizowany i pozbawiony kontroli) bo jest jedynym systemem jaki znamy. Ale stan środowiska pod koniec ZSRR czy PRL to był koszmar. Oczywiście przy większym udizlae państwa łatwiej jest o kontrole jelsi jest wola polityczna, tylko ona musi być. Przykład Chin pokazuje że tak być nie musi. Generalnie duże ingerencje w obecny kapitalizm w celu ochrony środowiska są uzasadnione przez najlepszych ekonomistow na świecie, tylko w odpowiedzi usłyszysz zawsze jedną śpiewkę, jak u fazzeerra "komunizm".

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez siwy800 Zobacz posta
    Termomodernizacja budynków jako drugi największy program infrastrukturalny po kanalizacji kraju (tak, drogi to wcale nie był największy program) i nowy ład przestrzenny dla całego kraju (a to się wiąże z mniejszym urban sprawl i renesansem komunikacji miejskiej-niestety częściowo kosztem wygody użytkownikow samochodow). Ale to sobie można wyliczać koncert życzeń jeśli chodzi o duże programy. Ja się odnosiłem do kwestii lifestylowych. Aha, transport awokado (jem raz na miesiąc może) nadal stanowi ułamek kosztów środowiskowych hodowli zwierząt na miejscu.
    Oj widzę Ci się pomysły Cortez mocno udzieliły, Ty też chcesz wyburzyć wszystkie budynki i zbudować na nowo

A jak chcesz osiągnąć ten new world order? To będzie likwidacja wsi jako takiej, poza paroma rolnikami produkującymi żywność, żeby ograniczyć używanie samochodów? Czy tylko miasta miałeś na myśli? Bo w miastach to przecież komunikacja publiczna się rozwija.

---

Tymczasem w świecie aktywizmu, najważniejsze jest wszystko byle nie rozwiązywanie problemu.

Ale ja rozumiem czemu zdjęcie przycięli, czarna nie może być aktywistką klimatyczną pokazywaną w mediach, bo się z węglem kojarzy a węgiel to wróg!

Plus jej wyraz twarzy nie pasuje do reszty, które wyglądają jak złe na każdego feministki.

Ostatnio edytowane przez fazzeerr ; 25-01-20 o 15:24

Sztywny Pal Azji
    Napierdalamy na kapitalizm w obecnym kształcie (czyli zglobalizowany i pozbawiony kontroli) bo jest jedynym systemem jaki znamy. Ale stan środowiska pod koniec ZSRR czy PRL to był koszmar. Oczywiście przy większym udizlae państwa łatwiej jest o kontrole jelsi jest wola polityczna, tylko ona musi być. Przykład Chin pokazuje że tak być nie musi. Generalnie duże ingerencje w obecny kapitalizm w celu ochrony środowiska są uzasadnione przez najlepszych ekonomistow na świecie, tylko w odpowiedzi usłyszysz zawsze jedną śpiewkę, jak u fazzeerra "komunizm".
    No, ten, ja zły, co ma parę zgonów w kopalni do ochrony środowiska? Wszedłeś w ten link, czy tylko NG przeczytałeś z linka?

Może ponarzekaj na to, że w Kongo nikt nie pilnuje praw pracowniczych i pozwala dzieciom w kopalniach pracować?

Może rodziny tych dzieci powinny wcześniej pomyśleć, że nie wysyła się dzieci do pracy w kopalniach?

Ale nie, to wina złych kapitalistów, że stworzyli rynek zbytu na kobalt.
    Ostatnio edytowane przez fazzeerr ; 25-01-20 o 15:47

Cytat Zamieszczone przez fazzeerr Zobacz posta
    Oj widzę Ci się pomysły Cortez mocno udzieliły, Ty też chcesz wyburzyć wszystkie budynki i zbudować na nowo

A jak chcesz osiągnąć ten new world order? To będzie likwidacja wsi jako takiej, poza paroma rolnikami produkującymi żywność, żeby ograniczyć używanie samochodów? Czy tylko miasta miałeś na myśli? Bo w miastach to przecież komunikacja publiczna się rozwija.

---

Tymczasem w świecie aktywizmu, najważniejsze jest wszystko byle nie rozwiązywanie problemu.

Ale ja rozumiem czemu zdjęcie przycięli, czarna nie może być aktywistką klimatyczną pokazywaną w mediach, bo się z węglem kojarzy a węgiel to wróg!

Plus jej wyraz twarzy nie pasuje do reszty, które wyglądają jak złe na każdego feministki.

bez złośliwości.
    to zdjęcie po poprawce wygląda zwyczajnie lepiej.

tej grety to się boję. Nie chciałbym jej spotkać w ciemnej ulicy

każdy zryw/rewolucja/ruch itp. ma swoją ikonę, która może być osobą/zdarzeniem/słowem - ona coś scaliła.
    mimo to uważam, że nie wyszło to dobrze.
    chyba za dużo sznurków ją ciągnęło.
    oby jej na psychice się nie odbiło.
    trochę dziwna "kripi" jest ta greta
    Ostatnio edytowane przez Mastif ; 25-01-20 o 16:42

Fazzeerr, to na e ma sensu. Czego bym nie napisal, to przypiszesz mi poglądy i pomysły jakiejś ekstremy, tak jakbym ja kazdego na prawo ode mnie traktował jak nazistę. Szkoda mojego czasu.

Czyli klasyk po polsku.

Albo albo, albo lewo albo prawo. Bo tak i chuj.

Dlatego jesteśmy prostym wiejskim narodem z wielkimi otworami w ciele.

Cytat Zamieszczone przez Miętowy Zobacz posta
    Czyli klasyk po polsku.

Albo albo, albo lewo albo prawo. Bo tak i chuj.

Dlatego jesteśmy prostym wiejskim narodem z wielkimi otworami w ciele.
    Nawet nie, bo ja piszę o ładzie przestrzennym dzięki środowiskom typu Miasto jest Nasze (w dużej mierze lewica katolicka), Kultura Liberalna i Klub Jagielloński (nie-pisowska, nie-korwinowska prawica). Bo urban sprawl ludzi i srodowisko miliardy kosztuje. A ten mi wkręca że ja chce coś wyburzać. I gadaj tu z takim.

Sztywny Pal Azji Awatar BESTIA12345
    “Każdy człowiek umiera, nie każdy naprawdę żyje.“ William Wallace

Sztywny Pal Azji
    Fazzeerr, to na e ma sensu. Czego bym nie napisal, to przypiszesz mi poglądy i pomysły jakiejś ekstremy, tak jakbym ja kazdego na prawo ode mnie traktował jak nazistę. Szkoda mojego czasu.
    Sam się nazywasz skrajną lewicą i przyklaskujesz ekstremistom a teraz, że to moja wina?

Popierasz swoją ikonkę "dobrej zmiany" Gretę, która wyraża zdecydowane poparcie takim organizacjom:

Blokowanie elektrycznego metra takie ekologiczne

Nawet nie, bo ja piszę o ładzie przestrzennym dzięki środowiskom typu Miasto jest Nasze (w dużej mierze lewica katolicka), Kultura Liberalna i Klub Jagielloński (nie-pisowska, nie-korwinowska prawica). Bo urban sprawl ludzi i srodowisko miliardy kosztuje. A ten mi wkręca że ja chce coś wyburzać. I gadaj tu z takim.
    "urban sprawl ludzi i środowisko miliardy kosztuje" - no to tutaj pytam jak to chcesz zmienić? Zabronić budowania domów jednorodzinnych? Wszystkich przesiedlić do 50 piętrowych bloków? Jak chcesz naprawić to co jest już teraz? Burzymy te istniejące budynki w strefach niskiego zagęszczenia i budujemy bloki 50 piętrowe?

Napisałeś, że trzeba to zrobić w skali całego kraju, co z wsią? Zabronisz ludziom używać samochody? Czy liczysz, że dwa autobusy na dobę starczą i ludzie będą zadowoleni?

Jakbyś napisał, że dać każdemu po elektryku i dofinansować im bezemisyjne ogrzewanie mieszkań, to miałoby to sens. Bo tego "nowego ładu przestrzennego" to ja nie widzę, jeśli nie posuniemy się do właśnie jakiś ekstremalnych rozwiązań, żeby to robiło jakąś różnicę.

Sztywny Pal Azji
    Biedni woke miliarderzy, którym nie wiadomo co przeszkadza wydać ich własne pieniądze na cele, które uważają za potrzebne. Trump im pewnie zabrania i zmusza ich do bycia bogatym. Oni by tak chcieli, żeby ich pieniądze poszły na ważne cele, ale nie mogą. Zgaduję, że jakby byli opodatkowani jak to marzy się niektórym po 99.9% to wtedy byłby płacz, że na wojsko te pieniądze idą. Ale przecież sami chcieli, żeby szło do budżetu federalnego.

"Soros jak mi jednego dolara wydasz na walkę z globalnym ociepleniem, to..."

Na pewno pozwoli to innym się nie dorobić. Dobre na likwidowanie konkurencji. W końcu pensji nie pobierają, albo niewielką.

Cytat Zamieszczone przez fazzeerr Zobacz posta
    Biedni woke miliarderzy, którym nie wiadomo co przeszkadza wydać ich własne pieniądze na cele, które uważają za potrzebne. Trump im pewnie zabrania i zmusza ich do bycia bogatym. Oni by tak chcieli, żeby ich pieniądze poszły na ważne cele, ale nie mogą. Zgaduję, że jakby byli opodatkowani jak to marzy się niektórym po 99.9% to wtedy byłby płacz, że na wojsko te pieniądze idą. Ale przecież sami chcieli, żeby szło do budżetu federalnego.
    Dobrze napisane.
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 27-01-20 o 00:04