Strona 191 z 205 PierwszyPierwszy ... 91141181189190191192193201 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 851 do 2 865 z 3074

Wątek: Polityka, teorie spiskowe, globalizacja, globalne ocieplenie itd.

to nie jest kwestia cwaniactwa.
    to kwestia świadomego wyboru. bardzo świadomego w zjebanych realiach kartonowego państewka jakim jest polsza.
    ludzie nie chcą mieć 3-4k na umowie, bo te wyższe składki nic im nie wnoszą do życia, a pensja jest niższa.
    wybierają 2,5 k i resztę w kopercie.
    95% osób jakie znam dostaje drugą pensję z świadomego wyboru. nie chcą płacić składek, bo:
    nie wierzą w system emerytalny; i tak muszą dymać do prywatnych lekarzy; i tak płacą 100% za leki, albo i więcej; zwroty w ulgach albo dodatkach ich nie obejmują, bo nie spełniają kryteriów tak zapisanych w ustawach, co tylko spełnia je 0,0001% społeczeństwa itp. itd.
    jak dostawałeś lewiznę bez podatku to uhahany pod lidlem wpierdalałeś na miejsce dla ciężarnych, bo trzeba przycebulić na promo przy zakupie zdechłych brojleró. zaoszczędzone na podatku i na padlinie.
    jak trzeba kredo to pracodawca krzywdziciel i chuj.

Sztywny Pal Azji
    "Trening picia uczy sikać bez rozpinania spodni." Bosski DM

Hahahahaha Cebulak podsumował, tak to wygląda w tym syfie.

A te oferty to tylko obowiązek firmy zgłoszenia się do urzędu pracy.

Kto ma dostać te fuchy to już co innego.

jak pracowałem w pośrednictwie kredytowym jako "manager" i miałem zatrudnionych na umowie zlecenie 2 agentki pod sobą, to jak jednej zaproponowałem, rozliczenie do "ręki", bo krucho z kasą było, to myślałem, że mi suka oczy wydrapie

Jeszcze mnie sprawdzała w kancelarii, która mnie rozliczała i w zusie i us, czy na pewno odpowiednie składki odprowadzałem.

Ja już dziękuję za takie układziki i układanie się z ludźmi w ten sposób. Nadepniesz takiemu na odcisk to pierwsze co zrobi to podpierdoli cię do skarbówki i zusu.

Cytat Zamieszczone przez Poki Zobacz posta
    Prawo nakazuje, że jeżeli zatrudniasz kogoś na umowę o pracę to od kwoty jaką zarabia odprowadzasz podatek, a nie by wspomnianego podatku uniknąć dajesz mu minimalną na umowie i resztą 10-tego do ręki. Później pracownik potrzebuje kredyt i łaskawy pracodawca w drodze wyjątku wpisuje mu na umowie tyle ile zarabia naprawdę, ale pod warunkiem, że z tego co zarabi opłaci połowę "dodatkowych kosztów" jakie to musi ponieść pracodawca.
    To jest frajerskie cwaniactwo, wyzysk. Liczę, że za takich państwo się weźmie jak za strefę VAT w ubiegłym roku.
    Cieszę się, że w chwili obecnej dorobkiewicze z 2 autami w leasingu często muszą sami pracować od-do z efektami by ich przedsiębiorstwo funkcjnowało. Sytuacja rynkowa sama eliminuje część wyzyskiwaczy.
    Ok myślałem że piszesz o sytuacji ze ktos zarabia faktycznie 3 tys i idzie do szefa ze na 3 miechy zarobki zwiększamy na 6 tys zeby lepsza zdolnośc była i niech szef płaci składki itd

Cytat Zamieszczone przez rysiokoks Zobacz posta
    nie każda firma musi być innowacyjna, rozjebać światowy rynek, albo chociaż być kolejnym gównem na miarę fejsbuka.

Takim tonem wypowiadasz się o mikro przedsiębiorcach jakby wg Ciebie w ogóle nie powinny istnieć jakieś kwiaciarnie, sklepiki, bary, knajpy, lodziarnie. Przecież to wszystko hula na granicy opłacalności i z reguły gdyby nie lewizna to nikt by na tym nie wychodził na +. Wszyscy maja zwinąć interes i zapierdalać do amazona budować POTĘGI?

Tak poniekąd można odebrać Twoje nastawienie.
    Słusznie napisane , robi na etacie a rozumie o co chodzi...bravo

Cytat Zamieszczone przez Jony8304 Zobacz posta
    Sznela arbajtmahfrajt.
    Bizneskurwademografijapierdole.
    Zikson odpadły Ci tatuaże?

Idę się sztachnąć dwutlenkiem.
    Cięzko będzie bo jest ich juz 16 a więc

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez ziki2000 Zobacz posta
    Szkoda tylko, że ze polemizuje z tezami, których nikt nie głosi.

Jaszczomp BF Awatar Poki
    Cytat Zamieszczone przez Mastif Zobacz posta
    to nie jest kwestia cwaniactwa.
    to kwestia świadomego wyboru. bardzo świadomego w zjebanych realiach kartonowego państewka jakim jest polsza.
    ludzie nie chcą mieć 3-4k na umowie, bo te wyższe składki nic im nie wnoszą do życia, a pensja jest niższa.
    wybierają 2,5 k i resztę w kopercie.
    95% osób jakie znam dostaje drugą pensję z świadomego wyboru. nie chcą płacić składek, bo:
    nie wierzą w system emerytalny; i tak muszą dymać do prywatnych lekarzy; i tak płacą 100% za leki, albo i więcej; zwroty w ulgach albo dodatkach ich nie obejmują, bo nie spełniają kryteriów tak zapisanych w ustawach, co tylko spełnia je 0,0001% społeczeństwa itp. itd.
    jak dostawałeś lewiznę bez podatku to uhahany pod lidlem wpierdalałeś na miejsce dla ciężarnych, bo trzeba przycebulić na promo przy zakupie zdechłych brojleró. zaoszczędzone na podatku i na padlinie.
    jak trzeba kredo to pracodawca krzywdziciel i chuj.
    Tak to kewstia cwaniactwa i oszukiwania. Tracą na tym pracownicy, którzy chcą zarabiać na warunkach zgodnych z przepisami. Jednak dopóki się państwo tym nie zajmie to tacy "sprytni" przedsiębiorcy będą mogli się bulwersować jak Ty.
    ....:::: HeaVeN....HeaVeN'S BoDieS..WhIrL ArOunD Me..MakE Me WoNdeR::::....

Cytat Zamieszczone przez ziki2000 Zobacz posta
    Bo też się otarłem o swoją działalność i wiem jak to wygląda - chujowo.

Jak nie jesteś z domu milionerem i własnymi pieniędzmi chcesz rozkręcić coś małego to, albo będziesz robił lewizne gdzie się da, albo rynek Cię zje.

Wg mnie, na dzień dzisiejszy, z mikrobiznesów opłaca się jedynie świadczenie usług, gdzie Ty sam jesteś wykonawcą. Nieważne, czy to hydraulik, trener personalny, kucharz, kurwa, stolarz, malarz, kosmetyczka, fryzjer - jednym zdaniem, to gdzie masz jak najmniej podmiotów do opłacenia.

Kiedyś mocno chorowałem na swoją małą gastronomię, skumplowałem się nawet z kilkoma człowieczkami, prowadzącymi swoje punkty i wiem jak to wygląda od kuchni (ostatecznie zająłem się czymś zupełnie innym).

Odpal byle jaką knajpke, nawet z szotami i przekąskami i masz do opłacenia lokal, dostawców, kucharzy, barmanów, sprzątanie, OCHRONĘ (kto ma wiedzieć ten wie ), ZUS, jak masz szczęście to podatek dochodowy i na koniec ten ochłap, który zostanie po opłaceniu tych wszystkich podmiotów to Twój żałosny zarobek za miesiąc zapierdalania po 12 godzin

Są miejsca, które co roku odwiedzam jak Zakopane, Kudowa, Karpacz, Szklarska i zawsze zwracam uwagę na to, które knajpy się utrzymały przez rok. To z reguły jest tak, że w tych mniejszych miejscowościach 50-60% knajp to jest już zupełnie inny koncept i właściciel, a poprzedni gdzieś przepadł z długami

Ci, którym się udaje mają wkurwę szczęścia, zajebisty patent, zajebistą załogę, wszystkie elementy zgadzają się wchuj. W innym wypadku jest lewizna i dokładanie co miesiąc, a i tak w końcu interes się zawija.

Powinie ci się noga, wkurwisz ludzi i zaraz cię obsmarują w internecie. Wydarzy się cokolwiek, będziesz miał wypadek, zachorujesz, a opłat stałych miesięcznych masz np. 25 koła. Nic tylko sznur.

Poczytajcie sobie na go work o żabkach. Wchuj ajentów się wypowiada jak ich głupia żabka zrujnowała finansowo, powpierdalali się w ogromne długi, mimo jebania po 20h na dobę czasem. To jest doskonały przykład.

"Tracą na tym pracownicy, którzy chcą zarabiać na warunkach zgodnych z przepisami."

Ludzie chca zarabiac jak najwiecej, niewazne jak tak dlugo jak nie ma za to zadnej kary.
    Pracodawca jest w stanie za Twoja prace zaplacic X i ile z tego wyciagniesz dla Ciebie Twoja sprawa.

Zalozmy ze jestes programista i pracodawca Ci mowi Poki lubie Cie, dobrze dla mnie murzynisz a klienci z Londynu placa za Ciebie elegacko, to zeby mi sie oplacalo moge zaplacic za Ciebie 15k miesiecznie.

I teraz up to you jak chcesz te pieniadze dostac
    - prawilnie na uop dostaniesz z tego 9 netto, przy calkowitym koszcie pracodawcy 15600

- lub zalozysz dzialalnosc a ze wyszlo mi ze srednio pracujesz 18 dni w miesiacu to dam Ci 105zl na godzine, zaplacisz sobie 19% liniowego + dadatki i przytulisz prawie 12 przy moim koszcie 15

Oddajesz panstwu 3k miesiecznie mniej, tamci co biora czesc do reki robia to samo

Sztywny Pal Azji
    Wszystko sztywniutko do momentu, w którym nie okazuje sie, że dzięki takiemu rozwiązaniu programista płaci mniejsza stawkę niż kasjerka. Albo dopoki nowa o programistach, a nie szarakach pracujących za 3.5 k. Bo dzięki takiej optymalizacji dziś trzeba będzie z VAT dorzucić na dopłatę do minimalnej emerytury lub pomoc społeczną, żeby w wieku 70 lat nie umarli z głodu. Nie mówiąc o tym, że dzięki temu brakuje na służbę zdrowia, edukację i takie tam pierdoły. Coś za coś. Nie widzę społecznego zysku z ułatwiania zycia i dawania liniowego PIT programiscie, za to duze społeczne koszty (niższe wpływy i otwarta furtka dla kombinowania na dole).
    Ostatnio edytowane przez siwy800 ; 11-01-19 o 12:54

siwy800

wplywy z pit to i tak drobne
    https://galeria.bankier.pl/p/5/1/fc0...thumb-3000.png

wiec czy to jest sprawiedliwe czy nie malo istotne.
    Jakie podatki placa korporacje i inne podmioty robiace konkretne pieniadze?

#Bo też się otarłem o swoją działalność #

Rysiu, otarłeś się najwyżej o siedzenie na skuterze.

Papsi, bzdura.

Pracodawca powie że dostaniesz odpowiednio mniej bo on woli zapłacić mniej.
    Nie podzieli się składkami które zaoszczędzi na naszym samozatrudnieniu.

A Ty zapłacisz dochód, ZUS, biuro i VAT.

U mnie warunki dokładnie te same co na umowie, te same kwoty.

A ta uczciwość w składkach.. wczoraj do laryngologa z dzieckiem.
    180 zł.

Składki też opłacone.

System niewydolny zmusza do kombinowania, państwo teoretyczne z kartonu.

A że chcesz zarabiać więcej?Normalne.

Poświęcasz czas, zdrowie i życie na jebanie jakichś bezsensownych kosmicznie czynności.

Praca wartością samą w sobie nie jest.

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez papsi Zobacz posta
    siwy800

wplywy z pit to i tak drobne
    https://galeria.bankier.pl/p/5/1/fc0...thumb-3000.png

wiec czy to jest sprawiedliwe czy nie malo istotne.
    Jakie podatki placa korporacje i inne podmioty robiace konkretne pieniadze?
    Oczywiście PIT to nie jest glowna część dochódow panstwa i nigdy nie będzie, ale też jest niezaniedbywalna. Nie mówiąc o skladkach, które są ultra ważna pozycja.
    Aktualnie lepiej zarabiajacy i korporacje graja do jednej bramki i mają siłę medialna i polityczna, wiec panstwo ma niewielką motywacje do jakiegokolwiek wyrównywania dochodów i szans. Musieli populiści z pis przyjść zeby dać zasiłek na dzieci, czyli coś co jest normą na zachodzie. Zamiast elementarnej solidarności społecznej masz łupienie biednych wysokim VAT-em i preferencje podatkowe dla lepiej zarabiajacych (np wspomnianych programistów). Wiec niskie znaczenie PIT dla budżetu jest konsekwencjs takiego modelu.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów